Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

121

Petak, 09. Januar 2004

Hadzi....

.... koje se to dvije stvari uskoro spajaju a nisu raskidive ?

... Shta je Suljo uradio za TEBE? Za mene ? Za nas ?

Znash li da navedesh koje stvari COVEK konkretno i kad uradio ZA narod koji zivi u ovim krajevima i stvari koje se MISLI da je uradio?

Znash li? Ako znash - nauci me... rado cu da procitam...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

122

Petak, 09. Januar 2004

BABBHA,

Sve zavisi kakvo mišljenje imaš o nečemu, pa i o ovoj stvari.
Za mene lično je učinio dosta, ne samo za mene, već i za čitav narod, a ako ti nemaš takvo mišljenje, uvek če se naći kontra argument, tako da mislim da je uzaludno da se ubeđujemo preko neta u vezi tih stvari, ko što neko reče, možda mnogi nebi bili tu danas, da nije bilo Dr Sulejmana Ugljanina...

A što se tiče one dve neraskidive stvari, govorio sam već o tome, a to je u stvari, najbolja opcija za narod u Sandžaku, Dr Sulejman Ugljanin, na čelu političke opcije, i Muftija Muamer Zukorlič, efendija, kao duhovni i verski vođa...

Pozdrav

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

123

Subota, 10. Januar 2004

osim Allaha nikom se ne zahvaljujem sto nas nisu poklali ´92.tako da i sulejman ne dolazi u obzir.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

124

Subota, 10. Januar 2004

Reč nije reč 8)
Prave nevolje sa sklapanjem buduće vlade počinju od DSS-a i Koštunice. Moglo bi se reći da nikad teži teret nije pao na slabija pleća

Vlada koja odlazi sigurno nije bila najbolja. Bila je jedina koju smo mogli da imamo. Nije to moralo biti sasvim očigledno pre izbora, jer da jeste ne bi bilo onoliko entuzijazma na sve strane, čak i kod nekih članova same vlade, za njeno rušenje. Ali, sad smo barem bogatiji za jedno iskustvo koje, ukratko, glasi: ne ruši kuću ako nisi siguran da možeš i umeš da napraviš bolju. Sad, dakle, znamo da se s vladama ne možemo igrati kao s lego kockicama. To jest možemo, naravno, samo ne treba da se čudimo što će nas ceo svet smatrati neodgovornim, možda opasnim po okolinu i svakako nesposobnim za vladanje sobom.

Ako mislite da su domaći političari bili dužni da misle malo unapred, da ne žive u iluzijama o sopstvenoj veličini i da povremeno obraćaju pažnju na realnost, proverite samo da li su barem posle izbora nešto naučili. Dinkić, na primer, ne zna kako se završio njegov pokušaj likvidacije DS-a, pa diktira uslove nekome koga bi morao da moli. Vuk Drašković se takođe prosvetlio i sad pouzdano zna da je on rođeni ministar spoljnih poslova.

Ali, prave nevolje sa sklapanjem buduće vlade počinju od DSS-a i Koštunice. Moglo bi se reći da nikad teži teret nije pao na slabija pleća. Koliko je, pre svega, Koštunica bio iznenađen izbornim rezultatima vidi se po tome što je smesta morao da prekrši svoja izborna obećanja. On prvi, više nego iko. A kampanju je vodio pod parolom "reč je reč", što je trebalo da znači "svi vas lažu osim mene". Dakle, ispalo je obratno: on više nego iko.

Predložio je koncentracionu vladu u koju bi ušli svi s kojima je rekao da neće da ima ništa. Oko te ideje pogrešno je sve, ali prva greška napravljena je već u kampanji kad je Koštunica davao nerealna obećanja. Ako je znao da su nerealna – to ga diskvalifikuje moralno. Ako je mislio da su realna, bio je naivan, što ga diskvalifikuje politički.
Elem, čovek koji treba da sklopi vladu ponudio je nešto što su svi partneri iz mesta odbili. Radikali hoće samo s njim, svi ostali neće s radikalima. I ovo se moglo znati unapred. Znao je svako osim Koštunice. Prošlo je nekoliko dana, praznici, pojelo se, popilo, pa valjda i otreznilo, kad evo Koštunice opet s koncentracionom idejom. Šta ćemo sad? Uđe gost u kafanu i zatraži pasulj. Konobar kaže: nema. Gost: a tako, pa, onda mi donesite pasulj.

Pokušajte sami da izračunate koliko će nam vremena biti potrebno da ovim tempom dođemo do nove vlade.

Ali, ajmo dalje. Može li da se kaže da je Koštunica barem imao najbolju nameru, to jest da je šteta što to ne može (što nema pasulja). Naprotiv. Prava je sreća što je njegova ideja sasvim nerealna. Koncentraciona vlada je vlada koja suspenduje stranački život, čemu se pribegava u ratnom ili vanrednom stanju. Ne znam da li Koštunica ili njegova okolina to žele ili misle da ima mesta takvim paničnim potezima. Možda mu to samo liči na čuvenu i nekad popularnu priču o srpskoj sabornosti.

Rekao bih da se Koštunica zatekao u ulozi koja mu laska, jer je u centru pažnje, i koju iz dna duše mrzi, jer treba da donese odluku i to veoma krupnu, da napravi izbor i da za to nosi odgovornost. Ovo poslednje mu je totalno nepodnošljivo. Zato mu je prvo palo na um da odluku izbegne, otud koncentraciona vlada.

A to je tek prva njegova nevolja. To što on uopšte ima dilemu i što ne isključuje ni radikale, pokazuje da su mu oni nekako srcu bliži, jer racionalni razlozi upućuju na pravljenje vlade s demokratskim strankama. Ako se Koštunica imalo koleba, to je krajnje opasno, jer to znači da bivši režim nije mrtav. Za Koštunicu su neki od bivših saveznika iz DOS-a neprihvatljivi, možda i više od radikala. To znači da je zemlja i dalje na samoj ivici. Jedva da se odmakla od 5. oktobra, a Đinđića nema.

Pošto zna kako se na radikale i bivši režim gleda u Evropi, Koštunica valjda veruje da to nije previše važno, da za Srbiju i onako tamo za sada nema mesta, pa ne mora da se žuri. Pa i ne mora. Samo neka izađe i objasni narodu da ne treba ničemu da se nada. Da je sve dobro ovako kako je. Ili da možda razvije teoriju da brže ide onaj ko nikuda ne žuri. Jednom je ovde već bila u opticaju slična misao o preimućstvima civilizacijske zaostalosti.

Ako se ipak odluči da pregovara isključivo s demokratskim strankama, Koštunicu čekaju cenjkanja, ustupci, kompromisi i sve to što je u politici uobičajeno, ali njemu, opet, sasvim strano. On je hteo da uvek bude načelan, što se može samo ako čovek ne rešava nikakve stvarne probleme, pošto je život uvek nekako krivudav, nedosledan i nepravilan. Sve što ovu zemlju muči on bi rado sveo na ono što sam razume i gde se oseća sigurno, a to je ustavno pravo.

Ponekad mi se čini da je time opsednut do te mere da bi voleo da se zaustavi svaki život dok se ne završe radovi na Ustavu. Da prestanemo da dišemo, hodamo, pričamo i mislimo, nelegalno i neregulisano. Ali, dobro, priznajmo da Ustav jeste krupan i važan posao. Međutim, sklapanje komplikovane koalicione vlade nešto je sasvim drugo i bilo bi najbolje da Koštunica prizna da on u stvari nije političar, da nikad nije ni hteo to da bude, da ne ume to da radi i da se nekom čudnom zabunom našao u situaciji da od njega zavisi vlada.

Posle toga, možda bi ostalima bilo lakše da slede njegov primer i urade to isto.

Stojan Cerović
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

125

Nedjelja, 11. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Fingerse samo da znas da ovo sto ti ja pisem seze mnoogo dalje od ovog Foruma i tvojih ili bilo cijih postova. Tako da ti ako sve ovo sto ja pisem svodis na Forum onda imas veoma usku sliku sto je meni davno idavno jasno.

Sto se tice one ljusture sto je pominjes, pade mi naum kako zapadnjaci materijalisti kada ih pitas o muslimanima i Islamu kazu da je vjera samo jedno ogranicavanje covjeka i nedaje mu da on zivot sagleda u svoj svojoj punini. I oni isto govore o Islamu kao o ljusturi. Ali naravno posto ne poznaju Islam tako i govore. I ti isto pominjes neku ljusturu samo ne na toliko niskoj razini kao oni (na visoj si razini, jer si musliman), ali ima slicnosti na vidjenje te ljusture njihove sa vidjem ljusture kod tebe. Dzaba se mi ovdje prepucavamo kad ti mislis da sam ja uljusturi a ja mislim da si ti. Ocigledno je da zivimo u dva razlicita svijeta. Tako da u tvojem svijetu tom kojeg ja nazivam MAtrix ti imas svoja mjerila i vidjenja koja su za mene veoma veoma bliska materijalnim, samo je razlika sto se ovdje kod tebe radi o materijalizaciji Islama. Ti pokusavas da svijet dematerijalizujes vjerskom materijalizacijom. Ja se nadam ako Bog da (sa moje tacke gledista) da ces inasallah naci izlaz iz te zamke.

Nebih da nastavljam raspravu sa tobom jer sam shvatio da si ti ovo sve shvatio suvise licno. Time si se uvuko u hirove i ne branis vise Islam ili ovo ili ono ve si poceo da ljuto branis sebe. Barem ja tako vidim.

A sto se tice tebe Babbha, mogu ti reci, da za taj tvoj svijet u kojem ti zivis Dr. Sulejman Ugljanin nije nista uradio, to ti potvrdjujem. I kazem ja, Elhamdulilah, hvala Allahu Uzvisenom sto se tvoj svijet (onako kakvim ga ti vidis) ne razvija. Odnosno, fala Allahu da Dr. Sulejman Ugljanin nista za tvoj svijet ne radi. Ti naravno, predlazem ti, trazi sebi drugog politicara ili ti intelektualca, jer ti vodju nemozes niti neces da imas, jer ti nisi taj tip, koji bi bio nekom poslusan, nemas tu opciju kod sebe. Dakle, pronadji nekog politicara koji ti odgovara i za njega glasaj. Za Sulejmana Ugljanina tebi licno ne savjetujem da glasas jer zaista za tvoj svijet nista ne radi, fala Allahu. A sad za sad Dr. Sulejman Ugljanina je lider jednoj velikoj vecini Bosnjaka Sandzaka (sad za sad) i to moras (htio ne htio) da postujes, jer je za te ljude on (po njihovim mjerilima) nesto uradio pa zato i glasaju jos uvijek za njega.

Da pocinjem sa tobom cijelu jednu diskusiju kao sto sam je imao sa Fingersom ne bih, jer moj i tvoj svijet su totalno razliciti, dok sam sa Fingersom imao nekih (i dalje imam) zajednickih tacaka. Pa evo vidis iz ovih "zucnih" rasprava izmedju mene i Fingersa kako je to iako imamo zajednickog, a tek kakva bi bila sa tobom rasprava sa kojim nemam ama bas nista zajednicko, jer su nam svjetovi totalno razliciti.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

126

Ponedjeljak, 12. Januar 2004

Gerilac, sori moram da te razocaram al sam ti ja krajnje neemotivan u ovim nasim diskusijama, ili ti nema tu meni nista licno... eto mozda ponekad brze otkucam neki post.. toliko :).

A to o misljenju zapadnih materijalista ne znam kako dovede u vezu samnom (ili bilo cim ovde u ovoj temi). Nisam sekularista, hvala Allahu musliman sam, i ne znam sto bi me uporedjivao sa njima. Oni su religiju od svakodnevnog zivota odvojili jer je njima tad religija (ali crkvena) zaista sputavala 'napredak' (a zaista jeste u onom pogotovu u periodu inkvizicije). Islam je sveobuhvatan, vec sam to rekao, i svaki sistem uredjenja koji je ispravan, moze biti takav samo ukoliko ne protivreci Islamskim nacelima.(sustinski, jer o formalnostima (makar) ne mozemo islamskim pricati o uredjenju zemalja koje nisu islamske, a ni muslimanske).

No, tema su izbori u Srbiji i dalje.. Sto se tice toga tebi bih licno rekao da ti je nacin pristupa opet los. Ne verujem da bi te (a ne znam kako razmislja pa ne mogu da tvrdim) ni sam Dr Sulejman Ugljanin pohvalio zbog nacina na koji (samo zelis) da ga promovises (a vise cini mi se kontra radis). Mada, ima tu dosta slicnosti sa onim sa regionalne TV... a to je ono sto (kao i dosta naroda) ne volim..

Sad se ceka vlada... ja dosta pricah o tome, a cini mi se da sve sto sam pricao se poklapa sa onim sto se nalazi u textu koji je Sandzak preneo, s'tim da je autor texta sve to mnogo bolje izneo. Sandzaku (o) za text.
mogu ja da se potpisem i bolje...

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

127

Gerilac? Bate....

Citirano

A sto se tice tebe Babbha, mogu ti reci, da za taj tvoj svijet u kojem ti zivis Dr. Sulejman Ugljanin nije nista uradio, to ti potvrdjujem. I kazem ja, Elhamdulilah, hvala Allahu Uzvisenom sto se tvoj svijet (onako kakvim ga ti vidis) ne razvija. Odnosno, fala Allahu da Dr. Sulejman Ugljanin nista za tvoj svijet ne radi. Ti naravno, predlazem ti, trazi sebi drugog politicara ili ti intelektualca, jer ti vodju nemozes niti neces da imas, jer ti nisi taj tip, koji bi bio nekom poslusan, nemas tu opciju kod sebe. Dakle, pronadji nekog politicara koji ti odgovara i za njega glasaj. Za Sulejmana Ugljanina tebi licno ne savjetujem da glasas jer zaista za tvoj svijet nista ne radi, fala Allahu. A sad za sad Dr. Sulejman Ugljanina je lider jednoj velikoj vecini Bosnjaka Sandzaka (sad za sad) i to moras (htio ne htio) da postujes, jer je za te ljude on (po njihovim mjerilima) nesto uradio pa zato i glasaju jos uvijek za njega.

Ovo cesh moci da govorish javno i da MISLISH kad me budesh poznavao dovoljno da ovakvo shto mozesh da SERVIRASH na forumu...

Bicu strpljiv da se saberes i oduzmesh a s prilogom cemo videti shta cemo... Pozdrav
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

128

Selam alejkum Bošnjakinje i Bošnjaci.

Ja se tebi izvinjavam ako te je moj post pogodio, ali ja sam se samo potrudio da ti dam odgovor na tvoj post onako kako sam mislio da je najbolje i onako kako JA mislim. Baš zbog toga sam se trudio da masu puta ubacim ono "po mojem mišljenju", "kako ja shvatam", itd.

A ova izjava o tome kako te neznam je interesantna, naime kako možeš i na osnovu čega možeš tvrditi da te neznam???

A pitaću te evo i lično ovdje, ako nije problem da mi odgovoriš. Jesi li ti Bošnjak i jeli tvoj jezik bosanski???

Ako nećeš naravno nemoraš da odgovoriš, jer tvoje je pravo to.

Fingerse, opet si shvatio formalno moje riječi, nažalost. Kada sam naveo primjer zapadnog materijalističkog vidjenja Islama kao ljušture mislio sam samo navesti primjer kako se iz neshvatanja nešto čini ljuštirom. A naravna stvar da si ti musliman i ja ti to svjedočim i kažem Elhamdulillah da si. Ali ovo dolje stoji da ti pokušavaš da svijet dematerijaliziraš materijaliziranjem vjere. Ali tema je naravno druga, pa eto hair inšallah.

Allahimanet.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

129

Maršićanin: DSS za oročenu manjinsku Vladu |

Potpredsednik Demokratske stranke Srbije Dragan Maršićanin izjavio je u ponedeljak da je za DSS jedno od najboljih rešenja obrazovanje manjinske Vlade s mandatom oročenim na godinu dana. Maršićanin je rekao da su za DSS otvorene sve opcije do sednice Glavnog odbora u sredu, kada će biti zauzet definitivan stav za nastavak pregovora sa strankama koje su ušle u Skupštinu Srbi. Izvor: FoNet

Eto do prije neki dan kazu najbolje resenje koncentraciona vlada sad kazu najbolje manjinska vlada. Ja otpocetka mislim da ce se ova (manjinska) formirati jer DS nece u vladu bez punog mandata (sto DSS ne zeli sa DS-om), a ovako ce i oni (DSS) sad da budu "dosledni" i ne budu (ko sto su obecali ) sa DS-om od njih da dobijaju (i traze) podrsku. U pravu je Cheda Jovanovic sto rece juce/prekjuce (kad je bilo) da je Kosutinica alter-ego Milosevica.. nista bolji puno (ako jeste) nije. Divan text od Sandzaka opet kazem. Nek se lati on opet (Kostunica) price o pravu i pravnoj drzavi (dok svet leti li leti) i time neka krije (i isto vreme otkriva jer koci ono sto mu je kontra) svoj nacionalizam. Svakom narodu sta hoce i sto zasluzuje. Zeleo bih im ja (da nismo i mi tim pogodjeni) radikale (sto i sami zele) i hleb za 3 dinara pa bi videli kako bi "divno" ziveli..

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

130

Може ли неко да ми објасни које су то бошњачке партије које су нпр. еквивалентне СРС-у, ДСС-у, ДС-у или осталима.

Чисто да би разјаснили које су то партије демократске, које су (ако их има?) националистичке, које су остале итд...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

131

Evo, ja ću pokušati dati razjasnim neke stvari, mada sam unapred ubeđen da je to tebi jasno, ali "ne želiš da shvatiš".

U strankama "demokratskog bloka Srbije" ima kako Bošnjaka, tako i ostalih građana ove države. Konkretno u Pazaru, broj Bošnjaka u tim strankama je daleko veći nego broj drugih, što je i logično, uzimajući u obzir činjanicu da je i procentualni sastav na strani Bošnjaka. Nema dakle potrebe za nekim bošnjačkim ekvivalentom stranki poput DS ili pak G17, a samiim tim što bi bile bošnjačkene bi mogle biti ekvivalent ovim koji po programskim orjentacijama nisu srpske.
Što se tiče stranki koje svoju političku aktivnost baziraju na nacionalnom pitanju i koje su po svojim programskim načelima nacionalne (a ne nacionalističke) takvih stranki ima, jer objektivno posmatrano ima i potrebe za postojanjem stranki koje se bore za prava Bošnjak, kao nacionalne manjine u Srbiji.
Na (moju) žalost, ovakvih stranki ima više nego je potrebno, što se najbolje pokazalo na prethodnim izborima, kada se zarad nejedinstva bošnjačkih nacionalnih partija nije postiglo ono što bi se sigurno postiglo da situacija nije kakva jeste.
No nijedna od ovih partija ne može biti ekvivalent SRS-primera radi - mada takvih stranki u Srbiji ima i više, jer nijedna od tih partija nije pokazivala svojim sugrađanima nebošnjačke nacionalnosti put Šumadije (analogija na Anadoliju-poveži ;) ), nije pretila sečenjem ruku, zabijanjem zarđalih kašika u grlo i sl.
Ekvivalente ovim bošnjačkim strankama, kao strankama nacionale manjine koja se bore za nacionalna prava te manjine možeš naći u mađarskim ili pak hrvatskim starnkama u Srbiji, srpskim strankama u Bosni ili pak Hrvatskoj itd.

Eto ja se potrudih da ti "razjasnim" to što te muči, al i dalje mislim isto ko na početku ovog posta, tj. da je tebi to i pre bilo jasno, jer onako - deluješ mi ko neki pametan momak :]

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

no-name

Početnik

(10)

• »no-name« je muško

Datum registracije: 12.01.2004

• Poruku poslati

132

Utorak, 13. Januar 2004

izbori

moje misljenje je da su svi pogresili osim radikalne stranke(nije da ih volim ali objektivno).
svaka stranka se za svaku godinu menja ;dal bio program , dali bili interessi,ekonomiju i tako i tako niko ne pominje.
nasi se po pazaru sami dele u dve tri stranke umesto da se jedna jaka stranka Bosnjaka javi iz sandjaka da makar koji mandat imamo.
radikalci imaju svoj put odkad postoje i sto se kaze ovde kod nas:Seljak samo jede sta zna i sta je godinama jeo= tako i izbori,nikaki.
misli da netreba puno se bacati sa recima sto pola naroda ne poznaje da bi objasnjena bila ova situacija u SiCG.
mi smo bas na losem putu politicki ali se nedamo dok se drzi zajedno ali kako su ovi nasi poceli jedan bolji od drugog nigde stici necemo.
ima pravo Administrator sto kaze:cela Evropa ide napred samo se SiCG vraca u 20godina samo im jos Kralj terba j... ih on.
a nekako imam i utisak da je u celoj Evropi nekako sve otislo na desno=radik. pa kako nece u Srbiju.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

133

Srijeda, 14. Januar 2004

Bošnjaci će tražiti mesto u Vladi | 09:44 | Izvor: B92

Beograd -- Predstavnici Liste za Sandžak, koja se na izborima nalazila na listi Demokratske stranke, saopštili su da će zatražiti ministarsko mesto u novoj Vladi Srbije. Predsednik Bošnjačko-demokratske partije Sandžaka Esad Džudžević naveo je da su pismo o želji za učešće u Vladi predstavnici Liste za Sandžak uputili svim partijama demokratskog bloka. “Znamo stav svog koalicionog partnera da je jedna od opcija podrška manjinskoj vladi i u tom smilsu to ne menja nikšta u našoj strategiji da i s drugim strankama razgovaramo o tome, a stav prema strankama bivšeg režima je veoma poznat. Ima vremena da se o svim opcijama dogovara”, kaže on.

Predsednik Socijalno-liberalne stranke Sandžaka Bajram Omeragić rekao je da bi manjinske stranke iz Sandžaka trebalo da dobiju ili mesto potpredsednika Vlade ili ministarsko mesto bez portfelja. “Smatramo da bi našim učešćem bilo učinjeno da i Vlada bude odraz multietničnosti koja postoji na terenu i koja je dokazana poslednjim popisom. Smisao takvog ministarstva ne bi bila puka reprezentacija, da neko kaže da ima tamo neki Bošnjak, smisao se sastoji u tome da se time pomogne da taj najnerazvijeniji kraj bude izvučen iz pozicije koju ima poslednjih 100 godina", kaže on. Omeragić je naveo i da se stranke sa Liste za Sandžak zalažu za vladu demokratskog bloka, koja bi imala pun mandat od četiri godine.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

134

Srijeda, 14. Januar 2004

"Bošnjaci će tražiti mesto u Vladi | 09:44 | Izvor: B92

Beograd -- Predstavnici Liste za Sandžak, koja se na izborima nalazila na listi Demokratske stranke, saopštili su da će zatražiti ministarsko mesto u novoj Vladi Srbije. Predsednik Bošnjačko-demokratske partije Sandžaka Esad Džudžević naveo je da su pismo o želji za učešće u Vladi predstavnici Liste za Sandžak uputili svim partijama demokratskog bloka. “Znamo stav svog koalicionog partnera da je jedna od opcija podrška manjinskoj vladi i u tom smilsu to ne menja nikšta u našoj strategiji da i s drugim strankama razgovaramo o tome, a stav prema strankama bivšeg režima je veoma poznat. Ima vremena da se o svim opcijama dogovara”, kaže on.

Predsednik Socijalno-liberalne stranke Sandžaka Bajram Omeragić rekao je da bi manjinske stranke iz Sandžaka trebalo da dobiju ili mesto potpredsednika Vlade ili ministarsko mesto bez portfelja. “Smatramo da bi našim učešćem bilo učinjeno da i Vlada bude odraz multietničnosti koja postoji na terenu i koja je dokazana poslednjim popisom. Smisao takvog ministarstva ne bi bila puka reprezentacija, da neko kaže da ima tamo neki Bošnjak, smisao se sastoji u tome da se time pomogne da taj najnerazvijeniji kraj bude izvučen iz pozicije koju ima poslednjih 100 godina", kaže on. Omeragić je naveo i da se stranke sa Liste za Sandžak zalažu za vladu demokratskog bloka, koja bi imala pun mandat od četiri godine. "

Hvala Bogu, da i mi jednom imamo prave prestavnike Bošnjaka, a ne samo figure, koje se bore za lične interese, ili ko zna čije, kada odu iz Novog Pazara u Beograd ...

Znao sam da su Bajram Omeragič i Esko Džudžević, pravi ljudi za ove funkcije...

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

135

Srijeda, 14. Januar 2004

Isti izvor ( b92) javlja:

Citirano

Subotica -- Predsednik Saveza Vojvodjanskih madjara Jožef Kasa uputio je pismo Evropskoj Uniji, Savetu Evrope OEBS-u i Ujedinjenim nacijama, u kome ih obaveštava o situaciji nastaloj posle vanrednih izbora. Kasa je ukazao na činjenicu da manjine u Srbiji nemaju autentične predstavnike u republičkom parlamentu, javlja iz Subotice dopisnik B92 Larisa Inić.đ

Kasa je u pismu ukazao na situaciju u zemlji i predočio događaje oko izbora: “Nismo ovo pitanje izoštrili u potpunosti, nego tražimo podršku i pomoć međunarodne zajednice da utiče na političke tokove u Srbiji, odnosno da nacionalne manjine imaju pozitivnu diskriminaciju”, kazao je Kasa.

Kasa je izrazio nadu da će obraćanje međunarodnoj zajednici doneti konkretne rezultate: “Ja se nadam da će ovo pismo imati odrđeni efekat i da ćemo imati novi izborni zakon za sledeće izbore, da se takođe cenzus drugačije odredi prema nacionalnim manjinama”.

U pismu se posebno ističe zabrinutost zbog mogućnosti da aktuelna politička scena zakoči procese koji su započeti u oblasti manjinskih i ljudskih prava, kao i da to može prouzrokovati negativan stav većinskog naroda prema različitosti.

Tačno sam znao da Mađari znaju šta hoće i kako da to što hoće i ostvare - i da je najbolji način da Bošnjaci dobiju svoja prava da se u traženju istih priključe onima koji to umeju i da iskažu kako treba i gde treba...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

136

Srijeda, 14. Januar 2004

a kome da traze?

Glavni odbor Demokratske stranke Srbije večeras je odlučio da u nastavku pregovora sa strankama demokratskog bloka DSS predloži obrazovanje manjinske vlade u koju će pored nje ući G17 Plus i koalicija Srpski pokret obnove - Nova Srbija, ali bez predstavnika Demokratske stranke. Predsednik stranke Vojislav Koštunica na konferenciji za novinare je potvrdio da je on kandidat DSS za mandatara te vlade, jer je to u skladu sa izbornim rezultatima i odgovornošću koju ima njegova stranka kao najjača stranka demokratskog bloka. Koštunica je rekao da glavni odbor DSS nije razmatrao raspodelu ministarskih resora, niti mesto predsednika skupštine, jer je prevladalo mišljenje da je najbitnije utvrditi u kom obliku se vlada može obrazovati. (rts)

Vest je jos duza al to je sustina.. glavni odbor DSS-a je odlucio to. Rekoh ja DS im je ponudio resenje koje im najvise odgovara (DSSu) jer oni sa DSom su obecali da nece. Al dobro.. tako su napravili (DS) da Kostunica ne ode sa radikalima jer blizi je njima (radikalima) nego DS-u. A kakva ce im podrska uslediti to ce se vec videti... Ceda jeste u pravu da kostunicu ne bi trebalo podrzavati, al u pravu je negde i Tadic.. nesto su interesi drzave a i stranke..

Al samo ne znam sad kakvo mestu tu mi Bosnjaci imamo. DS nije u vladi znaci nema ministarskih mesta. Sad ako ce nesto nasi predstavnici da traze ostaju na milost kostunicie hoce li to dobiti ili nje. A nije isto reci 'trazicemo' i uciniti nesto da se to realno moze i dobiti. Al eto.. svi da se zajedno nadamo...

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

137

Srijeda, 14. Januar 2004

izbori

vala Fingerbroken samo nam je nada i ostala.
daj Boze da bude nesto ali ja cisto sumnjam.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

138

Četvrtak, 15. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Ja opet kazem Mumini (Vjernici) to rade tako sto sve daju od sebe i onda se na Allaha oslone, pa ako Allah dadne ona fala Allahu, a ako0 ne dadne onda opet fala Allahu. E sada je samo diskutabilno da li je jedan Mumin uradio sve od sebe. Po mojem misljenju mi Bosnjaci smo na ovim izborima uradili sve sto smo mogli i sada samo cekamo Allahovu odredbu, a onda cemo vidjeti kako dalje. Broj glasova u Sandzaku za ove nase kandidate govori dovoljno o Autenticnosti predstavnika Bosnjaka. Ako te glasove Srbi u Beogradu i stranke uvaze onda su blizi demokratiji, a ako to ne uvaze onda nisu. Ali to nas jeli ne zanima mnogo jer to ne valja njima ako nisu demokraticni, mi fala Allahu jesmo.

A da ce biti dobro treba se nadati i naravno Allahu dove upucitvati, a ne jadikovati. Dakle, Dovu cinite oooo Bosnjaci, dovu cinite da nasa dva predstavnika udju u vlast i bore se za nas. Nemojte upucitvati zelje i nade da nece uspjeti, vec upucujte dove da ce uspjeti. Zasto, zato sto su to nasi pravi i iskreni i Autenticni predstavnici.

Kako god da bude bit ce, fala Allahu na svemu. I molim Allaha da nas uputi na pravi put, a sta ce nevjernici raditi ne zanima nas.

Allahimanet.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

139

kako da nas ne bude briga sta rade nevernici?posebno ako ne zivis u drzavi Sandzak nego u drzavi koja se zove Srbija.ako dodje na vlast seselj primera radi tj njegova stranka mnogo ces imati fajde od demokratije i zgode.uvede ti prinudnu upravu pa onda nemoj da te zanima sta oni rade :D gde ide Srbija i demokratski i ekonomski ide i sandzak.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

140

izbori

vala Gerilac , moram da se smijem ,izvini, ali nikad nisam ovako nesto cuo . Biti pravi Musliman treba(fala Allahu i ako on kaze da sam onda jesam;sam se nikad nebi mogo na to pohvalit ili reci) ali malo razmisljat i malo sam preuzeti odgovornost isto treba.
znaci po tvojem je: sedi kuci i uci dove i sve ce biti po tvojem; izvini ali ja tog misljenja nisam . da je Allah hteo da se samo molimo Allahu i da cekamo sta ce nam dat nebi nam dao Pamet i Noge i Ruke!!!
moras i sam da se trudis da ti bude bolje i svima oko tebe.
sto se tice nasija u NP ; oni su se sami izmedju njih posvadjali i da je bilo jedne Starnke nase a jok 2 pa jos neke sporedne bolje bi prosli. to sam 100% siguran a ovako vala neznam,
ima Pravo Björn sto kaze : ako dodje Seselj sasavi i ona svinja Milosevic ond se kani nase Demokratije u NP.
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

Social bookmarks