Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

161

Srijeda, 04. Februar 2004

Србија иде напред. Формирана је скупштина и изабран председник скупштине . Владу Србије ће чинити ДСС Г17 и СПО-НС и владаће уз помоћ мањинске подршке СПС . Најбитније од свега јесте да је ДС смењена и да ће у опозицију.

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

162

Srijeda, 04. Februar 2004

Citirano

Србија иде напред

kkikikikikiiiiiiiiiii :)) :)) :)) :)) :))
da ide napred,sa SPS-om,joj sto je ovo smjeshno kikikikikikikiiiiiiii :)) :)) :))
joooj grohotom se
nasmijaaah...kiiikkkikikikikiiiiii :)) :)) :))
p.s.1-hitri hvala ti za ovih 10 minuta smjeha(o) (o)
p.s.2-ovoj post bi trebao da ide tamo dje su vicevi
jjooooojjjjj kikikikikiiiiikikikikiiiiiiii :)) :)) :))

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

163

Četvrtak, 05. Februar 2004

Pitanje za Mirsada, koji uzgred dugo nije bio na forumu...

Nepotrebno je citirati tvoj poslednji post, jer je predugačak, a i ne vidim razlog njegovog postovanja i dodirnih tačaka gore nabrojanih ljudi sa postavljenim pitanjem, koje si uputio Gerilcu, no...

Elem, pitanje glasi, u kojem kontekstu navodiš gore pomenute ljude i dovodiš ih u vezu sa SDP-om i Rasimom Ljajićem, kada su oni ne samo osudili politički pravac SDP-a, nego čak nisu hteli ( uglavnom svi, osim Fetka Murića), sa vama ama baš ništa da imaju, a to su pokazali osnivanjem svoje stranke Sandžačke Alternative...

Jeli to još jedna vaša politička žvaka, kojom se sve češće služite, lažno optužujući ljude i blateći njihove karijere i dovodeći njihove diplome u puitanje...

Stvarno, ne možete da se oporavite, nakon prošlih izbora i interpersonalnog sukoba u SDP stranci, ali šta da se radi, mora se dalje...

Pozdrav

Mirsad

Početnik

(10)

Datum registracije: 20.11.2002

• Poruku poslati

164

Tacno sam znao da ce se Hadzied prvi javiti da nesto prokometarise... :D

Sto se tice odgovora...
Ko hoce da vidi, jasno mu je sta znaci taj spisak!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

165

Pa znaš da ti je držanje obećanja jača strana... :)) :)) :))

Pozdrav

166

Petak, 06. Februar 2004

Spremaju se slobovci ponovo u vladu. Bas citah komentare nekih iz sire Srbije.. pametni ljudi vec poceli da dizu pare sa devizne stednje. Kad su se sps-ovci digli iz mrtvih mozda su i dafinu i jos koga iz svoje masinerije vratili sa sobom :D . Nek su vam sa srecom ponovni dani sa onima koji su vam zemlju unistili. Drago mi je samo sto dosta ljudi psuje po tome sto je DSS uradio... al sigurno ne psuje onaj deo glasaca koji je svakako sps-srs-dss opcijom vodjen.
Licno mislim da je DS u svemu ispravno postupila do sada od s(t)anja koje je nastalo posle izbora. DSS je kvazi pozive upucivala al svo vreme uz napade... to je da se ograde od onoga sto rade, da im se ultranacionalsicko biracko telo ne bi naljutilo. A sad su i sa sps-ovcima pristali a verovatno ce DS kriviti za to sto su sami uradili.
Ma najbolje bi bilo da se sve da radikalima, ili da G17 izadje iz te igre koja se sprema sa SPS-om pa da puste da uniste to sto se unistiti moze pa tek onda neka krenu... Al ne vredi... Nikolic koji obecava hleb od 3 dinara vec trazi nove izbore... a nepismeni narod pojma nema koliko ti izbori hleba kostaju. Sve to moze da plati samo slobov rezim.. iz centralnih rezervi po dzepu budzeta na racun inflacije. Burn! Burn!
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

167

Petak, 06. Februar 2004

ma najbolje bi bilo da je dosla stara garda:sps+srs. ali eto dosla je samo blaza varijanta.ovde na svedskim vestima su objavili da je DSS pristao da ne bude vise izrucenja haskom sudu a zauzvrat dobio podrsku SPS.uzdravlje :]
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

168

Petak, 06. Februar 2004

Izjava Kostunice RTS-u:

Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da 'ne vidi mogućnost' da se Demokratska stranka nadje u novoj vladi.

'Prosto, u ovom trenutku, mislim da je to bolje rešenje za sve - i za Srbiju i DS - manjinska vlada. Ali, naravno, u ovom bloku demokratskih stranaka postoje drugačija mišljenja, pa ćemo o svemu tome razgovarati', istakao je Koštunica.

On je rekao da će razgovori s G17 plus i koalicijom Srpskog pokreta obnove i Nove Srbije biti nastavljeni, jer te stranke mogu da imaju drugačije mišljenje, ali da je stav DSS da je manjinska vlada najbolje rešenje i takvu vladu 'mogu da podrže demokrate, ali i socijalisti'.

'Svakako da ćemo sada te razgovore nastaviti tamo gde su oni zastali, ali na nekim drugim osnovama, mnogo lakše i sigurniji u ishod tih razgovora, imajući u vidu da sada imamo Skupštinu. Najzad imamo jednu instituciju koja je konstituisana... i koja je, na kraju krajeva, iznad vlade', naglasio je Koštunica.

Prema njegovoj oceni, kada je reč o obrazovanju vlade, stanje je, na neki način, isto kao i pre nešto više od mesec dana, jer je u to vreme 'Demokratska stranka smatrala da je najlogičnije rešenje obrazovanje manjinske vlade tri stranke iz demokratskog bloka, koje nisu bile na vlasti 28. decembra i podrške toj vladi od DS'.

Koštunica smatra da je takvo rešenje i dalje najbolje, posebno zbog činjenice da je DS u Skupštini, prilikom izbora predsednika i potpredsednika, nije glasala za kandidata DSS za predsednika, a istovremeno 'nije imala nikakvih rezervi da glasa za kandidate SPS i SRS za potpredsednike'.

'S druge strane, sve više i više smo svedoci unutrašnjih napetosti u DS uoči Skupštine te stranke i nesumnjive činjenice da smo svi pomalo taoci unutrašnjih odnosa i krize u DS', rekao je Koštunica, uz opasku da je to u izvesnom smislu i razumljivo, jer je ta stranka donedavno imala svu vlast u Srbiji 'i težila je da tu vlast učini još većom'.

'Zbog toga je, kada dodje do krize u jednoj takvoj stranci, to kriza koja ne može a da se ne prenese na društvo u celini', rekao je Koštunica.
viskoznost nije isto što i gustina :(

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

169

Petak, 06. Februar 2004

Gledam juce naslovnu stranu "Vecernjih novosti" kada na njoj imam sta i da vidim. Fotografija napravljena u sali republicke skupstine a na njoj se vide novoizabrano rukovodstvo ovog organa vlasti i to sledecim redom:

Stefana Zankov (SRS) - potpredsednik

Zoran Andjelkovic (SPS) - potpredsednik

Gordana Pop-Lazic (SRS) - potpredsednik

Dragan Marsicanin (DSS) - predsednik

Predrag Markovic (G17) - potpredsednik

Vojislav Mihajlovic (SPO-NS) - potpredsednik

Gledajuci ova imena reklo bi se" OK, to je realan odnos snaga u Parlamentu", ali Srbijo, zar ne vidis da je od mogucih 6 na ovom spisku jedan jedini DEMOKRATSKI (g17) predstavnik??? Cini mi se da je sav trud bacen u vodu, a citirao bih Tadica koji je izjavio da je ovim cinom "ponisten 5. oktobar"! A ja bih dodao - nazalost!

Sit Hungry Doesn't Believe

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

170

Petak, 06. Februar 2004

Морам да те разочарам и да ти кажем да су сви представници и све странке у скупштини Србије - демократске. Демократске су зато што су изабране вољом бирача на потпуно фер и демократским изборима. Знаш, демократија није кад побеђују они што се теби свиђају, и демократе нису за које ти навијаш, већ је демократија владавина оних којима народ да највећи број гласова на изборима....

Србија иде добрим путем....

Иначе гледао сам данас мало оно зло од регионалне телевизије и видео сам да је за изабирање радикала на чело два најважнија административна одбора скупштина и гласала екипа од 2 посланика СДА у скупштини. Да ли неко може да ми објасни овај политички лупинг? Зашто су посланици СДА гласали за радикале?

Исто бих волео да ми објасниш зашто не сматраш представнике СПО-НС и ДСС за демократске? Па сви малтене медији страни и домаћи ове странке исто сврставају у тзв. "демократски блок странака" . За Војислава Михајловића предпостављам вероватно зато што је четник, унук Генерала Драже Михајловића али за овог из ДСС не капирам.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

171

Petak, 06. Februar 2004

Prvo, slazem se sa tobom da su izbori bili FER i DEMOKRATSKI posle toliko godina politickog jednoumlja, mraka i represalija na politicke neistomisljenike. U tom smislu raspodela mandata u skupstini jeste bila demokratska, jer je svako dobio onoliko koliko mu voljom biraca pripada. Problem nastaje u tumacenju same reci demokratija koje se kod mene i tebe razlikuju! Formalno shvatanje te reci, a povodeci se izvornim znacenjem (demos i kratein) znaci - vladavina naroda! To bi u danasnjem politickomk uredjenju Srbije moglo da se tumaci kao - vladavina narodnih odabranika (ili ako hoces poslanika). Ali ako se malo mrdnes od suvoparnog (i cesto dvosmislenog) formalnog shvatanja, doci ces dos sustine stvari.

A sustina je da jedna DSS nikada ne moze biti demokratska kada njen portparol u javnom nastupu jednu legalnu koaliciju (za toleranciju prim.aut.) naziva "regionalnom partijom"... Takodje jedan SPO ne moze biti demokratski ako njen predsednik javno kaze da treba "seci ruke muslimanima" pa ni NS ciji najvisi predstavnik (koji je uzgred budi receno prostak...) kaze da Labus nije Srbin jer se ne preziva na "ic"... Stoji i tvoja napomena o poreklu i ideoloskom uverenju Voje Mihajlovica.

Dakle, to ne mogu biti partije demokratske orjentacije jer se ne zalazu za demokratske principe. Ovde sam dao vidjenje samo onih stranaka koje se jos uvek smatraju demokratskim (veoma mi se svidja skracenica tzv.), a o SRS i SPS ne treba trositi reci, jer su se one pokazale i dokazele za vreme svoje oligarhije...
Sit Hungry Doesn't Believe

172

Subota, 07. Februar 2004

Citirano

Orginalno od Brzi

Србија иде добрим путем....

Ovde najbolje lezi ona navijacka : "OVO JE SMESNO!!!" :D

Pazi: Srbija jeste krenula sa Djindjicem nekim boljim putem i BOGAMI daleko napredovala ako se poredi sa periodom iz sloboumlja. Ali da sad se ide nekakvim dobrim putem... c .. c. ..c.. De to potkrepi? Znam ja da je vama bitno ko vam vlada a ne kako vlada, al dje to idete blagos meni? Bogati li ste? NApredni li ste? IMate resenja u toj vladi za sve probleme a? I ekonomske i sve ostale? Kad naucite da se ponasate demokratksi, postujete razlike, i uvazavate tudja misljenja (vi mizerni prestanete da provocirate) tad mozda se moze zajedno napred. Sami: JOCK.

Koliko god da neko ulaze u srbiju sve to ide ko u rupu.. das a ono se ne vraca.. proguta sve mrak. NEma ni sistema a u puno nacionalistickih lopova. A narod jos mahom glasa za njih.

Relativno li je to tvoje napred. Jel to ono ka zemunicama?
mogu ja da se potpisem i bolje...

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

173

Subota, 07. Februar 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Bas citah komentare nekih iz sire Srbije.. pametni ljudi vec poceli da dizu pare sa devizne stednje. Drago mi je samo sto dosta ljudi psuje po tome sto je DSS uradio... al sigurno ne psuje onaj deo glasaca koji je svakako sps-srs-dss opcijom vodjen.

Ma najbolje bi bilo da se sve da radikalima, ili da G17 izadje iz te igre koja se sprema sa SPS-om pa da puste da uniste to sto se unistiti moze pa tek onda neka krenu......
Nikolic koji obecava hleb od 3 dinara vec trazi nove izbore... [SIZE=3]a nepismeni narod pojma nema koliko ti izbori hleba kostaju. [/SIZE]

Ne mogu da verujem da ovo moze da napise neko ko Srbiji zeli dobro... :(
A o generalizovanju i uopstavanju kome je citirani sklon, necu ni vreme da gubim, nek mu je od sebe...

Citirano

Drago mi je samo sto dosta ljudi psuje po tome sto je DSS uradio... al sigurno ne psuje onaj deo glasaca koji je svakako sps-srs-dss opcijom vodjen.

Taj deo glasaca je samo nekih 157 poslanika od 250(82 poslanika SRS, 53 - DSS, 22-SPS), odnosno SAMO nekih 60 % naroda Srbije preslikanog na poslanike...

Za sada toliko...
:(
viskoznost nije isto što i gustina :(

ranko

Početnik

(10)

