Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kanada

Početnik

(10)

• »kanada« je muško
  • »kanada« je autor ove teme

Datum registracije: 13.01.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 16. Januar 2004

pazarski dzins

Zanimaju me firme koje siju proizvode od dzinsa ,tako da ako poznajete nekoga ko se time bavi posaljite mi njegovu adresu ili mi se javite
zoran66@hotmail.com
unapred zahvalan

2

Ponedjeljak, 26. April 2004

Ja sad kad boravih kuci nacuh da je proizvodnja jenas-a u NP stala , a ako ne potpuno stala ono se barem osetno smanjila. Da li i koliko ima istine u tome?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 26. April 2004

Mogu da ti kazem da je proizvodnja jeansa u Novom Pazaru neverovatno opala.Ova godina je neuporediva sa prethodnom...
Mnoge krojacke radnje su dugo vremena na "odmor",
a ti odmori se produzavaju iz prostog razloga jer proizvodjaci nagomilane zalihe ne mogu da realizuju ...
Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

4

Utorak, 27. April 2004

Eeeee, doslo vreme da se radi (makar donekle) po zakonima.. Hocu reci da se placaju vise porezi.. sa svih strana: i oni koji proizvode, i oni koji kupuju, i oni koji preprodaju... I onda cene bi morale gore, a to se ne kupuje, pa posto to ne moze proizvodnja ide dole. Istina je da su nas najvise 'klali' inspektori trzisni ranije, ali to klanje je bilo puno manje od regularnih poreza... I nije uticalo sveukupno na cene, a i oni koji kupuju i preprodaju su to radili ispod ruke.. Sad to malkice drugacije pa se ne moze... Ne moze bas svako da posluje a ne moze bas svako ni da kupuje. A ima klase kojoj se i dalje ne radi (pogotovu ne po zakonu) pa da vidis kako se bune zbog trenutnog stanja...

A ima tu i onoga sto moj stari stalno kaze: prekinut im lanac pokrica... A skontaj te sta je to moglo biti. (a ne mora da znaci da se tice nasih koji proizvode, vec mnogih koji su kupovali samo da bi imali pokrice (da kazu da su novac stekli trgujuci jeansom.. )).

A ko radi, i zna da radi, i radio je i radi..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

5

Utorak, 27. April 2004

finges velji:
A ima klase kojoj se i dalje ne radi (pogotovu ne po zakonu) pa da vidis kako se bune zbog trenutnog stanja...

Ma ko se nebi bunio? Ono sto bi trebalo da se odvede drzavi (porezi) je islo u svoj dzep. A mozes li da zamislis koliko pun je bio taj dzep?

Sto se tice "pazarskog dzinsa" mogu reci da je neuporedjljiv (negovorim o kvalitetu). Pa zato ko cuje "Pazar" odmah mu u glavi svitne "dzins"! Drago mi je sto ce se konacno postovati zakon. Samo je lose sto ce se smanjit proizvodnja a tim i radna snaga.
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 27. April 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Eeeee, doslo vreme da se radi (makar donekle) po zakonima..
A ko radi, i zna da radi, i radio je i radi..

eeee broken ovo mi zvuci kao neka zluradost, mada necu da vjerujem da je to tvoj stav.....
Nego nije to tako jednostavno objasniti, samo mislim da smo dobili oba efekta istovremeno i konjukturalnu i strukturalnu krizu, a nasi potecijali da to prevazicemo....znas i sam. Ipak...bice bolje, jer sta ima pocetak ima i svoj kraj.
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

7

Srijeda, 28. April 2004

Ma kakva zluradost.. Samo mi krivo da neki nasi prestaju da posluju upravo zbog toga.. A bilo bi potencijala da se prevazidje to.. dokaz tome je da oni jaci i dalje rade. Ipak se ne moze biti kompetitivan sa proizvodnjom na nekom manjem nivou... Zato ne valja stagnirati, i drago bi mi (naravno) bilo da smo dosad postali neki bas giganti.. Na cemu nikad nije kasno da se radi.. Cemo da radimo cemo da radimo :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 28. April 2004

ja mislim da ce u buducnosti ostati samo par proizvodjaca dzinsa kod nas.sto se vise primenjuju zakoni i smanjuje utaja poreza(tj lopovluk) time je i sve manje krojaca.da ne pricamo o tome sta ce se desiti kad marke kao Lewis,Diesel ne budu smele da se proizvode bez odobrenja istih.ima da izumru sve one stamparije koje kopiraju gore pomenute.jednom recju sve sto smo dalje od evrope moze to i da funkcionise,istog momenta kad budu ti isti do sada uspesni biznismeni suoceni sa evropskim trzistom,kvalitetom i zakonima o licenci,zabrani kopiranja i jos mnogo cega ima da 99% danasnjih krojaca u pazaru da stavi kljuc u bravu.to je realnost koliko ja vidim.a sto se tice pada proizvodnje to je istina imam dosta rodjaka koji su ostali bez posla...najgore od svega sto sve ovo gore navedeno ce dovesti do pojacane nezaposlenosti u pazaru i daljeg pada standarda jer su krojacke radnje bile izvor prihoda za mnoge.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

abramovic

Početnik

(10)

Datum registracije: 12.10.2006

• Poruku poslati

9

Petak, 13. Oktobar 2006

nekad su modeli nasih farmerica bili bolji od samih originala.nekad.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 13. Oktobar 2006

Citirano

Orginalno od abramovic
nekad su modeli nasih farmerica bili bolji od samih originala.nekad.

Ja mislim da su farmerice koje se danas prozivode u Pazaru daleko ispred onih koje su se nekada proizvodile. Pogotovu se ovo odnosi na muske farmerice. Do pre 4-5 godina je imalo 3-4 modela muskih farmerica koje su se non stop vrtele. A danas za svaku sezonu izlaze novi modeli. Iako jos ima kopiranja od orginala one ozbiljnije firme su napravila sopstveni brend, zaposlile modne kreatore i dizajnere i prave sopstvene farmerice koje su jako kvalitetne.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

srki

Početnik

(10)

• »srki« je muško

Datum registracije: 24.01.2008

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 24. Januar 2008

A koja cena je tih Djins pantalona?

Ima li neka slika?

Ima li neka adresa a pogotovo email adresa ili Homepage stranica tih proizvodjaca, broj telefona i slicno.
Hvala.

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 27. Januar 2008

Da budemo realni.Nije stao posao zato sto je prekinut protok droge,da pricamo otvoreno.Vec zato sto ih bas ti isti i guse,narko mafija koja se krije iza teksasa.Kazem krije,naravno smesno,jer to je vise paravan za narod,nego za vlast.Sada se rade mnogo komplikovani modeli,ucinak radnika,sivaca je mnogo manji u odnosu na pre,naravno i zarada je proporcijalna tome.Zatim repromaterijal isto tako zahtevan,a njega opet prodaju narkomani,pa je to tesko priustiti,a naravno da bi je prodao sa nekom skromnom zaradom to je neophodno.Pa tako oni "najjaci" da se tako izrazim,sve to imaju,naprave vrhunsku pantalonu,i prodaju po mizernoj ceni,ali uz prevoz te robe idu i ADITIVI,tako da se isplati i da ih posle toga i zapale,a ne da ih prodaju.A ovamo svi trpimo,radne snage na pretek,trziste je uguseno,kupovna moc svakog pojedinca je opala,jer smo na ovaj ili onaj nacin svi imali koristi od te pijace i teksasa.Ima tu jos postenih ljudi koji se bore za opstanak,zato dodjite u N.Pazar,pogledajte,cene nisu velike,jer je kvalitet priblizniji orginalima nego ikada!
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

13

Utorak, 29. Januar 2008

Mislim da ne treba samo da kopiraju...već da zaposle dizajnere i da obilaze sajmove po svetu...
sad je bio sajam mode u Barseloni..
koliko ih je ot tih "jakih" bilo prisutno na sajmu?
Što se tiće kvaliteta uglavnom je dobar...

ja sam

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 01. Februar 2008

Znam licno bar par ljudi koji su bili u Barseloni na tom sajmu.Dizajneri su neophodni,tako da su i oni prisutni u fabrikama jeansa.A jaki neobilaze sajmove,vec rade na ''sigurno".
Mesa Selimovic

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

15

Petak, 01. Februar 2008

Izvini, šta znači rad na sigurno?
A zašto nam ne kažeš koji su bili pa da uzimamo njihov jeans...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

16

Petak, 01. Februar 2008

Bogami ja stalno kupujem jeans iz Pazara i ne zalim se, samo neka kopiraju, za nas kupce to dodje super, dostupno i ne izgleda lose. :)

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

ja sam

Početnik

(10)

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 10. Februar 2008

Ana,nisi ti tako naivna,pa da neznas o cemu govorim,o sigurnom poslovanju.
Mesa Selimovic

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

18

Petak, 22. Februar 2008

hej..."JA SAM",pitala sam te da mi kažeš šta je to rad na sigurno?
I koji jeans tj.firmu bi mi ti preporučio?

p.s. ja baš i ne nosim mnogo jeans...ali kad sam u inozemstvu kupim : oasis farmerke, antik denim ili cocca.. a njihove kopije nisam ovde videla.
Ako znaš gde mogu da ih nabavim kaži ..da ne bacam pare...

ja sam

Početnik

(10)

• Poruku poslati

19

Petak, 22. Februar 2008

E sada mi smo navikli na kopije.Ali one isplative.Srpsko trziste je najblize turskom,sto se tice potraznje.Jace marke vuku svoj fazon,jednostavno,dobar teksas,etiketa sa imenom,i eto vrhunske pantalone.Ima dobrih stvari,kazem zavisi od ukusa.Dodji pa vidi.
Mesa Selimovic

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

20

Subota, 23. Februar 2008

@ANNA: Po meni, dobre (najbolje) modele imaju firme MIRADGE i MENUS. Mislim da su bar za korak ispred ostalih firmi u istoj bransi, i po modelima i po kvalitetu.
Ali, opet, nista, dok sama ne dodjes i pogledas sta tebi licno odgovara. ;)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Social bookmarks