Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško
  • »Phikret« je autor ove teme

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 01. Juni 2005

Ovako je izgledao dan u...

...u Novom Pazaru. Datum 31.05.2005 - 01.06.2005

(Oko 14:00) Danas su na spomeniku podignutom u znak secanja na 11 gradjana Novog Pazara, poginulih u NATO bombardovanju prije 6 godina, porodice poginulih polozili cvece i zapalili svece.

U Muzeju RAS je u toku izlozba vostanih figura. Isao sam da gledam i video: Hitlera, Cercila, Staljina, Ruzvelta, Jeljcina, Putina, Puskina, Ajnstajna, Majkl Dzeksona...

(19:00) Na korzou u pesackoj zoni, Ceda Jovanovic, lider i osnivac LDF (Liberalno Demokratske Frakcije) odrzao tribinu pod geslom "Srbiji se zuri". Tribina je bila izuzetno posecena. Govorio je i Branislav Lecic, ministar kulture za vlade DOS-a.

Maturantkinja srednje medicinske skole je vrlo tesko povredjena u saobracajnoj nesreci koja se dogodila na putu od Sopocana ka Pazaristu. Helikopterom je prebacena za Beograd. Maturanti su proslavljali svoj poslednji radni dan u srednjoj skoli.

(00:40) Mladic (20 godina), koji je velikom brzinom vozio motor, udario je u automobil koji je bio parkiran ispred stare lucne zgrade, ispod kafea "GANA", a zatim u zid stare lucne zgrade. U besvesom stanju odvezen je u bolnicu.

(01:40) Dva automobila idu paralelno i zaustavljaju se na raskrsnici ulice AVNOJ-a i Stefan Nemanja. Iz jednog automobila izlazi grupa mladica i pokusava da nasilno otvori vrata drugog automobila i isprebija vozaca. Vozac bezi ka mestu gde se prije sat vremena desila nesreca sa motorom i saopstava policiji sta se desilo. Dolaze tri mladica iz drugog automobila i posto je na mestu nesrece bilo dosta mladica nastaje opsta tuca. Saobracajac bezuspesno pokusava da ih razvadi. Policijska marica stize za 2 minuta na lice mesta.

Izvagajte pa recite ko vodi: Lijepe stvari (Dobro) ili Lose stvari (Zlo)???

Tako je stalno u Pazaru! DOKLE?

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

2

Srijeda, 01. Juni 2005

Meni ovo vise lici na dan (noc) u New Yorku (gde u stvari nisam bio, ali bar je to tako u filmovima)... ?(

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 01. Juni 2005

Vala nema se sta dobro reci, Phikrete ova tvoja recenica :

Citirano

obicno bude uvod u migracioni proces, vjeruj mi. ;)
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

4

Srijeda, 01. Juni 2005

nazalost ova stvarnost pazara je takva

i ja sam imao dan prije ovog jedan nemio dogadjaj u Novo otvorenom Caffe-u MONAKO u Soliteru

Seo ja da popijem Kahvu al mi neprista Kahva .. naso sam se izmedju dvije vatre...

jedan momak sa moje lijeve strane i nekoliko momaka sa moje desne strane su poceli razmahvat Pistoljima a ja seo u z izlog tako da nisam imao kud jedino kroz izlog da udjem u caffe..
al dobro je da se po hajru zavrsilo bez pucnjave...

mada je samo jedan Policajac dobio slabiji udarac u Bradu....
nista strasno samo mu Kapa poletela 3...4 metra ...

Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 01. Juni 2005

Sta da kazemo sve ovo lici na jedan divlji zapad..

Sa obrazovanjem naroda, podizanjem opste kulture i podizanjem stepena u duhovonom zivotu ovaj ce se narod unaprediti inace nemamo bas mnogo izbora izgubicemo i ono sto smo imali a to je jedina mladost.

Nek nam je Allah dz.s. na pomoci..
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 01. Juni 2005

Citirano

Orginalno od muhadzer
Vala nema se sta dobro reci, Phikrete ova tvoja recenica :

Citirano

obicno bude uvod u migracioni proces, vjeruj mi. ;)

@muhadzer: U pravu si. Vrlo cesto mi dodje da odem negde daleko, da ne gledam sve ovo jer boli! Vrlo cesto se pokajem kad dodjem u Pazar na dva tri dana.

Nebrojeno puta su se saobracajne nesrece desavale bas na ovoj raskrsnici. Slicno se desilo i prije 4 godine kad je dijete od 17 godina bez vozacke dozvole napravilo lancani sudar i pri tome je povredjen mladic koji je stajao ispred gane, a ja imam nesrecu da zivim tu i uvek takve stvari vidim. Znam najmanje 20 mladih ljudi (nekih meni veoma dragih) koji su u saobracjnim nesrecama izgubili zivot 5 godina unazad. Oni su bili godina od 17 do 28. Pitam se hocemo li se ikada opametiti?

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 02. Juni 2005

te kako nas narod na sve to rekne

eh, sta ces, SUDBINA
malo za promenu

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 02. Juni 2005

Ova tema je nama u dijaspori lijepa reklama uoci godisnjih odmora :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 02. Juni 2005

Nemote plasit ove sto zive po inostranstvu morebit ljudi se uplase i nehtednu da dodju :)) mi smo ode u inostranstvo navikli sve da je kulturno i nema tija tuca i toga :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 02. Juni 2005

E, pazi sad...."ne dolazi mi se u Pazar"...ova recenica mi ide na zivce.Licno, jedva cekam da dodjem u Pazar iako sam trenutno vani.Gospoda sa Zapadne strane svijeta mogla bi malo korektnije da 'konta'. Sto? Jel mi to mnogo bolje u Njemackoj,Americi, Austirji, Francuskoj i td.? Nije. Mozda nema tih carsijskih pucaljki (u sta sam se i licno uvjerila jer sam jedno vrijeme bila tamo) ali ima drugih stvari koje su ....da se covjeku zgadi.Prije neki dan razgovaram sa drugaricom iz Njemacke koja mi prica o doktoru (dakle, skolovanoj personi) koji je masovno silovao dvogodisnje i malo starije djevojcice). Onda jos par slicnih primjera da ne zamaram sad time...

Hocu da kazem da je Pazarska omladina sve sto radi pokupila sa TV-a i sa Zapada.Steta te su roditelji zaboravili da su roditelji.Ali mi koji smo vani trebamo uticati ama bas na bilo koji nacin da se bilo sta tamo promijeni a ne da bjezimo i kao "ne dolazi mi se".. o|

Ipak je tu nase korijenje.I ipak se mi MORAMO i TREBAMO vratiti TAMO!!!

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 02. Juni 2005

Citirano

Orginalno od Altuna
Prije neki dan razgovaram sa drugaricom iz Njemacke koja mi prica o doktoru (dakle, skolovanoj personi) koji je masovno silovao dvogodisnje i malo starije djevojcice). Onda jos par slicnih primjera da ne zamaram sad time...

e ova ti primer mlogo jak, he he he :D

rece mi drugarica naki doktor tamo siluje devojcice, te mora da su svi taki :D

cudno je kako ljudi izvode zakljucke na osnovu jednog slucaja koji joj drugarica rece

uzmi samo Novosti i otvori cini mi se da tamo ima ona strana crna hronika, mozda na to ni ne obracas paznju, al svaki dan ces nac pricu koju ni u najgorem hororu nema.

Nije sad da ja nesto branim ove il one, no sam hocu rec da ti izolovani slucajevi koje ti navodis i na osnovu njih sudis o nekoj zemlji il narodu, nemaju nikakve veze. Puno takvih losih stvari se desava svuda oko nas, sam ih ne vidimo il ne cemo da vidimo, a kad se dese nekom drugom, negde na strani, onda nam jako bode oci.

Zakljucak iz svega ovoga, pa eto kad neko kaze ...."ne dolazi mi se u Pazar"... ja ga mogu sahi razumet, jer covek se navikne na neki normalan zivot, na neku mirnocu i spokoj.
Navikne se na ono minimum uctivosti, da te nece neko ubit sto si ga slucajno pogledo il ne daj boze nesto mu reko.

Ne znam, cini mi se da prije nije bilo tako, il mi se sam cini, jer i ja ko i ti nijesam gledo oko sebe, a sad iz daleka sudim po onome sto ovde vidim, te su mozda i ovo sam neki izolovani slucajevi, i da uopste i nije tako crno, bar jok vise no bilo dje drugde.

Ko zna, sve je to cudno.
malo za promenu

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

12

Petak, 03. Juni 2005

Ja stvarno neznam sta vam bi svima odjednom. "NE DOLAZI NAM SE U PAZAR" ok, nemorate da dodjete. To je licno na vam hocete li ili necete doci. Mozete da pricate da je ovde opasno i da se svasta desava, to je istina. Ali nikako nemozete poreci da je tamo, u inostranstvu, bolje i bezbednije. Potpuno se slazem da sve sto je lose ovde kod nas doslo nam je iz tih "modernih" zemalja, jer sigurno droga, alkohol, pljacke i ubijanja nisu dosle iz Saudijske Arabije.
Tacno je da se svudje desavaju uzasi, i da se o tome i ranije pricalo, ali je u Pazaru toga bilo vrlo malo pa je sve sokirano kad cuje da je Pazar sad poput nekih "svetskih metropola".

Sami odlucite gde cete za odmor, ali sam sigurna da gde god da odete nedostajace vam nas LIJEPI PAZAR, ipak je nas kakav god da je .... ;)
Zatvori oci, zelenooka...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 03. Juni 2005

Ijo sto se hadalj oseti prozvanim hehehe doktori su veliki maheri cuo sam :))
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

14

Petak, 03. Juni 2005

Pa najvecu halabuku po pazaru pravu ovi sto dodju sa zapada sa novim autovima i dzepovima punih eura.
Naravno cast izuzecima.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 03. Juni 2005

Dragi moji. Mozda ste me pogresno shvatili. Ne odvracam ja nikoga od Pazara. Ja sam rodjeni pazarac, moj otac, majka, dedo 1, dedo 2, nana, bika, pradedo 1, pradedo 2... Eto zbog ovoga mene pogadjaju stvari koje se desavaju u Pazaru. Shvatite da je Pazar mali, vrlo mali grad i da se nalazi u Srbiji i da je u zadnjih dvije godine ekonomski, moralno, kulturno, ekoloski URNISAN!!! Mozda vi, gospodo iz dijaspore to ne vidite, jer ste se sklonili na stranu i cekate leto da dodjete na dva meseca na odmor pa onda opet begate preko grane. E pa, gospodo draga, ako hocete da mi moralisete ovde o Pazaru i situaciji u Pazaru onda bujrum, kupite prnje i bujrum ovamo da zivite. Drugacije cete pricat, kad vas u sred bijela dana dok sedite na klupi na rekreacionom centru neko sa kuce gadja sa dvije pivske flase. Drugacije cete pricat, da vas nocu u parku salete narkomani i od vas traze da im date mobilni. Drgacije cete pricat kad vas na sred ulice dok se vracate iz skole rani razuzdali manijak pucajuci iz pistolja na nekog drugog manijaka. Drugacije cete pricat kad ne budete u stanju da od dvije mesecne plate ustedite nesto para za slamaricu i od tih para sebi kupite, recimo auto. Drugacije cete pricat kad od tih para nema da se iuzdvoji za more. Drugacije cete pricat kad vidite narko bossove kako se pored vozaju u skupim kolicima i ugrozavaju zivot vask koji pokusavate da na pesackom prelazu predjetet ulicu. Drugacije cete pricat kad vidite da se na sudu pravda ne trazi. Drugacije cete pricat kad budete koracali ulicama punim smeca, novina, kesa, flasa. Drugacije cete pricat kad vam svaki dan 10 meseci u godini bude isti - prazan i bez ikakvih desavanja. Ova ostala dva meseca su letnji meseci kad se ipak nesto i desi. Drugacije cete pricat kad na ulici necete moc da cujete ni jednu drugu pricu osim politickih rasprava. Drugacije cete pricat kad ne budete mogli da odete na utakmicu jer se ne identifijuete sa olosima sa tribina. Drugacije cete pricat kad vidite na nam muzej sluzi za ispisivanje grafita po njemu a ne za posecivanje. Drugacije cete pricat kad vidite u kakvom je saobracajnom haosu Pazar. Dugacije cete pricat kad vidite Hamam opkoljen smecem. Drugacije cete pricat kad svakog drugog treceg dana neko mlad ili pogine na motoru u kolima ili umre od preveliko doze heroina. Drugacije cete pricat kad vidite ljude koji su dosli iz dijaspore na mesec dana, napunili dzepove para i doterali besna kola i cini im se da je cio Pazar njihov, a ko zna iz koje su sume otisli u dijasporu. DRUGACIJE CETE PRICAT... Napominjem opet, da sam rodjeni pazarac i da ne mogu svoj grad da prepoznam 4 godine unazad. To ce vam reci svako ko je iz Pazara. Studiram u Beogradu i oko 9 meseci procedem u Beogradu a 3 meseca u Pazaru i svaki put ista prica kad odem dole. Kao rodjenog pazarca moze samo da me progoni tuga kad kucam ove redke i kad mislim o Pazaru i kad vidim takve stvari.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

16

Petak, 03. Juni 2005

Ala ga ti nacrni!

Citirano

Drugacije cete pricat kad vam svaki dan 10 meseci u godini bude isti - prazan i bez ikakvih desavanja.

Pa ti samog sebe demantova. :))

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 03. Juni 2005

Desavanja u smislu zanimljivosti i onoga sto bi vas nateralo da izadjete na ulicu. Evo jednog poredjenja: Ako u Beogradu trazis kavgu nacices je, ako u Pazaru ne trazis kavgu nacices je! A kazu da je Beograd ludnice. ccc

ZIVI BILI PA VIDELI

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

18

Petak, 03. Juni 2005

Hadalj-efendija, nisu to nikakvi usamljeni slucajevi.Slicnih gluposti i nemorala licno sam se uvjerila prosle godine kada sam bila u Njemackoj.Upoznala sam doktora koji je homoseksualac i koji ima oko 60 godina a zivi u takvoj vezi sa drugim covjekom zajedno. To je za mene bio shok. Drugo, na ulici sam 3 puta vidjela dvije zene kako se ljube sto je mene zgrozilo. U Pazaru makar toga nema (ili ja to jos nisam vidjela ni cula). Insallah da se jos taj fitnet ne pojavi.

Dakle, ne pricam o crnim hronikama vec o crnim istinama pa ih ti bijeli koliko hoces.Meni to crnje ne moze biti.Makar u Pazaru jela soli i hljeba, ja se za taj Zapadni hljeb ne bih polaskala nikad. Jer, ok je da tamo djeca imaju bolje uslove skolovanja i sl. ali kako da ja objasnim svom petogodisnjem djetetu sta te dvije ludace rade na ulici?! Al, eto...svako ima svoj pogled na svijet. Mozda je nekom drugom nesto drugo vaznije od tih "sitnica".
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 03. Juni 2005

ja stvarno ne kontam sta ti hoj da reknes

kolko mogu skontat iz tvog posta strasnije je videt dvije zene da se ljube no da neko puca na neduznu devojku, il sta?

kake veze tvoji postovi imaju sa temom.

reci je bilo kako je u pazaru lose, a ti okrenu pricu u smislu da je na zapadu jos gore i sev to zakljuci tako sto si prosle godine videla dva pedera il ti drugarica rekla da tamo ima naki doktor koji siluje malu decu.
nije sad j ada branim bilo koga, sam se osvrnuh na tvoje pogresne zakljucke, i opet kazem ne kontam sta ti hoces rej.
Ako je u pzarau lose i covek prica o tome hajde malo da se zapitamo, kako to, zbog cega, sta se moze ucinit, a jok sad odma udarit po onima kojim se ne mili doc u Pazar.

Bolje se zapita sto je to tako, a jok kako je tamo dje su.
malo za promenu

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

20

Subota, 04. Juni 2005

Pa Altuna niko te ne tera da zivis na zapadu zar ne..Sto rece hadalj treba diskutovat zasto je stanje takvo u pazaru a ne poredit sa zapadom.

Social bookmarks