Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 05. Novembar 2003

Nije kulturno a ni fer da se muskarac okrece za drugim zenama dok vodi curu ili zenu za ruku.
Takodze nije pristojno da se muskarac ulicom okrece za curom i da joj prebacuje.
Sada ako slucajno se desi da zgodan momak ulicom seta i primeti zgodnu i finu curu, zasto da nepogleda, bez ikakve provokacije. Kod muskarca je ipak strast jaca od razuma. :D

Moram priznati da ni ja nezmurim kada vidim finog momka na ulici, al se nikad neokrecem, mislim da su to primitivne cure koje tako postupe (nemoj da mi neko zamjeri, samo izjavljujem svoje misljenje). :)
Momku mozes da das na kulturni nacin do znanja da ti se svidja, bilo gdje da se sretnete.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

22

Citirano

Orginalno od Prolazzznica

Sada ako slucajno se desi da zgodan momak ulicom seta i primeti zgodnu i finu curu, zasto da nepogleda, bez ikakve provokacije.

Znaci li to da ovi koji nisu zgodni ne smeju da gledaju ili da se okrenu?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

23

ja na ovo povremeno imam obicaj reci .... ZAR CES DOZVOLITI DA ODE .... mislim ako je vec haram okrenuti se drugi put za "njom" onda fino zahvati prvi .... :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

24

Smiju Admine, zasto nebih smeli :D
Nemozes nikome zabraniti da gleda. Ipak je lepse kada to uradi osoba koja tebi zapadne za oci. ;)

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

25

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od Prolazzznica
Smiju Admine, zasto nebih smeli
Nemozes nikome zabraniti da gleda. Ipak je lepse kada to uradi osoba koja tebi zapadne za oci.

Stvarno je nekulturno okretati se za tudjim ljudima i zenama.
Poslanik s.a.v.s. je rekao: "Prvi pogled je tvoj a drugi je vec sejtanski".

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

To je u redu, ali kako mozemo znati za neku osobu, koju prvi put vidimo, da je "tudja"?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

27

Petak, 07. Novembar 2003

jedno je pogled a drugo je 'gutanje' prolaznika pogledom.pogled je u redu a ovo drugo nije odlika onih cednih i cistih.mada opet ponekad je tesko odoleti ;) ali to je borba sa samim sobom i zelja da se udovolji Gospodaru:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

28

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od Administrator

Citirano

To je u redu, ali kako mozemo znati za neku osobu, koju prvi put vidimo, da je "tudja"?

@ admin : Najmirnija glava ti je kad se uopste ne okrenes vec nastavis dalje da ides kud si posao. 8)

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

29

Petak, 07. Novembar 2003

Priznajem da se cesto okrenem za pripadnicom ljepseg pola, ali moram da naglasim da je ono zbog cega se ja okrecem dosta razlicite prirode od najveceg broja okretanja. Okrenem se zbog ljepote koju zelim da vidim.. ljepote za koju bih u svakom trenutku i bez ikakvog skrivanja i sramote rekao da je ljepota.

A rekao bih i svoje misljenje da je najbolje stvarno se ne okretati, i da je okretanje (pogovotu prozdrljivo) nepristojno, ali se bojim da ce me neki povrsni nazvati licimerom jer radim jedno a govorim drugo :D(a evo vec rekao sam sta sam hteo :D).
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

30

Petak, 07. Novembar 2003

Pre neko veče, na jednoj sedeljci, čuh zanimljivo razmišljanje, jednog prijatelja, koji kaže, da osoba ženskog pola, sa kojom je muškarac i nije "neka", ukoliko se drugi muškarci za njom ne okrenu i neprimete je...

Čak da njemu i ne godi da je sa takvim osobama ženskog pola u društvu...

Zanimljivo razmišljanje...

Pozdrav

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

31

Subota, 29. Novembar 2003

Zdravo svima!!!
Dobro je legendarni Al Pacino jednom rekao...
LOOK, BUT DON`T TOUCH
TOUCH, BUT DON`T TASTE
TASTE, BUT DON`T SWALOW
Zar nije bio u pravu??? ;) 8o
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

32

Srijeda, 03. Mart 2004

"I sluh, i VID, i razum..za sve to ce se zaista odgovarati"(Kur'an)

"svako oko ce plakati na sudnjem danu osim:
-ociju koje su bile zatvorene cuvajuci se od zabrana
-ociju koje su bdjele i bile budne na Allahovom putu
-ociju koje su suzile iz bogobojaznosti." (hadis)

pa bijrum gledaj ako se ne bojis allahova prijekora i kazne. :klanja:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

33

Srijeda, 03. Mart 2004

Citirano

LOOK, BUT DON`T TOUCH
TOUCH, BUT DON`T TASTE
TASTE, BUT DON`T SWALOW

HELL RIGHT !!!!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

34

Srijeda, 03. Mart 2004

Ahhh

Evo sad polako opet prolece,pitanje je vremena kad ce dame da pocnu vitke nogice ispod minica izbacivat...pa se vide i pupcici i grudi koji samim pogledom sa nogu obaraju,dolaze isto uskoro do izraza...mhmmhm,polecee 8)

Ja sam jedan od onih koji gleda,ne gleda,ja buljim ko neki pacenik...sta ces,rod'la majka jadno musko da se muci i pati... :))

ps:kad sam sa curom tad ne buljim...samo kradljivo provirujem... :O

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

35

Srijeda, 03. Mart 2004

Selam alejkum

Ovo je dio teksta preuzet sa

http://www.horizont.ba/index.asp?part=zn…07#Razodjevanje

...Sada ćemo kazati nešto o sihru, preko pogleda, jer se to tiče naše teme. Centar ovakve vrste sihra je oko. To je specifičan organ različit od ostalih ne samo u medicinskom, nego i u estetskom smislu, a već i u psihološkom. Kad kažemo psihološkom, znači u onom domenu koji se tiče psihe, duše. Pa u narodu postoju zapažanja poput: "oko je ogledalo duše". U psihologiji oko je organ kojim prepoznajemo emocije, tako da mi svi po očima ljudi donesemo mnogo zaključaka o nekoj osobi. U poeziji oko je centar zavođenja, pa se kaže: "zavele ga oči", što znači, da su nečije oči poremetile duševni mir čovjeka. Džinni su ovdje odigrali bitnu ulogu. Džinni imaju sposobnost ubacivanja u ljudske misli, naveli su jednu osobu da se dotjera, a zatim zavodljivo gleda. A ona strana koja prima taj pogled, pada pod utjecaj džina koji sada stalno ubacuju misli o tome. Sada viđena osoba postaje centar razmišljanja, preokupcija i sve druge stvari se zanemaruju, jer je osoba u očaju što viđenja strana nije tu. Zatim džinni podstiču depresiju, pritišću prsa i dr. Lijek da do ovoga ne dođe je jednostavan Allahov propis: "Reci vjernicima neka obore poglede svoje ... A reci vjernicama neka obore poglede svoje..." (En-Nur; 31-32. ajet)
Sad je jasno zašto Allah dž.š. dopušta ova zla džinna. Krše se njegove upute:
1. Razodijevanje
2. Slabo spominjanje Boga,
3. Ne obara se pogled.
Neko može dati prigovor – zar je loše biti zaljubljen-a. Nije loše u granici, a to je da voliš osobu i uživaš s njom (u braku), a ne da ludiš čim je to uživanje onemogućeno. Također, postoje vrste sihira koje prave sihribazi za novac, po narudžbi.
Npr. Dvoje se voli i napravi sihr zbog kojeg se iznenada zamrze, osoba se ne interesuje za nekoga, ali je onaj drugi sihrom dovede u stanje da joj se počne sviđati, sihr slijepe poslušnosti od strane neke osobe (obično žene, prave muževima). Zatim ludilo i mnogo drugog. Ovdje smo o sihru pokazali samo toliko da čitalac shvati da sve žene koje se oblače zavodljivo, su u toj situaciji potpuno poslušne šejtanima, a oni koji ih rado gledaju, takvi dolaze u opasnost da šejtani (džinni) uđu u njih.
A kada na budućem svijetu Bog bude sudio ljudima, kažnjavaće ih zato što su slušali šejtane, a ne Boga. Sva došaptavanja u glavi koji pozivaju na nemoral su znak da se džinn ubacuje u misli. Zbog čega je neuropsihijatrija najmanje efikasna grana medicine? Stručnjaci iz ove oblasti priznaju da im je veliki problem pouzdano utvrditi dijagnozu bolesti, a pogotovo liječenje. U neuropsihijatriji postoje dvije velike grupe bolesti:
1. Neuroze- to su slabi poremećaji u smislu nesanice, sitnih strahova, razdražljivosti i sl. Osoba je potpuno svjesna svega, može obavljati složene poslove i u ovoj oblasti doktori pomažu.
2. Psihoze- Ovo je nivo bolesti kod kojih je prisutan ozbiljan poremećaj u razumu i psihi. Prisutni su znakovi nenormalnog ponašanja i ludila, u većoj ili manjoj mjeri, povremeno ili trajno. Neuropsihijatrija utvrdjuje o čemu se radi na slijedeće načine:
1. saslušanjem pacijenta (ako je lud šta vrijedi njegov iskaz),
2. posmatranje njegovog ponašanja,
3. saslušanjem njegovih bližnjih.
Dakle, nema aparata koji bi izmjerio duševnu bol (a to su pritisci džinna) pa da se vidi šta je uzrok i kako pomoći. Bolesnike na psihotičnom nivou medicina ne liječi. Tim ljudima (a i onim koji nisu ludi, ali žive sa raznim duševnim smetnjama) treba Kur'an - Allahova knjiga. Treba im vjera i to ispravna. To su uslovi koji kad se ispune Allah će otjerati džinne i onda će umjesto njih u našoj duši biti vjera koja će nas učiniti srećnim...

Posebno je zanimljiv ovaj dio (za krscane)

V - Stav kršćanstva

Ako neko za sebe tvrdi da je kršćanin, to upućuje da je saglasan sa učenjem kršćanstva. Ako se s tim učenjem ne slaže, ne može biti kršćanin po ubijeđenju. Za zdrav razum ova tvrdnja je dovoljno jasna. Kršćansko učenje strogo osuđuje požudno promatranje žena :

" A JA VAM KAŽEM DA SVAKI KOJI S POŽUDOM POGLEDA ŽENU, VEĆ U SVOM SRCU S NJOM JE UČINIO PRELJUB" (Matej, 27), ko nakon ovog saznanja želi da ga se smatra kršćaninom, on sam također mora osuditi nepristojno odijevanje žena, kao i onog ko ih sa uživanjem gleda. Ovo je pozitivna stvar u kršćanstvu, međutim, oni su otišli predaleko, pa podstiču čovjeka na izbjegavanje ženidbe. "Dobro je za čovjeka da ne dira žene". (T,7,1) (Korićanina T,7,1)

"Neoženjen brine za gospodnje, a oženjen za svjetsko" (Korinćanina T,7,1), brak dopuštaju onom ko se boji da bi počinio blud, a inače rado govore kako su otvorene nebeske kapije onom ko se susteže od žena. Čak i onaj koji se oženi, dužan je uzdržavati se od pretjeranog uživanja u braku. Ovo je slično učenju religije – HARE KRIŠNA – po kojem čovjek može općiti s vlastitom suprugom iskučljivo kad želi dijete.

Postoje i kršćanske sekte koje ni u kojem slučaju ne dozvoljavaju brak. Primjećujete da smo iz krajnosti nemorala došli u drugu krajnost, a to je :" sputavanje čovjekovih potresa za naslađivanjem u suprotnom spolu".

A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

36

Srijeda, 03. Mart 2004

heh samo mogu konstantovati da je pazar po tome tj po prilici da imas za cim da se okrenes ispred svedske :] mada licno ne vidim neke fajde od toga a i ruzno mi izgleda pa se trudim da se ne okrecem i zacudo u 99% slucajeva mi uspeva :]
p.s altuna mozda bi bilo bolje da te muslimanke koje se skidaju polugole povedu racuna o svojem obrazu tj odevanju pa i nebi imalo za cim da se okrecu muskarci.ali izgleda dosta zena ima lose samopuzdanje pa im godi takva paznja.
---
Time_out| wrote:--
Ovdje smo o sihru pokazali samo toliko da čitalac shvati da sve žene koje se oblače zavodljivo, su u toj situaciji potpuno poslušne šejtanima, a oni koji ih rado gledaju, takvi dolaze u opasnost da šejtani (džinni) uđu u njih.
A kada na budućem svijetu Bog bude sudio ljudima, kažnjavaće ih zato što su slušali šejtane, a ne Boga. Sva došaptavanja u glavi koji pozivaju na nemoral su znak da se džinn ubacuje u misli.
(o)
jako dobar clanak meni se svideo u originalu tamo na novim horizontima:)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

37

Utorak, 20. April 2004

Bjorn, u pravu si kad kazes da su muslimanke te koje trebaju povesti racuna o svom odijevanju (ili razgolicivanju) ali to je vec druga tema. Ja je ovaj put ne bih nacinjala da ne odlutamo od vec postojece.
Reci cu samo jedno: kada bi se muskarac sa kojim sam ja u drustvu ili kome sam ja djevojka (uzimam samo primjer) okrenuo za drugom zenom, istog momenta bi palo sve u vodu od onoga sto smo do tada gradili. Mozda sam malo prestroga ali moj princip je takav. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

38

Srijeda, 21. April 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od Srce_
samo chu jedno rech : zashto nam je Allah dao ochi ?? ne znachi ako gledamo nekog da zhelimo neshto ...

ja eto imam ochi a plus sam nabacila cvike da josh bolje gledam :)) :)) :))

Allah ti je dao i nos, pa ne ideš okolo i njuškaš ostale pod tim izgovorom.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

39

Srijeda, 21. April 2004

Moram da priznam da za automobilom dobrim ne mogu da odolim a da se ne okrenem... Moze i to da se protumaci lose, ali se volim okrenut za dobrim autom i pozelet da ga imam.

E, za zene to mora da bude drugacije.. jednostavno mora. Mozda bi moralo bit i za automobile, al tu se ne trudim.. al kad prodje zenska osoba, pozeleo ja da se okrenem il ne, uvijek se trudim da to ne ucinim. Muskarci su skloniji sindromu da ne mogu da dopuste da ih nesto 'tisti' ako to ne ucine pa popustaju.. ali tu je snaga volje. Drugi je razlog (meni) taj sto zelim imati zenu pored sebe pored koje se za drugima ne moram okretati.... (a takav bih i auto htio :D).

Jedino mi smeta cinjenica da se slobodne djevojke mogu okretati za kim hoce a da je to opce kao normalno prihvaceno, a da kad to muskarci rade vecina smatra nepristojnim. E pa vecina je za muskarce u pravu (ne znam jel to nepristojno, al znam da je neispravno), ali grese za zene..... jer je po meni to isto.. pa mozda cak i gore.. (mozda zvucim suvise 'rigidno' al se samo trudim da govorim onako kako treba da bude.. bez obzira sto i sam grijesim i popustam.. ).
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

40

Srijeda, 21. April 2004

da altuna shvatam sta zelis reci.ali se mogu kladiti da se nebi razvela od muza zbog takve "greske" :O sad ako bi trazim halala:) u svakom slucaju slazem se da je to lose tj okretanje za drugima. hehehe dobar post od sandzackog sincine:)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks