Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško
  • »moivre« je autor ove teme

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 24. April 2006

PD "Sandzak"

Sve vesti od PD "Sandzak" su dosad bile pod temom "Novopazarski planinari na krovu SCG". Posto naziv teme nije bas adekvatan za sve vesti koje su stizale iz ovog drustva bio sam prinudjen da otvorim temu sa pravim nazivom.

Najnovija vest iz naseg drustva je da su Basko Carovac i Sead - SECO Muminovic osvojili jedan vrh na Himalajima - Lobuche East (6119m). Ovu ekspediciju su odradili zajedno sa jos nekoliko planinara iz Srbije a vodja ekspedicije je bio jedan od najboljih visokogoraca SCG Dragan Jacimovic.

Vrh Lobuche East je izuzetno tezak (gledano sa tehnicke strane) i smatra se tehnickom pripremom za uspon na Mt.Everest. Poslednjih 300m je alpinisticki uspon po ledenom gleceru koji se moze popeti iskljucivo pomocu konopaca i klinova.

Ovo je jos jedan dokaz da su nasi planinari sa razlogom jedni od najcenjenijih i najuspesnijih u SCG. S obzirom na broj clanova verovatno i najuspesniji 8) .

(o) (o) (o)
moivre je dodao/la ovu sliku:
  • Lobuche East.jpg
Mens sana in corpore sano!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

Super sto si otvorio ovu temu,i kad bude nekih novosti,prvo ih ovde prosledi.
Inace moram da kazem da sam se dosta zainteresovao za ovu vrstu sporta i ako bogda kad budem u njihovim godinama,obezbedjen kao i oni( :D ),eto i mene na planinama sa njihovim naslednicima. :D
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Tashke
Super sto si otvorio ovu temu,i kad bude nekih novosti,prvo ih ovde prosledi.
Inace moram da kazem da sam se dosta zainteresovao za ovu vrstu sporta i ako bogda kad budem u njihovim godinama,obezbedjen kao i oni( :D ),eto i mene na planinama sa njihovim naslednicima. :D

Da zaista lijep sport.....jedino eto mozesh se njime baviti, kada imash puno vremena, a to je najcheshce u kasnijim godinama...
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

kakav sport ?

cuj lutanje po brdima nazivaju sportom :)) :)) :))

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

A sta fali ovom sportu Pazarac ?

Ja sam danas planinario,i mogu vam reci da sam se odlicno proveo ;)

" Bilen alemlere rahmettir "

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

6

Kakav pogresan stav...

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
kakav sport ?

cuj lutanje po brdima nazivaju sportom :)) :)) :))

Ovo je itekeko sport, cak ako ga upraznjavas ozbiljno vrlo naporan. Neko to moze shvatiti kao lutanje, neko kao trening za odrzavanje forme a neko (kao vecina planinara) kao uzivanje u prirodi i beg od gradske vreve i stresa. Ako neko misli da mi tamo cuvamo ovce onda ima totalno pogresnu sliku.

@PaZaRaC: probaj jednom da se popnes na neki od vrhova (u Nemackoj ih ima prelepih) i da usput napravis koju fotku pejzaza ili zivotinja (posto znam da volis fotografiju) pa ces videti da to nije samo "lutanje po brdima".

@Tashke: ne treba ti mnogo vremena za planinarenje. Vecina od nas je vrlo zauzeta poslom i samo vikende koristimo za izlete. Dovoljno je da odvojis neki vikend da prosetas po okolnim planinama (npr. Stara planina koja ti je u blizini) i predlazem ti da kontaktiras neko drustvo u Nisu ili kad dodjes na raspust javi nam se kad budemo isli na Mokru Goru jer nam je tamo dom.

P.S.

Ja sam poceo planinarenja upravo kao student u Sarajevu i zao mi je sto nisam jos ranije. ;(

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

7

Eh, planinarenje...

Ono, sve zavisi od psiho-fizickih sposobnosti i snage
planinara, nejse, opet exterijer u kome se nalazi osoba
u tom datom trenutku moze uticati na nekoliko nacina
na samu Psihu.

moivre je, dakako, iskusniji da o tome pricha pa ce verovatno i rechi.

Elem, nije sve tako divno kao shto divno izgleda u samom
planinarenju, ima tu gomila zamki, problema i da ne
redjam dalje. Zajeban Sport svakako
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Peppa

Učenik

(10)

• »Peppa« je muško

Datum registracije: 02.03.2005

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 27. April 2006

VRH !

Svi teze ka vrhu,mada ne u prirodnom smislu,
vec u zivotnom,pa se samim tim i ja svrstavam
u planinare.
Sretno ka vrhu momci 8)
U L T R A - A Z Z U R R O

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 02. August 2006

Mount Erciyes 3916m...

... je pao.

-23.07.2006. je ubeležen još jedan vrh na spisak vrhova koje su osvojili članovi PD "SANDžAK". Ovaj put je Basko Čarovac savladao jedan od tehnički najtežih vrhova u Turskoj (neki kažu i najteži). To je vrh Mount Erciyes 3916m. Ovo je još jedan u nizu vrhova na kojim se Basko priprema za uspon na krov sveta. Sledeći je Cho Oyu 8201m na Himalajima i to već u avgustu (akoBogda).
  • Basko Erciyes.jpg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

10

Utorak, 03. Oktobar 2006

Čarovac osvojio vrh Cho Oyu

Član planinarskog društva Sandžak iz Novog Pazara Basar Čarovac osvojio je 8.201 metar visok himalajski vrh Cho Oyu (Ćo Oju). “Vrh šestog po visini svetskog vrha je osvojilo sedam od ukupno devet članova ekspedicije planinara iz Srbije”, navodi se na sajtu Tima ekstremnih sportova. Ekipa planinara je krenula iz Beograda 26. avgusta. Finalni uspon je zbog vremenskih neprilika bio odložen za desetak dana. Ćo Oju se nalazi na nepalsko-tibetanskoj granici, 28 kilometara severo-zapadno od Mont Everesta. Ovaj poduhvat je jedan u nizu pripremnih za osvajanje Mont Everesta, koji je planiran za proleće 2007. godine.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

11

Utorak, 03. Oktobar 2006

Basko...

... nam je opet osvetlao obraz. Definitivno je najistaknutiji clan naseg drustva. Sire o ovom poduhvatu mozete procitati na http://www.est.co.yu/srpski/ekspedicije/cho-oyu/pocetna.htm
  • Cho Oyu.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 14. Novembar 2006

@Moivre:Ima li nekih novosti povodom planinarskog drustva,a takodje me interesuje zbog cega samo u poslednje vreme Basko ide sam,bez ostatka clanova tima PD Sandzak u osvajanje vrhova??
Nekako sam ocekivao da ce posle svih onih zajednicki osvojenih vrhova,na ove najvece krenuti opet zajedno.

Evo jedne slike Baska sa vrha Cho Oyu (o) (o) (o)
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • Basko na vrhu.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 22. Februar 2007

Svaka cast !!!

Alpinist iz Novog Pazara Basar Carovac izjavio je da ce krajem marta otici na Himalaje i pokusati da osvoji najvisi vrh sveta Mont Everest . (o) (o) (o) (o)

Carovac se vec nekoliko meseci svakodnevno priprema za ovaj poduhvat na Mokroj Gori .
On je do sada osvojio Akonkagvu, Kilimandzaro, Damavand, Ararat i Cho Oyu .

Nema nam Moivre-a ,da nam da blize i potpunije informacije o tome zbog cega samo Basko ide u poslednje vreme na osvajanje svetskih vrhova a ne cela nasa ekipa iz Pazara?
A ako i neko drugi zna,neka nam objasni i kaze.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 02. April 2007

Konačno...

... je došao trenutak da se Basko upusti u najveći planinarski poduhvat. Naime, 31.03. je krenuo sa ekipom iz Beograda put Himalaja i očekuje se da će za jedno 45-60 dana osvojiti krov sveta - Mt.Everest. Svi iz planinarskog društva "Sandžak", a i mnogi drugi, smo ga ispratili u petak 30.03 uveče na taj veličanstveni put. Više o toj ekspediciji možete da pratite ovde .

P.S.

Izvinjavam se što se nisam javljao jedno vreme tako da niste imali svežih informacija iz PD "SANDžAK". U principu nije bilo nekih spektakularnijih poduhvata sem tradicionalnog zimskog uspona na Hajlu povodom 10-godišnjice pogibije jednog od najboljih planinara u Sandžaku - Safeta Mavrića Ćaka.
Sem Baskovog poduhvata ove godine se očekuje još nekoliko interesantnih ekspedicije. U planu je da dve ekipe ove godine osvoje Mon Blan, zatim je planirano osvajanje najvećeg vrha Prokletija - Maja Jezerce u Albaniji i naravno forsiranje transferzale Mokra Gora - Hajla. Ta će transferzala biti posebno atraktivna jer će trajati bar tri dana i plan je da se savlada staza od doma PD "Sandžak" na Mokroj Gori do Rožajskog doma na Hajli uz savladavanje nekoliko usputnih vrhova. Očekuje se veliki broj gostiju iz Srbije, Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Ko od članova foruma bude zainteresovan za ovu akciju može se javiti članovima društva - svi su dobrodošli. Tačan datum još nije određen ali se zna da će biti u letnjim mesecima.

@Tashke:
Što se velikih ekspedicija tiče razlog što u poslednje vreme ide samo Basko leži u nedostatku finansija i vremena. Naime, znate da ni jedna velika ekspedicija ne traje kraće od 15 dana a neke su duge čak i po tri meseca i to je veliki problem za ljude sa obavezama. U našem kraju je finansijski problem i te kako izražen jer Društvo nema sopstveni izvor prihoda, pojedinci ne mogu sebi da priušte velike ekspedicije a sponzora nema ?( . To u razvijenim opštinama u Srbiji nije slučaj tako da tamo ima puno više kandidata za takve akcije koje podržavaju veliki sponzori.
  • Everest 470.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 19. April 2007

Na ovoj stranici koju je moivre ostavio,vidoh da su Basko i ostatak ekspedicije stigli na 6400m i da se spremaju da krenu na 7500m.
Sve sestitke Basku i zelja da izdrzi do kraja ! (o) (o) (o) (o) (o)
Svaka cast majstore! (o) (o) (o)
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • 79.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 29. April 2007

-28.04.2007.

Posle pet dana u BC, evo nas ponovo u ABC! Ocigledno su odmor u BC, kremić i plazma ucinili svoje, pa su svi bili puni snage tako da smo danas za 9 sati penjanja stigli od BC do ABC sto je skoro 1400m visinske razlike. Vreme je pocelo da se prolepsava, tako da nameravamo da nastavimo dalje. Ako nam vremenski uslovi budu išli na ruku, sutra ili prekosutra ćemo probati da postavimo C1.

Basko i Dr. Gligor su konačno dosli do svojih karata, pa treba očekivati povremene kartaroske duele. Svi clanovi tima su dobro i nadamo se da ćemo se uskoro javiti iz C1. (o) (o) (o)

Pozdrav iz ABC!

Dragan Jaćimović,

vodja ekspedicije.
Korake i uspone ekspedicije mozete pratiti i na blogu koji direktno sa Himalaja ise vodja ekspedicije
http://blog.b92.net/node/5431

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

17

Srijeda, 09. Maj 2007

Usled vremenskih neprilika,momcu jos uvek cekaju prolepsanje vremena kako bi krenuli ka Everest-u,a lepo vreme se najavljuje 13-14 maja pa ce Basko i ostali verivatno tada krenuti ka najvecem vrhu na svetu.

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 20. Maj 2007

BASKO JE NA KROVU SVETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EVEREST JE OSVOJEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (o)
ELHAMDULLILAH,bez problema!!!!!!!
Po lokalnom vremenu u 8:45(tibetanskom),a po nashem u 2:45(srpskom)!!!!!!!!
uh....duga noc bi...
josh sad sa hairom da sidju ako Bog da!!!!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

19

Nedjelja, 20. Maj 2007

Citirano

Orginalno od deedee_tr
BASKO JE NA KROVU SVETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!EVEREST JE OSVOJEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (o)
ELHAMDULLILAH,bez problema!!!!!!!
Po lokalnom vremenu u 8:45(tibetanskom),a po nashem u 2:45(srpskom)!!!!!!!!
uh....duga noc bi...
josh sad sa hairom da sidju ako Bog da!!!!

Vecina nas je pratila ova poduhvat,mislim da znas deedee_tr ;) i svi se nadamo da ce sve proci u najboljem redu.

Sellamim te pa se cujemo btw kiss za Mustija cmook
" Bilen alemlere rahmettir "

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

20

Subota, 07. Juli 2007

Opet...

... članovi PD "SANDžAK" polaze na ekspediciju.
Ovaj put je u pitanju Elbrus, najviši vrh Kavkaza i ujedno najviši vrh Evrope (po novom rangiranju - nekad je to bio Mon Blan) i visok je 5,642 m.
Na ovu, nimalo naivnu, ekspediciju ide tročlana družina iz Novog Pazara i u Rusiji će se pridružiti ostalim planinarima iz Srbije koji će poći malo ranije iz turističkih razloga. Na put polaze 17.07.2007.g i ako Bog da posle 5-6 dana osvojiti i ovu planinu.
Ekipu iz Pazara predvodi iskusni Basko tako da nema sumnje da će ekspedicija biti besprekorna i uspešna. Puno sreće i lepo vreme im želimo. (o) (o) (o)
  • Elbrus.jpg

Social bookmarks