• »ranko« je muško
  • »ranko« je zabranjen

Datum registracije: 06.02.2004

• Poruku poslati

174

Nedjelja, 08. Februar 2004

Zasto se manipulise navodnom izjavom Vuka Draskovica da ce "seci ruke muslimanima? To je orinarna laz, a nju su, uz pomoc TV Bastilje (RTS) lansirali socijalisti Slobodana Milosevica jos 1990. godine kada je Vuk, u stvari rekao, "ako neko pronese tursku zastavu kroz Sandzak, ostace i bez ruke i bez zastave".Od prilike tako, a ko ne vjeruje, neka pogleda komplete novina iz te godine, narocito one posle mitinga SPO u Novom Pazaru. Slobodan Milosevic i njegova kamarila, koristeci sve moguce medije (RTS, lokalne radio i TV stanice, kao i beogradske rezimske novine) optuzili su Vuka da ce navodno da sijece ruke Muslimanima. Kao, zaboga, Milosevic se brine sa Muslimane. Tokom citavog rata u BiH, iako je istina o stradanjima sva tri naroda u toj republici bila dostupna mnogim intelektualcima u Srbiji, na zalost skoro svi su cutali. Nije cutao Vuk Draskovic koji je javno progovorio i prokleo one koji su ucinili zlo nad njegovim zemljacima muslimanske vjeroispovesti, u Gacku (Hercegovina), a na Kongresu srpskih intelektualaca, odrzanom u Sava Centru u vrijeme dok je trajala auforija bratoubilastva u BiH, odrzao pola govora u kome je osudio ne samo zlocince vec i onu intelektualnu bandu sa naucnim zvanjima koja daje podrsku tom zlu. Vukov govor je bio prekinut, svizducima i psovkama, i to od strane "intelektualaca", koji su sebi uzeli za pravo da se proglase ucesnicima kongresa sropskih intelektualaca. To su cinjenice. Zato, onaj koji i danas, poslije skoro deceniju i po, od famoznog govora Vuka Draskovica u Novom Pazaru, pominje lazi lansirane od strane Milosevica o tome da je Vuk pretio odsijecanjem ruku Muslimanima, potvrdjuje ili da je zlonameran, ili, da oprostite, budala koja se jos nije otrijeznila od Miloseviceve poropagande.
Na kraju, smatram da je paranoicno svrstavati stranke koje su ucestvovale na izborima u demokratske ili ne-demokratske. Sve su one demokratske, jer su registrovane u skladu sa zakonom, njihovi programi postuju Ustav, zakone, ljudska prava, te stranke su se obavezale da postuju medjunarodne norme o ljudskim pravima, tako da iritirajuce deluje kada neko pljuje po SRS, stranci koja je dobila najvise glasova, i ako se ovakvi napadi nastave, dobice, za pola godine verovatno duplo vise glasova, to znaci da ce u Skupstini Srbije imati ne 82, vec mozda i 165 poslanickih mesta od ukupno 250. Ni to nece biti nista opasno, jer Tomislav Nikolic je, nedavno u jednoj TV emisiji javno ponudio dr Rasimu Ljajicu da na sledece izbore on(dr Rasim Ljajic) ide u koaliciji sa SRS, te da je Muslimanima najbolje i najbezbednije sa njima (radikalima). Dokazujuci tu tezu, Tomislav Nikolic je rekao da su DOS-ovci, veoma neposteno "izradili" Ljajica time sto ga nisu primili u koaliciju (na primer sa DS) vec je Ljajic isao na isbore sa Kasom, i Coletom Kovacevicem koji je u Kragujevcu dobio samo 304 glasa!!! DS je, opet, isla u Koaliciju sa dvije stranke koje su u okviru koalicije dr Sulejmana Ugljanina. Da radikali, zaista, postuju, ali ne samo na rijecima, svoje propkalamcije o ravnopravnosti nacionalnih manjina, svedoci i to da su na listi za poslanike imali Madjara, Bugara, itd. a prije nekoliko dana za potpredsednika Skupstine Srbije, predlozili su i izgurali na to mesto Stefana Zankova, studenta Elektronskog fakulteta u Nisu, koji je rodjen u Sofiji (Bugarska) pre 26 godina, a sada se nalazi na odsluzenju vojnog roka u Vojsci Srbije i Crne Gore, a po nacionalnosti je Bugarin. Dakle, neka se zna, istine radi, da su toliko klevetani radikali za potpredsednika Skupstine Srbije, predlozili svog clana i poslanika, bugarske nacionalnostim ili nacionalne manjine kako ko hoce.Na kraju, da ne ispadne da sam clan SRS, napominjem da nisam, ali mi je istina draza od svake stranke, te cu se uvek truditi da istina pobijedi laz, ma od koga dolazila.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

175

Ranko, pa neka dodje da sjece sto prije!!
Na svakoj tekmi N.Pazara ima toliko zastava,ali josh vise ruku!!!???
Bujrum, eto ti sansa 06.03.2004. tad dolazi RAD!!
Bice mnogo zastava......
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

ranko

Početnik

(10)

• »ranko« je muško
  • »ranko« je zabranjen

Datum registracije: 06.02.2004

• Poruku poslati

176

sandokan

Odgovor Sandokanu:
Nije mi jasno o cijim zastavama govorite koje ce biti na utakmici Novi Pazar -Rad?Niti o pozivu da "dodje i sijece"? Ako ste pazljivo procitali moje predhodno reagovanje ono je upravo imalo za cilj da razjasni, odnosno da se suprostavi manipulacijama i sijanju zla.Zato molim sandokana da kaze na sta je mislio u svom reagovanju, i da tacno naznaci o kakvim zastavama i rukama je mislio kada je pozivao da neko dodje na utakmicu Novi Pazar-Rad?

