Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 20. Juni 2006

OZIVLJAVANJE PARKA

U organizaciji PPS ( americka organizacija za uredjivanje parkova ) i Mercy Corpsa , u planu je projekat "Leto na Tvrdjavi" .

Jedino bitno u ovom trenutku je , nadam se , dobra volja i spremnost nas samih da se vratimo u park i ne dozvolimo da simbol grada "Kula Motrilja" i bogatsvo nase istorije " Bedemi" totalno ne izgube sjaj i vrednost ...

U projekat mogu biti ukljuceni svi oni koji imaju volje,vremena,zdrave ideje i ljubavi prema carsiji ...

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

2

Utorak, 20. Juni 2006

Svaka cast za tako nesto. Mogu samo reci da stvari idu na bolje sto se tice gradskog parka poredeci sa prethodnim godinama park koji je izgledao kao pustina i ruglo sada je sasvim lep( zelenilo, ljuljaske za decu. svetla....)
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 20. Juni 2006

Rifche neces mi verovat ali bas prije neki dan sa jednim drugom razgovaram o tome, kako u Pazaru ne postoji mesto za odmor, setnju, rekreaciju... i bas pomenusmo park i tri bedema. Izuzetno lijepa ideja i bas mi je drago da se neko ko moze da pomogne setio da nesto uradi sa parkom. Novi Pazar ima lijepo istorijsko jezgro sa starom carsijom, prvomajskom ulicom, hamamom i prostorom oko njega, parkom sa bedemima i Kulom motriljom... To je ono sto moramo cuvati i to je ono sto je simbol i samog grada. Od takvih stvari moze da se napravi i neka zanimljiva turisticka atrakcija. Svaka cast jos jednom onima koji su se setili toga i nadam se da ce i gradjani biti dovoljno savesni i odgovorni prema svom gradu i pomoci u realizaciji jednog ovakvog projekta.
Sit Hungry Doesn't Believe

Josephine

Početnik

(10)

• »Josephine« je žensko

Datum registracije: 11.04.2006

• Poruku poslati

4

Srijeda, 21. Juni 2006

Odlican projekat...

Predvidjeno je i postavljanje nepokretne bine na trecem bedemu,gde ce verovatno ubuduce biti organizovane brojne kulturne aktivnosti...

Uzgred, KC DamaD iz Novog Pazara planira brojne kulturne aktivnosti ovog leta,od kojih ce vecina biti organizovana bas u Gradskom parku...

8)
When empires fall and nightmare crawl,from the cradle to enslave...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

5

Srijeda, 21. Juni 2006

A još, inšallah, kad se vrati stari naziv Prvomajskoj ulici, Stambol džada ili Stambolski drum, nisam siguran, to ima pravo da sve zapripše.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

resad

Početnik

(10)

• »resad« je zabranjen

Datum registracije: 15.05.2006

• Poruku poslati

6

Srijeda, 21. Juni 2006

selam alejkum

Ulica 1 maj-Carigradski drum
Ulica 28 novembar-Sandzacka
Trg marsala tita- Trg Isa-Bega Isakovica

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Srijeda, 21. Juni 2006

we alejkumusselam

Ej vallahi. Baš ima da zapripšu, inšallah. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 21. Juni 2006

To za treci bedem u parku je super ideja,ali samo da ne bude opet neki kafic ili diskac jer su dva bedema vec iskoristena za to. Treci bedem bi bio super za neku otvorenu salu za kulturna zbivanja i okupljanja mladih, s tim da ne izgubi svoju autenticnost i starinski izgled.

Kamo srece da mozemo i hamam nekako da aktiviramo za kulturna zbivanja, koncerte,izlozbe...Za sve to potrebne su finansije a kod naseg naroda je malo otupio osjecaj za kulturu i vrjednovanje pa je stoga sve prece od onog sto je zapravo najprece.

Hajde da pisemo peticiju za aktiviranje hamama, kule i bedema u parku i da budu iskljucivo u sluzbi omladine! Imamo velike sanse jer su nasi predvodnici ovo kad se primaknu izbori spremni i pristaju na sve. Opasno se provrijedne. Masala,ne bilo im zliJA oci!
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

9

Srijeda, 21. Juni 2006

Nisam odavno prosla parkom, zato sto me put ne vodi tamo....Ali proteklih godina gradski park je bio uredjen i posecen od strane dece i penzionera. Svi gradovi imaju park i oni ne sluze kao mesta za kulturne dogadjaje...Bar mi se tako cini....No nasim ljudima nikad ugoditi i svi su bolji nego mi ...
Bolje da se uredi basta Doma omladine , koja je prikladnija za kulturne dogadjaje i ostale manifestacije...A park sluzi kao kutak za predah, a ne okupljanje ljudi , koji za sobom ostavljaju razne otpatke od posluzenja i rashladjenja....
misli globalno-deluj lokalno

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Srijeda, 21. Juni 2006

Citirano

Orginalno od global
Nisam odavno prosla parkom, zato sto me put ne vodi tamo....Ali proteklih godina gradski park je bio uredjen i posecen od strane dece i penzionera. Svi gradovi imaju park i oni ne sluze kao mesta za kulturne dogadjaje ...Bar mi se tako cini....No nasim ljudima nikad ugoditi i svi su bolji nego mi ...
Bolje da se uredi basta Doma omladine , koja je prikladnija za kulturne dogadjaje i ostale manifestacije...A park sluzi kao kutak za predah, a ne okupljanje ljudi , koji za sobom ostavljaju razne otpatke od posluzenja i rashladjenja....

Izvinjavam se global, ali ne znam a i nisam cuo da se parkovi koriste samo u ove svrhe ... Ok, ako ti tako mislis, to je tvoje ...
Ja sam ubedjen i znam da bi park trebao i morao da prikuplja ne samo decu i penzionere (kojih takodje i nema mnogo, sudeci po ispitivanjima) , vec i za centralno mesto desavanja svega sto se moze nazvati kulturom grada ...
Kao dokaz ovome cu uzeti npr.Kalemegdan ili Petrovaradinsku tvrdjavu , koji su najveci parkovi u drzavi a sluze pored za odmor, i za orgaznivoanje festivala i kocerata i igranja predstava i organizovanja likovnih kolonija i modnih revija i i i . . .Zamisli samo neka od ovih desavanja u onom bedemu ili pored kule ... Perfekcija !

Sto se Doma Omladine tice , stoji to da se mora i treba urediti i koristiti u svhre organizovanja kulturnih desavanja , ali je to prilicno tesko zbog mnogo stvari ... trenutno ...
Predstavnik Opstine je na sastanku radne grupe fino rekao clanovima radne grupe : " da se ne moze planirati desvanje bez onog hijerarhijsko-posedovnog znanja o odredjenim stvarima" ...

Sa danasnjeg sastanka smo izasli nadajuci se da ce ark sto pre zaziveti , i da ce leci sredstva kojima ce se zapoceti radovi u zapadnom bastionu (bedemu ka bazenu) te da ce se park puniti i biti ogledalo grada ...

P.S. Global, nije nista licno , da se ogranicim .... ;) samo sam izneo svoje misljenje :)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

11

Srijeda, 21. Juni 2006

Zadebljanje mojih reci ne treba ti da stavis ako ja to vec nisam uradila.
Licno, ne licno, ne mozes da poredis povrsinu Kalemegdana ili ti Petrovaradinske tvrdjave sa nasim gradskim parkom...A taj bedem okrenut ka bazenu ne moze da primi deset ljudi , a ne da se odrzavaju "velike" manifestacije....

Nista licno.....samo sam iznela svoje misljenje

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Srijeda, 21. Juni 2006

Mislim da je ideja fantasticna i licno bih voleo da se maknu dva kafica sa druga dva bedema i na njima sagrade jedna letnja pozornica,na drugoj neki muzej ili galerija i na trecem na pr.neka prodavnica suvenira nasega grada.To postoji u svakom vecem iole ozbiljnijem gradu,takodje postoji i u Niskoj tvrdjavi gde se odrzava filmski festival i brojne muzicke i kulturne manifestacije.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 22. Juni 2006

Prichachu ti o svome zhivotu
rechi chu ti zashto teshko dishem
pitaj kako pesme me zabole
pitaj zashto samo tuzhne pishem
ne pitaj me zashto suze teku
dok pjevam o svom gradu uz rijeku
I O PARKU NA KRAJU GRADA
i o njoj shto ne znam gdje je sada

svaka pesma jedna uspomena
dio onih ljepih vremena
ti ne morash znati shto to znachi
al kad plachem samo raci plachi
pesmo vrati sve ljubavi stare
prijatelje mjesta i gitare
ti ne morash shto to znachi
al kad plachem i ti sa mnom plachi...

pusti moje suze neka teku
dok pjevam o svom gradu uz reku
I O PARKU NA KRAJU GRADA
i o njoj shto ne znam gdje je sada...

8 ;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 22. Juni 2006

Zadebljane reci su ono zbog cega sam odgovorio , u pravu si sto se tice ovog pogleda na velicinu petrovaradinske i kalemegdanske tvrdjave u odnosu na nash parkic, ali opet ne mislim da je istina ovo kako ti rece da ne moze stati vise od deset ljudi jer je u planu pravljenje mobilne scene koja ukljucuje i pravljenje strane za publiku, koja je nesto poput amfiteatra samo sto ce se moci da pomera.

No ne mislim sa raspravljati ili na bilo koji nacin pokvariti ovu ipak "mirnu" temu , jer velike manifestacije nisu samo velike po broju ljudi koji posete hepening, ili velicini scene na kojoj se odrzava . Evo ja ti se izvinjam i pozivam te da se , ako si zainteresovana, pomognes ovaj projekat i ukljucis se u grupu koja ce potrositi malo vremena na ovoj , ipak vaznoj, pa i na malom prostoru parka, korisnoj stvari , kako bismo imali u gradu fino organizovano "Leto na Tvrdjavi" .

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

15

Petak, 23. Juni 2006

U redu......Nismo se mi mozda ni dobro razumeli :O
Ako se ista bude desilo, ja cu ti licno cestitati.....Saznacu nekako ko si ;) ......Hvala na pozivu da se ukljucim u taj plan, al, mozda nekada.....

P.S. U svakom slucaju, svaki napor za nesto bolje je za pohvalu.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

16

Petak, 23. Juni 2006

Svaka cast global, cista desetka od mene, jer si jedina koja gleda realno na stvari (o). Pricaju ovde samo dokoni, prave sebi bolji status nekim tobosnjim aganzovanjem za celokupno drustvo iako znaju da od toga nece biti nista kao i uvek bice izeo vuk magarca .

Bravo global jos jednom (o)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 23. Juni 2006

mislish na aNgazhovanje?

i nisu to glupe priche,i ne pravimo ovde sebi bolji status,i otkud ti znash da od tog` neche biti nishta?i veruj mi,neche biti ``izeo vuk magarca``...vreme!!!
treba nam malo vremena!!!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

18

Subota, 24. Juni 2006

Ja u potpunosti podrzavam ovu ideju i nadam se da nece ostati samo ideja vec da ce biti realizovana sto pre. Istina mi u Pazaru nemamo ni Kalemegdan ni Petrovaradin al' imamo to sto imamo i treba da se brinemo o tome sto imamo onoliko koliko je u nasoj mogucnosti.
Prodjite se pametovanja i predjite sa reci na delo.
Ja sam u NP inshAllah od avgusta. Potrudicu se da na svaki nacin pomognem ljudima ove ideje

Pravnice nismo na stadionu pa da navijas.
Ukoliko si toliko pesimisticna i nemas volje da na bilo koji nacin pomognes ovim ljudima , makar se potrudi da to ubuduce zadrzis za sebe. Ako vec neces da pomognes, ti se makar skrajni s puta da ne smetas onima koji su voljni da urade nesto korisno.
Ovo tvoje najvijanje mi najvise delovase kao sakupljanje poena kod global.
Nista licno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

19

Subota, 24. Juni 2006

Citirano

Orginalno od pink
Ukoliko si toliko pesimisticna i nemas volje da na bilo koji nacin pomognes ovim ljudima , makar se potrudi da to ubuduce zadrzis za sebe. Ako vec neces da pomognes, ti se makar skrajni s puta da ne smetas onima koji su voljni da urade nesto korisno.

pink, svidja mi se tvoj post, a ovo sam citirala jer mi se cini da ima i previse takvog naroda na ovom forumu, tako da se ne odnosi samo na pravnicu.

A mogla bi biti i ideja, posto je vec jednom bilo okupljanje clanova foruma, neka jednog leta to okupljanje ima vece koristi od price i upoznavanja. Bilo bi dobro da se uradi nesto za Pazar, pa makar bilo to da se pokupi smece iz parka.
Mozda bi bilo dobro da se uradi neki prijekat pod nazivom "Ucinimo nesto za nas grad!" Ako bi dosli i oni pesismisticni, a ne ostali kod kuce i razmisljali da nece uspeti, sigurna sam da bi akcija prosla vise nego dobro.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 25. Juni 2006

Postoji predmet gradjeviski menadzment, nije sad vazno u kojem semestru, koji daje pravo stavovima gobala i pravnice. Tamo se kaze, naravno ako je ozbiljno zamisljena ideja i ako je cilj neke izgradjenje orijetisan ka uspehu
, da za svaki gradjevinski poduhvat je vaznije obezbediti novcana sredstva za radnu snagu nego li i za sam gradjevinski objekat. Dakle gospodi, koja vodi ove aktivnost bi trebalo biti jasno da neko treba uzeti odgovornost za uspeh projekta. Veliko je pitanje samo kako? Jer svi oni sto radu na dobrovoljnoj bazi, naravno imaju pravo da slobodno biraju kad i koliko zele raditi. Pa sad meni nije jasno ko moze sve dobrovoljce tako koordinirati da uvek ima dovoljno radinika. Ako ste ozbiljni svaticete da je to prosto ne moguce. Zato je meni uvek iznova cudo, slicno onom kao kad bi video "krme u teheranu" ?( kad cujem da neko moze ovo podrzavati.

I jos nesto, mnogi su na bausteli pokusali, ne isplacujuci ljudima plate, da se obogate i nikom nije uspelo. A verujem da nece se obogatiti i ovi iz opstinskog vrha sto zele staviti plate profesionalnih radinka koji bi bili potrebni za jedan ovakav projekat u svoj dzeb. Pa posto, odjenom nema potrebih para ulazu nadu da se sve to moze ipak nekako zavrsiti preko dobrovoljnih aktivnosti.Ja ne verujem !

Evo zajdeno sa globalom, i pravnicom imam nas vec troje, verujem da mozemo sad razmisljati da pozovemo protiv akciju ovom projektu. Moto bi nam bio " Casni pazarci se nedaju eskplotirati" Prikljucite se :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Social bookmarks