Niste prijavljeni

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 25. Februar 2008

pazarski jeans

Verujem da ima dobrih kopija, ali ja jeans retko nosim, čak i pantalone ne nosim!Zadnji put kad sam bila ništa nisam kupila , a svi dolaze tu radi šopinga.
a gde da kupim te MIRADGE..Imaju neki sajt?
"JA SAM" opet mi nisi rekao šta je to rad na sigurnom?
i ko je to bio na Sajmu?
p.s.Jel ti to mene zoveš u Np?

ja sam

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.01.2008

• Poruku poslati

22

Ko je navikao da nosi originale tesko da se moze privici na kopije,ma koliko one dobre bile.Zato kazem dodji,pa vidi sama.Toliko te interesujemo,pa bi vreme bilo i da upoznas ljude odavde.Vodis kojekakve debate sa nama,normalno bi bilo da upoznas i nasu sredinu.Iskreno,nije poziv,vec obicna konstatacija.
Ovako se mjesaju utvare i zivot,pa nema ni cistog zivota ni cistog sjecanja.
Mesa Selimovic

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od interesantno
@ANNA: Po meni, dobre (najbolje) modele imaju firme MIRADGE i MENUS. Mislim da su bar za korak ispred ostalih firmi u istoj bransi, i po modelima i po kvalitetu.
Ali, opet, nista, dok sama ne dodjes i pogledas sta tebi licno odgovara. ;)

Nažalost firma Miradge se zatvara. Koliko sam ja čuo proizvodni pogon (i vlasnik firme) sele se u Sarajevo. Prije 15-tak dana su im sve preostale farmerice bile na rasprodaji (10EUR). Ako neko hoće neka proveri možda ima još.

Ovu informaciju o gašenju firme uzmite sa rezervom jer sam ja to čuo od čoveka koji je čuo od nekog drugog čoveka a kome je rekao neki treći čovek ... o|

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

24

Utorak, 26. Februar 2008

pazarski jeans

Ćao..."JA SAM"...
Da si me pozvao da dođem,umesto što si konstotovao,bilo bi baš cool..ali,evo ja tebe zovem da dođeš.
Usput bila sam skoro u Np, na nekom rođendanu, tako da sam upoznala dosta ljudi, a o vašoj kulturi znam i od ranije!
Kao što si primetio, nema me puno na forumu...
tako da nema ni debata! ;(
Volim da kad kupim budem zadovoljna kvalitetom, tako da cena nije toliko bitna!Kada kupujem bitno mi je da mi se to sviđa...i da mi dobro stoji..
Hvala Phikret, na informaciji, ali kao što si i sam rekao to nije provereno, a ljudi svašta pričaju..

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 28. Februar 2008

Citirano

Orginalno od Phikret
Nažalost firma Miradge se zatvara. Koliko sam ja čuo proizvodni pogon (i vlasnik firme) sele se u Sarajevo. Prije 15-tak dana su im sve preostale farmerice bile na rasprodaji (10EUR). Ako neko hoće neka proveri možda ima još.

Ovu informaciju o gašenju firme uzmite sa rezervom jer sam ja to čuo od čoveka koji je čuo od nekog drugog čoveka a kome je rekao neki treći čovek ... o|

Ipak si u pravu. :O Proverila sam informaciju...
ANNA, izvinjavam se na informaciji u pogresnom trenutku. :D Preostaje ti MENUS i OC, mada i sama ne nosim farmerice od "iha-ha" vremena (sto ne mora da znaci da ih ne nosimo iz istih razloga). ;)
Ne znam da li imaju kakav sajt, ali ces, ako si zainteresovana, sigurno brzo i lako doci bar do njihovih brojeva telefona.

"LCD-wash" ima takodje dobrih i kvalitetnih modela, ali oni nemaju maloprodaju, tako da...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

dekor

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 02. Mart 2008

katalog

cao svima molim vas dali moze neko iz vas da mi kaze kako mogu da narucim kataloge iz pazara u uzice mene interesuje roba dukserice farmerice itd. hvala vam

slavko_sd

Početnik

(10)

• »slavko_sd« je muško

Datum registracije: 23.05.2008

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 25. Maj 2008

Miradge

Da da Miradge je super, samo sto ga je tesko naci u prodaji. U Smederevu se jednom pojavio i vise nikada, i posle sam uspeo da vidim u BG-u u Bulevaru revolucije. Nemaju ni svoj sajt. Bas steta.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

28

Srijeda, 20. Maj 2009

TRAŽE SPAS U IZVOZU U RUSIJU
sreda, 20 maj 2009.
NOVI PAZAR - Gradske vlasti Novog Pazara zatražile su od države da Tekstilnu fabriku „Raška“ preda na upravljanje gradu. Grad planira da u „Raškoj“ obnovi rad tako što će ova fabrika proizvoditi sirovi džins koji će tekstilne radionice koristiti za šivenje. Zbog smanjene prodaje kod nas proizvođači džinsa pokušaće da proizvode plasiraju u Rusiju, Belorusiju, Gruziju, Kazahstan i u druge zemljama bivšeg Sovjetskog Saveza. Proizvođači džinsa iz ovog grada zajednički će nastupiti na Sajmu tekstila u Moskvi.

Pazarski proizvođači džinsa kažu da težeg trenutka za njih do sada nije bilo, ali da se, i pored krize i suženog tržišta, trude da opstanu. Asocijacija lokalnih tekstilaca „Asteks“, koja okuplja preko sto proizvođača džinsa, posebno je angažovana na međusobnom pomaganju i savetovanju proizvođača koji se trude da osvoje nova tržišta. Član Upravnog odbora „Asteksa“ Tigrin Kačar, vlasnik dečje konfekcije „Stig“, ne krije da je teško i da nikada nije bilo teže, ali je uveren da će novopazarska „dolina džinsa“ preživeti krizu i da će za godinu-dve ponovo, kao pre desetak godina, biti nosilac razvoja ovog dela Srbije.

- Kriza je kod nas počela i pre ove velike svetske krize, mnogi su zbog suženog tržišta, nelojalne konkurencije i prevelikih nameta države bili prinuđeni da zatvore svoje džins pogone. Bilo nas je više od 500, sada nas je manje od 200, mnogi upravo ovih dana otpuštaju radnike, ali ima i nas koji se ne predajemo - kaže Kačar.

Proizvođači teksasa žale se i da je država dozvolila da mnogi rade na crno, da se uvozi sve i svašta, da bofl roba sa istoka potiskuje našu robu. Jedno od rešenja za novopazarsku džins industriju predložio je i gradonačelnik Mirsad Đerlek, koji traži da se Tekstilni kombinat „Raška“ dodeli gradu kako bi proizvodio sirovi teksas čije bi prerađevine kasnije proizvođači mogli da se izvoze u Evropu.

- Najbitnije je da smo sačuvali kvalitet i da smo rame uz rame sa Italijanima, Grcima, Česima... Konkurencija je paklena i bukvalno motrimo na svaki štep - kaže Tigrin Kačar. Velika šansa novopazarskih tekstilaca je i Rusija, Belorusija, Gruzija, Kazahstan i druge bivše sovjetske republike i mnogi pazarski proizvođači već pokušavaju da izađu na ova tržišta sa kvalitetnim farmerkama, jaknama i duksericama. „Asteks“ se već sprema za zajednički nastup na Sajmu u Moskvi, jer Rusija trenutno nudi ogromnu šansu.
http://www.novipazar.org.rs/index.php?op…vesti&Itemid=29

Ako se obnovi proizvodnja sirovina u TK Raska,osim sto ce tu biti zaposleno na desetine novih radnika,to ce dati mogucnost nasim tekstilcima da izvoze i u EU po preferencijalu,jer ovako ne mogu da izvoze na taj nacin obzirom da sirovinu nabavljaju u Tursku,Grcku...
Ovo je velika sansa da se zaposli veliki broj radnika i da se u dogledno vreme sliva velika kolicina deviza u Novi Pazar od izvoza,sto bi imalo za rezultat jos vece punjenje budzeta grada Novog Pazara a samim tim i mnogo veca ulaganja u infrastrukturu grada.
sve je povezano.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

29

Petak, 15. Januar 2010

Jos jedan znacajan pomak

Citirano

Novopazarski tekstilci na sajmu u Dizeldorfu

Četiri tekstilne kompanije iz Novog Pazara nastupiće na zajedničkom štandu na predstojećem Sajmu mode u Dizeldorfu, od 7. do 9. februara ove godine pod sloganom Džins iz Srbije (Jeans from Serbia).

Novopazarske firme, Exit, Denis star, Benneli i joše jedna firma koja će naknadno biti odabrana, na ovom sajmu će nastupiti uz finansijsku podršku USAID-ovog programa PPES, a u organizaciji Agencije za ekonomski razvoj Sandžaka (SEDA).

Šeg regionalne kancelarije USAID-a Ahmet Halilagić rekao je danas da je cilj ovog projekta da se sa uspešnim novopazarskim firmama osvoji tržiste zemalja Evropske unije, kao i da se obezbede nova radna mesta, bolja prodaja proizvoda i rast ekonomije.

“Srbija ide u pravcu otvaranja ka Evropi, a na nama je da pokušamo da budemo prisutni na evropskom tržistu sa najboljim proizvođačima”, rekao je Halilagić novinarima nakon zvaničnog potpisivanja ugovora između ovih firmi i organizatora njihovog odlaska na sajam.

“Firme koje će naš region predstavljati na ovom sajmu su dostigle nivo kvaliteta proizvoda koji može da bude prihvatljiv za potrebe evropskog tržišta. U ranije projektu smo pet ovdašnjih firmi promovisali na Sajmu mode u Moskvi, tako da su nova tržišta veliki izazov za naše kompanije”, rekao je Halilagić.

On je dodao da je vrednost ovog projekta 39 hiljada dolara, od kojih će USAID izdvojiti 30 hiljada, dok će devet hiljada dolara izdvojiti ove firme koje će nastuptiti na sajmu.

Halilagić je istakao da je partner na ovom projektu i Privredna komora Srbije, kao i kancelarija njenog predstavništva u Frankfurtu koja će tokom sajma organizovati poslovne susrete sa potencijalnim kupcima i distributerima.

Vlasnik firme “Benneli” Berat Kurtanović rekao je u ime ovih tekstilnih kompanija da će oni predstavljati ne samo Novi Pazar, već i čitavu Srbiju, kao jedini predstavnici zemlje na ovom sajmu.

“Na sajmu ćemo predstavljati i ostale kompanije koje su na putu da se razvijaju, naročito 130 firmi koje su članice Udruženja tekstilaca. Očekujmo da dostojno predstavljamo grad i zemlju, ali i da u ekonomskom smislu napravimo pomake i zaposlimo još radnika”, rekao je Kurtanović.

On je rekao da su sve firme već pripremile kolekciju za sajam, čija je tema jesen- zima 2010. godine.

Radio 100+
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 23. Februar 2010

Izgleda da se tamni oblaci,koji su se nadvili na pazarskom ekonomijom i njenom glavnom granom-proizvodnjom dzinsa,polako razilaze.

Danas na rts-u videh da su nasi proizvodjaci imali velikog uspeha na ovom sajmu u Dizeldorfu i da ce skoro izvesno uspeti da zakljuce neke poslove.

Ono sto je mozda jos znacajnije je cinjenica da su nasi privrednici konacno shvatili da ne mogu nista sami vec da moraju zajedno nastupati na velikim trzistima jer nije to kao prodaja feler dzinsa po pijacama Srbije.

Evropi treba kvalitet ali i konstantnost i spremnost na prilagodjavanje i mogucnost velikih isporuka a takodje treba i osvojiti trziste a to se moze samo udruzivanjem i zajednickim nastupom.

31

Utorak, 23. Februar 2010

Ovo je lijepa vijest. Neka konacno i kod nas nesto krene na bolje.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 12. April 2010

Novopazarski privrednici na sajmu u Mostaru

Citirano

Novopazarski privrednici na sajmu u Mostaru

Sutra u Mostaru počinje Međunarodni privredni sajam, na kojem će se predstaviti Trgovinsko preduzeće Rekić i Udruženje tekstilnih preduzeća ASSTEKS iz Novog Pazara.

Preduzeća iz sektora prehrambene, lake i tekstilne industrije, sa juga Srbije i iz Sandžaka, izlagaće svoje proizvode na jednom od najvećih i najznačajnijih regionalnih sajmova.

Učešće na sajmu, kojeg će zvanično otvoriti predsednik Srbije Boris Tadić, podržala je Američka agencija za međunarodni razvoj.

Kako je saopšteno iz kancelarija PPES programa, nastup na ovom sajmu je podrška opštinama na jugu Srbije i u Sandžaku da poboljšaju ekonomski učinak radeći zajedno sa svojim malim i srednjim preduzećima na povećanju konkurentnosti i proširivanju na nova tržišta.

Radio 100+

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

33

Srijeda, 14. April 2010

Taške kako Boris Tadić otvara sajam u Mostaru? :)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 20. Septembar 2010

Jos jedan dokaz da samo udruzeni mogu osvojiti trziste

Citirano

Novopazarske firme u Belorusiji

Posle učešća na prošlogodišnjem Sajmu mode u Moskvi, nekoliko novopazarskih proizvođača džinsa udružilo se i osnovalo firmu u Belorusiji preko koje će pokušati da osvoje tržište ove zemlje, Rusije, Kazahstana, Belorusije, Uzbekistana...

“Stig” i “Maksers” iz Novog Pazara i “Galateks” iz Novog Sada formirale su firmu OSP (Orginal srpski proizvodi) u Minsku koja radi od ovog leta i već ostvaruje solidan učinak na tržištu Belorusije.

“Cilj nam je da preko Belorusije osvojimo i bescarinsko tržište Rusije i Kazahstana, a potom i da se pozicioniramo u drugim državama bivšeg Sovjetskog Saveza”, rekao je vlasnik novopazarske Džins-konfekcije “Stig” i potpredsednik udruženja novopazarskih tekstilaca “Asteks” Tigrin Kačar.

On je nagalsio da je reč je o ogromnom tržištu sa nekoliko stotina miliona žitelja, koje bi moglo da bude velika šansa

“Konkurencije se ne bojimo, jer su naši džins proizvodi među najboljima u Evropi”, ističe Kačar i naglašava da se nekoliko novopazarskih proizvođača džinsa uspešno bori i na tržištu nekoliko zemalja Evropske unije.

U vremenu nezapamcene krize u Novom Pazaru na svim poljima,ovo je zaista fantasticna vest,iz prostog razloga sto je trziste bivseg SSSSR-a toliko veliko da se nadam da ce se i ostale firme iz asocijacije tekstilaca pridruziti i ponuditi tom ogromnom trzistu od nekoliko stotina miliona ljudi svoju robu.

Ukoliko bi nasi tekstilci imali udela u prodaji na ovom trzistu od samo 10% npr,to bi maltene znacilo da bi kompletnu proizvodnju izvozili i jos bi morali dodatno da shire proizvodnju.

Social bookmarks