Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško
  • »DOM-ZDRAVLJA« je autor ove teme

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 30. April 2008

OSKRNAVLJENO MUSLIMANSKO GROBLJE

jutarnjim satima, 30.04.2008. godine, radnici JKP „Čistoća" u Novom Pazaru, sa mehanizacijom, porušili su nekoliko nadgrobnih nišana starih nekoliko stotina godina na groblju „Gazilar" i time oskrnavili ovu mulsimansku svetinju.

Dan prije toga posječeno je drveće na istoj vakufskoj parceli gdje je od strane Islamske zajednice pripremljena sva projektna dokumentacija za izgradnju džamije i gasulhane.
Poznato je da JKP „Čistoća" funkcioniše u okviru lokalne samouprave u Novom Pazaru na čijem čelu je Sulejman Ugljanin, koji predvodi višemjesečnu aktivnost na razbijanju Islamske zajednice i uzurpiranju njene imovine.
Medžlis Islamske zajednice Novi Pazar podnio je krivične prijave protiv direktora JKP „Čistoća" Jovana Jošića, direktora Sektora „Javna higijena" Emina Omerovića, rukovodioca „Javne higijene" Fazlije Preljevića i poslovođe „Pogrebnih usluga" Ismaila Omerovića, zbog postojanja osnovane sumnje da su izvršili krivično djelo zloupotreba službenog položaja iz člana 359 Krivičnog zakona Republike Srbije.
Ovaj brutalni čin očito ima za cilj podizanje tenzije u Novom Pazaru neposredno prije izbora jer se postojeća lokalna vlast nastoji održati na svojoj poziciji ne prezajući ni od izazivanja incidenata i konflikata.
Mešihat Islamske zajednice u Srbiji poziva sve vjernike da ostanu dosljedni učenju islama u cilju očuvanja mira i stabilnosti, te da ostanu čvrsti i odlučni u odbrani islamskih vrijednosti, Islamske zajednice i vakufske imovine, kao i do sada

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

2

Srijeda, 30. April 2008

Ma o kojem postovanju pricamo?Groblja u nasem gradu se tako bedno odrzavaju,kao da nikada ni oni koji su zaduzeni za to nece zavrsiti tamo.Najbednije je kada gaze po taze grobovima samo zato jer su iznad njih orasi pa treba napuniti kesu oraha poneti kuci.MIZERIJA!
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 01. Maj 2008

DAj bre dokle ce mo ih vise trpet. Daj Boze nek taj 11.maj nesto promeni, jer ovo veze nema. Mi nismo stoka mi smo ravnopravni gradjani. Nismo stoka, i nesmemo trpeti ovo. Mora se nesto menjat.

I ne moze to samo da cekamo 11.maj a da do tad rade sta hoce.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

4

Petak, 02. Maj 2008

Ovo je jos jedan dokaz da oni misle da ovaj narod nema razum! Ljudi, oslobodimo se, aman...

NP u srcu

Početnik

(10)

• »NP u srcu« je muško

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

5

Petak, 02. Maj 2008

Problem gusulhane(a) je jedan od urgentnih problema koje treba resiti. Svedok sam da nekoliko dzenaza koje se klanjaju u istom danu blokiraju saobracaj u gradu koji broji vise od 100000 stanovnika. A i bez toga nam je velika teskoba...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 02. Maj 2008

Bogu na amanet...Kad zavist i mrznja padnu na oci, tesko insanu.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

7

Petak, 02. Maj 2008

Citirano

Orginalno od NP u srcu
Problem gusulhane(a)

Nemoj mi zamjeriti, ali eto radi naše edukacije moram ovdje pojasniti izraze Gusul i Gasul.

Gusul je obavezno kupanje nakon džunupluka (intimnog odnosa supružnika), a Gasul je kupanje mejita.

Iz ovoga proističe da je mjesto na kojem se kupaju mejtovi Gasulhana, a ne gusulhana.

Citirano

Orginalno od Altuna
Bogu na amanet...Kad zavist i mrznja padnu na oci, tesko insanu.

Ihaa, otkad ja to govorim. A još kad se time zarazi masa, a još im se to predstavi kao neki viši cilj. No, Bogu na emanet...
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 05. Maj 2008

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 05. Maj 2008

ِAdministratoru, ovo ti se ne "pika", mi ne treba da vjerujemo svojim ocima, nego regionalnoj televiziji. oni veceras javise da su ovi iz islamske zajednice (bivse, doduse) porusili nisane, a da ce ih oni u narednim danima napravit. tako da tvoj snimak "pada u vodu".
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Social bookmarks