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

177

Ponedjeljak, 09. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Hajde Ranko bas dsa vidimo dokle si. Reci mi sta mislis o Ratku Mladicu i Radovanu Karadzicu??? Jesu li oni narodni heroji ili ratni zlocinci??? Reci mi koja su to braca u bratoubilackom ratu kojeg spominjes??? Reci mi o kakvom tipu rata u Bosni i Hercegovini se radilo, dali je to rat u kojem su jedni druge napali ili su Srbi izvrsili agresiju na Bosnjake??? I reci mi jesi li cuo za Bosnjake i priznajes li Bosnjacku naciju??? Priznajes li Bosnu i Hercegovinu kao drzavu??? JEsu li Bosnjaci (muslimani) nastali od Srba??? Priznajes li bosanski jezik??? I priznajes li Region Sandzak???

Eto za pocetak da to vidimo, pa cemo dalje onda nastaviti diskusiju.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

178

Nemojmo tako ljudi AmaN.
Jos ce trebat da covek da krv na analizu i da mu se prouci genetska struktura pa da može da se sa njim razgovara. :(
Sledeci korak ce bit za Bošnjake, kaži ti meni šta misliš o Sulejmanu, Rasimu, Zukorliću, FK Novi Pazaru, španskim serijama, vehabijama pa da onda razgovaramo. :(
Jok uvedimo pri učlanjenju na forum obavezno popunjavanje anketnog listića sa prigodnim pitanjima. ;)
Ranko je samo naveo tačne Vukove reči a i ono što je ispričao o angažmanu Draškovića za vreme rata u Bosni stoji. Nemojte odma đonom. ;)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

179

Ne radi se ni o kakvom djonu, nego se radi o nekim anomalijama koje sam primjetio u tekstu njegovom koje su me navele na to da postavim ova pitanja. A sto se tice Vuka Draskovica nisam nista pisao niti iznosio. Dakle, ja sam reagovao najvise na ono "bratoubilacki rat" iz cega proizilaze pitanja koja sam postavio. A sto se tice Vuka Draskovica mogu samo reci da o njemu dovoljno govore njegove knjige, a posebno knjiga "Noz" po kojoj je uradjen istoimeni film u kojem su muslimani prikazani kao neki divljaci koji kolju i ubijaju i nefer su i u kojem se naglasava ona teza da su muslimani na ovim prostorima od Srba. Pa sam se ja fino na sve to nadovezao i postavio pitanja.

Ovo su kljucna pitanja koja ja postavljam svakom Srbinu koja mi govore o njegovoj demokraticnosti i radu na suzivotu, ako se na njih odgovori demokraticno onda znam da je moguc dijalog sa njim, a ako ne onda znam da tu dijaloga nema, niti je moguce uspostaviti ga.

Hobbes drugi put doooobro i duboooko razmisli sta ces napisati.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

180

Citirano

Orginalno od Ranko
a na Kongresu srpskih intelektualaca, odrzanom u Sava Centru u vrijeme dok je trajala auforija bratoubilastva u BiH, odrzao pola govora u kome je osudio ne samo zlocince vec i onu intelektualnu bandu sa naucnim zvanjima koja daje podrsku tom zlu.

Citirano

Orginalno od Gerilac
Dakle, ja sam reagovao najvise na ono "bratoubilacki rat"

Kao što vidiš on nije upotrebio termin bratoubilački rat već euforija bratoubilaštva i to sa sasvim jasnom naznakom šta on o tome misli.

Citirano

Orginalno od Gerilac
Hobbes drugi put doooobro i duboooko razmisli sta ces napisati.

Ja podržavam demokratsko pravo svakog da pošalje poruku i pre doobrog i duboookog razmišljanja. Da nije tako pola skoro pola poruka na ovom forumu bi se obrisalo :))
A znas i sam da se neke stvari ne mogu spoznati samo razumom i razmišljanjem;)

No da ne šumimo, vlada još nije formirana.Videćemo kako će se( i da li) parlamentarni izbori u Srbiji završiti.(Ovo je nagli skok na temu o kojoj se u stvari govorilo.)

Social bookmarks