Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 14. Maj 2004

Opet je petak vreme za dzumu

...a ja ni ovog petka nestizem na dzumi moram je propustiti ;( Ljut sam i to sto moze... X( zbog toga.

Moze li neko ko je bio na dzumi, kao utehu nama sto nismo bili prisutni, ovde napisati sazeto, sadrzaj hudbe naravno i svih narednih :D

Dobro slusate vaz, a kad stignete udrite po tastaturi :D

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 14. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ovo je dobra ideja, jer upravo oni koji iz nekih razloga su prijeceni da prisustvuju Dzumi mogu ovdje procitati barem jednu Hutbu i tako donekle nadoknaditi gubitak.

Mada ne bi trebalo da ova tema bude nekom razlog da ne ode na Dzumu. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 14. Maj 2004

eselamu alejkum evo ja sad sa dzume bio u Arap dzmiju na dzumu i tema Hutbe je bila ''Ljubav prema Poslaniku.s.a.a.w

a da se moze nadoknadit sa ovim ja se nebih slozio sa tobom Gerilac .....

nemoze ovo piskaranje da zamijeni ni jedan tren od Dzume namaza...
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

4

Subota, 15. Maj 2004

Esselamu alejkum

Džuma na kojoj sam ja bio je bila posvijećena govoru u svjetlu ajeta "A ko govori ljepše od onoga koji u Allahovu vjeru poziva..." i hadisa "Vjernik neka govori lijepo ili nek šuti"
Sa hutbe mi je najupečatljiviji bio primjer čovjeka koji je poslao svoje dijete u na školovanje kod jednog učenjaka. Nakon godinu dana sin se vraća kući i upita ga otac "Šta ste naučili" na šta mu sin odgovara "Ništa. Cijele godine bi smo samo šutjeli. Ne bi smo ni riječ progovorili" Otac, sav ljutit ode kod toga učenjaka i upita ga zašto mu sina ništa ne uči. Učenjak odgovori "ali mi smo cijele godine puno učili. Moje učenike prvo godinu dana učim da šute, potom ću ih godinama učiti da pričaju"
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Naravno da se ne slazes samnom Bux, jer ti se u startu ne slazes samnom bilo sta da je. :):):)

I ja sam bio na Dzumu ovog petka, i slusao istu Hutbu o kojoj govori Sandzacki sin. Lijepa hutba. Mada sam ja drijemao na Dzumi, cak mozda pomalo i zaspao, pa sam eto po nesto cuo, a po nesto i nisam. I tako. Bit ce bolje insallah.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks