Niste prijavljeni

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

21

Utorak, 15. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Dopuna:
Selam jos jednom

Drago mi je sto studiras gradjevinarstvo i rado cu ti pomoci gde god ti zatreba moja pomoc i gde budem u mogucnosti to da ucinim.

Za ovake tipove zadatkala mislim na crtanje momenata (M) i sad neznam kako se kaze Querkraft (Q) (a mislim da je to sto ti svatas pod T) postoji jedan program pa i slucaju da nesmes da ga koristisa za fakultet dovoljano ti je da si siguran kako izgleda pravo resenje a posle mozes sam precrtati sve na papiru. Program pravi i proracune za mesta gde je najvise opterecenje tako da ces moci i koristiti kao kontrolu za tvoje racunjanje.

Posto ja nemam mogucnosti od kuce da ti posaljem taj program verujem da ce Pink jer je to sa njegog universiteta , ti je zamoli , biti ljubazna i poslati ti taj program Program se zove Stab2D i vrlo je jednostavan za rukovanje. Iako je program napisan na nemackom nije nuzno potrebno znanje tog jezika da bi koristio program. Sve se samo objasnjava. Videces poterbno je upisati svoj staticki sistem i sile koje deluju na njega i onada za vreme koje ti je potrebno da pritisnes na dugme "Ergebnise anzeigen" ( ovo ti je donekle i upustvo za program :) ) dobices sve sto ti je potrebno.

Ja ti zelim puno uspeha i zabave na fakuletetu.

Aleykumu selam,hvala ti puno i na programu i na upustvu.sto se tice naziva sila,evo da te podsetim: N-normalna sila; T-transferzalna sila.
ja se nekako sa N i T dijagramima i snalazim ali M dijagrami su 'malo' komplikovaniji,bas ce mi trebat ovaj program da uradim graficki a i za spremanje ispita,pa makar i samo da proverim dal sam dobro uradio dijagrame. ;)
hvala jos jednom,selam za tebe i tvoju porodicu.
@Pink:I tebi,naravno,hvala,bas si se potrudila da brzo nadjes ovaj program. ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

22

Utorak, 22. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Aleykumu selam,hvala ti puno i na programu i na upustvu.sto se tice naziva sila,evo da te podsetim: N-normalna sila; T-transferzalna sila.
ja se nekako sa N i T dijagramima i snalazim ali M dijagrami su 'malo' komplikovaniji,bas ce mi trebat ovaj program da uradim graficki a i za spremanje ispita,pa makar i samo da proverim dal sam dobro uradio dijagrame. ;)
hvala jos jednom,selam za tebe i tvoju porodicu.
@Pink:I tebi,naravno,hvala,bas si se potrudila da brzo nadjes ovaj program. ;)

Jest da nije vazno ali moram nesto ovde primetiti. Ne pricam za sebe, ja ako mi uspe jedna druga ideja, od koje sam pola koraka do cilja, necu postati inzenjer, a ti ces insallah vec mozda za dve godina biti gradjevinski inzenjer. Tebi kao odgovarnom inzenjeru, kad budes vrsio proracune zahtevne i vremena i intelektualnog truda za konstrukciju neke zgrade ili vodis izgradnju, brines se za organizaciju svega sto je potrebno od faze planiranja preko realizacije projkta do nje primompredaje krajnjem upotrebljivacu, bice, verujem krivo kad se to sve ucini nistavnim time sto ce se za zgradu gde je visi deo odradjenog posla tvoj spomenuti samo ime arhitekte. Pravis istu gresku. Ja sam ti mogao u stilu arhitekta predlagati pricom i mnoge druge za iste zadatke primenjive programe koje jos postoje ali fajdu nebi vido od te moje prazne price da to niti nije pink ovde u ovoj situaciju u svojstvu inzenjera nije poslala program. Ja ti ovo kroz salu kazem kome si trebao vise da se zahvalis da bi znao ko je vise ucinio. Kao buducem inzenjeru mislim da pricam tebi u prilog
:D

Ja ti zelim da postanjes najbolji gradjeviski inzenjer u NP evo spreman sam u tom cilju da ti i pomognem.

Kazes da si dobro svatio T i N proracune i da ti je jasno kako oni izgledaju na skici. Onda je super. Ovo sto ti nedostaje da razumes je potpuno jednostavno ako si predhodno (N i T) dobro razumeo. Da se M iz T izvede nije nikakav problem. Znam taj problem imao sam ga sam nebrini zbog toga da nisi nesto vazno propustio jer sam ja posle godinu dana bio tutor i vecini mojih studenata je isto to prestavljalo problem. Desi se svakome da nesto ne razume. Ovaj problem je zaista jednostavan ali ipak nemoj uzeti to za lako, vazno je vezbati da bi razumeo sto cu ti u sledecih nekoliko recenica reci.

Posto je T ( erste Ableitung), bukvano na nasem bi znacilo privi izvod ( nadam se da ces razumeti ) od M onda ti je zavisno od toga sta je poznato od T da bi dobio M , potrebno za oba slucaja jednostavna korak. U slucaju da je poznata skica od T moras izracunati njenu a povrsinu i to ce ti dati vrednost za M na proizvoljno mesto x gde te zanima opterecenje. Za slucaj da je poznata funkcija T radis u prinzipu istu stvar jer intergral i stoji za sumaciju vrednosti funkcija T sa tom razlikom sto ces morati ako je u zadatku postavljeno pitanje gde je kriticno mesto opterecenja izvesti iz funkcije T prvi izvod (este Ableitung) jer vrednost izvedene funkcije ti daje (Steigung) rast M.

Nadam se da sam ti otklonio mistiku oko toga kako se proracunava M. Kad sam to svatio ja odna ces jos bolje i lakse svatiti ti

:) Nije tesko.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

23

Petak, 25. Februar 2005

U pravu si,halali,vidim kome sam rebao vise da zahvalim.pocinjem polako da shvatam i momente,a toliko imam grafickih radova da uradim sa tim dijagramima,naucicu ih za ceo zivot(doduse,oni mi i trebaju,bez njih nemam kud)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 24. Novembar 2005

:))
galaksija je dodao/la ovu sliku:
  • Zorislav.jpg
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

eda

Učenik

(10)

• »eda« je zabranjen

Datum registracije: 21.02.2008

• Poruku poslati

25

Utorak, 26. Februar 2008

Posto ima ovde gradjevinskih inzenjera, zna li neko nekog dobrog :D ... nije sto mislite za udaju ;) , nego neki koji se razumije u gradevine i proracune, treba mi za jedan noseci zid njegova/njena procena/predlog.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

26

Petak, 29. Februar 2008

ja nisam gradjevinac al u saradnji sam tj najbolji drug mi je ING iz AD PUT .....

pojasni malo detaljnije na PM ...

selam alejkum
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

27

Srijeda, 25. Juni 2008

Radim lekturu maturskih, seminarskih, diplomskih radova, knjiga kao i magistarskih i doktorskih disertacija.

Sifra: Dojadilo mi da radim za hatar. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

28

Srijeda, 25. Juni 2008

Citirano

Orginalno od Altuna
Radim lekturu maturskih, seminarskih, diplomskih radova, knjiga kao i magistarskih i doktorskih disertacija.

Sifra: Dojadilo mi da radim za hatar. :)

Za početak-izvrši lekturu citata...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 26. Juni 2008

Kolko placas? 8)

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks