Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Semir

Početnik

(10)

• »Semir« je autor ove teme

Datum registracije: 26.11.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 30. Novembar 2002

Pazarski TV program na satelitu

Pozdrav svima Pazarcima u citavom svetu ......

Dali znate da ide RTV SAN na satelitu putem BK TV sveke nedelje od 10 do 11 casova...Digitalno..freq-12220..SR-6161--H--

Svaka cast RTV SAN za ovo i zeleli bih da ide sto duze jel je samo 1sat

Da RTV SAN ide kao PINK+ i NTV HAYAT da him se placa godisnja preplata po 200eura za RTV SAN bi mi pazarci u inistranstvo platili i 400eura pa bih RTV SAN vise zaracivao na satelitskom progamu nego na zemaljskom.....

Pozdrav od SEMIRA iz Berlina

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 01. Decembar 2002

Jel SAN josh onako losha televizija ko shto je bila.
Fino je pocela sa onim drushtveno korisnim radom, al se iskvari za kratko vreme...
Kakav je program sad bash me interesuje ?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 02. Decembar 2002

Jeste, loša je. I ne sam SAN. Hoće ljudi da imaju televiziju a neće da plaćaju zaposlene. Ide onaj fazon probnog rada, pa dokle naivčina izdrži. Kompletan mesečni rashod jedne televizije je sigurno ispod 10.000 evra.

Ne samo novinarski deo, i tehnički aspekti su nedopustivo nisko. Tehnika je prepuštena sama sebi. Zvuk ili distorzira ili je presavijen a video signal je umeren poslednji put u fabrici iz koje je oprema izašla. Baška što antene na otpremi ometaju jedna drugu (harmonici, šumovi)... Ljudi i opreme ima za taman jednu dobru televiziju. Mogli bi makar da se udruže i kupe jedan komplet opreme za žive prenose, a ne da se četiri kamermana guraju jedan preko drugog da bi snimili jedanako loše priloge koje ćemo videti na programu tek sutra...

Bolje jedna dobra nego četiri loše. Znam da će neko reći: ''Fata je Fata, al' dvaput je dvaput..'', ali meni ovaj naš televizijski vic uopšte nije smešan...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Semir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 05. Decembar 2002

Mislim da nije fer

Bar ide na satelitu RTV SAN nije kao TV JEDINSTVO i TV EKRAN to su televizije koje nemaju para za satelitski program nego RTV SAN se setila i za nas u dijaspori da nam obezbedi od 31decembra po 4sata programa.....neznam zasto te kritike ....

I SVIMA CESTITAM BAJRAM BAREK OLSUN !!!!!

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Semir
.....neznam zasto te kritike ....

Zamisli da neko pokušava da da injekciju, a špric blatnjav. Nema para da steriliše iglu, a pravi se da ne zna da je to neophodno. Igla onako kriva i pomalo zarđala, a majstora mrzi da je zameni.

E, tako meni izgleda domaći TV program. Uglavnom...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

6

Televizija sigurno može biti i bolja, i ja se nadam da hoće, pogotovu što je konkurencija na tom polju tolika da sigurno nema dovoljno mesta za sve. Djordjerd-ovu kritiku shvatam u tom pravcu, i samo kao takvu ispravnu. ALI...

Sama pomisao da naši ljudi u svetu po prvi put imaju prilike da vide voljeni grad koji im toliko nedostaje, da mogu čestitati svojim najbližim ili dovoljno bliskim neke značajne (za njih) događaje i trenutke je toliko pozitivna da ja prosto ne mogu a da ne izrazim veliku podršku tom projektu.

[SIZE=6]BRAVO ZA TV SAN!!![/SIZE]
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 07. Decembar 2002

[SIZE=6]BRAVO ZA TV SAN!!![/SIZE]

I ja kažem. Pogotovo zbog toga što se vide na satelitu. Sigurno je ljudima srce puno kad tamo, negde daleko, mogu da vide televiziju iz rodnog kraja.

Ali, moj način da podržim tu priču je da kažem šta ne valja, a ne valja mnogo toga. To nisu greške početnika jer je ovde slučaj o višegodišnjem (ne)iskustvu. Provlače se iste greške i mnogo se sporo napreduje. Prema tome, tehnički i sadržajno su LOŠI.

Posebno me nerviraju upravo ''Pozdravi i želje'' na raznim medijima. Grozan nači da se utranći TV i radio vreme i obori gledanost. Ipak, to se dobro plaća stoga svaki moj dalji komentar o toj groznoj pojavi postaje izlišan...

P.S. 37!

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 08. Decembar 2002

[SIZE=3]podrzhavam-braaavoo ! ![/SIZE]
Al mozhel neko da mi kazhe treba li digital resiver ili analogni,
i na kojoj frekv.
Danke
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 09. Decembar 2002

Ti najbolje okreni RTV SAN pa ih pitaj :)

"Pozdravi i cestitke" su najvece zlo koje jedna televizija moze da emituje. Mogu jedino da posluze za neku sprdnju. Cisti primitivizam.
Ovde na mom univerzitetu ima dosta literature na temu medija. Tako da sam u nekim knjigama nasao frapantne podatke, o zaradama televizijskih kuca. Detaljno. (naravno ne na "Pozdrave i cestitke")
Ukoliko ste zainteresovani bujrum.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

10

TV SAN Sta je to?

Jako bez veze!
Pozdravi i cestitke sramote ovaj grad i stanovnike.
Jos kad i sliku ubace, e onda je "prava" stvar.
Zdravo!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

11

pravo da vam kazem meni se bas i ne svidja kvalitet programa koji nudi TV SAN. cini mi se da ono nije za satelit.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

TV San je televizija koja je:
  1. prva počela da radi u Novom Pazaru
  2. prva počela da emituje svoj program preko satelita
  3. prva počela sa teletextom(verovatno će da bude i prva koja će pozdrave i čestitke da preusmeri na teletext jer ima "Male oglase" predviđene na teletextu)
    [/list=a]

Slažem se da ima i propusta ali ima i nešto što i druge tera da idu napred, a to je ako ništa drugo, ono dobre ideje...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

13

Utorak, 10. Decembar 2002

TREBA ZNATI, TREBA HTETI, TREBA SMETI I UMETI

Pozdrav za sve prijatelje foruma, pozdrav za sve one kojima se sviđa i ne sviđa program RTV San.
Mislim da tako beše, kao u naslovu, ako nije nek me isprave.
Moje mišljenje je da sve lokalne televizije, koje funkcionišu na teritoriji Sandžaka, su televizije na početku svog bitisanja, koje tek trebaju da se razviju u veće ili velike medijske kuće.
Svaki početak je težak, pa i njihov, zahteva puno rada, truda, znanja, i odricanja, kadrova koji su stručni za rad na medijima, pa se može desiti da im se potkradaju izvesne greške.
No, svejedno, mislim da one za sada u potpunosti opravdavaju svoje postojanje, i bar su donekle poboljšale obaveštenost stanovništva o dešavanjima u gradu i šire.
Ja neznam ljudi šta ste se vi uhvatili tih pozdrava, pa i na PINKU ih je bilo na početku, sve televizije moraju da se na neki način izdržavaju, a pored toga postoje ljudi kojima odgovara postojanje čestitki i pozdrava.
Do nekle je opravdan post koji je napisao Đorđerd, u kojem se kaže da su tehničke mogućnosti ne adekvatne, al i to će se vremenom ispraviti.
Mislim da im na kraju ipak treba dati reč podrške, jer ove televizije ustvari prestavljaju okosnicu budućih pravih profesionalnih informativnih kuća.
Pozdrav

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

14

Utorak, 10. Decembar 2002

Slazem se sa konstatacijom da su televizije u Novom Pazaru lose i da treba puno toga menjati. U pocetku su me toliko nervirale da sam bio za to da se ukinu. Medjutim kako sam poceo da studiram, i da malo redje budem u Pazar, lakse mi je bilo da pratim njihov razvoj i primetio sam neke pozitivne pomake.
Mislim da su lose zbog toga sto pre nije bilo TV stanica Pazaru i da se zbog toga stvorio vakuum, pa sada nemamo mnogo kvalifikovanih novinara koji bi taj posao obavljali na profesionalan nacin. Medjutim kako vreme bude odmicalo, mislim da ce se vise ljudi skolovati za novinare, jer sada zaista imaju gde i da se zaposle. Ne moze neko da place nekoga kao novinara kada on jedva da ima i zavrsenu srednju skolu. Otvaranje ovih TV stanica ce pokrenuti i obrazovanje novih kadrova u novinarstvu, tehnici, montazi itd. Ocekujem da TV stanice u Pazaru budu ono pravo tek za nekoliko godina.
Uostalom i sve TV stanice u Jugoslaviji su toliko lose u poredjenju sa stranim TV stanicama da je to smesno, ali ipak to ne znaci da ih treba ukidati, jer ova oblasta kod nas je tek u povoju u odnosu na razvijene zemlje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 12. Decembar 2002

Znate, znate no more...

Dosta vishe reklamiranja!
Dosta!
Kom se dopada dopada - meni se ne dopada i tacka. RTV San ili kako god da je ime tom objektu ima isti sadrzaj programa ko i na dan nastanka. Tehnicki je sve ko na dan otvaranja ili dan pre :)
To shto su na satelitu nije njihova zasluga vec zasluga ljudi koji su im politicki bliski te se moze isto smtrati kompenzacijom za TV prostor....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Semir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

16

Petak, 13. Decembar 2002

Hotbird

RTV SAN se emituje na satelitu HOTBIRD 13E i potrebno je imati digitalni resiver RTV san ide svake nedelje od 10 do 11 sati a od 31.12.2002 ici ce po cetiri sata .....

HOTBIRD 13E

freqvencija: 12220

Simbol rate: 6161

Polazizacija: H

On se emituje na BK TV ......

A evo i novosti dat je predlog da ce uskoro RTV SAN imati svoju samostalnu fenkvenciju na satelitu..tako da ce RTV SAN ici vise sati .....

Pozdrav svima !!!!!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 13. Decembar 2002

Reklama

Citirano

Dosta vishe reklamiranja!

Ne mogu da odolim , jer kao što vidite samo jedno slovo ga deli pa da bude:

RTV SANS

P.S. Ko zna, možda će ovaj satelitski stvarno i da se zove RTV SANS???

i ... bode mi oči

Semir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 15. Decembar 2002

Sta to znaci RTV SANS?

Dali neko zna e-mail od RTV SAN?

Hamza

Početnik

(10)

• »Hamza« je muško

Datum registracije: 07.01.2003

• Poruku poslati

19

Utorak, 07. Januar 2003

Tv je dobro za pocetak!

Mislim da je dobro da postoji ta Tv pa kakva takva, sta mi da kazemo iz drugih krajeva Sandzaka koji nemamo nikakve...
8o

Semir

Početnik

(10)

• Poruku poslati

20

Subota, 17. Maj 2003

TV SAN od 1.10 emitovace 24sata na SATELITU HOT BIRD,,,,

Godisnja preplata ce iznositi 200eura,,,

Eto i naseg TV SAN na satelitu,,,,