Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

141

Petak, 16. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Opet se djesava da se shvata kao da ja propagiram nezainteresovanost i nerad. :):):) Nije tacno, ali hajd. Ovo je jednom i Fingers zakljucio ali eto hajd, tako se dojmi.

Treba biti informisan, ali uraditi mozes samo ono sto je u tvojoj moci, a za ono sto u tvojoj moci nije to nemozes uraditi. E sad za ono sto nije u tvojoj moci prepustas Allahu jer je On Svemocan. Dakle, oslonis se na Njega (Tevekul). A da bi se ispravno oslonio na Njega moras ispuniti Sarte (pravila), a to je da uradis sve sto je u tvojoj moci.

Problem nastaje kada ljudi razmisljaju kako da urade ono sto u njihovoj moci nije i o tome razglabaju, a zanemarili i zaboravili onaj dio koji trebaju (moraju) da obave. Na taj nacin dobijaju jednu pogresnu predstavu (sliku) svijeta, realnosti i situacije, pa takvim obrnutim (kontra) pristupom nekom problemu narano i pogresnu odluku donose. To se zove neprepoznavanje Emera Allahovom u vremenu i prostoru u kojem se zivi. Razlog tome je bio nedostatak Tevekula (oslanjanja na Allaha dz.s.), vec se je oslanjalo iskljucivo na svoju pamet u vezi stvari koje nisu u nasoj moci. To se djesava kada covjek sebe precjenjuje.

A lenjost (nerad) i nezainteresovanost bi bila kada covjek ne bi razmisljao o "svojem dijelu", odnosno kada ne bi uradio sve sto je u njegovoj moci, vec se onako bez ikakvog truda oslonio na Allaha dz.s. Takvo oslanjanje na Allaha dz.s. nije ispravno jer nisu ispunjeni Sarti (uslovi) za to.

Dakle, mi Bosnjaci u Sandzaku smo obavili svoj zadatak i sada se oslanjamo na Allaha dz.s. po pitanju stvari koje nisu u nasoj moci i od Njega ocekujem i od Njega pomoc trazimo.

Ko je ispravno obavio svoje bit ce potpomognut, a ko nije nece biti.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

142

Petak, 16. Januar 2004

u redu je to sto kazes ali onda ne mozes reci da te ne zanima sta se desava u drzavi Srbiji.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

143

Petak, 16. Januar 2004

"Tačno sam znao da Mađari znaju šta hoće i kako da to što hoće i ostvare - i da je najbolji način da Bošnjaci dobiju svoja prava da se u traženju istih priključe onima koji to umeju i da iskažu kako treba i gde treba..."-originalno od Sans...

Sanse, u pravu si da sve manjine treba da imaju generalno slične stavove i načine borme za svoja prava, ali u pitanju je druga stvar...

Dali treba Bošnjake da prestavlja šačica ljudi ili neko ko je njihov legitimni predstavnik, a to je sada kao i u poslednjih 12 godina Stranka Demokratske Akcije, na čelu sa Dr Sulejmanom Ugljaninom...

Prema tome, osnovni je problem u tome ko ima pravo da reprezentuje Bošnjake, SDP Rasima Ljajiča, sigurno nema to pravo, koje je na nelegalan način, preko dosovske koalicije, pokušala da ima...

No izbori su pokazali da su Bošnjaci odredili da ih prestavljaju poslanici Koalicije za Sandžak, što je jedino pravo rešenje...

P.S.

Ne mogu da navodim Fingersovu konstataciju, u kojoj kaže da su Bošnjacio ostali bez ministarske fotelje, mislim da Fingerse brzo donosiš zaključke, to treba još da se vidi...

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

144

Petak, 16. Januar 2004

Citirano

Orginalno od hadzied
...
Sanse, u pravu si da sve manjine treba da imaju generalno slične stavove i načine borme za svoja prava, ali u pitanju je druga stvar...

Dali treba Bošnjake da prestavlja šačica ljudi ili neko ko je njihov legitimni predstavnik, a to je sada kao i u poslednjih 12 godina Stranka Demokratske Akcije, na čelu sa Dr Sulejmanom Ugljaninom...

