Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško
  • »alBazari« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 09. Juli 2007

Omladina

Citirano

Orginalno od Altuna
Nedostaje osvijescena omladina koja ce znati pravilno da reaguje, da se pobuni i skoci protiv svega loseg sto se desava u nasem gradu, protiv losih poteza politicara, protiv unistavanja okoline, zelenila i cistoce...Nedostaje njihova energija i zelja za promjenom ka boljem.

Umjesto omladine koja skače i diže nekakve bune,
volio bih da u našem gradu ima mnogo mudrih i odmjerenih momaka i djevojaka sa jakim osjećajem za lijepo i plemenito...

... pa čak i ako se ništa ne promijeni za njihove mladosti, ta doći će i njihovo vrijeme.

Helem, ovo razmišljanje mi je dalo ideju za otvaranje nove teme koja vjerovatno neće biti pretjerano interesantna upravo za one o kojima je riječ, ali dobro... ima vremena. :)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

2

Istinito i tužno-tema o nama a mi nemamo šta reć'...

Omladina ,ako ko pita, šta je postala,u šta se preobrazila,koji su joj prioriteti...izgubila se!Završavamo fakultete ili radimo,mladost trošimo na retoričare i ne-retoričare,slušamo ih ...i gledamo,onda i mi pričamo što šta ponešto, onako iz inata ili iz meraka,demek se mi nešto bunimo...i završimo taj fakultet i radimo te poslove,i postanemo svoji (kako ko ,doduše) , i opet nismo svoji u svom gradu.Opet sami sebe delimo na neke tamo i neke ovamo...i onda neki lumpuju,neki klanjaju i tu se delimo na svakakve ,i dzahilije i one koji su na pravom putu... ?( i u jednom času prođe mladost...Daleko ja odoh al pretpostavljam da tako ide!Al žao mi bre!Žao mi što svi nismo samo u Njega i sebe zagledani,svoja posla da gledamo,apatični da smo,ravnodušni na stvari, koje ionako, ma koliko se mi bunili,nećemo moć' promenit,ili hoćemo...A šta ako ih i promenimo,hoće l' nam to pomoć' da izlečimo sebe i da budemo srećni,ma jok!
Nema drskosti sad dok ja ovo pišem, ja jednostavno ne želim da omladina ,moji prijatelji,moji drugovi...svi moji,budu nečiji(zna se čiji smo)...želela bih da šetamo svi ponosno ovim gradom,bilo kojim gradom,al' prvenstveno ovim,da se smejemo jedni drugima,da se selamimo svi bez razlike...eto to bih volela da omladina bude i onda kad ostara :D

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

@alBazari,

Upravo na te i takve momke i djevojke sam i ja mislila, i ne da bukvalno skacu nego da reaguju bilo protestom, bilo pisanom rijecju, ili na bilo koji drugi adekvatan nacin da se pobune i izraze negodovanje protiv svega loseg sto ima kod nas kao naroda i uopste nase okoline, a ne da se identifikuju sa svim i svacim, sa svakom bljuvotinom koju politicari iznesu a oni je podrze zajedno sa starijom marsutom.

Cini mi se da su mladi zapali u nekakvo mrtvilo, bezbojnost, ravnodusnost. Ne bore se ni za svoje ni za tudje dobro i bolje....Na sve se samo suti.Sve je nekako mlako, bljutavo, uobicajeno a toliko toga ceka na promjenu. Za sve je potrebna akcija, a za akciju energija.Ko ima vise energije od mladih?!

Kamo srece da se, ako niko, barem mi s Foruma sakupimo i uradimo nesto sto ce drugima otvoriti oci.Npr.da uradimo izlozbu fotografija na kojima cemo zabiljeziti ljudsku nepravdu prema prirodi, nemarnost i zapostavljenost....Tu bi materijala imali da izlijepimo sve gradove po Sandzaku! I da se, bas tako, te fotografije uvecaju i lijepe po gradu sa odredjenim parolama, npr."Dokle?!" "Ne unistavajmo ono sto nam treba!" isl.dajem samo primjer.

Ili....ma bilo sta! Dajte da radimo nesto! Dosta je kritike.Dajte nesto konkretno.

Za pocetak, dajte prijedlog i odmah polazimo sa dobrovoljcima. ;) :]
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Altuna
Kamo srece da se, ako niko, barem mi s Foruma sakupimo i uradimo nesto sto ce drugima otvoriti oci .Npr.da uradimo izlozbu fotografija na kojima cemo zabiljeziti ljudsku nepravdu prema prirodi, nemarnost i zapostavljenost ....Tu bi materijala imali da izlijepimo sve gradove po Sandzaku! I da se, bas tako, te fotografije uvecaju i lijepe po gradu sa odredjenim parolama, npr."Dokle?!" "Ne unistavajmo ono sto nam treba!" isl.dajem samo primjer.

A shta mislite da npr. uradimo ovo shto je navela Altuna, a zatim lijepo ochistimo, sredimo tu nemarnost i ponovo uradimo fotografije, chisto radi uporedjivanja 'prije i sad'?

Zar dela ne govore vishe od rijechi?

Citirano

Za sve je potrebna akcija, a za akciju energija.Ko ima vise energije od mladih?!

Meni se chini da bash mladima nedostaje energija bar shto se tiche takvih akcija. Uglavnom svi chekaju nekog drugog da reshi postojece probleme, izvlacheci se na izgovore tipa 'shta ja tu mogu, nisam ja kriv' ili 'nisam ja lud da chistim za drugim'.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od siemprae
A shta mislite da npr. uradimo ovo shto je navela Altuna, a zatim lijepo ochistimo, sredimo tu nemarnost i ponovo uradimo fotografije, chisto radi uporedjivanja 'prije i sad'?

Ja sam slab sa fotografisanjem al` cistim k`o lud!!!

Podrzavam u potpunosti ideju - ja cu sa budem inostrani partner u ciscenju!!!

Malko se salim tj. ne salim se - ja sam uvek za leading by example - da cistimo ako treba.

Mozda jedna ideja pride a to je da bi bilo dobro da mozda mi sa foruma napravimo jednu NGO i recim da se zove "Forum" pa da se aplicira za kakav novac (a najiskrenije mislim da novac moze da se nabavi, pogotovo za teritoriju Sanzdzaka) pa da se krene od nule i polako animira javnost!?!?! :]
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od alBazari

Citirano

Orginalno od Altuna
Nedostaje osvijescena omladina koja ce znati pravilno da reaguje, da se pobuni i skoci protiv svega loseg sto se desava u nasem gradu, protiv losih poteza politicara, protiv unistavanja okoline, zelenila i cistoce...Nedostaje njihova energija i zelja za promjenom ka boljem.

Umjesto omladine koja skače i diže nekakve bune,
volio bih da u našem gradu ima mnogo mudrih i odmjerenih momaka i djevojaka sa jakim osjećajem za lijepo i plemenito...

... pa čak i ako se ništa ne promijeni za njihove mladosti, ta doći će i njihovo vrijeme.

Citirano

Orginalno od Altuna
@alBazari,

Upravo na te i takve momke i djevojke sam i ja mislila, i ne da bukvalno skacu nego da reaguju bilo protestom, bilo pisanom rijecju, ili na bilo koji drugi adekvatan nacin da se pobune i izraze negodovanje protiv svega loseg sto ima kod nas kao naroda i uopste nase okoline, a ne da se identifikuju sa svim i svacim, sa svakom bljuvotinom koju politicari iznesu a oni je podrze zajedno sa starijom marsutom.

Ih, Altuna, ti reče misliš na isto što i ja, pa opet u pobune. Bunt je prirodan sljed stvari kod omladine, nešto što joj je svojstveno, ali ne bih rekao da je upravo to ono što treba da je karakteriše.

Možda tebi izgledaju isto moj i tvoj opis, ali ja vidim bitnu razliku. Buntovi, revolucije,... mislim da to nije svojstveno našoj tradiciji i da u tome ne leži rješenje problema. Naprotiv.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

7

Svako bi trebao za početak da radi na sebi, da daje maksimum u onome u čemu je najbolji. Onaj ko misli da se naša omladina ni za šta ne bori, neka govori u svoje ime i neka onda počne da mijenja sebe.
Drugi stepen djelovanja bi bio okupljanje omladine u neku organizaciju u kojoj bi njihovo pojedinačno djelovanje bilo mnogo efektnije. Ništa bez timskog rada. Apsolutno sam za, sve dok omladina ne bi bila okupljena (čitaj: zloupotrijebljena) oko nečije fotelje što sumnjam da je u ovom trenutku moguće.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

8

Utorak, 10. Juli 2007

Najpre,slazem se sa Zutim cvijetom.
Mislim da danasnja omladina ima pogresan i iskrivljen sistem vrednosti, pogresne licnosti za uzore, a onda i sve ostalo. Veliki uticaj ima i porodica i neki "nametnuti" nacin razmisljanja. Ali,bice bolje...
;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

9

Utorak, 10. Juli 2007

Altuna, može li se ovaj bunt pokazati i u odnosu na druge stvari ili samo prema političarima?
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 10. Juli 2007

Apsolutno! Protiv svega sto nije OK. Mada sam ja ipak vise za neku drugu aktivnost mladih koja ce djelom pokazati kako i sta treba raditi, nego buntom i protestom, ali u krajnjem slucaju kad ne postoji drugi nacin, onda i bunt naravno.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Utorak, 10. Juli 2007

Ako imamo neku situaciju u kojoj postoje, da tako kažem, sukobljene strane, bunt nikako nije rješenje, jer svakako sukobljene strane pozivaju na to. Mislim, to je dio sukoba. Dakle, u našoj situaciji (mislim na Novi Pazar), bunt nikako nije rješenje, već samo pogoršanje situacije.

Zbog toga je bolje protažirati dijalog. Pa, čak i da se ne slože mišljenja, dovoljno bi bilo kada bi učesnici naučili dijalog voditi i drugačije mišljenje i stavove uvažavati, zar ne?

Naravno, nešto dobro i temeljno raditi nije lahko, za to je potrebno vrijeme, sabur, itd. Ljudima je lakše da idu na sukob, a teže na pomirenje. Zbog toga je lahko pozvati na bunt, a teško je pozivati na mir, dijalog, itd.

Ako bi naša omladina naučila da vodi dijalog i da uvažava drugačije mišljenje i stav, mislim da bi to bio nevjerovatno velik pomak i da bi se situacija umnogome popravila, ali, rekoh, za to treba vremena i mnogo, mnogo sabura.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 10. Juli 2007

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Svako bi trebao za početak da radi na sebi, da daje maksimum u onome u čemu je najbolji. Onaj ko misli da se naša omladina ni za šta ne bori, neka govori u svoje ime i neka onda počne da mijenja sebe.
Drugi stepen djelovanja bi bio okupljanje omladine u neku organizaciju u kojoj bi njihovo pojedinačno djelovanje bilo mnogo efektnije. Ništa bez timskog rada. Apsolutno sam za, sve dok omladina ne bi bila okupljena (čitaj: zloupotrijebljena) oko nečije fotelje što sumnjam da je u ovom trenutku moguće.

Je li ovo znaci da u Pazaru ne postoji niti jedna organizacija koja okuplja omladinu i kojoj je cilj rad sa omladinom i za omladinu?

Ako pak postoje, moze li neko da ih nabroji.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

13

Utorak, 10. Juli 2007

Mislim da bi korisno bilo govoriti o tome kakva bi omladina trebala biti i kojim metodama bi se mogla omladina usmjeriti u smjeru dobra. Znači iznijeti neki svoj model viđenja omladine i predstaviti svoje viđenje jedne institucije koja bi se bavila edukacijom omladine.

Na taj način bismo dali ideje i onima koji eventualno rade u nekoj od institucija, a koje imaju ili bi trebale imati kontakta sa omladinom.

Nisam Kriv

Početnik

(10)

• »Nisam Kriv« je muško

Datum registracije: 09.07.2007

• Poruku poslati

14

Utorak, 10. Juli 2007

Gedajuci jednom djecu uzrasta oko 10 godina bijo sam sokiran, ko su njihovi da kazem idoli, to su bile osobe iz kriminalnog miljea. Sta mi treba da radimo, mi imamo stvarno puno dobrih primera iz zivota, zato forsirajmo momke i devojke koji se isticu u sportu, nauci i kulturi, i odgoju, jednostavno uvesti jedan dobar sistem nagradjivnja.
Sto me sve vise brisu sve sam jaci!

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 11. Juli 2007

Sta se nalazi na onom bilbordu kod Autobuske stanice???

Prodjoh kolim pored bilborda i nesto mi se ucine da je pisalo "omladina ........" ali ne videh dobro.

Zna li ko o cemu je taj bilbord?

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 12. Juli 2007

I ja sam vidio taj bilbord. Na njemu piše "Ujedinjeni mladi Novog Pazara", "Neka um pobjedi", "Gdje/kada/kakva je moja budućnost?"

Koliko sam shvatio ovo je dio inicijative za ujedinjenje i prevazilaženje podjela. Kao glavni potpisnik na bilbordu bijaše UrbanIn, a pored UrbanIn-a bijahu potpisnici i Ambasada Amerike, onda neka agencija za demokratiju, DS, G17+, LDP, Zeleni, SDA, SDP, itd.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 12. Juli 2007

[SIZE=5]DUH MLADOSTI [/SIZE]

[SIZE=3]Fethullah Gülen (Sizinti, Jun 1986)[/SIZE]

Zajednica održava svoju životnost kroz duh svoje omladine i buja kroz nju. Kada zajednica izgubi ovaj duh, ona blijedi, vehne i na kraju odumire, poput cvijeta čije su žile pokidane sve dok se najzad zdrobljen ne nađe pod nečijim nogama.

Mladi čovjek, obično ispunjen zahtjevom da se ne smije mirovati, nacionalnim ili patriotskim osjećanjima, govori o ozdravljenju rana svoje nacije i unaprjeđenju svoje zemlje, a bijesan je zbog lijenjosti i bezosjećajnosti spram problema zajednice. Ipak, mnogi mladi preplavljeni ovakvim uzvišenim idejama, obično zasnuju porodice i skuće se, i nakon što zadobiju određen položaj ili dobar posao u kasnijim godinama oni izgube aktivizam koji su imali. Postajući skloni, kako vrijeme prolazi, tjelesnoj požudi i materijalnim zadovoljstvima, mladi počinju da se odriču svojih ideala, svakog kriticizma u kojem nisu uspijeli jednom ustrajati, i padaju u ropstvo niskih želja i interesa. Jednom kada dospu u ovakvo opasno stanje, oni se ne mogu više oporaviti osim ako im sam Uzvišeni Allah ne pomogne, a okovani su onim zbog čega su nekad bili bijesni od ljutine. Postali su toliko ravnodušni prema svojim nekadašnjim idealima da se osjećaju uvrijeđeni kritikom bilo svoje lične savijesti bilo nekog drugog, zbog njihove izopačenosti čak i u svom poslu i drugim stvarima za koje su odgovorni.

Nadalje, oni koriste sve svoje sposobnosti ne bi li održali svoje funkcije i zadobili naklonost svojih pretpostavljenih, stvari koje vrijeđaju čovjeka, i postaju sve više i više degradirani. Ako se pokaže da imaju umješnost u sopstvenom promicanju, neće ih zaustaviti pomisao ni o čemu da određeno unaprjeđenje i zadobiju, makar ono iziskivalo gubljenje svake njegove časti i dostojanstva, pa čak i činjenje stvari koje su oprečne zapovijestima njihove savijesti i vjere. Oni će se pokloniti svakoj osobi za koju misli da će od nje na neki način profitirati, i pokazuju takvu slabost karaktera da mogu govoriti prekomjerno rđavo o nekome koga su još koliko juče uzdizali do nebesa.

Gluma i ulagivanje uzvraćeno istom mjerom između njih i njima sličnih su toliko ponižavajući za njihov već otrcani karakter da se od njih više ne može očekivati nikakvo dobro i nikakva vrlina. Još patetičnije, oni unaprjeđuju svoju mentalnu ili duhovnu ‘bolest’ iako su već izgubili svoju osjećajnost i mogućnost da razmišljaju i odlučuju pravilno, i u potpunosti su lišeni moći uviđanja i mudrosti, pa ipak još uvijek smatraju za sebe da su oni ti koji razmišljaju bolje od drugih, koji najbolje prosuđuju i čine najkorisnije stvari.

A zapravo vrlo je teško podsjetiti ili upozoriti ih na njihove mahane. Pošto sebične i samoljubive duše poput ovih obično povećavaju neprijateljstvo i zlobu protiv onih koji im ukazuju na njihove grješke, i pošto su skloni gledaju na sebe kao na nekoga ko je uvijek u pravu, oni nikada ne vole da uzimaju savjet od drugog.

Skoro svi ljudi imaju prirodne slabosti za nekim stvarima i one izlaze na vidjelo pod određenim okolnostima. Međutim, uvijek je moguće sačuvati ljude od davljenja u močvari svojih slabosti. Ako smo u mogućnosti da utisnemo u mladom čovjeku Vjeru, čiste i zdrave misli, snažno osjećanje altruizma i jedno neugasivo osjećanje ljubavi prema svom narodu i zemlji; ako im omogućimo da se okupe oko Božije Riječi kome bi trebali posvetiti sebe; ako ih navedemo da vrijednosti kakve su čast i dostojanstvo pretpostave prolaznim zadovoljstvima; i ako im utuvimo u glavu dužnost lojalnosti prema domovini i rada za njeno dobro, i uvjerimo ih da je neoprostiva nezahvalnost prema blagodati vremena biti zaokupljen bilo čime drugim osim služenju narodu i domovini u suglasju sa Božijom Riječju – ako smo sposobni da učinimo sve ovo tada će mladi održati svoj suštinski identitet uprkos izazovu mentalne i duhovne pokvarenosti. Ili ćemo svakoga dana biti svjedocima nestanka jedne po jedne zvijezde sa neba naših nadanja zbog duhovnih bolesti kakve su ljubav za pozicijom, privrženost dunjaluku, potraga za slavom i odanost uživanjima, i biti ćemo pokošeni razočarenjem i gubitkom nade.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 12. Juli 2007

I ova tema, kada se počne dublje razmatrati, se kreće u smjeru neminovnosti ilmul-nefs-a (nauka o nefsu) i odgoju duše svoje.

Dakle, ko želi omladinu odgajati treba prvo sebe odgojiti i biti primjer koji će omladina slijediti.
A odgoj i svijest su nerazdvojni. Pa ako ovo prebacimo u vjerski ambijent reći ćemo, da bez ihsana, tj. muhsina, nema ni onih koji bi bili primjerom omladini.

A muhsin znači robovati Allahu kao da Ga vidiš, a ako ti Njega ne vidiš da si svjestan da On vidi tebe.

Dakle, nije dovoljno završiti škole, već je potrebno i odgojiti se. Znanje bez odgoja je zlo, a odgojen čovjek je dobar, pa makar bio i nepismen (umijja).

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 19. Juli 2007

InshAllah da ovo bude novi pocetak!!!!

NOVI PAZAR- Predstavnici podmlatka političkih partija u Novom Pazaru i nevladinih organizacija, koji čine Ujedinjene mlade, danas su konferencijom za novinare započeli omladinsku kampanju Dijalog za budućnost. Direktorka nevladine organizacije Urban- in Aida Ćorović rekla je da su oni na početrku ovog projekta, koji je nastao pre dve godine u saradnji sa Centrom modernih veština, imali ideju da edukuju podmladak političkih stranaka i nevladinog sektora koji će činiti koaliciju za budućnost. Ona je izrazila žaljenje što se na današnjoj konferenciji za novinare nije pojavio podmladak SDA, koji je, po njenim rečima, od početka aktivno učestvovao u projektu. “Verujem da su oni opravdano danas bili sprečeni i očekujem da nam se ponovo pridruže tokom kampanje”, rekla je Ćorovićeva. Ona je rekla da je cilj ove kampanje podizanje svesti o problemima mladih, unapredjenje njihovog znanja i veština, donošenje lokalnog strateškog plana za mlade kao i priprema uslova za osnivanje zvaničnog tela za mlade pri lokalnoj samoupravi. Konsultatknjinja ovog projekta Vukosava Crnjanski ocenila je da je važnost ovih edukacija bila, izmedju ostalog, i u tome što su mladi uspeli da prevazidju stranačke razlike. “Tokom edukacija nije bilo apsolutno nikakvih problema i ja često nisam mogla da procenim ko dolazi iz koje političke partije”, rekla je Crnjanski. Ujedinjene mlade Novog Pazara čine predstavnici podmlatka Stranke demokrtaske akcije, Sandžačke demokrtaske partije, Demokratske stranke, G 17 plus, Liberalno- demokrtaske partije, Ekološke stranke “Zeleni’ i nevladinih organizacija Urban- in, Putokaz i Centra za vršnjačku edukaciju.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

20

Petak, 20. Juli 2007

InshAllah,a u skladu sa inicijativom dobili smo mnogo jake majice-Neka UM pobedi :D

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Social bookmarks