Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko
  • »Utopljena u Casi« je autor ove teme

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 07. Februar 2005

Perverzija

Sto se rijech perverzija vechinom povezuje sa seksualnoshchu? Perversio je izopachenost ili naopakost, dok se kod nas odmah misli na seksualnu nastranost ili abnormalnost.

Ja recimo chesto imam obichaj rechi da je neko perverzno nashminkan ili obuchen , a da ni sama ne znam shta je u stvari perverzno.

Shta je za vas perverzija?
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

2

Prvo sto dolazi na pamet je odstupanje od pravila sredine, no to jos ne daje negativan predznak perverziji, ako se gleda relativisticki.

Pred Poslanikovo a.s. preseljenje na ahiret, kad su muslimani vidjeli koliko je onemocao dosli su uplakani pred Njim i pitali su: Allahov vjerovesnice, sta cemo mi bez tebe, kako cemo svoje probleme rijesit, Poslanik a.s.: Kur'an ce vam bit vodic, Dobro, nastavise oni, ako se sretnemo sa problemom za cije rjesenje u Kur'anu ne mozemo naci uputstvo, Poslanik a.s.: Onda je tu moj Sunnet. A sto ako i u Sunnetu ne mozemo naci rjesenje, onda Poslanik a.s. rece: Allah dz.s. je u srce covjeka kad ga je stvarao usadio istancani smisao za odvajanje dobra od zla. Slijedite ga i necete zalutati.

Dakle od relativizma mozemo preci na apsolutnu normu ponasanja, svaki covjek zna da odvoji dobro od zla a na njemu je da odluci. Onda perverzija ne moze biti odstupanje od normi sredine, zar naseg Poslanika njegova sredina(Meka u pocetku) nije nazvala najgorim epitetima. Proizilazi da je perverzija cinjenje zla i loseg uprkos urodjenom smislu spoznaje svakog za dobro.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Ja za to ne bih rekao da je perverzija,da mi izvinite na izrazu to je vise "kurvinski" nego perverzno.

Ja za perverziju racunam ovo:

-Pedofilija
-Sadomazo
-Homoseksualnost
-Neke "sekte" koje u svojim obredima koriste napitke od krvi,spermatozoida,urinu neznam dal je to bizarno ili perverzno.
U globali je "seksualno zadovoljavanje nekih osoba" perverzija ili bizarnost.
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks