Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 18. Mart 2007

Otkriven kamp za obuku vehabija

Policija je u saopštenju navela da je u kampu i pećini u blizini Novog Pazara pronađena velika količina plastičnog eksploziva sa satnim mehanizmom, puščanih metaka različitog kalibra, zaštitnih maski i pribora za čišćenje oružja, različite vrste vojnčkih uniformi, odeće i opreme i bombe.

Uhapšeni su Mirsad Prentić (1977), Fuad Hodžić (1974), Vahid Vejselović (1984) i Senad Vejselović (1983), svi iz Novog Pazara, a jedan osumnjičeni pobegao je prilikom hapšenja i za njim policija intenzivno traga.

Sta je sledece??Sta mislite?
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Oruzje.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 18. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Tashke

IZnenadjen sam svim ovim. Voleo bi da cujem i drugu stranu. Ali cinjenica je da je ovo jos jedna losa stvar koja se desava u nasim krajevima koja daje losu sliku o Sandzaku.

Tashke pita sta je sledece, pa kako je krenulo:
sa jedne strane> fanatizam, vehabije, borci, pa sledece je da cemo biti proglaseni teroristima
sa druge strane>Kriminal, korupcija, droga, prostitucija...sledece je neka gay brakovi.

Znaci pokupili smo sve lose stvari sa Zapada.

PS: Mislim da nacelnik policije je i dalje "NEOBAVESTEN" i prica da je "SITUACIJA POD KONTROLOM".

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 18. Mart 2007

Ranije sam bila isuviše kritična prema "njima" tako da se sad bojim da opet ne kažem nešto suviše jako ili previše osuđujuće,ali ovo jednostavno više nije obični hir tzv. "vehabija" koji ne ide dalje od drugačijeg načina klanjanja ili odevanja,ovo poprima strašne razmere i da se ovaj tzv.teroristički kamp nije na vreme otkrio, pitam se šta li bi bilo.
Baš se i ja jako pitam,šta li su samo nameravali sa svim tim?! 8o 8o 8o

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 18. Mart 2007

Vahida znam super, bili smo 8 godina u razredu, fenomenalno dijete. Nikad se ni sa kim pobio nije, odlican djak, najbolji u matematici u nasem regionu. Poslije je upisao medresu i iz trece godine je izbacen zbog nekakvih bubica i neprimjerenog ponasanja. Vidjala sam ga u nekakvim reperskim pantalonama sa spustenim turom i dzepovima...naravno to u medresu ne prolazi.

Isto je prosao i njegov brat, mada njega manje znam jer je stariji od nas, ali iz istih razloga je izbacen iz medrese.

Sta se dalje desilo sa njima dvojicom pojma nemam. Vidjala sam ih iz reperskog stila oblacenja u vehabijski sa kratkim pantalonicama i bradama...Nisam ni sanjala da su otisli toliko daleko.

Iskreno mi ih je zao.Vahid je bio super dijete.. :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 18. Mart 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Baš se i ja jako pitam,šta li su samo nameravali sa svim tim?! 8o 8o 8o

Zukorlić: Nisam iznenađen

18. mart 2007. | 15:03 | Izvor: B92

Novi Pazar -- Sandžački muftija Muamer Zukorlić kaže da ga nije iznenadilo hapšenje vehabija, jer su oni najavljivali napade na Islamsku zajednicu.

Zukorlić je izjavio je za B92 da je zbog dešavanja u Arab džamiji pre par meseci, kada je izbio sukob sa vehabijama u kojem je jedna osoba ranjena, policija morala ranije da reaguje i da uhapsi pripadnike vehabija.

On kaže da je cilj delovanja vehabija destabilizacija islamske zajednice i sandžačkog, a kako je rekao, "možda i šireg prostora".

Podsetimo, juče je novopazarska policija otkrila kamp i pećinu u kojoj su se obučavali pripadnici grupe vehabija. Tom prilikom je pronađena veća količina eksploziva i municije, a uhapšene su četiri osobe.

B92

Definitivno je jedan od ciljeva (ako ne i jedini) bila Islamska zajednica na celu sa muftijom Muamer ef. Zukorlicem.
Danas su u nasem gradu stigle jedinice zandarmerije iz Srbije kao pojacanje. Cujem da je bilo pretresa kuca, privodjenja vehabija i da je jedan dio vehabije pobjegao iz Sandzaka.
Na TV-u javljaju da je u toku saslusanje cetvorice uhapsenih dok su dvojica u bekstvu.
Da nam Allah dz.s. pomogne.

• »AlenTheBoss« je muško

Datum registracije: 22.02.2007

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 18. Mart 2007

Ada ovo je sve platila neka anti-islamska organizacija.Vidite li da su u pitanju sve sami besposlicari,koji bi verovatno dilovali drogu da nisu vehabije?
Ovako sad ljudi imaju dokaza protiv nas,dokaza da ovde vlada terorizam :(
Hadaljevi!!!

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 18. Mart 2007

Preporucio bih svima da budu krajnje oprezni kakve komentare daju u vezi ove situacije, jer je krajnje ozbiljna. Najbolje bi bilo da se samo postiraju izvjestaji i novosti u vezi ovoga. Treba se kloniti ishitrenih zakljucaka. Ovo je, sto kazu "Da Bog lijepi sacuva"...
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 18. Mart 2007

Pa, eto...lijepo. Dobili smo pocast da prve i glavne vijesti na svim kanalima budu o Novom Pazaru i vehabijama. :rolleyes:

Na B92 javise da su uhapseni, prikazase taj famozni kamp od najlona i to je to, dok se RTS fino potrudio da sve isfiluje izjavama nekih srpskih mjestana koji su ih primjetili i "prepoznali na slikama sa TV-a", i jos rekose da je pronadjeno jos neko skroviste, sa jos municije, sa rancem od 7 kg eksploziva i nemam pojma jos cega..ali nisu mogli snimiti "jer policija to pregledava i ne dozvoljava pristup". :rolleyes:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

Datum registracije: 08.10.2004

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 18. Mart 2007

Da nam Allah pomogne,i da oslabi snagu i spletke munafika.Amin

Terorizam(ili cinjenje nereda) se treba sprijeciti po svaku cijenu!!!
Ne treba zaboraviti onu cini mi se americku izreku(iz filmova se setih)"svako je nevin dok se ne dokaze suprotno"

Teraj burko o| cmook

INTIFADA_

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

10

Nedjelja, 18. Mart 2007

islamska zajednica meta terorista i njihovih nalogodavaca!!!

Nastavljena potraga za vehabijama u sjeničkoj i novopazarskoj opštini

Oružje otkriveno i na novim lokacijama

Određen pritvor od 30 dana: Vahid Vejselović, Fuad Hodžić, Mirsad Prentić i Senad Vejselović

NASTAVAK S 1. STRANE
Novi Pazar - Policija je u petak uveče na tridesetak kilometara od Novog Pazara, u selu Žabren na planini Ninaja, otkrila kamp sa nekoliko šatora i pećinu u kojoj su se obučavali pripadnici terorističke grupe vehabije. Tada su uhapšeni Mirsad Prentić (1977), Fuad Hodžić (1974), Vahid Vejselović (1984) i Senad Vejselović (1983), iz Novog Pazara, dok je jedan pripadnik ove grupe pobegao prilikom hapšenja, navodi se u saopštenju MUP. Takođe, je pronađena i velika količina plastičnog eksploziva, oružja i puščanih metaka različitog kalibra:
Za trojicu uhapšenih vehabija osnovano se sumnja da su počinili krivična dela pripreme terorističkih akcija i nelegalnog posedovanja oružja, a jedan da je kršio javni red i mir.
Istražni sudija novopazarskog Opštinskog suda odredio im je pritvor od po 30 dana. Ista dužina pritvora određena je i za Nedžada Memića, koji je još uvek u bekstvu i za njim policija traga. Na saslušanju Hodžić, Prentić i Vejselovići su negirali krivicu. Ovo je medijima potvrdio predsednik Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić.
Danasov

izvor iz policije, koji je želeo da ostane anoniman, navodi da je u otkrivenoj grupi bilo tridesetak članova, koji su stalno menjali lokacije, kao i da su se na onoj na kojoj su otkriveni nalazili oko mesec dana. Takođe, Danas nezvanično saznaje i da je akcija uperena prema muftiji sa ciljem da se izazove incident.
Otkrivena grupa vehabija je oružje dobijala sa Kosova i Metohije, a jedan od organizatora za kupovinu oružja je uhapšeni Hodžić koji je u policiji pretio da će sve da digne u vazduh, navodi izvor našeg lista.
Povodom hapšenja grupe vehabija i nekih tvrdnji da su njihove aktivnosti bile uperene protiv Islamske zajednice Sandžaka sa ciljem da izazovu incidente, sandžački muftija Muamer Zukorlić, u jučerašnjoj izjavi medijima, ocenio je da "državni organi dosad nisu shvatili značaj ove pojave".
- Objedinjena i stabilna Islamska zajednica Srbije bila bi sposobna da svede na minimum ovakve pojave - konstatovao je sandžački muftija Zukorlić.
Povodom hapšenja ove grupe vehabija, oglasio se predsednik Sandžačke demokratske

partije Rasim Ljajić, koji je rekao je da je najvažnije da se istraga dovede do kraja i da se treba uzdržavati od ishitrenih ocena.
- Ovo je posledica opšte krize u Sandžaku u poslednje tri godine. Meta je Islamska zajednica Sandžaka, a ne država ili neka državna institucija - ocenio je Ljajić.
Kako prenosi Beta, Ljajić je rekao da će otkrivanje kampa stvoriti sliku da je Novi Pazar mesto gde "caruju kriminal, korupcija i razni oblici verskog radikalizma". On je ukazao da se time nanosi velika šteta Sandžaku i Novom Pazaru i apelovao na političke faktore u tom području da učine sve da se ta slika promeni.
Zamenik sandžačkog muftije mr Mevlud Dudić kaže za Danas da već dve godine upozorava na ponašanje i pokušaje destabilizacije Islamske zajednice i regiona Sandžak.
- Ovo je nastavak svega što su radili, na šta smo mi upozoravali - rekao je Dudić i najavio saopštenje za javnost Mešihata Islamske zajednice Sandžaka.
Za devet meseci ovo je treći incident vehabija u ovom kraju. Početkom juna prošle godine, grupa vehabija onemogućila je održavanje koncerta grupe Balkanika

u Novom Pazaru, a početkom novembra prošle godine izazvali su incident u Arap-džamiji - centralnoj gradskoj džamiji. Tada je došlo i do oružanog incidenta, a nakon toga 17 aktera je dobilo krivične i prekršajne prijave. Na novopazarskim ulicama juče je bilo osetno primetnije da nema pripadnika vehabija, a posebno je to zapaženo ispred Arap džamije, na ulazu u Staru čaršiju, gde se oni redovno okupljaju. Slađana Novosel

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

11

Ponedjeljak, 19. Mart 2007

sta reci...

Pa ovog vikenda smo se vremeplovom vratili u doba prvobitne ljudske zajednice, u doba pecinskih ljudi...
Jos samo da sam na zidovima one najlon pecine video neke crteze tipa,covek juri jelena,covek pali vatru itd,i kompletan dozivljaj... Salu na stranu,ovo je uzas zivi!
Momci od po 20 godina a vec sebi da upropaste zivot...
Tim prije sto je Vahid stvarno dobar momak,imao je tu i tamo problema dok je bio u Medresi,ali sve su to pubertetcki nestasluci...
Sramota je sto su Muslimani ovog grada,pre svega mislim na one Muslimane koji su i u vreme najveceg socijalizma redovno posteli i klanjali namaze,zbog toga trpeli razne neprijatnosti,dopustili da ih gomila,narkomana, narko dilera,makroa i sta znam koga sve ne,koji do juce nisu znali ni V o veri(a ni sad nisu bolji) uci kako treba i sta treba... A takvih je,cast izuzecima ,medju vehabijama previse...
Dobro je pitao Tashke,sta je sledece... E da nebi ziveli u strahu,vreme je da uradimo nesto,mi Muslimani...
Bolje mi nego policija... Jednom oko necega treba da se slozimo...
Halo Bing? Kako brat?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od SPAWN

Sramota je sto su Muslimani ovog grada,pre svega mislim na one Muslimane koji su i u vreme najveceg socijalizma redovno posteli i klanjali namaze,zbog toga trpeli razne neprijatnosti,dopustili da ih gomila,narkomana, narko dilera,makroa i sta znam koga sve ne,koji do juce nisu znali ni V o veri(a ni sad nisu bolji) uci kako treba i sta treba...

SPAWN, ovo je jedna drska optuzba za koju bih želio da vjerujem da ni sam ne znaš zašto si napisao.

Muslimani koje si spomenuo su znali, znaju i znaće šta je Islam jer su oni to vidjeli svojim očima i osvjedočili se. Ne znam što bi oni učili o islamu od vehabija? Oni su živjeli Islam i gledaju da još ovo šaku dana na dunjaluku ostanu u njemu. Takvi ljudi se danas samo ibrete u svojim kućama iz kojih gotovo i ne izlaze.

... i znaj da je postavljanje sebe iznad ljudi koji su ostarali u islamu i dijeljenje savjeta njima samo još jedna više vehabijska osobina.

E, a ovi mlađi, Bogami, nek se snalaze, neka čitaju, neka putuju, neka istražuju ovu našu Vjeru, jer od sjedenja nema ništa... i neka ne nasijedaju na šarlatanstvo.

Citirano

Orginalno od Tashke

Sledeće ti je ono što se dešava u cijelom svijetu gdje je islam kidnapovan, a Čečenija je najbolji (tj. nalošiji) primjer.

Naravno, ima lijeka i za to, tj. to se može izbjeći, ako se bude imalo sluha za tako nešto.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

13

...

A ne,znam ja vrlo dobro sta sam napisao,bice da me nisi razumeo...

Prvo,nisam nikog optuzio ni za sta,samo sam konstatovao,izvini ako si se osetio prozvanim,al to ti je cinjenicno stanje... Evo da preformulisem,ljudi koji su isli u dzamiju u vreme kad drugi nisu smeli,hteli i li sta vec ni pogledad a kamoli pomislit da klanjaju,docekali da su ih u tim istim dzamijama omalovazavaju,a ne retko i fizicki ugrozavaju, pojedinci koji do juce se nisu znali cestito ni potpisat... I to je ok?!!! X( A toga ima! I sad treba pod stare dane da ih neko postojava?!!
Ja nisam reko da oni treba da resavaju stvari silom,taman posla,oni to pa i nemogu,ali uz pomoc omladine i ljudi na vrhu IZ,trebalo je reagovat jos na prve znake problema...
Halo Bing? Kako brat?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od SPAWN
I sad treba pod stare dane da ih neko postojava?!!
Ja nisam reko da oni treba da resavaju stvari silom,taman posla,oni to pa i nemogu,ali uz pomoc omladine i ljudi na vrhu IZ,trebalo je reagovat jos na prve znake problema...

E, to je već nešto drugo i sa tim se slažem.

Znači starine ne treba dirat već je dužnost i odgovornost na Islamskoj zajednici (kao instituciji) i na Islamskoj zajednici (kao džematu - posebno onom mlađem) da sačuvaju tradicionalni islam i sve ono što on podrazumijeva.

Pitanje šta je to tradicionalni islam i kako ga očuvati prevazilazi okvire ove teme i ovog foruma.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

15

Verujem da postoji malo "tvrdja"struja vernika,imam svoje misljenje o njihovim postupcima,ali mislim da su televizije jos vise "napumpale" ceo dogadjaj.
Ovo im doslo k´o kec na deset!
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

16

Srijeda, 21. Mart 2007

Citirano

Orginalno od interesantno
Verujem da postoji malo "tvrdja"struja vernika,imam svoje misljenje o njihovim postupcima,ali mislim da su televizije jos vise "napumpale" ceo dogadjaj.
Ovo im doslo k´o kec na deset!

A zašto su dozvolili da budu izmanipulisani?
Ako su tako pametni i bistri bili zašto su dozvolili da im se ovo desi? Zbog njih su ljudi koji su zaista iskreni, a koji možda izgledom podsećaju na njih, najviše oštećeni. Svi smo oštećeni.

P.S.
Ovde su mnogo veći igrači umiješali prste.

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 22. Mart 2007

Pročitajte još o...

OTVORENI STUDIO

NAJAVA - Sreda, Mart 21, 2007 22:05 TV1

Ko su vehabije? Kakvo je tumačenje Šerijata i Kurana u 'ekskluzivnom učenju' pripadnika te ekstremne verske organizacije? Kakvo je njihovo delovanje na Sandžaku, u Kosovu i Metohiji, na severu Crne Gore, bosni i Hercegovini...?
Koliko 'vehabizam' vremenom postaje društveni problem? To pitanje otvara i nedavno hapšenje grupe vehabija u kampu kod sela Žabrena pored Sjenice, gde je otkrivena i znatna količina oružja, nekolio šatora i pećina u kojoj su običavani pripadnici te grupe.

O delovanju vehabija na našim prostorima, večeras u emisiji 'otvoreni studio' govore publicista Oliver Potežica, profesor Fakulteta za civilnu odbranu Zoran Dragišić i imam beogradske Bajrakli džamije Muhamed Jusufspahić.

Urednik i voditelj: Nenad J. Ristić
Reditelj: Milica Matić

http://www.rts.co.yu/emisije.asp

http://www.rts.co.yu/wupload/video/os%202103.ram

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNe…voreni%20studio

Pročitajte još o...

OKO - VEHABIJE U SRBIJI
EMISIJE - IZLOG - Ponedeljak, Mart 19, 2007 18:25 TV1

OKO o pojavi vehabija u Srbiji. Šta predstavlja policijsko otkriće kampa u okolini Novog Pazara, da li je u pitanju razvoj ekstremne forme islama ili zločinačko terorističko udruženje i da li je oružje pronađeno kod ove grupe namenjeno borbi unutar Islamske zajednice ili protiv države Srbije u emisiji Olivere Kovačević govorili su: zamenik predsednika Mešihata Islamske zajednice Sandžaka Mevludin Dudić orijentalista, profesor Filološkog fakulteta dr Rade Božović, uživo iz Sarajeva, novinar Zvonko Marić

Autor i voditelj: Olivera Kovačević

Video 'download' / Video 'stream'

http://www.rts.co.yu/wupload/video/OKO-19-03.rm

http://www.rts.co.yu/emisije.asp

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNe…4&source=najava

18

Četvrtak, 22. Mart 2007

Aman kakvo je vreme doslo, da je coveka strah kuci da dodje.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 22. Mart 2007

polako ljudi da vidimo sta ce sud da odluci.bas me interesuje kako je taj sa lisicama na rukama pobegao?

Samir_007

Početnik

(10)

• »Samir_007« je muško

Datum registracije: 08.10.2004

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 22. Mart 2007

Ocena deset za Muftiju

Trebamo se radovati,jer posle ove emisije na B92 i gostovanja naseg uvazenog i cijenjenog i postovanog mufije Zukorlica mislim da nece nista biti isto.I da ima nade za Islam i muslimane,da budu pravi sljedbenici sunneta i doprinesu izgradnji boljoj buducnosti i boljem zivotu.Videcemo(insallah) sta ce dalje biti i da li ce Islamska zajednica prihvatiti djelovanje vehabija i dervisa!
Elhamdulillah,mislim da je Muftija pokazao izuzetnu ravnotezu i sposobnost i opravdanost mjesta na kojem se nalazi. :D
Moze neko jedino da prica iz inata da nisam u pravu (o)
Teraj burko o| cmook

Social bookmarks