Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško
  • »Giovanni« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 21. Juli 2003

Okretanje za osobom suprotnog spola - nuznost, losa navika ili pak nep

Ljeto je stiglo u nase krajeve i ulice su pune mladog i starog, lijepog svijeta uopste i...

Scena prva: Susret ocima s osobom koja je dotjerana, savrsene figure i recimo malcice izazovno obucena.

Osoba je prosla pored Vas i Vi...

Scena druga (verzija a): Okrecete se bez imalo blama i odmjeravate "drugu stranu mjeseca"

Scena druga (verzija b): Prolazite cool-erski i okrecete se tek nakon sto ste skuzili da je teren siguran (niko Vas ne moze otkriti u Vasoj nakani) i odmjeravate "drugu stranu mjeseca" neprestalno ponavljajuci kako je to losa navika koje se zelite odreci i krivicu prebacujete na majku prirodu.

Scena druga (verzija c): Prolazite i ostavljate masti na volju drzeci se one Arsenove "Ne okreci se sine"

Scena druga (verzija d): Prolazite, i ne okrecete se jer smatrate da je to nepristojno

Naravno da se tema moze zaciniti sa dobacivanjem i slicnim propratnim generalno losim stvarima (toliko vicnim u nas) ali da se zadrzimo na pitanju "Da li ste ikada se okrenuli za osobom suprotnog spola i sta Vas je nagnalo na to?" ili da malo reformulisemo pitanje "Da li ste se ikada osjetili odmjeravanim i kako ste se tada osjecali (ne u mirisnom smislu :D )?".

Takodje sam rad cuti misljenja ljudi koji zive vani (i koji smatraju za shodno odgovorit') kako se gleda na ovaj postupak u zemljama njihovog boravka (ukoliko je moguce generalisati)?

Pozdrav
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Posmatrač

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.12.2002

• Poruku poslati

2

hm, lepe li teme...

Pazi vako, tema dobra za razgovor nema šta, al` pošto ja nemam sada mnogo vremena diskutovati i razglabati(što ne znači i za sutra) reći ću ti samo jedno:

:] :] :] ``Oči su voda``!
Tiha voda breg roni!

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

3

To je divno....

... posebno kad i musko i zensko to urade u istom momentu :)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

4

Utorak, 22. Juli 2003

Giovanni rece da bi bilo interesantno cuti kako ljudi iz drugih zemalja posmatraju na ovu pojavu. Trenutno nemam kad pisat o ovome, a ni nesto puno zanimljivo, te odlucih prenet ovaj, cini mi se interesantan, text koji govori o toj pojavi, a zalazi jos i dublje malo, u Italiji:

Italijane odavno bije glas da su "navalentniji" od muškaraca u drugim delovima sveta. Kad žena šeta ulicama nekog italijanskog grada, sigurno će privući neželjenu pažnju i čuti zviždanje, automobilske sirene ili "mjaukanje", što ponekad može da bude uvredljivo ili čak zastrašujuće. U vodičima se turistkinje upozoravaju da treba da obrate pažnju na "zalutale ruke" u prepunim autobusima, a u jednom se čak navodi autobuska linija poznata po muškarcima koji vrebaju turistkinje. Ali, od pre izvesnog vremena na snazi je novo pravilo: gledaj, ali ne pipaj! Apelacioni sud Italije osudio je nedavno na zatvor 58-godišnjaka koji je pljesnuo po zadnjici devojku dok je radila u poslastičarnici svojih roditelja. Sada ima dovoljno vremena (godinu dana i dva meseca) da razmisli o svom postupku.

Ova odluka bila je samo jedna u nizu sličnih kontroverznih sudskih odluka. U februaru 1999. jedan sud je doneo presudu da žena nije silovana zato što je na sebi imala farmerke, a njih bi bilo nemoguće skinuti da je ona pružala otpor. Moguće je da su se stvari u Apelacionom sudu promenile, ali u praksi ipak nisu. "Ako je devojka doterana, uvek će joj dobacivati", kaže Emanuela Rosi (22). "Ako je to neki kompliment, onda je u redu, ali ako je pomalo vulgarno, ja to mrzim. Kad se vozim metroom, zaista mi smeta način na koji me gledaju, i to čak i stariji muškarci". Neki muškarci smatraju da je ipak previše da se pljeskanje po zadnjici svrsta u "seksualne prestupe". "Ja mislim da nije ništa strašno kad se to uradi nekoj ženi", kaže 59-godišnji vozač autobusa iz Rima. Mnogi muškarci dele njegovo mišljenje, ali ima i onih koji su pozdravili odluku Apelacionog suda. "Dobacivanje može", kaže Mabri Akile (25). "Ali, zaista je važno da nema pipanja." (Blic)

mogu ja da se potpisem i bolje...

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 22. Juli 2003

Ili recimo ova prica...

Moj prijatelj Kanadjanin, stomatolog po profesiji na jednom od putovanja po zemljama "drugog" svijeta a u misiji pomoci istim pocinje svoju pricu o Venecuelankama...Ide ovako neako:

Djevojka je prosla pored njega a opisat' takvu ljepotu je i za njega bilo tesko (asocijacija Miss World - povezati) i posto vecina Kanadjana se ne okrece (prvenstveno vodjeni strahom zbog ne bas jasnog sta se ubraja u seksualno uznemiravanje) - nije se okrenuo mada je imao jaku zelju, je li...

Djevojka se pak okrenula jer prepoznati stranca u Venecueli i nije tesko i vidjevsi da se on nije okrenuo, prisla mu je i rekla na spanskom "Da li mi mozda nesto fali pa se nisi okrenuo?". Kaze da je njeno lice odavalo scenu uzrujanosti i ponasala se kao da ju je uvrijedio u najmanju ruku...Dzaba su bila njegova objasnjavanja poslije...

Hm, jako cudno, makar u ex-Yu dok bijah ovakvo nesto nisam dozivio (ili cuo da se desilo). Paznja dakako godi, ali da nepaznja ne godi...

Ima li neko slicnih iskustava?

Pozdrav
Giovanni

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 22. Juli 2003

Voleo bih i ja da mogu ovako da "zavijam" okolo-naokolo... ;)

Bez obzira što sam svestan da je to ipak moja slabost i greška, pa ako hoćete i odraz balkanske nekulture, retko (čitaj: često - kad mi je žena prisutna) uspem da se oduprem tom urođenom refleksu trzanja glavom u pravcu ženske osobe koja odgovara opisu iz pokrenute teme. Dakle, najbliže mojoj reakciji je:

Citirano

Scena druga (verzija b): Prolazite cool-erski i okrecete se tek nakon sto ste skuzili da je teren siguran (niko Vas ne moze otkriti u Vasoj nakani) i odmjeravate "drugu stranu mjeseca" neprestalno ponavljajuci kako je to losa navika koje se zelite odreci i krivicu prebacujete na majku prirodu.

mada ima varijacija na tu temu od verzije a sve do verzije c ... o| a trudim se ( bar se nadam da se trudim) i nadam ( bar se trudim da se nadam) da verzija d bude moje trajno životno opredeljenje...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

7

Utorak, 22. Juli 2003

A evo devijacije/varijacije, suprotnog smera doduse, na tu pricu iz venecuele Giovanni. Nije ulica u pitanju, ali je isti motiv u pitanju. Slucaj je iz Londona, a ja se izvinjavam pripadnicima spomenute profesije ali mislim da bi primedbe trebale biti upucene izvoru vesti, a to je drugi site (ne spominjem iste zbog zabranjene propagande ;) ) Dako se Hadzi nece naljutit ;)... ipak je ovo LONDONSKI lekar, a Hadzi nas :D.. pozdrav ;)

"Lekar jedne londonske klinike detaljno je pregledao grudi svoje pacijentkinje nakon što mu se ona požalila na bol u kolenu. Dr Sushen Bhattacharyya iz bolnice "Barnet General Hospital" u severnom delu Londona rekao je pacijentkinji, koja se predstavila kao gospođa A., da skine grudnjak, nakon što je njenom mužu naložio da izađe iz prostorije. Kako je gospođa A. izjavila novinarima engleskog lista "The Sun", na početku pregleda lekar je ostao bez daha, promrmljavši samo: "O, moj bože". "Pomislila sam: ´On je seksualno uzbuđen´", rekla je 30-godišnja gospođa A., koja je ceo slučaj prijavila upravi klinike. 37-godišnji dr Bhattacharyya porekao je nameru bilo kakve zloupotrebe svog lekarskog zvanja."

mogu ja da se potpisem i bolje...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

8

Srijeda, 23. Juli 2003

" Dako se Hadzi nece naljutit ... ipak je ovo LONDONSKI lekar, a Hadzi nas .. pozdrav "-iz Fingers-ovog posta...

Taman posla da se ljutim... ;)

Pozdrav

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

9

Srijeda, 23. Juli 2003

E Giovani u Pazaru ne moraš ni da se okrećeš.
Sedneš lepo u kahfu ili kafić na terasu usmeriš se ka ulici i uživaš.
A fala bogu ima šta da se vidi. ;)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 23. Juli 2003

Mala digresija...

Ulica Strahinjića Bana u Beogradu koja je poznata po ovom sportu koji pominje Hobbes je dobila novi i vrlo zanim ljiv nadimak: ''Dolina nojeva''...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Srijeda, 23. Juli 2003

Citirano

Scena druga (verzija a): Okrecete se bez imalo blama i odmjeravate "drugu stranu mjeseca"

Zasto da ne, a jos ako se i ona okrene (sto se nazalost ne desava cesto) onda je umetnicki dojam potpun. :D

Svakako podrazumevam da se gore pomenuta scena odigrava na ulici a nikako u nekom caffeu ili diskoteci.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Srijeda, 23. Juli 2003

Citirano

Orginalno od Giovanni

Takodje sam rad cuti misljenja ljudi koji zive vani (i koji smatraju za shodno odgovorit') kako se gleda na ovaj postupak u zemljama njihovog boravka (ukoliko je moguce generalisati)?

Pa, cini mi se da se da u Njemackoj ovaj sport i nije plaho popularan. Mozda zvuci nelogicno ali ipak mislim da je u pitanju razlog d).

No, i kada bi se okretali sigurno bi bili u manjoj opasnosti nego kod nas. Naime, po ulicama njemackih gradova nema bandera 8) .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

13

Srijeda, 23. Juli 2003

Lijepo, lijepo...

Upraznjavam ovaj "sport" i ne smatram ga nepristojnim iz razloga da osoba koja se lijepo obuce mozda ima razlog da bude primjecena pa zasto joj ne i udovoljiti (naravno ako se obukla samo zbog sebe i kritikuje moj postupak izvinicu se uz duboki naklon i s crvenilom na licu). Naravno da se trudim da kad sam u drustvu suprotnog spola biti ili diskretan ili drzati se varijante c) a da ne bi uvrijedio istu.

Evo price iz sarajevske II gimnazije sa Giovanni-jem i jaranima u glavnoj ulozi....Ide ovako...

Prva godina, ulazak profesorice programiranja na cas i mi, mulci, opcinjeni gracioznoscu i ljepotom iste sa nekih njenih 30-tak godina u torbi zivota, izrazavamo glasno i jasno svoju opcinjenost...Nedugo zatim, na casu razredne zajednice i uz neizostavne drugarske kritike savjesnih djaka, bivamo prijatno iznenadjeni na kraju casa kad nam razredna govori da je profesorica bila u jednu ruku iznenadjena jer takvo ponasanje ne prilici djacima ali opet jako polaskana nasim postupkom!???

Mislim da vecini osoba, naravno ako se okretanje uradi s ukusom, nikako prostacki, predstavlja kompliment, nikako uvredu no ima li nekoga ko bi mi mogao reci da je bio u situaciji "odmjeravanog" a ne "odmjeraca" jer ne mogu se bas pohvaliti da sam bio odmjeravan nesto ili ce pak biti da su cure pravo dobro diskretne u tome?

Hodi mu ga sad znati... (nadam se da ne ugrozih copyright od hadalj-a)

Pozdrav svima
Giovanni

P.S. Tema u originalu je Okretanje za osobom suprotnog spola - nuznost, losa navika ili pak nepristojnost ali je tekst box ogranicen pa je nastupila "sjeca"

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

14

Srijeda, 23. Juli 2003

vala evo ode dje sam ja se vala okrecu, a sto i nebi, ulica je svacija pa ko bi ti mogo zabranit da se okrenes, a jos kad imas sta i da vidis he he
ince sto rece sans da ne smije od zene, pa ni ja vala, al po nekad eskiviram, onako izokola
a jednom idemo mi kad prodje jedna uh da ti oci ispanu
kad vice meni zena videl
a ja videl sta
pa uvu kaka bese
reko jok nisam a kaka bese veli dobra valla
ada kako nisam vido, reko no tedo da ti reknem al je dobra ova, al se seti da mi ti nisi drug he he
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 23. Juli 2003

WAU!!!

Citirano

No, i kada bi se okretali sigurno bi bili u manjoj opasnosti nego kod nas. Naime, po ulicama njemackih gradova nema bandera

Verovatno nema ni reklame za Fast-internet

P.S. (Za one koji skoro nisu bili u prilici da gledaju domaće reklame) Reklama ide otprilike ovako:

Muž i žena sede udobno zavaljeni u naslonjače na rubu jednog bazena. Žena bezbrižno i zasluženo odmara, a muž pak čita novine. U trenutku kad je u novinama pročitao reklamu za Fast internet i uzviknuo: WAU!!! , na njegovu nesreću, ispred njega je stajala zgodna , mlada(i ka bazenu nagnuta) devojka u kupaćem kostimu. Žena je njegov uzvik protumačila (ko što to samo žena ume...) pogrešno, i zatim sledi udarac levicom u desni obraz nesrećnog (i ovakvom reakcijom zbunjenog) muža...

P.S. (za sve) Dobro promislite pre nego ispustite uzvik oduševljenja!!!

P.S.S. Kakva je situacija sa saobraćajnim znacima? o|
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Srijeda, 23. Juli 2003

Jednom prilikom , šetajući sa suprugom, i došavši u situaciju kad ne mogah da odolim a da ne prokomentarišem pojavu jedne persone koja je išla nama u susret... obratih se ženi:

- Uuuu, što bi ti ova bila dobra za brata 8o !!!
(Tad mi je šurak bio neoženjen)

Ona je ipak shvatila da se radi o uspešnom pokušaju šale i smešeći se odgovorila, da nema potrebe da ja gledam cure za njenog brata.

Eto jedno iskustvo... pa ako neko bude u sličnoj situaciji, nek me se seti... ;)

i ... bode mi oči

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

17

Srijeda, 23. Juli 2003

Da se ne okrecemo...

Trsava duga kosa,grudi uvaljane u uskoj majci,pupak go ko od majke rodjene,suknja iznad kolena,noge do ispod pazuha,a na to jos i dugacka stikla.Kazu da je nepristonjo okretati se za osobama suprotnog pola i ne dobacivati nesto mi to za cudo kkkkkaaaaaaaaaaakkkkkkkooooooooooo da se covek zdrav prav pun osecanja i volje za zivot ne okrene!!
Brate to nije za da se okrene nego vrat da iscasi :)) :)) !!
Sala na stranu ali mislim da se izazovnim oblacenjem privlace neprijatne situacije za pripadnike oba pola mada tome nema spasa jer brate skidaju se ovamo po zapadui u skandinaviji ali ko dole sto se skidaju (pojedinke!!!) to nisam nigde video!!
Sram nas bilo :D :D ;)
o| o| o| o|
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Srce_

Zlatna sredina

(10)

• »Srce_« je žensko

Datum registracije: 09.10.2003

• Poruku poslati

18

Petak, 10. Oktobar 2003

samo chu jedno rech : zashto nam je Allah dao ochi ?? ne znachi ako gledamo nekog da zhelimo neshto ...

ja eto imam ochi a plus sam nabacila cvike da josh bolje gledam :)) :)) :))

ups :O ... uhvatili ste me na delu 8o ... kako ponovo lupam :)) :))

19

Petak, 10. Oktobar 2003

Htedoh samo da primetim da je stigla jesen, stalno padaju kise, vetar duva, ujutru magla,hladno....U prodavnicama guzva posebno je veliko interesovanje za dzempere i jakne. Hladno, oblaci se narod. Ima lepih jakni koje setaju ulicama, ima i sarenih kisobrana...

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

20

Petak, 10. Oktobar 2003

...a tek cipele. Poneka zapane za oko, mislis koza kad ono skaj :(
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Social bookmarks