Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 06. Maj 2004

Ne znam...da li je mana ili vrlina kada ljudima oko sebe kazem sve sto mislim o njima i njihovim postupcima a oni se naljute na mene???
A to sto im ja uvek kazem nije "zlatno"...
Jer smatram da ti prijatelj nije onaj ko na svaku tvoju izjavu klima glavom vec i onaj ko te ispravlja ako gresis...
Medjutim...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 07. Juni 2004

Citirano

Orginalno od ernad
Jer smatram da ti prijatelj nije onaj ko na svaku tvoju izjavu klima glavom vec i onaj ko te ispravlja ako gresis...

Ja bi tebe ernade volio imat kraj sebe.

inace sto sam nesto bio los u zadnje vreme, neki mi se ljudi i zamerili. Tesko je kad te ljudi pogresno shvate, ono oni sude po onome sta pokazes, a ja istina pokazo se lose, i onda oni shvatili da sam los, a ja ustvari dobar, al hajd sad dokazi ti to.

Zapravo desilo mi se da se nadjem u euforicnom momentu, kada mislim da sam otkrio ameriku a da su drugi same 0, pa im malo i kako reko to, a oni se fino naljutili, sto je i jasno (ko se ne bi naljutio kad ti neko kaze da si Nula). Posle ja skonto da nisam bio u pravu, vec u euforiji, al haj ti sad to nekom objasni. E zato da je Erko bio tu on bi mi ka drugu to reko, ja bi mu opet reko da je i on 0, al on ka drug se ne bi naljutio.
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

23

Utorak, 08. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Veoma dobro mi je poznat taj efekat, Hadalju. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

24

Utorak, 08. Juni 2004

Znam da jes Gery, cak sam razmisljo da se malo posavetujem s'tobom oko toga
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

25

Utorak, 08. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

To bi ti dobro doslo, ali ces morati da zakazes, jer vidis staga je ljudi ovdje. Svi cekaju u red.

Eto jedino ako nije hitan slucaj. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 16. Decembar 2004

Citirano

Orginalno od Root
Fingers, sramota je nekome traziti tako nadmeno halal. Stavise to je oholo. Ti onako sa visine "halali, al ti to ne razumijes, ne znas, ti nemas znanje kao JA, ti nisi pametan kao JA, itd...". Necu da ti halalim. Kazes da nemas stav, sta je koga briga za tvoj stav. Bitan je stav islama. I niko se nije tebi ni jednom obratio niti te pitao za tvoj stav, iako si napao bez ijednog dokaza.
Slabo je tvoje znanje sto se tice islama. Kao dokaze trebas navoditi ajete ili hadise ili stavove ucenjaka a ne svoje licno znanje ili svoju logiku.
Mozes ti naglabati i filozofirati koliko hoces ali znaj da insan kod kojeg se nadje zrno oholosti nece osjetiti miris dzenneta. Ja ti jos jednom dobronamjerno ukazujem da je tvoja oholost vise nego ocigledna, a ti kako hoces.

Molim te ubuduce ignorisi moje postove (zaobidji me) kao sto cu i ja tvoje.

Ovako sa daljine, procenjujemo tuđe nijete, tuđe znanje, tuđe osobine...a sebi smo najbliži. Šta bi tek o sebi mogli reći....
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 16. Decembar 2004

Sans,

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Naravno da su sve stvari u sklopu bitne, ali onaj ko ce o tome da sudi je Jedan a ti ni ne pokusavaj da se ravnas sa njim.

Jes da ti je kolega, al ovo je mnogo tesko...

28

Petak, 17. Decembar 2004

Roote, pazi bate, u prvom svojem izlaganju cini mi se samo kratko izneo svoje misljenje. Ko me je pitao za misljenje? Ko je tebe pitao za misjlenje? TO je pitanje nepotrebno... ovo je forum, i cim se pokrene tema svi su upitani za misljenje.
Tebi se nije svidelo moje misljenje te sam morao da ga pojasnjavam, iako mi nije jasno kako na tebe moze da utice razlicotst naseg razmisljanja. Zar se ne moze jednostavno iznijeti misljenje bez uplitanja u tudja? Pojasnih jednom pa drugi put pa treci put i nikog ne sekoh i nikoh u dzenet i dzehenem ne strpavah. Pojasnjavao sam samo jer si pogresno interpetirao ono sto sam napisao, a ne da bih te ubedjivao u ono sto mislim ili da bih te neispravnim nazivao. To se ne usudjujem. A stvarno i dalje mislim da nekontas ono sto sam govorio. Ne jer sam ja pametniji, ili si ti nepametniji, vec jednostavno drugacije koncepte poznajemo. U svakom slucaju ja necu reci tvoji su gori, niti moji su bolji. I necu suditi, i loviti u prazno, o tvojem poznavanju bilo cega. Ja u to nemam uvid, niti imam dovoljno znanja da mogu o tome da pricam i sudim. I kad ti rekoh to sto si citirao i podebljao nisam te nikakvim okarakterisao (i fino rekoh NI NE POKUSAVAJ, a ne TI POKUSAVAS.. shvatas razliku nadam se). A o oholosti.. procitaj svoj zadnji post jos jednom pa reci kako ti se cini.. Posebno onaj deo NECU DA TI HALALIM. Halalosum brate unaprijed ;)
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

29

Petak, 17. Decembar 2004

Ova slicica kao da je pravljena za ovu temu.

Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

30

Petak, 17. Decembar 2004

Ogledalo smo mi t.j kako su nas nasi roditelji vaspitali to ce i videti
" Bilen alemlere rahmettir "

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 21. August 2005

:D

Joj!

Ogledalo sigurno ne laze...

Joj jeste :D katastrofa, odo da se poshisham... :D

8)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

32

gledam u ogledalo i jos uvek nemogu da verujem da sam se i sa ogledalom posekao brijacem;).
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

33

Ada...

.... ko sve i ogledalo je choodo!

:]
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

ZrnO

Početnik

(10)

• »ZrnO« je žensko

Datum registracije: 18.08.2005

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 25. August 2005

Citirano

Orginalno od ale
gledam u ogledalo i jos uvek nemogu da verujem da sam se i sa ogledalom posekao brijacem;).

ale ovo bi dobro :)..

kako je cudno svi bi mi voljeli da smo najbolji ali sreca ima bolji od boljih :)...te nismo svi isti ... misljena sam da u svim ljudima ima barem trunke dobra,moja mana je sto puno verujem ljudima,osobina koja je stetna po mene u ovoj okolini,malo vise sam naivna i previse osetljiva ali sredina u koju trenutno zivim cini mi se da me cini jacom ,malko sam tvrdoglava ali sta cu kad sam sandzaklika :)....ali hele nejse za moje vrline vam necu pisat nek to ostane na vas da sami uvidite :)...

pozdrav
Nemoj imati prijatelja,koji nisu dobri barem kao ti!

35

Četvrtak, 01. Septembar 2005

Mnogo dooooobra tema!!!

Pitanje je sta mi vidimo kad pogledamo 'ogledalo'. Da li zelimo da pogledamo duboko u sebe i da se suocimo sa istinom ili non-stop pravimo kojekakva opravdanja za ono sto radimo i govorimo sebi (podsvesno ili svesno, tiho ili naglas) da smo ispravni i da nemamo zasto da se brinemo ili da se pitamo. Sta mislimo mi o sebi? Da li uopste ozbiljno MISLIMO ili se jednostavno bez razmisljanja ponosimo sobom (tj ili smo umisljeni).

Ne pricam nesto sad napamet, vec iz licnog iskustva, jer promenila mi se slika u ogledalu jer promenio mi se ugao gledanja. Ustvari: covek vidi ono sto hoce da vidi. Svako je u stanju da pogleda istinu, samo je pitanje koliko to hoce, tj pitanje je koliko se za to trudi (naravno trud bismo najprije trebali definisati). A istina zna i da zaboli, a taj bol je najveca prepreka na putu saznanja istine. Da bi se bilo koja greska ispravila treba prvo da se prizna. A ljudi obicno priznaju greske samo onda kad ta priznanja nece da zabole, ili kad im promena ustvari nikakvu sustinsku promenu ne donosi, vec im samo na isti kalup jos vise odgovara. A promeniti ubedjenja, srusiti kip unutar sebe, priznati svoju malenkost, prekinuti samoljublje.. to je vec malo teze... tu je nas ponos zar ne? Il je ponos samo zastitnik svih tih niskih emocija koje gajimo kao svoje ptice, nesposobne da sami zive, tu negde u svojim njedrima.

Sve sam ja to video u sebi, da se nista ne lazemo. I da budem iskren jos ima puno toga sto zivi u meni. Ali u mom ogledalu ja to vidim, i proveravam svakog dana da li je jos uvek tamo.. jer iskreno ne zelim to da vidim. Ali ISKRENO!!! Sto ce reci: necu zazmureti da ne bih video vec cu te stvari iz sebe isterati pa necu imati da ih vidim. Bar cu se truditi. Znanje je svjetlost a svjetlost gazi tamu. Ko znanje trazi (al sahi) taj pokusava vidjeti. Bez svjetlosti odraz u ogledalu je odraz u masti.

Da smo zdravo.

36

Subota, 03. Septembar 2005

Zanimljivo je kad ljudi opisuju neke ispravne stvari uvjek opisuju ono sto oni sami imaju.. bilo da se radi o osobinama bilo da se radi o postupcima. Znam i sam sam to radio.. pa makar podsvesno.

Cak i kad postavljaju pitanje pitaju one koji ce da im misljenje potvrde. A i prije nego pitaju oni se svojevrsno ograde i svoj stav zastite, pa se namece da ne pitaju da bi odgovor culi vec da bi svoje misljenje iznijeli.

Postavlja se pitanje sta je to pitanje?

Da prenesem na temu: postavlja se pitanje kako pogledati u sebe? Kako se zapitati.. a vidim da se malo nas pita..

Jedno je jasno: najpametniji ni ne pisu niti se prosipaju jer su sto traze nasli. Znam ja sad ce oni koji bi sebe da opravdaju, javno il tajno, sebi nac neka opravdanja (covek ih uvek nadje), al ja predlazem da mi koji smo ovde odgovorimo sebi na ova pitanja (javno ili tavno). Kako da u sebe pogledamo, i da vidimo jesmo li u pravu ili ne, pa onda kako da ono sto treba da nadjemo nadjemo... tad cemo da prestanemo da se prosipamo.

Hasasin

Početnik

(10)

• »Hasasin« je muško

Datum registracije: 03.09.2005

• Poruku poslati

37

Subota, 03. Septembar 2005

Pogledat se u ogledalo hmm ,zanimljivo...Prvo treba naci sebi ogledalo,pod broj jedan.Neko ce rec: "pa dovoljno je da pogledam u sebe i sve vidim".Hajde da se malo opustimo da ne pravimo od teme bauk...Cinjenica je da vecina ljudi kad stane pred ogledalo prosto ostane fascinirana kad ugleda onaj odraz u ogledalu.Prosto ne moze da se nadivi tom prizoru.Aman te ljepote :)).Kad pogleda unutar sebe opet nije lose.Vecina pomisli "pa dobar sam ja bre,pogleda ostali kakvi su,ja sam zlatan uuu".E sad da ti ljudi mogu da nadju ogledalo, da se vide kakvi su u stvari iznutra, na licu mjesta bi pali ko pokoseni.E sad pitanje je sta im ne da da pogledaju malo bolje sebe?Ljepse je kad se ima lijepo misljenje o sebi jel da?A ono kad vidis neku svoju mahanu zaboli te ko u srce!Prema tome logicno slijedi da je ljepse pricat sebi, te kako sam ja pametan, te kako sam dobar,lijep,razvijen.Pokazuju ljudi miske a nisu im ni pocele!Sta je potrebno da se desi da bi se jedan nas prosecan covjek pogledao u ogledao i priznao svoje mahane?Potreban je izgleda neki dobar udarac iz svijeta u kom zivi,da ga malo trgne iz lijepog sna.Da se vec jednom covjek suoci sa iluzijama i da pocne da zivi u svijetu realnosti,jer nam je to jedini spas.Gdje god da se covjek okrene-iluzija.Sve oko nas i u nama je kratkotrajno,da bi se vise zamajavali glupostima.Jedno je sigurno!Da bi vam bilo lakse i da ne okolisem.U koga god covjeka da pogledas shvati da je to tvoje ogledalo.Sta god da vidis kod njega znaj da je to negdje u tebi ,mozda nevjerovatno dobro sakriveno, zakamuflirano da odmah ne mos vidis ali sigurno znaj da je tu.Odakle bi ti inace vidio tu osobinu kod njega da je i ti uostalom nemasSta nam ostaje?Samo da se trudimo da kad vec uocimo to lose sto imamo,pokusamo maksimalno da se borimo protiv toga svojega...
Bolje je biti sto godina milioner,nego deset dana siromasak

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

38

Utorak, 02. Maj 2006

Dark Side

Ovi ovde slave i 2. maj, te ja, poprilichno dokona, prochitah skoro sve postove u ovoj temi.
Shvatih da su skoro sve mane (u daljem tekstu: mahane) ovde navedene sadrzane u meni. Dobro, ima nekih koje nemam :) (koje mozda i ne smatram mahanama), ali vecina je tu...: predugo spavanje; stalno kashnjenje (kasnim, a ne volim da chekam); reagovanje na ono shto smatram neispravnim (shto i ne mora biti objektivno neispravno); teshko mi je kad treba da priznam da nisam u pravu; mnogo vremena izgubim na internetu; mnoshtvo stvari zavrshavam u '5 do 12'; garantujem za ponekoga, a ispostavi se da je taj neko skroz drugachiji i ispadnem lazov na kraju, ali nikako da izvuchem pouku iz toga; opteretim sebe sa 100 obaveza i aktivnosti, a onda trchim kako bih to zavrshila... Josh jedna stvar: vishe vremena provodim sa prijateljima i poznanicima nego sa porodicom, a bojim se da ce mi jednog dana biti krivo zbog toga... ?(

Ima josh dosta toga..... ali, problem ce postojati sve dok samo gledam u ogledalo.... Valjda cu ga jednog dana pochistiti. ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

39

Utorak, 02. Maj 2006

Ogledalce, ogledalce, ko je najlepsi na svetu? :D

Uvek, svugde, svakom, kasnim. Nije nista licno ili kao volim da me cekaju, ne, nije to u pitanju, jednostavno kasnim i to je. Valjda sam sa tim rodjena. Ja sam to prihvatila, ali ljudi koji me okruzuju godinama nikako da prihvate :)) .
A ostale mane, za neki drugi put. A o svojim vrlinama ne pricam, osim ponekad u prolazu kao... :D
misli globalno-deluj lokalno

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

40

Utorak, 16. Maj 2006

ogledalo
i lomio ga,i povraco ga u jednu celinu,al mi tesko gledat laz u oci pa ga sakrih da nemogu da ga nadjem.konacno sam rahat,a i lijep.

slagao sam.ovo je istina o meni 0-8=0 ili 9 ili 0 devetog stepena

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Social bookmarks