Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen
  • »PASHA« je autor ove teme

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 27. Oktobar 2006

Osnovan državni Univerzitet u Novom Pazaru

Citirano

Odlukom Vlade Srbije

Osnovan Univerzitet u Novom Pazaru

Isturena odjeljenja šest državnih fakulteta u Novom Pazaru prerašće u Univerzitet u Novom Pazaru, odlučeno je na jučerašnjoj sjednici Vlade Srbije održanoj u Nišu.
Na taj način naša zemlja će dobiti još jedan, sedmi, državni univerzitet i to u gradu u kojem trenutno studira oko 1500 akademaca.
Za rektora Univerziteta u Novom Pazaru postavljen je prof.dr. Ćemal Dolićanin a ova odluka Vlade stupa na snagu od 30. oktobra tekuće godine.

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Svima onima koji su učestvovali u ovome historijskom poduhvatu i u tome da se za ovako nešto izbori od sveg srca čestitam i da ih Allah nagradi inšallah.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Petak, 27. Oktobar 2006

Iako...(precutacu ovaj deo ;))...drago mi je da se ovo desilo. Josh jedna konkretna i dobra stvar koja se Pazaru dogodila. Nadam se da ce imati uslova da imaju redovne profesore, to bi puno znachilo studentima, te da ce se omladini pruziti vishe mogucnosti u vidu izbora.

(Zashto je ova tema u odeljku "Dijaspora - Nashi ljudi u svetu"?)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

3

Petak, 27. Oktobar 2006

Kada ce se (i da li ce se) Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru i ovaj novi drzavni ikada integrisati u jedan ???
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

4

Petak, 27. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od PASHA
Svima onima koji su učestvovali u ovome historijskom poduhvatu i u tome da se za ovako nešto izbori od sveg srca čestitam i da ih Allah nagradi inšallah.

Meni se cini, posebno mi iz novopazarskog naselja, luga , posle i prekobrojnih naravno losih iskustva sa mnogobrojnim ne ispunjenim obecanjima lokalnih predstavnika imamo obicaj, sa naknadnom pamecu koju smo stekli, da uvek prvo unapred sve izjave lokalnih politicara mnozimo sa nulom :D ;) sve kod se ne dokaze suprotno tj. da to sto oni obecavaju nije jedno veliko nista. A mozete sad mislit koliko nam je poverenje u ono sto srpska vlada obecava.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Subota, 28. Oktobar 2006

Hvala Bogu da se i ovo konacno desilo!!! Mada je osnivanje univerziteta trebalo da bude jos mnogo pre, ali ipak bolje ikad nego nikad ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 29. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
posle i prekobrojnih naravno losih iskustva sa mnogobrojnim ne ispunjenim obecanjima lokalnih predstavnika

:D ti ga zakova jegeru

te prekobrojni te mnogobrojni te ovo te ono...

neka je tebi brate hajrli ova mubareć događaj pokretanja našeg univerziteta koji za mjesec dana pocinje sa radom

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 30. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od Tutinac
Kada ce se (i da li ce se) Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru i ovaj novi drzavni ikada integrisati u jedan ???

Ne vjerujem da ce se ikada integrisati u jedan. A nema ni potrebe apsolutno. Jos bolje sto ce biti dva pa ce studenti imati veci izbor i zeljenih fakulteta, i kvaliteta predavanja, i predavaca....U svakom slucaju, osnivanje i ovog Univerzieteta je samo nesto pozitivno sto se desava u nasoj carsiji i cemu treba da se radujemo.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

8

Subota, 04. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Vox

neka je tebi brate hajrli

Primecujem meni srazmerno, dakle, jednako isto koliko zanimljivu i interesantnu a i dragu stvar a to je da Vox mahom turske rijeci upotrebio , sto valjda na to upucuje, da iz toga sto kaze zakljucak se izvuci treba da on tim rijecima svoj islamski pogled, stav, stavtanje ili sta vec god... naznaciti zeli. Sve je to besprekorno... Ali prava je steta sto on od dobrih namera u koje ja ne sumljam da ih nije bilo jednom nemarnoscu tj. nedovoljnom prezninoscu u pisanju (pogledajte citirano ) izostavljanjem samo jedne vezne reci "i" ili " takodjer", a ko zna da li je to namerno ili nije, u svakom slucaj to nacine jedno tako paradoksalnu izjavu.
Kazem paradoksalnu jer sustina ovog sto je rekao sa recima koji je to izrazio jedno sa drugim pored da stoji ne moze, a ne moze jer je nelogicno tako nesto reci. U cemu je stvar? Pa u tome sto on hajr za sebicnost povezuje, sto naravno nikako ne moze islamski biti, kad kaze da on brat ( a ja ga svacam ko moj) samo meni, KAKO POGRESNO (!)... a ne kako bi jedino ispravno i sa islamskim ucenjem skladno bilo,da on NAMA SVIMA pa i meni takodjer, ekvivalentno koliko i on sam za sebe u otvaranje univerziteta haijr vidi isto toliko, dakle nista manje ili vise, i NAS haijr u univerzitetu procenjuje, pa nam zbog toga, naglasujem NAMA SVIMA mubareciti zeli. Uostalom kao sto su ispravno svi to pre njega ucinjeli.
Dakle dragi brate moj, rijec haijr mora podrazumevati jednako pravo,profit ili bilo koje drugo dobro jednako za sve, bez izuzetaka jer u suprotnom ako nije tako onda ti haijr pogresno upotrebljavas ili bolje receno zloupotrebljavas!
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Subota, 04. Novembar 2006

haj jegeru dobro mi te srelo

mogo si me pitat šta bi to te napisa onako da si zabrinut da ceš morat rastefsirit sve to itd itd itd

ja bi ti odma reko da se omaklo

daleko bilo da ovaj hajrat nije hajr svima nama

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 06. Novembar 2006

Neka nam je hairli Univerzitet. Mislim da će ovaj Univerzitet biti prekretnica u životu Novog Pazara i Sandžaka. Tek ćemo polako vremenemo shvatati značaj ovog događaja.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

11

Smatram da je ovo jedan lijep dogadjaj. Ako nista drugo a ono makar zbog toga sto ce sada i ona djeca koja nemaju finansijskih sredstava da plate skolarinu na pet godina starijem Internacionalnom univerzitetu u Novom Pazaru sada moci sebi da priuste skolovanje na drzavnom Univerzitetu. Ko je morao ici za Beograd, Sarajevo, Pristinu i druga mjesta radi studiranja zna sta znaci imati priliku studirati u svom mjestu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od Tutinac

Ne vjerujem da ce se ikada integrisati u jedan. A nema ni potrebe apsolutno.

Baš tako. Svuda u svijetu ima i privatnih i državnih fakulteta i oni ne smetaju jedni drugima i niti jedni s drugima imaju ikakve veze i tačno se zna kakvi studenti na kojem fakultetu studiraju.
Ne razumijem zašto se odjednom otvaranje državnog univerziteta smatra kao nekakva prijetnja ovom privatnom. I u Beogradu, N. Sadu, Kragujevcu i u Sarajevu se otvorilo lom privatnih fakulteta i niko nije pomislio da je zbog toga suvišan onaj državni univerzitet koji oduvijek postoji.
Neka je po hajru Univerzitet Pazaru i svima nama. Inshallah da oba univerziteta budu najbolja u čitavoj zemlji i šire a svi mi se manje ili više možemo truditi da baš tako i bude.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 08. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Svuda u svijetu ima i privatnih i državnih fakulteta i oni ne smetaju jedni drugima i niti jedni s drugima imaju ikakve veze i tačno se zna kakvi studenti na kojem fakultetu studiraju.

Aferim.

Citirano

Ne razumijem zašto se odjednom otvaranje državnog univerziteta smatra kao nekakva prijetnja ovom privatnom.

Ako se kod nekoga pojavio ovaj osjecaj onda on ne razumije stvarnost. Postoje oblasti u zivotu u kojima je bez konkurencije nemoguce napredovati. Postojanje dva univerziteta otvara perspektivu natjecanja u dobru od cega nas narod moze samo da profitira. Cinjenica da ce se na drzavnom univerzitetu moci studirati po povoljnijim finansijskim uslovima ce neminovno natjerati Internacionalni univerzitet da za novac koji trazi od studenata pruzi vrhunsku nastavu. Ima li neko ko se ovome ne raduje? No, znacaj otvaranja drzavnog univerziteta u Novom Pazaru nije samo u tome. Svi mi znamo da nema istinskog univerzitetskog grada bez medicinskog fakulteta a nema medicinskog fakulteta bez klinike. Dakle, ovo je sansa (pod uslovom da ovo nije politicka igra i da drzava ovime nije htjela samo da nam zamaze oci) da Novi Pazar dobije kliniku sto i zasluzuje. Otvaranju drzavnog univerziteta ne raduju se samo sitne duse i zlobnici.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od ed No, znacaj otvaranja drzavnog univerziteta u Novom Pazaru nije samo u tome. Svi mi znamo da nema istinskog univerzitetskog grada bez medicinskog fakulteta a nema medicinskog fakulteta bez klinike. Dakle, ovo je sansa (pod uslovom da ovo nije politicka igra i da drzava ovime nije htjela samo da nam zamaze oci) da Novi Pazar dobije kliniku sto i zasluzuje. Otvaranju drzavnog univerziteta ne raduju se samo sitne duse i zlobnici.

Pa Ed-e, nastanak medicinskog fakulteta bi bio pravi korak, ukoliko se steknu uslovi, koji kao sto sam kazes ( izgradnja klinike ), nisu bas toliko beznacajni.
Tek bi formiranjem kapaciteta nastavne baze, koju nece moci ciniti samo jedna klinika, vec citav niz klinika, mogao otpoceti sa radom buduci medicinski fakultet.
Prema poslednjim informacijama koje ja imam, mada nisu zvanicne, jer nisam toliko u Pazaru, za sada nema velike nade za to, obzirom da je ZC u Novom Pazaru i dalje ostao da postoji kao ZC, u cijem sastavu opstaju Dom zdravlja i Bolnica kao bolnica opsteg tipa, sto ni izbliza nije dovoljno.
Nije dovoljno ni u pogledu uposljavanja novih lekara, a da ne govorim o usavrsavanju postojecih kadrova, koje se svodi samo na licnu inicijativu pojedinih doktora, tu pre svega mislim na naucne poslediplomske studije, sto u velikoj meri usporava put ZC i njegovih ljudskih resursa ka mogucnosti izrastanja u naucno-nastavnu bazu.
Kada ovo govorim, moram da napomenem da postoje standardi koji govore sta sve treba odredjena zdravstvena ustanova da poseduje, kako od smestajnih kapaciteta, tako i od neophodne opreme, i na kraju kadrova da bi se mogla svrstati u institucije tipa Instituta, Klinika i tome slicno, koji mogu da budu nastavno-naucna baza.
Postojale su neke indicije da ZC, postane nastavna baza medicinskog fakulteta u Nisu, tokom pretprosle godine, kada to nije uspeo da odradi Kasim Music, tadasnji aktuelni direktor ZC. ( to je bilo u vreme postojanja odeljenja Visoke skole za medicinske sestre, medicinskog fakulteta u Nisu, pri Internacionalnom Univerzitetu )
Iskreno se nadam da ce novo rukovodstvo ZC istrajati u svojim nastojanjima da se ZC modrenizuje i da krene putem napretka, jer oni siguran sam imaju kapaciteta za to.
U tim naporima mora da dobije podrsku i lokalne samouprave.
Moj san je stvaranje medicinskog fakulteta u Novom Pazaru i nadam se da ce Lokalna samouprava postici, naravno i pliticki i svaki drugi konsenzus za tako nesto, a i nesmemo zaboraviti kakvi sve uslovi trebaju.
Mislim da je otvaranje zvanicnog, samostalnod drzavnog Univerziteta, prvi pozitivni korak na tom putu, ostaje da vidimo sta dalje, naravno uz ukljucivanje svih kadrova koji kogu da budu integrativni deo buduceg medicinskog fakulteta, jer nece pohrliti profesori sa strane da zauvek ostanu u Pazaru, jer bez nasih kadrova taj fakultet bi tesko opstao..

Pozdrav

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od ed
Cinjenica da ce se na drzavnom univerzitetu moci studirati po povoljnijim finansijskim uslovima ce neminovno natjerati Internacionalni univerzitet da za novac koji trazi od studenata pruzi vrhunsku nastavu.

uvijek imat ljudi koji bi parama hajali da lakše i brže završu fakultet (brže dobiju poso)

znaći IU u ovim uslovima nema potrebe da menja svoj dosadašnji rad

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

16

Mislim da je u svemu ovome dobro da je drzava odlucila da udari jedan kamen temeljac za podizanje drzavnog univerziteta.

po meni mislim da ce drzava prvo morati da organizuje fakultete koji nemaju potrebu za velikim ulaganjima. Naravno vremenom ce se to razvijati i univerzitet ce vremenom dobijati na velicini i sirini.

Sad je bitno da u ovom momentu ljudi iz nasega kraja daju sve od sebe da se sto pre odskoluju i zauzmu svoje mesto na univerzitetu i zauzmu katedre ili mesta predavaca.

Naravno dug je put stvaranja jednog univerziteta ali insallah i to ce proc.

Nek je hajirli celom snadzaku ovo je u zadnjih 50 godina najlepsa stvar koja se dogodila sandzaku i svima nama. (o) (o) (o)
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Social bookmarks