Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 09. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Dzaba, to pravo pripada samo clanovima hora. To sto pevusis ne daje ti epitet hornosti. Uclani se u hor, ako hoces da budes horna. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

22

Srijeda, 09. Juni 2004

Hocu vala, a gde se to uclanjuje i moram li stalno posle ic u hor il samo kad sam horna za hor ?

Bez shale stvarno biste ovde mogli da napsiete neke blize info o samom horu, organizaciji, novim clanovima itd...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 09. Juni 2004

Citirano

Orginalno od And_U_Price
A takodje znam da sada postoji hor Djulistan koji na svom repertoaru ima iskljucivo ilahije i kaside.

Upravo tako. Djulistan je hor sastavljen od djevojaka koje su napustile gradski hor.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

24

Subota, 12. Juni 2004

originalno od Djordjeta

Citirano

Seti se Hadži, '95 i '96 godine.

JADNA TI MAJKA DJORDJE AKO SU TEBI 95 I 96 GODINA BILE LIJEPE I USPJESNE.NIKAD SE VI NECETE OPAMETIT'
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

25

Subota, 12. Juni 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
JADNA TI MAJKA DJORDJE AKO SU TEBI 95 I 96 GODINA BILE LIJEPE I USPJESNE.NIKAD SE VI NECETE OPAMETIT'

Kakve to ima veze sa ovom temom ????
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 13. Juni 2004

Djordje je hteo da kaze da je hor tada ziveo bolje dane nego danas (sto je ruku na srce istina). A ti Supremene moras li u svakoj corbi da budes mirodjija? Nemoj pokusavat da upropastis svaku temu. Cast tebi, ali pisi tamo gde imas nesto da kazes. Bez ljutnje. Selam
Sit Hungry Doesn't Believe

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 13. Juni 2004

Pozdrav za sve ...

AND_U_PRICE, neznam šta znace oni inicijali I.C., po meni je baš taj I.C. uvek bio korektniji nego onaj koga si ti naveo, a mislim ukoliko nisi siguran, da nije fer da napamet citiraš i okrivljuješ čoveka za nešto što nisi siguran...

P.S.

Lično nikada nisam čuo za tu inicijativu " Djulistan", neznam da li su ikada javno nastupali, a vala bi mi bio merak da neko nasledi ono što smo mi, kako reče Djordje, zacrtali, bar on i ja tih desetak godina učestvovanja u radu hora...

Pozdrav

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 14. Juni 2004

Pevao sam pod "dirigentskom palicom" oba dirigenta i moja iskustva su takva. Ovih dana bas pratim rad hora (koji se uzurbano sprema za predstojeci festival) i svedok sam iskrenog insistiranja Juska Fortica da se na repertoar uvrsti jedna izvorna sandzacka pesma iako je premalo vremena da se ona uvezba. S durge strane takodje znam da se MESOVITI hor pretvorio u ZENSKI onoga trenutka kada je Jusko napustio mesto dirigenta zbog nesuglasica sa ljudima iz opstine (rijech je o SPS garnituri). To je ono sto ja znam. Selam

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

29

Utorak, 15. Juni 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
originalno od Djordjeta

Citirano

Seti se Hadži, '95 i '96 godine.

Krajnje maliciozna izjava koje dobila ono što je zaslužila. Zahvaljujem se svima.

Sajo, dobrodošao na ignore listu.

Moram da zamolim Eda da se još malo raspita o kojoj sezoni i kom dirigentu se radi. Mislim da ćemo tako najbrže doći do nekih zaključaka koji nam nedostaju.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 17. Juni 2004

Evo da obradujem sve koji su ovo zeleli. Definitivno je u program za predstojeci FOHS ubacena i kompozicija sa ovih prostora. Radi se o pesmi "Ja poslah baba djerdan da mi kupi ". Kompozicija je dvoglasna a adaptirana je u hodu iskljucivo za ovu priliku. Bio sam i veceras na probi i mogu vam reci da zvuci veoma dobro, sto ce uz jos par korekcija nadam se biti pravo osvezenje na festivalu.

Inace, koliko znam, isitina jos uvijek nezvanicno, na FOHS-u ce nastupiti sedam horova i sve ce biti zavrseno za jedan dan, u subotu. Kazem opet ovo su nezvanicne informacije tako da su neke izmene moguce.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 17. Juni 2004

"Kompozicija je dvoglasna a adaptirana je u hodu iskljucivo za ovu priliku. Bio sam i veceras na probi i mogu vam reci da zvuci veoma dobro, sto ce uz jos par korekcija nadam se biti pravo osvezenje na festivalu."-pitanje je koliku vrednost ima ako je prerađena za dvoglasno izvođenje...
Možda za revijalni deo, za takmičarski deo nema nikakvu vrednost dvoglasna kompozicija, sem ako se ne radi o dečjem horu i sl.

Mada podržavam svaku takvu ideju, ali bi trebalo poraditi na obradi i to profesionalnoj takvih kompozicija, kao što su to uradili Bosanci, svi smo imali prilike da gledamo programe Bosanskih horova u Zetri...

Pozdrav...

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 17. Juni 2004

I eto konacno zvanicne informacije.

XXIX FOHS
Subota 19.07.2004
Dom kulture

Sto se tice ove pomenute kompozicije, mozda i nije dvoglasna :) ali ja bih ipak rekao da jeste. Mozda ce i biti izvedena u revijalnom dijelu. Prvobitni plan je bio da se otpevaju tri pesme, a ova je ubacena naknadno (prije neki dan). Dakle, repertoar naseg hora bi bio sledeci:

1. Prolecna pesma
2. Jovano, Jovanke (mnogo mocno zvuci)
3. Let the sunshine
4. Ja poslah baba djerdan da mi kupi (znaci ako nije revijalno ko sto rece Hadzied)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško
  • »DjordjeRd« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 17. Juni 2004

Hm, Jovano Jovanke...

Sklonost Pazarčadi da vrlo lako usvajaju nepravilne ritmove (ovo beše 7/8, zar ne), ali sklonost da osminu sa tačkom i šesnaestinu pretvore u dve osmine, su jedan plus i jedan minus za ovu pesmu. Ipak, ne sumnjam da će biti efektno i ima da se izgara, pa šta bude. Držimo palčeve, nema druge!
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 17. Juni 2004

Secam se da nam je ritam uvek bio najveci problem. Tekst sklepetamo nekako, muziko takodje ali ritam... Krene se dobro a onda negde zakoci. Dobro, tu mozda problem pravi i dirigent koji je sklon da cesto pravi pretumbavanja u pesmi i menja ritam, ali opet, sve je to sastavni deo i draz horskog pevanja.

Sto se konkretno kompozicije Jovano Jovanke tice, na probama se kao pomocni instrument koristi GOCH! Da li ce ga biti i na nastupu ne znam, ali usvakom slucaju ako ovu pesmu odrade kako treba mislim da imaju velike shanse (u ne bas jakoj konkurenciji od sedam horova). Zivi bili pa videli!

P.S. Dve ispravke mog prethodnog posta:

1. pise 19.07. a treba 19.06.
2. pise Ja poslah baba djerdan da mi kupi a treba Ja pratih baba djerdan da mi kupi

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

35

Subota, 19. Juni 2004

Iznenadjenjima nikad kraja. Naime, zbog nesigurnog izvodjenja danas je na generalnoj probi iz repertoara naseg hora izbacena kompozicija Let the sunshine, tako da bi program sutra trebao da izgleda ovako:

1. Proletnja pesma
2. Jovano, Jovanke
3. Ja pratih baba djerdan da mi kupi

Obzirom na dosadasnji tok stvari nije nemoguce da se do sutra nesto promeni, tako da je ipak moguce da ce hor izvesti cetiri a mozda i PET kompozicija :) Ipak, mislim da je tri konacan broj.

P.S. Pa stvarno ne znam, da li ste ikada imali ovako sveze i azurne informacije. Treba mi cestitat' :)

36

Subota, 19. Juni 2004

@And_U_Price : Hvala ti na svezim informacijama :D
... i cestitam to sto bi trebalo cestitat ;).
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 20. Juni 2004

XXIX FOHS!

Festival omladinskih horova Srbije, po redu 29. otvoren je i zatvoren veceras u Domu kulture. Na kraju svodjenja utisaka moze se reci da je ovaj predjubilarni bio prosecan a istovremeno se namece pitanje, da li je tako moralo biti!? Zasto je Festival nekada trajao tri a sada jedan dan? Zasto je nekad broj horova ucesnika bio 14-15 a sada citavih 6??? Mnogo je pitanja, koja ce nadam se naci odgovore a sto je najvaznije resenje trenutne krize kroz koju ovaj simbol naseg grada trenutno prolazi.

Da se vratim na vecerasnji program. Elem, na ovom festivalu nastupilo je , kao sto rekoh ukupno sest horova premda je najavljivano sedam (otkazao hor iz Sremskih Karlovaca). Nastupili su horovi iz Backe Palanke, Kostolca, Novog Sada, Zemuna, Kragujevca i naravno hor Novog Pazara i to bas ovim redom. Naravno, moglo se cuti i osetiti nesto sto je krasilo i ranije festivale, a to je entuzijazam mladih koji sebe ugrade u svaku pesmu. Nas hor je ponajvise zahvaljujuci nedostatku iskustva imao "mrsav" nastup (bolji su bili na nekim probama) a trema koja se videla je bila preterana, cak i za tako mlad sastav. Ali, sta je tu je.

Ipak i sa takvim nastupom uspeli smo nekako da se domognemo plakete i to bronzane! Srebro nisam siguran ko je osvojio (zbog preterane galame u sali kada su clanovi svih horova bili u njoj) ali po nastupu mislim da je to zasluzio hor iz Novog Sada . Prvo mesto i zlatna plaketa pripala je zasluzeno horu iz Kragujevca koji su kao i uvek do sada bili najoriginalniji.

Dakle, spustena je zavesa na jos jednu kulturnu svetkovinu ovog grada, tacnije na njenu 29. epizodu. Ostaje nam nada da ce savesni ljudi, kojima je stalo do kulture i ugleda naseg grada uciniti sve da jubilarni, 30 FOHS bude ono sto je uvek bio - spoj mladosti lepote i dobrog horsok pevanja!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 20. Juni 2004

Citirano

Orginalno od And_U_Price

Ipak i sa takvim nastupom uspeli smo nekako da se domognemo plakete i to bronzane! Srebro nisam siguran ko je osvojio (zbog preterane galame u sali kada su clanovi svih horova bili u njoj) ali po nastupu mislim da je to zasluzio hor iz Novog Sada . Prvo mesto i zlatna plaketa pripala je zasluzeno horu iz Kragujevca koji su kao i uvek do sada bili najoriginalniji.

Po meni nezaslužena bronza za naš hor.
Repertoar našeg hora je bio suviže jednostavan za ovakvo takmičenje.Trebalo je da odaberu nešto složenije za svoj nastup.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

39

Ponedjeljak, 21. Juni 2004

Još dugo se neće ponoviti nastup novopazarskog hora, onda kada je pod dirigentskim vođstvom, sada pokojnog Predraga Peruničića, hor nastupio u revijalnom delu i bio najbolji u konkurenciji velikih horova kakav je mešoviti hor iz Valjeva i drugi...

Priča o novopazarskom horu zasigurno je stvar istorije, nikako budućnosti...

P.S.

Žao mi je što je tako, al tako je...

Pozdrav

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

40

Ponedjeljak, 21. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Kada sam jednom gledao festival horova prijasnjih godina doslo mi je jedno nadahnuce u vidu nekoliko horskih pjesama. Predlozio sam neki prijateljima da osnujemo jedan horski dzemaat i da otpjevamo te pjesme ali nikada nije doslo do realizacije tog projekta.

Ojesme su bile takve da je pobjeda bila sigurna u slucaju ucestvovanja na festivalu.

Jedna od tih pjesama je nosila naziv PADE MI ZHAR (zhar u smislu vatre ono zarulja ili zhar, nemam ovjde na ovom kompu domaca slova a inace bi u rijeci ZAR iznad ovog Z trebala biti ona zakvacka). Dakle, nadam se da kontate kako glasi naziv pjesme.

A ide ovako.

Prvo pocinje ono tiho.

Pade mi zhar. Pade mi zhaaar. Pa a a a de mi Zhaar.

Onda se ritam ubrzava ali ostaje i dalje tiho.

Pade mi, pade mi, pade mi, pade mi. Pa onda gromoglasno ZHAAAAAAAR!!! ZHA HA HA HA ZHAAAAAR!!!

Onda se ukljucuju i muski glasovi (Alt, Sopran, itd.) :)
I ide ona jurnjava glasova Pade mi, pade mi, pade mi, pade mi. PADE MIIII; PADE MIIII, MI MI MI MIIII, PADEEEE MIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ZHAAAAAAAAAAAAAAAAAR!!!

Ta-dam.

Ovo je pokusaj pismenog docaravanja te moje kompozicije (voza), a uzivo (alife) je nevjerovatna i osjecaj je jedinstven. Jedinstveniji je cak i od osjecaja pri ispijanju Coca-Cole. :)

Inspiraciju za ovu pjesmu sam dobio nakon izlaska iz dvorane. Pripalio sam cigaru i nekoliko dimova povukao i htjedoh cigaru trehnut, ali mi u tom momentu pade ZAR. I tako to poce. :):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks