Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 25. Juni 2006

Abfang, Pravnice :)
Volim i ja vas ... bujrum ko moze, i kom se ovo ne cini kao neste gde ce podici sebi reputaciju :)

Pravnice, kontam ja profesionalnu deformaciju za kontriranjem i odbranom svojih stavova, ali ono ... iskluraj , slobodno :) eto uzmi ucesce u debati koja se priprma za pocetak jula na tvrdjavi :)

Abfang, ti slobodno ako hoces mozes naci neki svoj nacin da pomognes, pa makar bio i raspisivanje referenduma za protiv :)

Global , nema frke, videcemo se negde , rekose mi da si ti negde na autobuskoj stanici , pa cemo se snaci nekako . . .

Mislio sam vise da ce ova tema prikupiti zdrave ideje , ako ne moze tako ono skontace se nacin da se izbegne bilo kakvo nerazumevanje ili konflikt , pa makar i verbalni :) naravno za pocetak ili kraj :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 25. Juni 2006

Ja mislim da sam sa pravnicom i global u dobrom drustvu :D i sto je vaznije na pravoj strani :D

Ako treba da objasnim zasto, objasnjavajuci ti procese ozbiljne gradjeviskih projekata, rado cu pokusati. Dok sam to ne zahtevas, smatram da te opterecujem i zato necu vise razjasnjavati svoje misljenje.

Samo razmislite jedno jeli fer i pravedno od nekog traziti radnu uslugu od nekoliko dana a pritome nista ne platiti.Smatram da je za svaku zenu, sto nece imati za novu haljinu ;-) :-) i decu sto eventualno nece imati za sladoled je slaba uteha sto je njen muz/njihov otac ucinjeo nesto za drustvao a da oni od toga kao deo tog drustva nemaju nista.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 25. Juni 2006

joj rifche goluP...ala se smijesh,mLogo brate,gledam ti ovaj post gore,miljijon:D

hehe,ala ti je neshto opasno smijeshno:D
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

24

Nedjelja, 25. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Samo razmislite jedno jeli fer i pravedno od nekog traziti radnu uslugu od nekoliko dana a pritome nista ne platiti.Smatram da je za svaku zenu, sto nece imati za novu haljinu ;-) :-) i decu sto eventualno nece imati za sladoled je slaba uteha sto je njen muz/njihov otac ucinjeo nesto za drustvao a da oni od toga kao deo tog drustva nemaju nista.

Abfangjäger neka ovaj tvoj otac / muz lijepo povede i zenu pa da i ona dobrovoljno pomogne i stekne sevap. Nekad je sevap bolji od krakte haljine. A dijete , pa ono nek sedne u hlad i nek se sigra s drugom decom.

A sad ozbiljno zasto se sve mora naplatiti? To sto bi ljudi uradili uradili bi upravo za svoje dobro, za same sebe i sto da zato traze nadoknadu? Nece raditi mesec dana na baustelli 24 h bez pauze, majka mu stara! Nece im ruke otpast. Nego i ti kad skoknes do NP, hocu da te vidim kako im pomazes! Pokupi usput i istomisljenice da se jos bolje druzite ;)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

25

Nedjelja, 25. Juni 2006

I meni se ne dopada ta ideja,za neke manifestacije u Parku.Evo mi u Skoplju imamo taj parak koji za razliku od vaseg je veci nekih 100-puta i do dana danasnjeg ne pamtim da se tamo odrzala neka Manifestacija.Razlog,jedino mesto u gradu gde se covek moze od odmorit od zgrada,asfalta,grdaske buke i jos X stvari.Koje je opravdanje unistiti jedino zelenilo u gradu ?!
" Bilen alemlere rahmettir "

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 25. Juni 2006

Abfangjager, objasni ljudima cime se bavis, tako da ce znati o cemu pricas i da im je covek tvoje ili slicne struke neophodan u ovakvim poduhvatima....

-Ja sam takva da za mene uvek neko navija, samo napred.... (o)

GoluPe-Ja sam "negde" u Staroj carsiji ;)

O cemu ce se voditi debata u parku?
misli globalno-deluj lokalno

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 25. Juni 2006

Daj ne zezaj, pink :D Danas si me bas pravo iznenadila. Ali mozda nisi procitala moj prvi post, jer ja mislim da sam tamo vec dao odgovor na tvoje pitanje. Ipak dozvoli mi, pink, da objasnim jos jednom, odnosno da ti postavim kontra pitanje. Kad sam govorio u kojem omjeru treba raspodeliti budzet, rekao sam da je potrebno vise novcanih sredstava obezbediti za radnu snagu, konkretno u procentima to iznosti 55% prema 45%. Samo da podsetim, siguran sam to vec znas, ugovori se sklapaju tako sto izvrsilac nalagodavcu duguje uspeh.
Daj sad reci mi, a ne samo ti nego i drugi, kako moze neko preuzeti na sebe odgovornost za uspeh projekta kod kojeg vise od polovine sume nedostaje?! Vise od polovine je vise od polovine (!) i meni nije potrebno nista drugo od te cinjenice da mogu da trvdim da se ovde radi o "coravim poslovima " koji se trebamo svakako okanuti jednom za svakat.
Slazem se, dobrovolja aktivnost je daleko jeftinija ali to nije ni ostvarljivo,tako ja mislim. Jer proveri samu sebe, da li bi ti pristala da radis 8h dnevno svo vreme tvog odmora ako bi bilo potrebno na tom projektu. Ja mislim da nebih !!! Zasto? Pa zato sto jednostavno nedostaje motivacije. A bez motivacije nema sigurnosti da ce se projekta blagovremeno okoncati. A kad nema te garancije onda cela stvar, po meni, nimalo ne vredi i zato je, cinim se bolje da je ne treba ni pocinjati. Zasto bih kad je vec unpred lako poceniti da nece imati uspeha.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško
  • »rifche_golup« je autor ove teme

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 26. Juni 2006

Abfang , verovatno stoji to tamo u promeru i podeli sredstava, i ubedjen sam da i treba tako ... ali, u ovom slucaju clanovi "radne grupe" jedino sto mogu da dobiju od ovih stvari su neki zuljevi na rukama ali i ono drugo , a to je neko unutrasnje zadovoljstvo koje je ipak neuporedivo sa ovim koje se moze izbrojati ... Stoji da jeste i novac motivacija , da , to je fakat , ali da bismo uopste dosli do bilo kakvog novca koji bi se ulozio u park , moramo da iznesemo zdrav i izvodljiv projekat , cisto da bi se videlo u sta ce se dati pare ...

A sad jos bitnija stavka je ta da , ukoliko nas to ne zanima , i mi nemamo ni dovoljno volje ni zelje, ni snage ni razumevanja za tako nesto, nije problem , pojavice se neko drugi i preuzeti ono sto je moglo da bude namenjeno nama ...

Ne sumnjam ja u tvoju strucnot i poznavanje materije, samo bi bilo ok da upoznas malo vise i malo bolje ovdasnje obicaje, jer je ipak na ovom parcetu zemlje malo teze nego sto to u knjigama pise ... ;)

Global , nadam se da cu moci da postavim ovde promo materijal kad stigne ovih dana , pa ces biti obavestena o kakvoj se debati radi ...

I da , izvinite ako vas smara sve ovo , ali rado bih umesto ovih debatno-licnih postova ovde , da postavimo neke idejei nacine na koje bi se mogli realizovati ... naravno, nece se platiti nista , pa kome to ne predstavlja problem neka pomogne predlozima ...

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

29

Abfan nije brate sve na paru. Ja bih rado pomogao uredjenju parka bez da mi plate i za to izdvojio par dana svog odmora. Nece se raditi od jutra do sutra nego 5-6 sahata na dan, par dana da svako odvoji i eto.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Ovo i nema mnogo veze sa stvarnoshcu. Pa i tako velike projekte kao sto je svetsko prvenstvo u fudbalu odradjuju uglavnom volonteri.

Inache svaku ideju, svaki projekat nose gotovo uvijek 5-6 kreativnih i energichnih osoba, koje podnose glavni teret, a ostali su uglavnom letachi.

Zato Rifche, samo naprijed. I ne sumnjam, da ce iz toga neshto biti.

Ko makar ne pokusha, vec je izgubio.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

31

Abfangäger, u parku ima par klupa ( ako ih u medjuvremenu neko nije unistio) bujrum sedni na neku od njih, odmori lijepo i gledaj. Ne moras da radis, taman posla, nista se ne mora osim da se umre.
Posto ste dobri u navijanju sedite i navijajte ako hocete, ali samo ako hocete.

Global, zelena si ti jos. ( uh doziveh i ja nekom ovo da kazem! aman, ostaralo se :D )

A pare....pare su zlo, bolest, zbog para covek i pamet izgubi.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

32

Abfangäger ponekad nije mnogo bitna ta materijalna motivacija kao sto ti vec navodis za zene neka nova haljina i sl.
Bitnija je sama pomisao da ce to kasnije sluziti nasem narodu, nasim potomcima insallah.......
A hvala bogu sto nismo svi isti stoga ce se naci ljudi dobre volje koji zele pomoci ostvarenju takvih projekata... ;)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

33

Mene zanima da li ste vec poceli sa uredjenjem parka za odredjene kulturne dogadjaje....Da li je to odobrila Opstina....

pink-Ako mislis zelena-mlada, to jesam, vrlo, vrlo zelena....A ti si uglavnom crvena od tolikog besa koji nosis u sebi, pa zato niko ne navija za tebe :)) :)) :))

Napred pozitivci

34

Nisam tu zbog navijaca nego zbog sebe.

Zelena, rekoh ja. :D

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

35

Pa da si zbog navijaca, ne bi ni imala potrebe da budes tu :))

Auuuu crvena kao sto rekoh :))

36

Globy sta kazes da nastavimo na PM? Unistismo ovaj nas park ovakvim diskusijama....

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

37

Vala vam ni crcavice ravne nisu ... :D

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

38

E nemo nas bre i ti brate Pazarac grdit dosta nam je nase muke :)) :))

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

39

Subota, 01. Juli 2006

Aman bre :-) sto te me analizirali

Citirano

Orginalno od global
Mene zanima da li ste vec poceli sa uredjenjem parka za odredjene kulturne dogadjaje....Da li je to odobrila Opstina....

Smatram da je citirano veoma razlozno pitanje. Jer zaista veliko je pitanje da li ce opsitina, kao jedno od nasih brojnih ili bolje receno TO najpoznatije usko grlo zaista i dodeliti odobrenje za taj projekta.
Sve ne vazno ! Na stranu to hoce li ili nece, mene vise dotice to sto sam krhato svacen. Odnosno cini mi se da me krajnje nakaradno analizirate. Da ste samo malo pazljivije citali, siguran sam da bi ste i sami dosli do fantasticnog zakljucka da ovde ama bas nigde nije bilo rec hocu li ja zaraditi novac ili necu. Jer svakom mom boravku u NP je prevadshodno, posredi, da se jednostavno odmorim. Dakle ovo sto sam govorio odnosilo se na bracu koje sam poglavito susretao ispred Arap dzamije a koji su polagali veliki nadu da ce u novom pazaru vremenom koje ce doci biti sve vise gradjeviskih investicija. Sad mislim da i sami mozete predstaviti sebi koliko je fer i pravedno da vi dijasporaci time sto ce te raditi dobrovoljno uzimate toj braci ipred dzamije takve snase, koje su za mnoge od njih neophodne da bi imali novca za svoju familiju.

A sto se tice onog sto sam pisao u ranim postovima na ovu temu ja mislim da mi vas overa da je to ispravno nije potrebna. Od mene se vazi, mozete kako hocete.
Smatrao sam samo da mi je to farz da vam obzanim da je plan los a vas je sunet hocete li vi to prihvatiti ili necete.
Vazno je, vidim volje imate..... plan.... pa dobro ne moze sve ni valjat. Ali u jedno sam sasvim siguran, vasa ce se zaduzbina svakako pamititi a zeman spominjati ako uspete. A kad procitam priloge lako primetim koliko vas je puno za a koliko malo je protiv, stoga ja se nadam da ce te uspeti.

Poluimenjace, odnosno, jaegeru :D, nadam se da si gledao nacionalni dnevnik nemacke,Heute Journal, dakle, nije rec o nikakvoj privatnoj televiziji, oni su bas lepo prikazali kako je bilo moguce organizovati svesko prvenstvo. Da ti zadrzim paznju na najbitnije, sponzori su ti koji su omogucili ovo prvenstvo. U predvorje sveskog prvestva samo za SkyArenu u Frankfurtu , potroseno je 7 milion evra. A to je, sigurno ces se slozices sa mnom bilo nepotrebno. Da li sad trebam da navodim koliko je novaca ulozeno za ono sto je zaista potrebno i da je tu bilo malo volonterskog ?

@ Pink. Istina vec duze vreme ne treniram aktivno atletiku, ali ipak jos uvek mislim da sam mlad da bi upraznjavao tu penzionersku varijatnu da sedim na klupu u parku. :D Snaci cu se ja vec nekako da mu bude zanimljivo, ne brini, i to bez navijanja. :D

@ ajla Verbalno ste vi zene ne prevazidjene, to znas :D zato ja mislim bolje je onda odmah kupiti to sto trazite. ;)

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 01. Februar 2007

u parku u novom pazaru je uradjeno osvetljenje , zahvaljujuci opstini.

Social bookmarks