Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

141

Četvrtak, 05. Januar 2006

Citirano

Orginalno od hobbes

Ani pripazi se sa el -harisom da ne bi dobio ban na ogame, ne bi valjalo ostati bez jakog igraca u savezu.

I daj vidite da se uredi malo strana saveza slika i ostalo vidi i bardov status sa babhom nije fazon da nam najaci igrac ima isti status kao i ostali.

hobbes

Nece niko el-harisa ;) i zasto ban?

Burdo je postao Ruler tako da cemo dobit slicicu za Savez.

PINK

Da na Uni 1

A evo ja se laganice opravljam :)
" Bilen alemlere rahmettir "

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

142

Petak, 06. Januar 2006

Anonimuse trebaš malo strategiju promijenit. Normalno je u početku igre razvijat matičnu planetu do maksimuma, ali od trenutka kada se možeš naći na udaru bombardera ili interplanetarnih raketa ona jednostavno nije bezbjedna. Kakvu god odbranu da imaš samo je pitanje vremena kada ćeš naletet na nekoga ko bez problema može poslat 500 bombardera na tebe. Ovo je još važnije kad znaš da poslije 5000 bodova prestaje zaštita rookija i mogu te napadat i oni koji imaju preko 100 000 bodova. Rješenje ti je da nađeš dobru koloniju koja nije u istom solarnom sistemu sa matičnom planetom i koja će imat, poželjno je, preko 200 polja, a idealno bi bilo do 300. Tamo onda guraj izgradnju.
Koordinate matične planete su javna informacija i svaki igrač ih može dobiti. Kolonije mogu znati samo ako ih nađu ili negdje pročitaju koordinate, te bi bilo dobro da na ovoj temi (niti igdje drugde) ne objavljujemo lokaciju kolonija.
Ima ljudi koji jednostavno po statistikama traže igrače koje lako mogu napasti, najčešće one koji tek prelaze 5000 bodova i postaju lak plijen jakim igračima. Izmještanjem na koloniju ćeš se u dobroj mjeri zaštititi od takvih.

A ono što pita pink na ingame poruku - moj je savjet da ganjaš tehnologiju koja će ti omogućiti kolonijalne brodove, pa zatim gradi kolonije - nebitno kakve. Ja na Uni II npr. imam koloniju od 47 polja koja je do kraja izgrađena i sa nje dva puta dnevno odnesem po jedan veliki transporter raznih resursa. Pored nje imam još dvije kolonije koje su solidno napredovale te mi je tamo razvoj najbrži. Nemoj zapostavit ni odbranu, predlažem da razviješ tehnologije baremo do ionskog topa i male kupole. Sa srećom...
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

143

Petak, 06. Januar 2006

Vise nista neznam sta da ardim i kako da radim.Pokusao sam da napravim neke kolonije nije mi uspelo,pa sam se zbog toga koncetriso na maticnu planetu.

Slobodan sam nekih 6-dana pa cu imati vremena da to sve lepo prostudiram,i gde zaglavim dizem 2-prsta :D

Pozdrav

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

144

Petak, 06. Januar 2006

Chovjek koji vidi ptice u vodi,vidi i ribe na grani...

I?

OGAME...

aman...

sve je kriv Babbha:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

nnenyy

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.12.2005

• Poruku poslati

145

Petak, 06. Januar 2006

Datum Od Naslov
01-05 17:59:43 Joseph Staljin [2:259:6] Bez naslova
pozdrav,
vidim da nemas savez pa me zanimalo ako bi pristupio tek osnovanom savezu RED ARMY?
Molim Te da odgovoris da znam dal ces pristupit ili ne...Hvala!

[SIZE=3]Zna li neko ko je ovo, i kako ja da se pridruzim vashem savezu?[/SIZE]
[SIZE=3]...Ipak znaj da tuzna pesma na sto nachina svetom putuje, stara slika nasheg vremena josh uvek tuguje, a kishna jutra opet pochinju, opet sam otishla, smejem se a suze naviru KURVA sudbina... [/SIZE]

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

146

Petak, 06. Januar 2006

Pogledaj poruke ispred pise koji su nasi savezi u kom univerzumu.
uni1- HighLand
uni3- Hain
Idi na "trazi" pa kad ih nadjes posalji poruku za prijem.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

147

Petak, 06. Januar 2006

Citirano

Orginalno od nnenyy
Datum Od Naslov
01-05 17:59:43 Joseph Staljin [2:259:6] Bez naslova
pozdrav,
vidim da nemas savez pa me zanimalo ako bi pristupio tek osnovanom savezu RED ARMY?
Molim Te da odgovoris da znam dal ces pristupit ili ne...Hvala!

[SIZE=3]Zna li neko ko je ovo, i kako ja da se pridruzim vashem savezu?[/SIZE]

Prihvatis li to ja cu te licno pucat i unistit.I prihvati onaj zahtev sto sam ti poslao.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

148

Subota, 07. Januar 2006

Eto kako se sve lepo zavrsilo i kako su nam postovi u normali :)

Sandzacki_sine nema vise COPY sa Ogame a-a :D

149

Nedjelja, 08. Januar 2006

Anny , poslala sam 20000 deuterijuma na 4:369:12.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

150

Nedjelja, 08. Januar 2006

Citirano

Orginalno od pink
Anny , poslala sam 20000 deuterijuma na 4:369:12.

[SIZE=4]WOWWWWWWWWWWWWWW[/SIZE] TO MI I NAJVISE TREBA ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

151

Ponedjeljak, 09. Januar 2006

Eh...

Pink:
Nemoj da postujesh kome shta i koliko shaljesh :D neko moze da se nadje uvredjen?

Haris:
Daj bre da skupljamo resoursa da nabandamo max to shto more pa tek onda da se upgrade?

Diralj vas kogoj ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

152

Citirano

Orginalno od Babbha
Pink:
Nemoj da postujesh kome shta i koliko shaljesh :D neko moze da se nadje uvredjen?

Haris:
Daj bre da skupljamo resoursa da nabandamo max to shto more pa tek onda da se upgrade?

Diralj vas kogoj ?

Hehehehe pa sta radim ja :)

Evo vec 5-ta kolonija je u izgradnji.Pa cu malo Kolonije da pustim da nabandaju ressova to sto more,pa cemo se onda bacit na izgradnju.Bilo je napada ali sam pokusao sa taktikom da posaljem celu flotu u kolonizaciju.Sto znaci da su mi bili ostali Solarni Sateliti.Na Solarne satelite sam bacio sve resurse negde oko 25-novi Solarnih Satelita.I na kraju borbe sam izgubio negde 20% od svega + mi je Flota ostala ne taknuta a i dobio sam novi Koloniju :D

Pokusajte ovu strategiju ako vas napadnu ;)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

153

Kad te neko napadne odma dizi resurse na flotu i salji je nedje. Ja to obavezno uradim pre spavanja :).
tako se sacuva flota i resursi.
Ulaganje u solarne satelite mi bas nije pouzdana jer se lako unistavaju u napadu.Ako vec mora da se trose bolje u objekte ili istrazivanje.
Najbolje je "potovari i bezi".

154

Mene niko ne dira, a nemam ni vakta te sam u letu prelistam poruke i to resursa sto imam negde sucunisem, sam da ih smanjim, jer mi rece DjordjeRD sto vise resusrsa to privlacniji plen, pa ja tako demek neku preventivu pokusavam.

Oprostite sto sam ovde postirala, bilo mi je lakse ovde mu javiti jer sam vec imala otvoren prozor ove teme, nego da trazim njegove pm na ogame. Jos jednom ,sorry , nije bilo zlonamerno.

I priVatan dan vam zelim! :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

• Poruku poslati

155

Nisam dosad nikako radio fleetsave i još me niko nije napao na matičnu planetu (jedna mi se kolonija našla na udaru). Od odbrane na Uni I imam sljedeće:

Raketobacaci (30 postoji)

Mali laser (17 postoji)

Veliki laser (2 postoji)

Gausov top (2 postoji)

Ionski top (4 postoji)

Mala stitna kupola (1 postoji)

Ako baš imam resursa kojima brinem onda pustim da se istražuje neka skupa tehnologija, npr. impulsni pogon lv5, koja traje oko 13h. Kad dođem ponovo online jednostavno poništim i resursi mi se vrate.

Inače fleetsave ljudi rade ne samo da sačuvaju resurse, već i flotu (koja je kod mene slaba), jer često je privlačnije nekome uništiti veliku flotu, pa je reciklirati, nego samo za resurse napadati.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

• Poruku poslati

156

Citirano

Orginalno od Babbha

Diralj vas kogoj ?
^

aha ;( napdac = Zoya (2:491:7) vec danima mi dolazile poruke kako je vidjena njegova flota u blizini moje planete.. ja mislila smao gleda.. kad napao me X(

da ne bi kopirala citav izvestaj borbe zbog tabela.. evo ovaj zadnji deo

Napadac je pobijedio borbu!
Napadac pljacka sljedecu kolicinu resursa:
11978 Metala, 5659 Kristala i 11496 Deuterija

Napadac je izgubio ukupno 4000 jedinica.
Obranioc je izgubio ukupno 32000 jedinica.
Na ovim koordinatama u rusevinama sada pluta 1200 Metala i 1200 Kristala.
2 Raketobacaci, 1 Mali laser, 2 Veliki laser - na popravci.

jedan drugi(spider mu je ime) koji me je u pocetku dva tri puta napao, napadao me isto prije neki dan.. i ja sam mu poslala neku poruku, ko demek mu pretila i ako me jos jednom napadne bice problema :O :D i na kraju da ne ispadne kao da je prazna prica(odnosno da ne ukapira da je prazna prica :D) ja napisala nesto u smislu "ako mi ne verujes, slobodno napadni jos jednom, i sutra ocekuj moj odgovor ..RADO cu ti pokazati sta znaci ko se samnom kaci" i jos sam nesto rekla.. ne znam sta :D cini mi se da sam mu sponeula onu nasu "sam pao, sam se ubio" .. a kad sam mu slala poruku on je vec poslao neke brodove da me napadnu.. ja sam mu samo zapretila da to vise ne cini... i nek mu to bude zadnji put.. ali dobijam poruku od njega, kako je sve u redu.. i kako necemo vise da se napadamo 8) i kad vidim on vratio svoje brodove :D 8) nisam ni znala koliko je prakticno da se blefira :D

hajde lijepo vece vam zelim i puno uspeha :)

selam alejkum

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

157

Poslednja tri sata sam imao preko 20tak napada sa Tita ljudi... neznam koji im je k..... ali sam skonto da su se okomili na mene samo zarad toga da pokazu ko je ko... nejse... u 00:00 veceras imam taj poslednji okrshaj pa cemo videt ko ce da pretekne....

U svakom slucaju na Vilajet 1:88:7 salji sve shto ti ne treba od resourcea jer ce trebat...

Viva!

Keep Up The Good Work!

-=-
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

158

Babbha :D

Ja sam ti poslao ono sto sam imao "Allahu shuchur i za to " :D

Nisam imao vise cega da ti posaljem evo da ti ilustriram kako je kod mene na moj Vilajet :D
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Ogame.jpg

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

159

Sto ti je struja u minusu?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

160

Utorak, 10. Januar 2006

:D

Zato shto se:

Servisiraju laseri (osteceni) i ostali topovi....

Bili su jako kolegijalni svi... to sve spava, boli ih k.... samo me moj Harko, fakat, nikad nije izneverio... zato kad mu u dan shibnem 100.000 svega bice i njemu milo :D

-=-
Can't Rain All The Time

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks