Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 19. Januar 2004

Babbha, moraš da razumeš ove mlađe generacije, oni su porasli u nekom duhu veće tolerancije, prema došljacima, tako je valjda bio trend u ponašanju...

Oni što su nekada bili i rasli u Pazaru, i kada odu i kada se vrate, slabo se menjaju...

A oni koji nikada Pazar nisu videli pre nego su zaradfili neki dinar na strani, oni su najžešći...

Ispod njihove glave je, kako kažu naši stari, svaka čarka i piljak, takvima ništa nije strano...

No, šta da se radi, čekaćemo i mi pazarćad, da nam jednom dođe naših 5 minuta, valjda čemo moć tada da povratimo onaj naš nekadašnji ugled, koji je mogu ti reći, baš na konto ljudi koji su nazovi pazarcima, trenutno po mestu prebivališta, mnogo poljuljan...

Pozdrav...

Ne kažem ja da je seljak samo u opanke, al ... o| o| o|

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 19. Januar 2004

Manager

Nemojte ljudi ogovarati, bit cete pitani, nemoj posle da vas nisam opomenula?! To je jedan od vecih harama....
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

23

Utorak, 20. Januar 2004

Ma boli me uvo za sve!!!A dokon narod nek "ogovara" :) Dokon pop i goveda krsti....to je to!!! A nemoj neko da mi "kudi" Babbha.
Respect Babbha
" Bilen alemlere rahmettir "

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

24

Utorak, 20. Januar 2004

Reko' brze, bolje da se javim na ovu temu dok nisu poceli da me ogovaraju ... 8)
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Nevolim ogovaranje posto sam zensko imam prilike cuti od mojih drugarica kako ogovaraju.Zaista je uzasno cuti o cemu pricaju sve... meni nije jasno kako neke devojke mogu tako ruzno pricati o svojim bivsim momcima a koliko do juce su bile sa njima zajedno. UZASNO!!!!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 27. Septembar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

U potpunosti se slazem sa tobom Arhitetka. Zaista je ogovaranje UZASNOOO!!!! Ili kako bismo mi to rekli Munaficenje.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

27

Petak, 28. Oktobar 2005

Na ogovaranje se jezim.Narocito je ruzno kad neko javno iznosi svoje prepirke sa nekim.Takvi koji se time bave,ocigledno imaju problema sa svojim mozgom.Zamislite da neko iz svoje kuce javno iznese svoj prljavi vesh???Pa drugi ce se samo na to smijati,zar ne :))
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

28

Petak, 28. Oktobar 2005

odgovor moje nane kad cuje da neko ogovara je"za dobrim konjem se prasina dize" :)
.. zato i ne voli puno da je s drugim zenama, jer vecina ogovaraju. radije njeno vrijeme provodi sa decom i unucadima:) svi inace znamo kako je bilo u njenom detinstvu i mnogo prica o nasrudin hodzi :)
i moja mama je kao ona..
nap.kad cuje da neko ogovara, pa makar i mislila sama tako ona ce od te osobe(o kojoj se prica) isticati dobre strane :)

jedino kad je sa najuzom porodicom gde zna da se nece dodavati jos po koja rijec i izmisljati i prepricavati... tu kaze ako je kod nekog nesto nervira. inace kod drugih to ne cini..jer iako je istina-zna ona kakve su nase zene.. ako je prica "prosta" oni jos po koju rijec izmene i dodaju.. da bi ispala zanimiljivija (a gde ces ocekivati bre da komsikama prica dosadne price..enee :rolleyes: ;) ) a i da ne dodaju..opet nije lijepo isticati necije lose strane... jer niko od nas nije savrsen :)

zato mi je nemacka jako draga..ljude ne zanima toliko zivot drugih... nap. mozes rahat da izadjes da vidis postu bez da moras praviti ekstra frizuru :D
ja dole kad odem ne mogu se nacuditi.. devojke kad idu do terase da rastru ves su vec sredjene :D i kad rastiru vaznije im je da li su njihovi pokreti ruku lijepi i zenstveni nego da je posao efikasan :D ziva istina.. jest da nisu sve s tim opterecene..ali ima ih dosta :D... no usput?? da li ovo spada u ogovaranje??... nadam se da ne spada jer nisam navela imena :) a i njih ja ne krivim .. vec navodim ovo kao primer da su one produkt ogovaranja nasih zena koje gledaju svaku nebitnu sitnicu i ogovaraju... tako devojke trose energiju na to.. umesto da je usmere na druge, korisnije stvari :)

iiii

(sta moze uciniti sirenje neistinitih informacija:D)

(za one koji ne znaju nemacki: ako mi ne povecate platu, recicu drugima da ste je povecali :D )

selam alejkum
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Medena

Početnik

(10)

• »Medena« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 17. Novembar 2005

Po Pazaru je opste poznato da,svi kukaju zbog carsijskih ogovaranja a oni i sami ucestvuju.
Ogovaranje je neminovnost jer svako desavanje mora da se poprati uz komentar ili ti dodatak.ali postoji vise vrsta ogovaranja,neko to radi iz zlobe,sujete,ljubomore, neko iz dosade o| a neko pak
mozda nesvesno.

Kada bi ljudi malo vise vodili brigu o sebi a onda mislili o tudjim greskama,mozda bi se stanje u gradu poboljsalo.........ali..
Ogovaranje je na zalost,pojacano u manjim gradovima a inace to je svuda prisutno.
Kod nas najvise zameram muskarcima ako ih tako mogu osloviti jer su postale najvece tracare i ogovaruse i sve im kod Pazarki smeta kao da su mi oni neki frajeri X( (cast izuzecima).

Pozz.........?(

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen
  • »Babbha« je autor ove teme

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

30

Medena....

Ogovaranje je kad dvoje ili troje ili koliko god ljudi spominju ime ili opisuju radnje nekog lica koje nije prisutno.

Pazar je vazda bio centar sveta u ogovaranju i to se nikad nece promeniti, slusham i gledam to punih 20tak godina koliko sam na ulici medju narodom.

Ogovaranje nije lepa navika ako je navika, medjutim, isti taj cin je razlog 80% okupljanja shto devojaka shto mushkaraca tipa "imam neshto da ti pricam" jer za drugacije okupljanje skoro da se i nezna :D

Tako je to ovde, nazalost...

Da si zdravo.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

31

Selamu Aleykum svima!

dugo me nije bilo na forumu i nije bas lepo da posle duzeg vremena svoj prvi post napisem u temi za ogovaranje...al sta ces

mislim da znam sta je babha hteo reci, samo se na jednom mesto pogresno izjasnio: "da niko ama bas niko nije doneo dobre manire iz inostranstva".

Babov neki rodjak otisao je pre 15 god tamo gore. Nije imao nista osim kuce na selu. Sad u svakom cosku pazara ima kuce vozi naj skuplje "plave ili ti sive slonove" gradi diskoteke i duva se po gradu... umesto toga s tim novcem da otvori skolu racunara, kurseva ili mozda neke proizvodnje... (ko sto rade kinezi.. nikad nista nisu znali, malo engleskog, otisli u sad-evropu, pokupili dobre manire, korisne stvari, pa sad svudge prodju svoje proizvode. Cak i kod nas.)

A sa druge strane imam tetku svoju i njenu porodicu) koji se nisu promenili u tom smislu. Cak su im deca tako vaspitana da im komsije zavide...(ima jos puno takvih rodjaka prijatelja i dostova)

Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Medena

Početnik

(10)

• »Medena« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

32

Babbha

Slazemo se..... :O

Kiss... :)

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 16. Juli 2007

Ogovaranje drugih je jako ruzno..treba se prema tome postaviti s vaseg gledista..sta i kako biste se vi osjecali da o vama neko nesto ogovara.

Nikad nisam voljela ogovaranja i ne volim ih ni dan danas..ako nekome nesto imam za reci obavezno mu to u lice kazem ali nikada iza ledja.

Dok sam bila djevojka moja mati nikada nije dozvolila da se u kuci ogovara i to je i kod mene ostalo dan danas. Cim neka od zenica pocne da ogovara nekoga ja to u startu zaustavim ili se prestanem druziti s tom osobom.

Ne volim da me ogovaraju..pa samim tim i ne ogovaram nikoga.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Shele

Učenik

(10)

• »Shele« je muško

Datum registracije: 08.06.2006

• Poruku poslati

34

Utorak, 17. Juli 2007

Pa sta ce narod, dokon, sednu na kahvu (a dao Bog sad sve terase pune 24h ) i onda ko god prodji opleti o njemu .... :D Mi smo takvi, za to smo struja, znamo ko sta ima u frizder! Ko je sta jeo danas za rucak.. Sve nas zanima, a niko da pogleda sebe. Ali dobro, ima ona narodna izreka 'za dobrim se konjem uvek prasina dizala' i onda cim te ogovaraju znaci da si zanimljiv carsiji :D Pa da ti isti (sto idu s'kahve na kahvu) rade nesto, onda bi manje ogovaranja bilo... Ali meni je najzanmiljivije kad mi prica neko o nekom a pojma nema ko je on ? Ono, cisto da izlaje nesto o njemu, ali znaci pojma nema o njemu (video ga par puta) i odma da oljaga ... I na kraju ... 'Sve ti mogu oprostit, ali uspeh nikako'.... ?(
AMG

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

35

Utorak, 17. Juli 2007

Eto sad niko ziv ne ogovara...!!! Vidi stvarno...jako zanimljivo...
Ja priznajem - ogovaram...! Necu da lazem...
Jeste da vise govorim dobro, nego lose o ljudima, al i to je opet ogovaranje...tako da...

Inace me nervira kad se radi o ovim nekakvim stvarima (temama)..samo melejcaT Boze me oprosti...
Ajd' u zdravlje...
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

36

Utorak, 17. Juli 2007

Sa duznim postovanjem svim forumasima, necemo sada ogovarati po forumu... tudju bruku treba sakriti a ne siriti je...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

37

Srijeda, 18. Juli 2007

Ama svi mi ogovaramo ponekad,Sem u pravu si!(sad naravno ne mislim odmah na vračanje i postavljanje crne magije nekom drugom iza leđa,ali čak i kad spominjemo nekoga u najboljem kontekstu van njegovog prisustva-to je ogovaranje).
I ja isto tako-to je prosto u dualizmu sa našim mentalitetom ?(

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

38

Srijeda, 18. Juli 2007

Eh sad....za mene nije ogovaranje ako pricas o osobi kad nije tu. Inace ne znam kud bi dosli.

Deo mog razgovora sa poznanicom pre nekoliko dana:
"Kako je Amra (op.p. njena dobra drugarica, takodje moja poznanica)?"

"Nisam je davno videla. Ima ispite na fakultetu, pa samo uci, a i radi."

To za mene nije ogovaranje. Volela bi kad bi imala vremena da sednem sa svakim i popricam ili bar da popricam preko telefona (a racun mi je vec ovako visok), ali ne mogu.

Ogovaranje je za mene kada govoris o nekom nesto lose kada njega nema, ali ne volim ni kad se govori o nekom nesto lose kad je on tu, ali je pored te osobe prisutna jos grupa drugih ljudi. Lose stvari ili problemi sa tom osobom se resavaju u cetiri oka ili u vise, ako se to tice vise osoba.

Necu da lazem pa da kazem da ne ogovaram. Desi se i kod mene, ali desi se i puno puta da kazem da me bas briga sta ko radi sve dok se to ne tice mene.

Smatram da su najveci tracarosi oni koji ti kada ti nesto pricaju nekoliko puta kazu: "Nemoj nikom reci."

Ipak, slagacu i ako kazem da ne volim biti obavestena. :) Ali ne o tracevima vec o desavanjima.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

39

Srijeda, 18. Juli 2007

Citirano

Orginalno od Sem
Eto sad niko ziv ne ogovara...!!! Vidi stvarno...jako zanimljivo...
Ja priznajem - ogovaram...! Necu da lazem...
Jeste da vise govorim dobro, nego lose o ljudima, al i to je opet ogovaranje...tako da...

Inace me nervira kad se radi o ovim nekakvim stvarima (temama)..samo melejcaT Boze me oprosti...
Ajd' u zdravlje...

Apsolutno si u pravu!!

Ne postoji covek koji nije ogovarao ili ne ogovara i ogovarati je sasvim normalna stvar. E sad koliko ljudi prenosenjem iskrive informaciju o nekome to je vec druga stvar.

Zamislite da ne ogovarmo, pa mi nista zivo ne bismo znali ni o kome osim ako taj neko ne dodje pa nam sam isprica :D :D !!
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

40

Srijeda, 18. Juli 2007

Upravo to...upravo sam to htela da kazem...nikad nista ne bi znali da nije ogovaranja...e sad, stvarno sam protiv onih ljigavih ogovaranja...:]
I posebno moram da nagovestim da sam strasno razocarana u muski deo populacije (ne generalno) sto se toga tice, jer sam par puta imala prilike da cujem kako to momci ogovaraju, recimo cure...
"Pogle' kolika je...g'e kaka' je u FACU..." o| o| o| o|
A to rek'o bi covek oni neki glumci, manekeni...pa da o drugima tako sude...X(
Zato je mozda i najbolje da sve sto nam se ne dopada, kazemo jedni drugima sve u FACU :] ...moja mama stalno kaze "ne mozes to tako Selma..."...al mozda, samo mozda se ispostavi kao bolje... :D
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

Social bookmarks