Prema tome, osnovni je problem u tome ko ima pravo da reprezentuje Bošnjake, SDP Rasima Ljajiča, sigurno nema to pravo, koje je na nelegalan način, preko dosovske koalicije, pokušala da ima...

No izbori su pokazali da su Bošnjaci odredili da ih prestavljaju poslanici Koalicije za Sandžak, što je jedino pravo rešenje...

...
Pozdrav

Izbori su pre svega (nažalost) pokazali da su Bošnjaci politički nezreo narod. Kažem nezreo i to politički- jer umesto da dati politički trenutak koriste zarad ostvarivanja svog nacionalnog interesa, Bošnjaci su ove izbore iskoristili kao poligon međusobnog političkog obračuna. Ni jednog trenutka ne sporim da je izborna volja birača u Sandžaku pokazala da je Koalicija za Sandžak odnela pobedu u onoj borbi u koju je i ušla prilikom ovih izbora ali tvrdim da je Bošnjački narod tom prilikom zadobio veliki poraz (u odnosu na ono što je mogao imati da do tog međustranačkog ispitivanja snaga u najgorem mogućem trenutku po nacionalni interes nije uopšte došlo ovom prilikom, već da su se sve bošnjačke snage usredsredile na jedan jedini cilj: ulazak nacionalnih manjina u parlament kao jedinstvene koalicije pripadnika nacionalnih manjina ) Ne kažem da se nakon ovoga ne može desiti i pozitivnih stvari u samom političkom životu Bošnjaka - ali sve te pozitivnosti su ravne nuli u odnosu na ono što smo kao narod mogli dobiti nakon ovih izbora. No, jadikovati sigurno nećemo, ono što je bilo bilo je, a nadam se da je iz ovoga izvučeno nekoliko pouka:
  • da je jedinstveni bošnjački korpus u saradnji sa jedinstvenim korpusima ostalih manjina formula i garant uspeha borbe za ostvarenja prava nacionalnih manjina
  • da je 66,67 posto Bošnjaka spremno poslušati svog lidera Sulejmana Ugljanina čak i onda kad je politička opcija koju zagovara potpuno suprotna nacionalnom interesu ( po onom pravilu: u vatru -u vatru, u vodu-u vodu)
  • i kao posledica ovoga, da zaista nema rezona praviti bilo kakvu političku opciju ili pak koaliciju a da se pri tom zanemari tih 66,67% slepo poslušnih birača, čiji bi broj zasigurno bio barem 10% veći u slučaju pravilnog odabira političke opcije
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

145

Petak, 16. Januar 2004

Da su Bošnjaci imali bolju opciju, siguran sam da bi glasali za nju, kao što je bio slučaj na dopunskim opštinskim izborima, kada su uvideli bolju soluciju glasajući u dve-tri itzborne jedinice za prestavnike SDP-a...

No, uvideli su šta nam je donelo to preglasavanje, ma kakvo bilo ( legalno ili na mućke, jer je bilo svakakvih podvala, od ogovaranja, kaljanja uglednih građana i tome slično. Da ne govorim o stručnoj degradaciji, ili bolje neuspelim pokušajima stručne degradacije pojedinih prestavnika Koalicije za Sandžak, ali ne bih o prošlosti, vrmem je pokazalo ko je u pravu. ..), a donelo nam je samo niz skandala u najvećim ustanovama od kardinalnog interesa, tipa seksualnih skandala, pokazivanja veće brige za narodnosti i narode, koji nisu Bošnjaci, a da ne govorim da na lokalnom nivou to njihovo "zalaganje", nije nam ama baš ništa značilo, prazna obećanja i zavođenja, a sve u cilju dnevno političkih ciljeva i zadržavanja fotelja, pozvalo je narod da ispravi greški koju je napravio, kada je dao poverenje u tri izborne jedinice u NP-u, pa im sada nije poklonio ni u jednoj...

Lepo reče Bajro Omeragić : " jeli Kasa gradio put Novi Pazar-Delimeđe ???",-završen citat...

Prema tome, ta prividna odbrana kvazi koalicije nacionalnih manjina, iza koje stoji žal za izgubljenim izborima SDP-a u Novom Pazaru, nažalost ne prolazi ... (o) (o) (o)

Pozdrav

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

146

Petak, 16. Januar 2004

Ma IZBORI IZBORI IZBORI, ma kakvi izbori videli smo kako su nam prosli "uspjesno" kod nas ne moze nista da funkcionise kako treba, ne vjerujem da ce u nasoj zemlji biti nekog pozitivnog pomaka jos dugo dugo ;(
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

147

Subota, 17. Januar 2004

Hadzied.. haj zamisli sledeci scenario: SDA u koaliciji manjina (sa fixnim procentom u raspodeli koji bi im pripadao)... automatski (ukoliko bi i SDP ostao tu) to bi znacilo skoro 20 (ili vise) poslanika u parlamentu. Tu pripadne Bogami dosta vise od 2 Bosnjacima. I onda se Kasa brine za puteve u Vojvodini (sto je normalno) a ovi nasi za puteve u Sandzaku, i svi zajendo glasaju za to. A jos jace zajedno lobiraju kad se radi o nekom paketu zakona za manjine. Ta ne bi imali potrebe tu se razlikovati u glasanju ni SDA ni SDP, a kad bi imale pa neka glasaju predstavnici zajedno.. nek se priklone kome god hoce. U svakom slucaju bi poslanici bili samostalniji nego kad su sa bilo kim iz centralnih stranaka. Da ne idemo na demagogiju, ali je li Tadic gradio put Delimedje-Novi Pazar. Pa cak i ako jeste u toj vladi je u to vreme bio neko iz druge politicke opcije u Pazaru.. Bolje se ne pozivati na takve stvari..

Krivo mi je sto je svima vama (vecini) koji politicki posmatrate na sve bitno samo da je vasih vise a da drugih nema.. pa cak i kad je to korisno po vas. I jos otvoreno gerilac kaze da SDP poslanike racuna kao minus, a briga ga sto je nedostatkom tih dodat plus na radikale. A i sad su mu pozitivni ostatci onoga cijeg osnivaca i pokretaca je stalno pokusavao da omalovazi.

Sta god... svi se slazemo valjda da je interes Bosnjaka i muslimana na prostoru Sandzaka najvazniji. Ali vi ukoliko neko nije politicki isto opredeljen kao vi odmah vam je los. Ja nisam politicki nikome od njih naklonjen i otvoreno me briga sta vi mislite o tome. Dobro je da ide se lideru po volji, ali bi bilo bolje da je lider odabrao korisniju opciju. Ma koliko vi to pokusavali da opovrgnete korisnija je opcija (i bolja ) postojala.. ali vise ne postoji, i sa obzirom da je proslost postoji samo sada ono sto je bilo. Ne postoji vise ni "mogli smo" jer sto su mogli uradili su. Sad nek se slavi sa dva poslanika koji se pitaju zapitajte se koliko.. A svi cemo se nadat.. to sto gerilac uzima sebi za pravo da kaze ko ce dobit Bozju pomoc a ko ne to me vise ne cudi. Taj lupa na sve strane a kad se to sve sastvai pa tu vise ni super mejnfrejm kompijuter neki ne bi mogao da nadje patern razmisljanja. Bitno je samo pricat... i slepo stajat u odbranu bilo cemu. Ma briga me.. ne vredi diskutovati... isto ko i nekad na SPS.. slusaj sta ti se prica i nema tu diskutovanja.. 'to je u interesu' naroda.
Dovoljno je samo reci pun naziv stranke SDA a i da se shvati nepovezanost gerilca. .. on se ubi pricajuci protiv demokratije stranka je DEMOKRATSKE akcije njegov izbor, i usla je u koaliciju (nije pod svojim imenom doduse) sa DEMOKRATSKOM strankom. Sve je to ok. Kako ko voli i hoce i misli da treba. Svako ima pravo... i svako ima prav da misli kako hoce. Ali jos kad bi to neki shvatili....
Pa cak i da sam glasao sa SDA (a nije se glasalo za sda iako vi to tako posmatrate) isto bih ovo pricao. Nikada sebi ne bih dozvolio da stvari posmatram usko i na taj nacin na koji mnogi iz sda rade. A sve mi vise drago i postaje sto nisam glasao... i sve mi vise postaje jasno zasto se mnogi kuci ne vracaju.. kako u Srbiju kao republiku, tako i u pojedinacne gradove. Mnoge dr nauka i magistre imamo na strani koji nece zbog nekih stvari da se vrate, a mnogi potencijali zbog istih i odlaze. Ovakvim redom, ma koliko ja voleo svoj grad, vrlo lako moze da bude da sam i ja jos samo jedan vise..
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

148

Subota, 17. Januar 2004

mislim da je fingersbroken bas u pravu kad kaze da se zbog ovakvih stvari i ovakvog uskog gledanja na stvari vecina ljudi i ne vraca.cak sta vise ima dosta onih koji i dalje odlaze.u takvoj sredini sa takvom politickom klimom bilo kakav intelektualac nema sta da trazi.samo je bitno kojoj stranci pripadas sve ostalo nije vazno.nazalost.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

SNUPI

Početnik

(10)

• »SNUPI« je muško

Datum registracije: 15.01.2004

• Poruku poslati

149

Subota, 17. Januar 2004

KOGA NEMA BEZ NJEGA SE MOZE

KOME NIJE STALO DO SANDZAKA, OVOG NARODA I OVE ZEMLJE SANDZACKE MOZE DA IDE. I TI FINGERS. DA TE PODSJETIM DA I TI NE BI OTISAO U MALEZIJU DA NIJE BILO OVIH PROTIV KOJIH TROSIS TOLIKO INTERNET SATI I UMARAS PRSTE. SHVATANJA SE MIJENJAJU. TI SI JOS MLAD COVJEK SKONTACES TI NEKE STVARI POGOTOVO KADA SE GOVORI BOSNJACIMA U SANDZAKU I SRPSKOJ DRZAVI.

NEKA JE MIR MADJU VAMA :] :] :] :] ;) ;) ;)

150

Ponedjeljak, 19. Januar 2004

Snupi ti si legenda.. pravo odrazavas koliko tvoji istomisljenici se zalazu za interes Sandzaka: da sto vise ljudi nema gde da se vrati.. je li to? Eh da je neko pametan zabranio bi vam da ih vi promovisete..
Ja vam rekoh: meni je u interesu interes Sandzaka i nimalo me ne interesuje sta interesuje nekog kome to nije interes :)

A posebno je interesantno to sto trosim internet sate :)) :)) :)) Eh jadjo...

Meni omogucila sestra dobrim rezultatima da dobijem sansu za benificije koje je dobila ona, a ja ih dobrim radom Bogami i dobio. Ona dosla za istinu preko oglasa, al samo pitaj neke koji su na strani koliko ima udela tu te stranke za koju mislis da je odgovorna za nesto pa ce ti sve biti jasno. Slala je mnoge i u Tursku, ali jednom kad si presao granicu... vise za te se ne zna... ko da nisi ziv.

I shvati(te ) vec jednom da su kritike pozitivna stvar. AKo iko utice negativno na tu stranku to ste vi komformisti koji se mirite sa svim, te oni mogu da rade sta god hoce (a i rade tako). No jasno je da je tako.. kome se god nesto (lose) ne svidi dobije sut kartu... i onda svi cute i tapsu.. E meni se na to gadi.

Da je do tebe i takvih snupi nikad se vratio ne bih, al vidis ima mnogo toga sto me vuce pa sam ja tamo svaka 4 meseca :). A to sto sam mlad ne znaci da ne shvatam... Ja ne volim generalizacije, ali pre bih ti rekao da to sto si stariji znaci da ti ne mozes da shvatis jer si u pogresnom vremenu i na pogresnom mestu ucio... Al necu da ti kazem :). Da si zdravo.. dok ja tebi kao i svima zelim dobro ti svima koji nisu tvoji istomisljenici govori to sto govoris pa ces videti kako ce im se broj polako povecavati. A zacudo to sve naka omladina.. to sve naki ljudi sto nake skole izucavaju.. To sve stetno.. sve to naka zavera...

Kad nemas sta pametno reci a ti bolje cuti. Ti ces da mi kazes mogul se vracat il ne mogu??? Bas to je to uskoumlje... Mada sam ja vise od pocetka aludirao tim na radikale, jer sa njima u zemlji ja buducnost dole ne vidim, sad bih ti rekao da isto mislim i za one koji govore sto i ti. I ti mi brines za interese neke... ma.. Sto li ja trosim ove internet sate vise.. :)) :)) Hajd istrosise mi se i prsti ne mogu vise... (o)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

151

Fingerse, prijatelju moj...

Slažem se sa tobom u vezi ovih stvari, jer je Snupi, sigurno, preoštro i neodmereno izneo svoj stav, naročito o ovome u vezi vraćanja mladih ljudi koji se školuju u inostranstvu u Sandžak...

Siguran sam da ideja ljudi koji vode ovaj narod nije da se ljudi razilaze kut koji, već da pokupe, uslovno rečeno, znanje na strani, gde je to mnogo lakše i dostupnije, naročito u pogledu novijih i aktuelnih saznanja, i nakon toga da se vrate i pomognu svoj zavičaj, kome mnogo duguju, opet uslovno rečeno, jer je u poslednjih 12 godina, a i ti bogami pripadaš toj generaciji, bila većinom prepuštena sama sebi, u pogledu fiansiranja studija i školovanja...

Pogrešno je razmišljanje, da bez koga nema, bez toga se može, mi moramo da mislim zajedno, kao jedno tijelo, kako jednom davno reče Dr Ugljanin i da se kao jedna celina borimo za naše kadrove, jer bez njih nema budućnosti...

Pa i sam znaš, da se ja prvi nebih vratio u Novi Pazar, zato što me je neko pomogao, normalno osim moj babo, ali tu je ljubav prema tom kraju, onim uličicama iza nove lučne, gde smo učili prve marifetluke i tome slično...

No ne treba ti da se ljutiš i ozbiljno shvataš ovakve stvari, koje prvo treba da ti izrekne neko ko treba da stiju iza svojih reči, a ne neko ko verovatno brzopleto i nepromišljeno pomeša neke pojmove, pa se sigurno kaje posle toga...

A i ovde je tema, na kraju u vezi sa parlamentarnim izborima, i ne treba se rasplinjivati...

P.S.

Normalno je da ti koji imaš neke argumente, uslovno rečeno, protiv sadašnje vlasti, i na drugoj strani imaju sigurno kontraargumente, kojih veruj mi nije mali broj, i što je i rezultiralo definitivnim raspadom Sandžačke demokratske partije, iz koje odlaze i najviši funkcioneri...

Ukoliko ti treba neki argument koji ja imam, mogu ti pokazati, koliko je ljude iz te stranke briga za kadrove, ja to dobro znam...

Pozdrav, Fingerse... ;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

152

Citirano

Orginalno od hadzied

Lepo reče Bajro Omeragić : " jeli Kasa gradio put Novi Pazar-Delimeđe ???",-završen citat...

Prema tome, ta prividna odbrana kvazi koalicije nacionalnih manjina, iza koje stoji žal za izgubljenim izborima SDP-a u Novom Pazaru, nažalost ne prolazi ... (o) (o) (o)

Ono što sam ja napisao nije "prividna odbrana kvazi koalicije nacionalnih manjina " već blago rečeno: opis političke nepismenosti našeg naroda - što bi se grubo moglo reći: političke gluposti, a grublje od toga ne bih išao, mada bih mogao...
Iza toga ne "stoji žal za izgubljenim izborima SDP-a u Novom Pazaru", već kategorično ograđivanje od te političke gluposti, a zarad lične satisfakcije:
-eto, pokušao sam sve što je u mojoj moći da utičem na to da se politička glupost ne ispolji ovom prilikom,
-potom, kad nisam uspeo pokušao sam da ukažem na propuste da bi se iz već ispoljene političke gluposti izvukle pouke
-i na kraju... odustajem, jer shvatam da je to ipak prevelik zalogaj za mene, tj. da je politička glupost onih s kojim se ja upuštah u diskusiju tih razmera da moja malekost ne može uticati da iz nje izađu. Samo napred !!!
"lepo to reče Bajro Omeragić...":

( o| )

(o) (o) (o) (o) (o)
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)
(o) (o)(o) (o) (o) (o) (o) (o)(o) (o) (o) (o)

Tako je!!! Tako je!!!... Bravooo!!! BIS!! o| Bajro, Bajro...

P.S. Eto ovim postom ja završavam učešće u ovoj temi - do nekih narednih izbora i do neke nove političke gluposti... a sigurno će biti prilika za to ;) - ali ovakve - ne verujem ;(

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

• Poruku poslati

153

Za jednog veoma inteligentnog tipa, trebalo ti je veoma puno vremena da smisliš, na koji način češ da odgovoriš, što me malo čudi, verovatno, vama "pametnima", mi "glupi", postavljamo teške zadatke... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Pozdrav

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

154

Utorak, 20. Januar 2004

Na ono na sto se "pametni" gade ovi "glupi" sa ljubavlju obavljaju, jer su to naucili iz primjera Poslanika a.s. i Ashaba Casnih, kako se pokazuje poslusnost Vodji. A to sto neko hoce da mu neko bude vodja, ali po njegovoj mjeri to je njegov problem. Tu se onda postavlja pitanje koje vodja? :)

To ti je ko da stavis lokomotivu naprijed a upravljaju njome vagoni. Velike su pameti porasle.

Evo da kazem da je koalicija Tolerancija dobra opcija bila. Ali istu tu opciju je upropastio Rasim Ljajic. Njegov glavni cilj je svih ovih godina da se bori protiv Dr. Sulejmana Ugljanina. Niz pokusaja je poznato kako je htio uz pomoc Sloba da preuzme SDA, ali mu to nije Elhamdulillahi uspjelo. Ovog puta je to pokusao na "lukav" (pokvaren) nacin to da opet pod svoju cizmu uradi. Nazove se koalicija Canak-Kasa- LJAJIC i onda poziva da se ukljucimo sa njima. Pa mi i da poginemo svi ovdje u Sandzaku necemo stati pod ime LJajic. Hajde da se koalicija nazvala Canak-Kasa-Sandzak pa hajde, pa da podjela mjesta u parlamentu bude prema snazi u Sandzaku koje smo svjesni, primjera radi ako ima 9 onda odnos 6:3. 6 SDA, a 3 SDP, ali ne oni to nece, oni hoce da oni imaju 6 a SDA 3 jer misle da su MNOGO JAKI. U tome se je i Canak zeznuo, bas me cudi, a inace je veoma ostrouman.

Dakle, to je jos jedan bio pokusaj da Ljajic Sandzak i Sandzacko biracko tijelo stavi pod svoju CIZMU.

Izbacena licna uvreda..//Admin

Uh ja pretjerah, pa on da nije takav kakav jeste, vec suprotno od toga, onda bi on bio Dr. Sulejman Ugljanin. :):):)

Dakle, svjesno je isao na utakmicu, tj. na borbu na lokalnom nivou. To su sami izazvali i trazili i dobili su je. I umjesto da bude recimo 9:3 za NAS sada je 2:0 za NAS.

A moje licno misljenje je, mada ce se Fingersu mozda zgaditi jer on kao "pametan" i skolovan racionalista koji izvanredno i neutralno i neostrasceno na situaciju gleda, totalno realno i perfektno i savrseno matematicki, da su bolji RADIKALI nego SDP-ovci. Odnosno gori po nas su SDP-ovci nego RADIKALI.

Nadam se da ces jednog dana ovo shvatiti kada budes malo stariji i "gluplji". Insallah.

Sta su trazili dobili su. Eto im sad.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

155

Srijeda, 21. Januar 2004

Auh jes zanimljivo sad na politickoj sceni. Citanje novina mi isto ko da pratim izvestaje sa utakmica. Ludi australijanci se klade na trke bubasvaba aj a bih da mogu im predlozio da se klade na srpsko formiranje vlade :D.

Zamislite sad mogu bit i novi izbori... moze bit svasta. DSS resio da prihvati sto im DS nudio, al da to ne bi im zamerili glasaci (slicni radikalima) resili da istovremeno pljuju po DS-u. Zato mi se svidja sto im DS sad zateze. A znate sta jos procitah (sta kazu): DS-u mozda i nije lose da se dese novi izbori.. tad ukljuce toleranciju u svoju 'koaliciju' (znaci izvrse neke rotacije) i onda imaju povecan broj mandata u parlamentnu znatno. Ali mislim da nikom nije u interesu da se odrze novi izbori. Sad se DS zalaze za ulaz u vladu. To bi bilo najbolje i za nas jer tad bi mogli da 'uguraju' i koga naseg na neku funkciju. A mozda se to i desi i bez toga.. recimo Kostunica resi da lati koji kredit sa nasih prostora (mada ne verujem da mu je do toga), il da eto pokaze kako je i on tolerantan (mada mu ja ne bih ovako skepticno to predstavljao ako bi to stvarno i uradio). Kako god... neki mogu ne razmisljat i ne brinut, uradili su svoj deo (nije problem) al meni zanimljivo ovo ko kakva utakmica. A jos kad dodamo i podatak da covek neprekidno uci, i da se iz svakodnevnih situacija mnoge stvari shvataju (kako bi se primenile u buducnosti) jasno se moze shvatiti da oni koji sede i ne prate (lenjivci dakle) na kraju i pogresne zakljucke donose (a ipak svi zakljucke donosimo :) ), i mogu se komotno zvat: NEUPUCENIIIIIIII :D

Za koga navijate sad (na srpskoj politickoj sceni.. neka lokalizma sad.. dosta smo o tome dosad) :)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

156

Petak, 23. Januar 2004

Gerilac pa kako da se zove canak-kasa-sandzak, ispalo bi da se obojica zalazu za sandzak, po logici onda bi trebalo biti vojvodina-madjarska-sandzak a ti vidi na sta bi to licilo
i ne razumem bas ove rezultate 9:3 i 2:0, i za koje NAS
Govoris o Islamu a delise isti narod na nas i vas
SDA se ovaj put prislepala na ledje jedne jace stranke, isto sto je uradio i Rasim prosli put
-Hrabrije je bilo da su izasli zajedno pa sta urade, nemogu oni preci cenzus, 5% je veliko ali onda mogu i da se zale i Evropi i da malo radikalizuju to pitanje nacionalnih manjina, i dobili bi punu paznju kao i madjari..

A ako bude novih izbora evo sanse radikalima, jer sto bude manja izlaznost, to ce disciplinovano radikalno biracko telo iskoristiti, mislim da se dosta kockaju ds i dss sa ovim izborima, ako do njih dodje
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

157

Petak, 30. Januar 2004

Buduća Vlada Srbije biće sastavljena od predstavnika četiri liste demokratskog bloka, a mandatar za sastav nove vlade biće iz DSS-a, dogovorili su na sastanku u četvrtak uveče predstavnici DSS-a, Demokratske stranke, G17 plus i koalicije Srpskog pokreta obnove i Nove Srbije. Kako je novinarima rekao zamenik predsednika DS Zoran Živković, predstavnici stranaka nisu se dogovorili još samo o dinamici sprovođenja dogovora.

Aman sto ova tema dugo potraja :)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

158

Ponedjeljak, 02. Februar 2004

Bojim se Jasmine da se nismo bas najbolje razumjeli. Prvo sam onako samo lupio nesto kao naziv za tu koaliciju Tolerancije koja u sebi nebi nosila naziv Ljajic, vec bilo sta drugo, recimo Sandzak, ali nemora, moze Bosnjaci, ili tako nesto. Drugo, ovaj Islam kakvog se ja drzim ima podjela. Glavna je podjela na one koji dijele i cijepaju muslimane i na one koji ih ujedinjuju. Da bi se ovo shvatilo mora se prvo shvatiti Tevhid sta je pa tek onda pristupiti ovoj temu. Po mojem shvatanju Tevhida Rasim Ljajic je razbijac jedinstva Bosnjaka u Sandzaku. Dakle, borac protiv Tevhida, time je automatski moj neprijatelj i ja cu se naravno braniti od njega svim snagama. Nadam se da ces me shvatiti. I trece, nije isto ovo sada sa onim kada je Rasim otisao sa Dosom. Ovdje se radilo o trgovini ja tebi glasove a ti meni nesto sto je u interesu Bosnjaka. A Rasimova trgovina je bila dajte mi polozaj a ja cu vam otjerati Sulejmana sa politicke scene, sto je i cijelo vrijeme i radio, to radi i dalje. Dakle dajte mi vlast radit cu sta god kazete je Rasimova trgovina jer on glasova nema da da, a Sulejmanova trgovina je dacemo vam podrsku ako nam obezbjedite to i to za korist Bosnjaka. Dakle, SDP su razbijaci Bosnjackog korpusa u Sandzaku i nemaju nikakav legitimitet za to osim od strane Srba, a Sulejman Ugljanin je cijelo vrijeme legitimni predstavnik Bosnjaka Sandzaka i bori se za prava Bosnjaka u ovoj drzavi. To je toliko jasno, ali eto.

Treba razmisliti, jer se ponekad dvije sasvim razlicite stvari cine jednakim. Kao recimo oholost i dostojanstvenost. Kao mudrost i munafikluk. itd. Ali one su jednake na povrsini a u sustini su totalne suprotnosti. Nemojmo gledati povrsno vec sustinski. A sustinski cemo gledati ako budemo Mumini, jer muminski pogled vidi sustinu. A Mumini su nosioci Tevhida.

Allahimanet.

Mirsad

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.11.2002

• Poruku poslati

159

Utorak, 03. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac

Dakle, SDP su razbijaci Bosnjackog korpusa u Sandzaku

Pitanje za Gerilca
- Da li smatras da su pored Rasima Ljajica razbijaci bosnjackog nacionalnog korpusa i sledeci ljudi:

Dr Fevzija Muric
bivsi gradonacelnik Novog Pazara,
narodni poslanik i
predsednik Glavnog odbora SDA

Dr Fadil Skrijelj
bivsi potpredsednik Novog Pazara
i clan GO SDA,
predsednik Udruzenja lekara Sandzaka

Dipl. ing Tarik Imamovic
direktor Zavoda za urbanizam i
odbornik u SO Novi Pazar

Ahmet Kurbasevic
bivsi clan GO SDA

Hajriz Kolasinac
prvooptuzeni u procesu protiv grupe Bosnjaka optuzenih za navodno naoruzavanje

Ceho Niksic
bivsi direktor JKP Cistoca

Dipl. ing arh Dzemail Suljevic
bivsi clan GO SDA i
narodni poslanik

Dipl. ing Hivzo Skrijelj
bivsi potpredsednik OO SDA Novi Pazar

Razmisli Gerilac malo...
Jesu li to ljudi koji rade protiv interesa Bosnjaka?

160

Srijeda, 04. Februar 2004

Potpredsednik Demokratske stranke Srbije Dragan Maršićanin izabran je danas za novog predsednika Skupštine Srbije. Za izbor Maršićanina od 245 prisutnih poslanika, glasalo je 128, dok je njegov protivkandidat iz redova Srpske radikalne stranke (SRS) Gordana Pop-Lazić dobila 81 glas. Za Maršićanina, kog su predložili DSS, G17 plus i Srpski pokret obnove-Nova Srbija, glasali su i poslanici Socijalističke partije Srbije. Poslanici Demokratske stranke bili su uzdržani.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks