Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

101

Utorak, 06. Januar 2004

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Па какве су ово критике на рачун СРС и ДСС што су покупили највећи број гласова, зар то није била демократски исказана воља бирача.

Jest, bas kao i u slucaju Hitlera kada su i Njemci demokratski iskazali svoju volju.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

102

Utorak, 06. Januar 2004

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Слажем се са Брзим да је много већи проблем за нас победа СДА над СДП. У осталим крајевима Србије ће власт добити брзо неко други, нама Суљо остаје бар још деценију...

Ko je to drugi?

Da nisu oni za koje si glasao sad na izborima? Nazalost moram te rastuziti da ti drugi u Novom Pazaru nikada nece osvojiti vlast, kao sto nisu kadri da je osvoje ni u Srbiji. Ti drugi su u bliskoj buducnosti PROSLOST.

Sto se tice SDA i SDP pa pred nama je prolece ;)
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

103

Utorak, 06. Januar 2004

Ед, поређење са Хитлером ти је неозбиљно, имаш ли нешто конкретније?

Када упоредиш друге градове Србије са Новим Пазаром увидећеш да се тамо мења расположење гласачког тела.

То је тековина демократије, да гласаш за некога за кога сматраш да ће ти омогућити бољи живот.

У Новом Пазару до тога неће доћи у скоријој будућности. Владаће најпаметнији, најсветлији, са титулом, са две титуле, велики син наших (или неких других?) простора.

Пример: ЈУЛ у Пожаревцу освојио испод један посто гласова, а до тада био главно њихово упориште.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

104

Srijeda, 07. Januar 2004

( У Новом Пазару до тога неће доћи у скоријој будућности. Владаће најпаметнији, најсветлији, са титулом, са две титуле, велики син наших (или неких других?) простора. )-originalno od Bananamen...

U poslednjih deset godina Miloseviceve vladavine, smo se bas nagledali puno takvih sa jednom ili dve titule ispred imena, pa su nas doveli dovde, gde smo sada...

Hvala bogu, te demokrateske snage jos imaju snage da povrate poverenje u narodu, a naravno da i dogovorom sa aktuelnim vlastima na ovim prostorima, pokazu da imaju razumevanja i volju za suzivotom i zajednickim opstankom na ovim prostorima...

Koliko god to tebi smetalo, ili ne, Bananamene, vidi se da TI nisi dobronameran i ozbiljan kada imas obraza da komentarises na ovakav nacin...

Pozdrav

105

Srijeda, 07. Januar 2004

"Gospoda" nacionalisti (da opet ne upotrebim drugi termin) ce izgleda ostati razocarana jer im vlada opet nece izgleda biti po volji (cisto nacionalisticka). Svi su izgledi, prema dosadasnjim pregovorima, da ce vlada biti formirana od strane demokratskog bloka. Najblize realnosti sada izgleda formiranje manjinske vlade sa podrskom u parlamentu od strane DS-a. Rekoh vec ta opcija ne negira (direktno) ni Kostunicina obecanja da nece vladu sa DS-om. Mislim da ce i ostali na to pristati iako ulazak u vladu uslovljavaju ulaskom sve cetiri grupacije (znaci i ulazak DS-a formalno), a u tom zahtevu dosad je bila najizrazitija koalicija SPO-NS. Sporenja ce definitivno nastati kada se budu vrsile fiktivne raspodele funkcija.. tu vec mogu sve koalicije da puknu kad se radi o kom se radi. Al nadajmo se da ce biti onako kako pregovori obecavaju, tj da ce do usaglasavanja interesa doci. Spominje se G17 ce imati finansije, sto jeste najbolje, DSS premijera, sto je po broju njihovih mandata logicno (iako i nemaju neko resenje strucno bas), DS neke resore (pojma nemam koje osim sto je naglaseno ministarstvo odbrane), NS (Ilic) privreda zemlje, sto opet nije lose, ali jedino sto mi se nije svidelo je da za diplomatiju bude zaduzen Draskovic... jedan od (nevaznijih) razloga je to sto je Goran tu mnogo prikladniji, a drugi je sama prikladnost... Draskovic slika u svetu.. ko zna.. mozda neki takvu i zele.. :rolleyes:
Al bice da ce radikali da izvise :P A posto 'zele dobro Srbiji' oni ce opet da traze izbore (o)
mogu ja da se potpisem i bolje...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

106

Srijeda, 07. Januar 2004

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Ед, поређење са Хитлером ти је неозбиљно, имаш ли нешто конкретније?

Ocigledno nisi skontao. Primarni cilj mojeg pisanja nije poredjenje licnosti ili stranaka vec sam govorio o demokratski iskazanoj volji gradjana. Hitleru i njegovoj Nacional-Socijalistickoj partiji je sa Seseljem (Nikolicem) i radikalima zajednicko (i) to sto na primjeru njihovih uspjeha vidis koliku rupu ima demokratija kao nacin da se uredi zivot u jednoj drzavi.
Ove rupe su veoma svjesni Amerikanci (pa i zapadna Evropa), najgrlatiji zagovaraci demokratije koji na silu sprjecavaju demokratizaciju arapskog drustva jer demokratska volja Arapa nije isto sto i njihova "demokratska" volja no to je vec prica za neku drugu priliku.

• »saggitarius« je muško

Datum registracije: 07.01.2004

• Poruku poslati

107

Srijeda, 07. Januar 2004

Ljudi, morate da shvatite da zivimo u zemlji u kojoj ce u nase ime govoriti nepismeni i neobrazovani ljudi. Prvi Nikolic iz SRS-a koji je sa ekonomskom skolom!! I morate da znate da radikali nisu sada osvojili nista vise glasova nego ranije, vec su se raspadom demokratskog bloka ti glasovi jednostavnim jezikom receno rasturili na stranke kao sto su G17+, DSS, DS ili NS+SPO. Jedino je zabrinjavajuca okolnost ta sto je porastao broj pristalica SPS-a!
svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujem

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

108

Srijeda, 07. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Ja licno ne osporavam izbore sadasnje i naravno da treba da se ispostuje volja gradjana, onako kako je narod glasao. E sad da li se radi o zabludi ili pogresci ili o ispravnoj odluci i o Istini to je naravno stvar ubjedjenja i uvjerenja.

Mene naravno zanima sve ono sto me okruzuje jer sam zeljan znanja i trazenja Istine. Da ovo ispistujem i u ovome se trudim da budem u svim segmentima mojeg zivota. Politika, Nauka, Ovo ili ono, dakle sve. E sad dolazi u pitanje to kako se to dolazi od Istine, mozemo li to svojom logikom ili pamecu??? Da smo mogli onda ne bi bilo potrebe za Poslanicima. Autoritativnost je prsutna u svemu bas zbog toga da bi se odrzavalo ono sta se time odrzati zeli. Ako ides u skolu imas autoritete koji prate i posmatraju tvoje ucenje i ocjenjuju ga. Bez njih nemozes. Takodjer i na poslu, u svemu, u drzavi, sve, sve funkcionise kroz autoritete. Kako imaju ovodunjalucki autoriteti, tako i Allah ima svoje Autoritete koje je postavio po zemlji i vazda ih ima koji su putokaz i ucitelji Ahiretski. Ako neko misli da moze da uz pomoc svoje logike i pameti donese zakljucak i nadje Istinu, grdno se vara. To je cisti Egoizam jer se nikako ne prihvata nikakav autoritet. Vec se za autoritet uzima svoja pamet i svoje shvatanje, zbog toga je razdor i smutnja. To je ono cemu nas poducavaju danasnji demokrate odnosno anarhisti. To se zove individualizam i time je svijet danas zatrovan. Zao mi je da je tako, ali nebi bio problem toliki da ljudi hoce da razmisle i kompletno da se osvrnu na sve, vec samo djelimicno uzimaju stvari i uklapaju u svoju vec stvorenu viziju.

A onaj koji autoriteta ima onda on svoju viziju nema vec slijedi nekog, pa ako je taj na Istini onda ide ka istini, a ako taj nije na Istini onda ide ka neistini. A zasigurno je putovanje kroz zivot i svijet bez autoriteta zabluda, to je 100%. Jer ko nema Imama Sejtan mu je Imam.

Pa i ako kazete ljudima i to dokazete da je potrebno (Farz) imati Autoriteta kojeg ce slijedit, onda oni pribjegavaju opet bjezanju, a to je: Moze da je on Autoritet ali ako ovako i ovako radi. Pa ko je onda tu Autoritet???

Zamislite lokomotivu kojoj vagoni govore vozi sad ovamo, vozi sad tamo, pa ko je lokomotiva tu???

Dakle i ako ima Autoritet onda moze ali samo onako kako ja kazem da je. Odnosno kako ja svijet shvatam i djesavanja oko mene. To je znak licemjernog slijedjenja Autoriteta. NE!!! Autoritet je tu posto ja NEZNAM a on ZNA. A Njega je Allah poducio i postavio za Autoriteta, bilo to nama milo ili ne. Shvatali mi to ili ne. A pamet nasa sigurno nemoze biti autoritet. Jer to je Egoizam, tj. Individualizam, tj. Faraonstvo.

Isaret Imameta je, opet kazem, u Namazu u Dzamiji kada se Dzemaatile klanja, tad se nijjeti za imamom. Sta ce tu taj imam??? Sto nebismo svi klanjali za sebe??? Cemu taj Imam sluzi???

Dakle, onaj ko je Imama od Allaha od ima svoje Odgovornosti i Emanete, a mi ko Dzematlije imamo za Emanet da za Imamom zanijjetimo.

Ja kao Dzematlija Bosnjackog Korpusa sam svoje obavio Elhamdulillah. A ko misli da je sposobniji da Imam bude Bujrum ako smije te odgovornosti nek se uhvati. Pa neka krene svojim mozgom da predvodi ljude.

Prema svemu ovome moj zakljucak je da je narod Bosnjacki zavezao devu i sada se po pitanju onoga sto u njihovoj moci nije oslanjaju na Allaha i koje god da iskusenje dodje podnijet ce ga.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

109

Četvrtak, 08. Januar 2004

Cist primer retorike kojom su mnogi dugo vremena zatupljivani (mozak im ispiran), ili cist primer bezanja od odgovoronosti pravdanjem pracenja vodje. Spomenuh ja to je buba lenivica utrta medj nas narod odavno. Nema opravdanja individualne greske time sto se pratio neko. Ne govorim konktretno ni o kome, vec to ti stalno radis.
I Sadam je bio autoritet, i njegovi sluzbenici govorili poput tebe da se autoritet mora postovati bespogovorno, pa su ga mnogi i postovali i 'divno' ih je on usmerio. I u arapskim zemljama izgleda kao da te autoritete tako postuju, ali to samo izgleda. Postuju jer moraju, a inace svaki koji uspije izaci (um) iz zemlje, negde gde smije zboriti slobodno govori protivu tih "autoriteta".
I Slobodan Milosevic je autoritet bio za Srbe, i Srbi isto pricaju kao i ti (slobovci) da su izdajnici svi koji nisu glasali za Sloba, jer nisu glasali za svojeg vodju. Veruj te sam rijeci licno cuo od jedne stare Srpkinje..

Demokratija u biti mnogo toga ima Islamskog, jer oni koji su je ustanovili kao neku vrstu uredjenja su mnogo toga iz Islama naucili (ali ne sprovode je Islamski). Ali ne znas ti ni sta je demokratija.. ne znas ni sta je bit. Veruj ne znas mnogo ni sta bit Islamska..

Ali mi pricamo o politicarima.. meni licno ne moze biti lider ni jedan politicar. Pogotovu ne politicar koji ne prihvata liderstvo vjerskog vodje. Ako on ne prihvata autoritet nekog veceg od njega, sto bih ja prihvatao njega? Drugo.. on je samo politicar (suljo) za mene.. i nista drugo. Politicar koji mi ne bi bio opcija danas (a danas zivimo), i ako bi ostao isti ni sutra. I ne vidim nista lose u tebi u tome sto tebi jeste vodja, ali vidim lose u tome sto je tebi los svako kome on nije vodja. Mogu ti rec da ti ni taj stav nije Islamski. Jer i islasmkih grupa ima dosta, sa svako svojim vodjom, a svi koji se napadaju medjusobno samo su u krivu (nikad u pravu). Musliman trazi dorbo u coveku (pogotovu u bratu svome) da bi video dorbo, a svako (poput tebe) ko trazi lose vidi i lose (jer lose je u njemu). Retorika me ne zanima... sustina se vidi i bez price. Nije mi jasno samo sta se u hake bacas. Ne bih glasao za Sulja, i nije me sramota (a ni strah) da tako kazem, a da imas i ti (a verujem da su ti mnogi slicni pa kazem) i mnogi drugi malo zrelosti rekli bi OK, i pokusavali delovanjem (zajedno sa vodjom) da pokazete da zavredjujete drugacije. Ti samo radis suprotno bas tome.. teras ljude jos dalje...

A procitaj edov potpis... zao mi je al to mi je jaci kriterij pri pisanju nego to sto ti mislis da je Suljo autoritet postaljven od Allaha (ja se ne bih usudio to rec). Po toj logici rekoh ti ja ko sve je isto tako.. Mogu te jedino razumet da hoces da kazes: sve je od Allaha... sa cim se slazem.. jer sve je po zakonima koje je postavio Allah dz.sh.

Al eto.. ja sam u zemlji sihirbaza koji je 'sihirom' stvorio 4 MILIJARDE dolara i poslao ih u vrlo ranom periodu nakon rata za obnovu Bosne (a posle je bilo i jos).. poslao ih Aliji (rahmetli) koji je sihirbaza (po tebi) izricito postovao. A sihirbaz stvorio vizu za nas bosnjake kad Srbi u njegovu zemlju nisu mogli nikako da udju (kao ni jevreji), a kao preporuku nekima je za dobijanje vize prihvacen muftijin potpis, a nekima potpis SDA (zavisi ko je kad i kako isao). JA nisam ni tako ni tako, jer je meni bio potpis sestre dovoljan... pa vidis mogu ti reci i ona je autoritet (zasluzeni). Al ne razumijes ti ni to ... ne razumes ti nista.. ti samo pises, i sto bi reko profesor Husno: presipas iz supljeg u prazno :).

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

110

Prije svega Saddam Husein je bio diktator u svojoj zemlji i ko god bi se pobunio protiv njega bio bi ubijen. Slobodan Milosevic je takodjer u neku ruku bio diktator, jer je posjedovao sve institucije. A Vodje nase prave nisu diktatori, njih narod voli i to nije ispiranje mozga, to smao prepametni misle tako jer ne bi nikako da autoriteta imaju jer su puni sebe i svoje pameti. Hoces li ti to reci da nema u Islamu Autoriteta??? PA bas zbog toga sto su nam ubacili tu bubu neautoritativnosti smo se i pocijepali i ovako smo razjedinjeni. Nema halife, nema Autoriteta, nema Emira, odnosno ima ih ali nece muslimani da ih slusaju i pokoravaju im se. Svidjela im se individualnost, demokratija, sami sebe ocjenjuju, sami sebe nagradjuju, sami sebe kaznjavaju, sami sebi govore da su munafici ili mumini, sami sebi govore ovo hocu ovo necu, ovo je ovako ovo ovako. I ako neko dodje pa kaze nije to tako, onda ide ko si ti da mi kazes da to nije tako, ti za sebe ja cu za sebe i tako to ide. A gdje je neko ko ce da presece, ko ce da kaze ovako je, ima li takvih.

Priznajes li ti uopste Fingerse Islamske Autoritete. Vjerujes li da ih ima??? Politicke Autoritete priznajes li uopste, normalno mislim na muslimanske???

Reci mi Fingerse posto pominjes ove gore diktatore. Reci mi je li Allah diktator??? Nemoj samo da pocnes da galamis na ovo pitanje, vec dobro razmisli. Sta ako Allah ima svoje Halife, odnosno Emire na zemlji vazda i u svakom kraju i koje je odredio da budu sablja na kojoj ce se razdvajati oni ispravni i oni zalutali. Oni oholi i oni iskreni. Zar nije Poslanik a.s. bio to u svojem vremenu??? Mislis li da Ummet nema nasljednike Poslanikove a.s. sada u ovom vremenu koji vrse istu tu funkciju Autoriteta koji se mora slusat i slijedit???

Ja sto se mene tice ti garantujem da imaju, jer je to Kur'anom i Sunnetom potvrdjeno. Ima i Sandzak i Bosna i Turska i Malezija i Arapske zemlje i Iran i itd. Svako ima svojeg u svojem prostoru i vremenu kojeg je Allah postavio da bude ta sablja na kojoj ce se seci i razdvajati oni pravi i oni falsh. A to sto ti na to neces Hadisima i Ajetima da pogledas, mislim na ovo sto ja govorim, vec gledas svojom logikom i vadis zakljucke pogresne preko Sloba i Saddama i neznam ti kojih rezima onda ja tu nemogu nista, samo nastavi ako ti je drago to.

A to sto ti hoces da pomiris Demokratiju i Islam, je tvoj problem, to je tvoj kompleks nize vrijednosti, to je tvoja potreba za branjenjem Islama i pravdanjem istog. Pa bi dobro bilo malo ubaciti zapadnog a zapadu ubacit malo Islamskog, odnosno to su oni vec uradili, samo da eto jos malo mi poguramo, to je tvoj problem. Nisi ti jedini koji trenutno tako razmislja. Nemoze dzaba, nemoze se to kalemit. Zato ti i neces Autoritete jer ti se je dunjaluk svidio. A sta ces to uzeti od nevjernika, oni ne jure Ahiret, vec samo dunjaluk???

Ja te opet pozivam da pricamo STRIKTNO o vjeri i onda ce nab ako Bog da biti jasno. I meni i tebi.
Bujrum.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

111

Gerilac, niko ne sporava autoritet i vodjstvo u islamu. Jednino pitanje na koje treba dati odgovor je KO? Pozvao sam te vec jednom da na podforumu Religija pokrenes temu o ovome. Znas ono, iskoristi zdravlje prije bolesti pa i ti, iskoristi priliku dok nemas opomene te pokreni temu o autoritetu i vodjstvu u islamu.

112

E sad smo blizu da mogu (mozda ) da ti odgovorim a da shvatis. Ispravno si napisao sve o autoritetima (ne protivurecim), ali je kljucna stvar u tvojem sporenju sa mojim razmisljanjem ova: Suljo mi nije autoritet. JA sam ti fino rekao.. ne prihvatam politicke autoritete, pogotovu ne one koji ne prihvataju moje vjerske. A ti kontaj ko je to..(mufijta sandzacki (kad pricamo o sandzaku) za mene... to si mogao lijepo skonatat i prije.

Prihvatam da nasi nisu diktatori, ali sam ti samo naveo slicnost logike. Na diktetore sam mislio da ispiraju mozak diktaturom, a ovi nasi rade to medijima (suljovizijom) . To je nekorektno i to je neobjektivno.. dakle neislamski. Nije bas to ispriranje mozga, ali je u svakom slucaju neobjektivno i nekorektno. Ako je to nekad bio metod jer se stojalo protiv nekog, danas ne mora. Glavna stvar koju ja toj politici zameram je sto nije sposobna da vodi politiku, vec samo da postavlja kontra politiku. Ni to nije islamski..

I malo ti nesto ne shvatas. Islamski pogled na svijet, i znanje po Islamu, ne prihvataju pomirenje necega sa Islamom, jer sve sto je ispravno je vec u Islamu. Zato sam ti rekao da je demokratija potekla iz necega sto vec postoji po principima Islama, ali onakva kakva je na zapadu nije Islamska (iako ima naroda koji se po mnogo cemu ponasa vise islamski od muslimana). Islam je kompletan i nema pomirenja sa necim, jer ne postoji ispravno a da nije u njemu. Nek konta kako ko hoce. Al ko najvise to konta pogresno si ti, jer mislis da ni u cemu drugom nema ispravnog jer se ne naziva islamkim imenom. Moze se ono zvati kako hoce (pa i demokratija) ali svaki princip koji je u tome necemu ispravan, kao ispravan zasnovan je (ili postoji) u Islamu.

E tako... autoritet je autoritet.. ali ja Sulja sebi ne predstavljam za neki autoritet i uvijek bih prije recimo poslusao sta muftija kaze nego suljo. To sto se tebi to ne svidja to je tvoja stvar. A ove druge autoritete sto si naveo (skola i ostale), ne bih da ti pricam.. al promasio si mnogo svrstavajuci ih u isti red (te sam ja tu hajde strpao i diktatore.. al opet autoritete jer tebi bilo bitno samo da su autoriteti).

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

113

E brate moj josh si Ti mlad. Da ti nije bilo Sulejmana(a ne Sulje) '92 , '93 nebi ni nas ovdje bilo GARANT! Da On nije javno rekao svom narodu da odbija pozive za rezervu svi bi MI (a i Ja) izginuli jer bi sluzili samo za prve borbene redove!
Muftiji svaka cast(ne sporim ga) ali Ti neznash koliko Muftija ima(samo 34) godina. Dakle tad je i ON zahvaljujuci Sulejmanu preziveo....
Toliko.....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

114

Sandokan ne sporim ja to.. ali zbog toga se ne dobijaju glasovi danas.. danas se dobijaju zbog onoga sto se radi danas, i sto ce se raditi sutra. Kad je to kontuinirano onda je to uvijek dobro... a ako je bilo onda je samo bilo. Slazem se da mu je trebala i plaketa casti i svega sto treba bit odana za to sta je uradio, ali kazem ti danas (jer tad ja nisam mogao ni da glasam, a nisam ni danas) zameram mu na politici danas (tj ne svidja mi se ta politika danas), prevashodno zato sto se ne vodi politika vodjstva vec samo kontriranja (i to kad se nema kom onda medjusbonom sto rezultuje raspadima stranke). Kao i muslimani sto imaju prednost nad drugima da budu dobri ( i bolji, jer svi mogu biti dobri ali vera u Allaha svakog dobrog cini boljim) tako je mogao i Suljo sa tim sto je prije uradio trasnformacijom politike (u politiku vodjstva kad kontriranje vise nije bilo toliko potrebno) da ima 100% podrsku. Ali u uslovima bez sloba oni samo pokazuju da ni sami sa sobom se ne umiju voditi a vodili bi nas mlade (a ne znam kako vi posmtrate al bitno je gde mlade vodis)??? Zato kazem i ponavljam, muftija je taj kojeg bih ja danas za sve sto kaze poslusao (a i ovo sve je relativno i uslovno, jer bezuslovne stvari i apsolutne zavrdjuje samo JEDAN).

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

115

Bas mi je drago da si u ovom postu napokon (posto ti je to Ed ugurao u vilicu) prihvatio da se mora Autoritet imati. E sada je skroz druga prica, ko je pravi autoritet, a ko ne. To je nova tema. Eto fala ti Ede na pomoci. Sada smo napokon mrdnuli korak dalje. Elhamdulillah.

E sada treba rijesiti ono sto i Eda interesuje, a to je ko su ustvari pravi Autoriteti.

Allahimanet.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

116

Citirano

Orginalno od Sandokan
Da ti nije bilo Sulejmana(a ne Sulje) '92 , '93 nebi ni nas ovdje bilo GARANT!

Sta bi bilo kad bi bilo su sejtanu veoma drage rijeci. Boziji rob tvrdi da poznaje gajb a ne zna ga. Sandokan, prodji se ovoga.

Citirano

Orginalno od Gerilac
E sada treba rijesiti ono sto i Eda interesuje, a to je ko su ustvari pravi Autoriteti.

Ed se na vrijeme raspitao oko ovih stvari koje ne treba rjesavati jer su vec davno rijesene. Eda interesuje sta ce Gerilac da kaze o tome.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

117

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Па какве су ово критике на рачун СРС и ДСС што су покупили највећи број гласова, зар то није била демократски исказана воља бирача.

Nisu to nikakve kritike. Te stranke (nazalost) postoje na politickoj sceni Srbije a rezultati izbora su takvi kakvi jesu. Mene jedino iritira ova postizborna demagogija i pokusaji nametanja u javnosti misljenja da je koalicija SRS-DSS izbor gradjana. To jednostavno nije tacno (o tome sam pisao u odgovoru Brzom) i to moze da padne na pamet samo Nikolicu.

Sto se tice rezultata izbora u Novom Pazaru oni jesu pokazali pomak u odnosu na prethodne lokalne izbore ali bosnjacki glasovi ce na lokalnom nivou uvek ici Bosnjacima. Sto se tice izbora u Srbiji Bosnjaci su uvek glasali za najmanje zlo, a to su bili i Milutonivic (protiv Seselja) i Kostunica (protiv Milosevica) pa opet Kostunica (protiv Seselja)...

Imam takodje jedan predlog Administratoru, a to je da se nekoliko priloga prebaci iz ove teme (jer nisu u vezi sa izborima) u potforum Religija i da se tamo otvori nova tema (moze se nasloviti kako je ed rekao ili nekako slicno...)
Sit Hungry Doesn't Believe

118

Citirano

Orginalno od Gerilac
Bas mi je drago da si u ovom postu napokon (posto ti je to Ed ugurao u vilicu) prihvatio da se mora Autoritet imati. E sada je skroz druga prica, ko je pravi autoritet, a ko ne. To je nova tema. Eto fala ti Ede na pomoci. Sada smo napokon mrdnuli korak dalje. Elhamdulillah.

Evo da ti iznesem dokaz o cinizmu o kojem ti pricam (koji se kod tebe javlja). Neces da priznas cak ni kad nesto kazem da sam to rekao, vec neke alternative nalazis. Pazi: ja sam post pisao prije nego ed njegov.. /ili u isto vreme kad je ed njegov pisao (razlika je minut sa tim da je edov post nesto (duplo) kraci). Pogledaj vrijeme postovanja pa ces skontati da sam u pravu i da je to sto si napisao produkt tvojeg cinizma i trazenja loseg (umesto dobrog) u svemu sto vidis, a sto je produkt neceg treceg. U svemu se radi o tvojoj nezrelosti prihvatanja razlika.... A drugo je samo sretanje zdravog razuma. Da sam napisao i ono sto je ed sandokanu rekao poslije eda (ili pak prije) ne bi znacilo da je to on meni metnuo u mozak jer je to nesto sto je takvo samo po sebi (isto se radi i o tebi).
Sta da ti radim kad nisi u pravu, i samog sebe teras sve dalje i dalje. Bas fino sto si to jos konkretno i dokazao... nema kod tebe bratskog prihvatanja nijednog coveka dok isti ne razmislja kao ti... zato je i bespredmetno polemisati sa tobom i o politici i o bilo cemu..

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

119

"Suljo mi nije autoritet. JA sam ti fino rekao.. ne prihvatam politicke autoritete, pogotovu ne one koji ne prihvataju moje vjerske. A ti kontaj ko je to..(mufijta sandzacki (kad pricamo o sandzaku) za mene... to si mogao lijepo skonatat i prije. "-originalno od Fingersa...

Fingerse, ja nemam nameru da se uključujem u ovu raspravu, niti da dolivam ulje na vatru, koja se vidim rasplamsala, ali bih ti skrenuo pažnju na jednu stvar, i nadam se da če te se i Ed i Getilac a naravno i ti složiti sa ovom mojom konstatacijom.

Muftija Muamer Zukorlić, efendija, je duhovni lider naroda u Sandžaku, i mislim da dobro obavlja svoje dužnosti, što je i dokazao ne mešajući se u protekle parlamentarne izbore, ne stavljajući se otvoreno na stranu SDP-a, kao što su se pojedini njegovi službenici otvoreno stavili na prošlim dopunskim opštinsklim izborima...

Sve dokle se on tako postavlja, mislim da je taj pravac ispravan.

Ali jednu stvar moraš da priznaš, a to je da je istinski lider ovog naroda svih ovih proteklih 12 teških i veoma loših godina na Bošnjake, Dr Sulejman Ugljanin, koji je hteo ti to da priznaš ili ne spasio ovaj narod egzodusa i raseljavanja, koncentrisao ga oko svoje političke opcije i na taj način sačuvao našu omladinu da ne idu u besmislene ratove slobodana miloševića i jegove vrhuške, omogućio da se ta deca školuju, pa zar nisi jedan od njih i ti, mada sad već je to nekakav drugi oblik, jer je ta institucija školovanja u muslimanskim državama zaživela, pa studenti i sami uz pomoć drugih koji su tamo idu, onda je omogućio adekvatno zapošljavanje svih tih ljudi i da ne nabrajam dalje...

Žalosno je da negiraš Dr Ugljanina kao svog lidera, jer se stravljaš na taj način pod okrilje ljudi koji su otvoreno pripadnici druge političke opcije, koja za rad svojih jednodnevnih političkih ciljeva i ministarskih fotelja, direktorskih mesta je spremna da pregazi i žive ljude, (ja dobro znam šta to znači, a mislim da sam i tebi pričao o tome )...

Nema Bošnjački narod drugi put sem put pod rukovodstvom Dr Sulejmana Ugljanina, kao jedinog političkog lidera, a mislim da je kao što sam i ranije govorio, muftija Muamer Zukorlić tu kao glavni duhovni lider ovog naroda...

Mislim da če se uskoro to i pokazati, ujedinjenjem ove dve neraskidive stvari...

Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

120

P.S.

Žao mi je što nisi bio u NP-u, dan nakon izbora, kada smo se okupili u zgradi fakulteta, da vidiš izraze lica ljudi iz čitavog Sandžaka...

Pozdrav

Social bookmarks