Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »ALIJA-KLADNICA« je muško
  • »ALIJA-KLADNICA« je autor ove teme

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 13. Maj 2005

Osnovana Unija Studenata

U Novom Pazaru je osnovana Unija studenata Novog Pazar studentska organizacija koja se bavi zastitom prava studenata.
U ovom gradu postoje jos dve studentske organizacije koje patroliraju u korist nekih politickih stranaka,a ciji su intersi studenata na zadenjem mestu
Ova studentsak organizacija se zalze za ravnopravnost studenata,poboljsanje standarda studenata.
Mnogi kazu da je Novi Pazar studentski grad,on to i jeste,ali sta stoji iza te pozadine,stoji to da 90% studenata je samofinansirajuce a 10% je na budyet dryave,dok na primer u Kragujevcu,Nisu 90% je na budyet drzave a 10% je samofinansirajuce.
Ova oragnizacije se zalze i za to da Novi Pazar dobije studentsku menzu i studentski dom.
Molio bih one studente koje studiraju u inostranstvu a posecuju ovaj forum,da nam dostave podatke o tome koje fakultete studirarju,kakvi su uslovi studiranja,koja ddokumentacija je potrebna za upis na fakultet,u kom periodu treba da se preda.
A isto tako me interesuje dali postooji neka studentska organizacija nas Bosnjaka u Nemackoj

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 15. Maj 2005

Neznam zasto nikog ne interesuje ova tema .
Navescu Vam nekoliko primjera do kojih
je dosla istrazivacka ekipa "Unije studenata"
-30% studenata nemoze upisati narednu godinu studiranja, jel nemaju novca ne rade im roditelji i nemaju nikakve prihode.
40% su studenti druge godine
80% studenat misli da je "mito" prisutno na oba fakulteta a 50% tvrdi ili ima dokaze da mito zaista postoji,cak neki od njih tvrde da je kod pojedinih profesora ispit i do 400 eura.
70% studenata misli da je kvalitet nastave ne zadovoljavajuci.
90% studenata smatra da univerzitet treba da bude na budzetu drzave.
A sta vi mislite

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 15. Maj 2005

A kako bi bilo da navedes osnovanost ovih podataka koje si ovde naveo?
Gde, na osnovu cega i u cijoj reziji su nastale ove brojke?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 15. Maj 2005

Gos. Administratore "Unija studenata" im ulogu da doprinese poboljsanju uslova studiranja u Novom Pazaru,da se izjednaci sa uslovima studiranja u
Srbiji, da nebi Srbija bila prisutna u Pazaru samo policijom i porezima i svojim poltronima nego da dotira studiranje onakokako to radi u Nisu ,Kragujevcu...
A neka otvara ko hoce privatni fakultet.
Do podataka se doslo istrazivanjem, i u reziji
osiromasenog stanovnista Novog Pazara.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 15. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ALIJA-KLADNICA
Do podataka se doslo istrazivanjem, i u reziji
osiromasenog stanovnista Novog Pazara.

Alija, jedino se ovaj deo tvog priloga odnosi na moja konkretna pitanja. Ostatak nema veze sa sa njima.

Ne mislis li da je ovaj odgovor malo tanak?
Moju licnu znatizelju ne moze da zadovolji ni u kojem slucaju.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 16. Maj 2005

Sto se Nisa tice,odn.na mom fakultetu(gradjevini) svi studenti se finansiraju iz budzeta,tacnije,ima 110 budzetskih mesta svake godine i otprilike toliko I upisuje fakultet.Na masinstvu te i ne pitaju za prijemni,vec samo da im das dokumenta I odmah si primljen na budzet(licno mi je referent masinskog fakulteta to rekao kada sam se ja upisivao na fax a i sada je tako).
Naravno I na ostalim fakultetima je tako(pravnom,medicinskom…),s tim sto na tim fakultetima ima mnogo vise potencijalnih studenata nego budzetskih mesta pa pored onih studenata koji su na budzetu ima naravno i onih koji su samofinansirajuci.
ALI[SIZE=3],na svim fakultetima u Srbiji,svaki student koji se sam finansira,onog trenutka kada uhvati uslov u roku,prelazi na Budzet!!!!!a to jedino nije slucaj u Novom Pazaru!![/SIZE] I svaki stident koji je vec na budzetu ili je uslovom stekao pravo na budzet,ima pravo da:
Dvaput obnovi godinu(ali ne istu);
Da zamrzne godinu na godinu dana;
Da konkurise za dom i kredite;
da se hrani u menzi;
besplatna prijava ispita!
Jedino u Pazaru ovo ne vazi iako je to drzavni fakultet prebacen iz Pristine, u indexima im pise(licno sam video):Pristinski univerzitet!
Jedino u Novom Pazaru se placaju sve prijave ispita,placaju se godina pa uhvatili uslov ili ne,nemate mogucnosti za konkurisanje za kredite ili stipendije(drzavne,koje iznose oko 50 evra mesecno,mesec dana u godini),a sva ova prava imaju ostali iz Srbije.
Moj najbolji drug sa fakulteta,imao je prosek 6.5 i dobio je kredit jer ima pravo konkurisanja a siguran sam da u Pazaru ima dosta onih koji imaju mnogo veci prosek a nemaju mogucnost cak ni da konkurisu!
Mislim da je dobro da postoji neka studentska organizacija koja ce okupiti studente I koji ce se medjusobno pomagati,ne amo kada je rec o samom studiranju vec i mnogo vise.
Recimo,studentska asocijacija u Nisu nam obezbedjuje 50% jeftinije karte za :koriscenje bazena,karte za bioskop,pozoriste,popust za putovanje vozom sirom zemlje,organizovanje takmicenja(na pr.ove godine je gradjevinijada bila na Kopaoniku,samo se bavis nekim sporot,igras za fax I odes na Kop 10 dana free!),i mnogo mnogo drugih povlastica a sve u cilju da studenti sto bolje,brze I lakes prozive taj studentski zivot.
Za sve ovo su nasi studenti,nase kolege u Novom Pazaru uskracene a osnivanjem takvih asocijacija,nadam se da ce i oni ostvarivat makar polovinu povlastica koje drugi studenti sirom zemlje ostvaruju.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

7

Samo bih pito Aliju koje su studentske organizacije usle u sklopu Unije, jer neshvatljivo je da ste stavili naziv UNIJA a da nije ukljuceno vise studentskih organizacija. Meni je poznata jos studentska organizacija univerziteta u novom pazaru (internacionalnog ovog). Pa me interesuje jeli ona i koje jos?

I voleo bih znati ime predsednika. A voleo bih da pomenes i kako se doslo do ovih podataka. Eto kolko da ne dodje do neke zabune. Ako ne odgovoris na ovo zadnje, nikom nista...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• Poruku poslati

8

Pauce mislim da je ovo tebi sve poznato,
pitanje je da li se slazes ili ne.
Mislim da bi Novopazarski studenti trebali prestati da placaju skolarinu, ili da placaju koliko i drugi.
Danas sam obisao nekoliko banaka u gradu imaju
kredite uz ziranta ali samo za placanje skolarine, "lobiraju vlasnici fakulteta"."Unija" ce
raditi na terenu ovih dana pa bujrum.
Hvala za izvestaj sa Niskog uneverziteta.

Selam

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Utorak, 17. Maj 2005

Citirano

Orginalno od ALIJA-KLADNICA
Hvala za izvestaj sa Niskog uneverziteta.

Ovo jeste izvestaj iz Nisa ali vazi u veloj zemlji,i na Beogradskom,Novosadskom,Kragujevackom,... i svim ostalim univerzitetima,u Beogradu je jos razvijeniji i bolji polozaj studenata.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 19. Maj 2005

Alija ti mi svasta napisa i jos me pita ponesto samo mi odgovor ne dade. Ako si krenuo putem od studenta do politicara to je sasvim razumljivo.

Prvi put cujem za ovako nesto, a pretpostavljam i vecina prisutnih, zato pusti se te srceparajuce price kako studentima treba da se olaksa. Znamo to i bez tebe. Nego mi reci ko to treba da poboljsa? Unija ta, sta ti je to? Koje sve organizacije tu ulaze i sl.? To bi trebo da bude osnovni red?

Citirano

Originalno od ALIJA-KLADIONICA : U Novom Pazaru je osnovana Unija studenata Novog Pazar studentska organizacija koja se bavi zastitom prava studenata.U ovom gradu postoje jos dve studentske organizacije koje patroliraju u korist nekih politickih stranaka,a ciji su intersi studenata na zadenjem mestu

Nisi reko ni kad je osnovana ni ko je sacinjava a vec si udario na neke druge studentske organizacije bez da ih imenujes. Reko si da ste UNIJA to sam primetio. E sad me interesuje koje studentske organizacije cine tu uniju ako nisu te druge dve koje su poltronskog karaktera?

Citirano

Originalno od ALIJA-KLADIONICA : Pauce mislim da je ovo tebi sve poznato, pitanje je da li se slazes ili ne.

Iza upitne recenice obicno stoji znak pitanja a ne tacka. U svakom slucaju nije mi poznato, pa bujrum pojasni?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 06. Septembar 2006

Sto se statusa studenata u nasem gradu (Novom Pazaru) tice, uopste nije na zavidnom nivou.

Internacionlani Univerzitet ima izvjesnih pogodnosti. Na primjer, studentice imaju popust na skolarinu od 10% zato sto su zenskog pola, 10% imaju studenti koji dolaze iz iste porodice, 20% imaju popusta studenti koji studiraju dva fakulteta a 40% ukoliko ta dva fakulteta imaju nekoliko istih predmeta. Roditelji koji imaju 4-5 studenata,djeca koja su im na Internacionalnom Univerzitetu imace besplatno skolovanje.Takodjer, besplatno skolovanje imaju studenti kojima je prosjek nesto preko 9. Placanje skolarine je u ratama. Ukoliko radite skolarinu mozete ugovorom sa Univerzitetom placati i na 12 mjesecnih rata.

Ono sto je posebno super je to sto studenti koji su diplomirali na Internacionalnom Univerzitetu imaju prednost i pravo da odmah konkurisu za posao asistenta na istom univerzitetu.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks