Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen
  • »E-B« je autor ove teme

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 07. April 2006

Petak 07.04.2006. Ubijeno 79 muslimana Iraka

U koordiniranom napadu trojice bombaša samoubojica odjevenih u žene na šijitske džamije u Bagdadu u petak je poginulo 79 osoba, a 130 ih je ranjeno

BAGDAD - ‘Sedamdesetdeveti devet osoba je poginulo, a 130 ih je ranjeno’, objavila je iračka televizija pozivajući se na bolničke izvore.

Trojica su muškaraca bili odjeveni u tradicionalnu nošnju šh'iitskih žena kada su aktivirali naprave na sebi - dvojica u džamiji, a jedan ispred, objavila je policija.

Neki su policijski izvori najprije govorili o atentatorima ženama. Ovaj je atentat najveći od napada izvedenog u studenom 2005. godine.

Šhi'e su meta i ovo je sektaški napad. Ništa to ne može opravdati, to je čista sektaška mržnja’, kazao je jedan od šhi'itskih čelnika Jalal al Deen koji je bio u džamiji za vrijeme napada.

Džamija koja se nalazi u sjevernom dijelu Bagdada pripada SCIRI-ju, najsnažnojoj stranci unutar vladajućeg iračkog Šhi'itskog saveza.

Hina
petak, 07.04.2006.

http://www.aftonbladet.se/vss/nyhet...,806228,00.html
http://www.tportal.hr/vijesti/svije...07/0338006.html

Ja Rabi dragi Allahu, ovi koji ovako ubijaju muslimane sebe nazivaju "mudzahedini" i misle da ovo rade tebi za ljubav.
Ja Rabi dragi Allahu, kazni ih zato nesnosnom kaznom.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 07. April 2006

Puno puta kroz historiju muslimani su zestoko stradali od ruku onih, koji sebe nazivaju vjernicima i koji tvrde da boziji zakon sprovode!

Da nam je Allah dragi na pomoci.

"Nece Allah ukazati na pravi put narodu koji sam sebi nepravdu cini." (Ali `Imran, 86)
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Subota, 08. April 2006

Zarkavi: "... za svakog ubijenog muslimana, ja ću ubiti 10 muslimana; za svaku srušenu džamiju, ja ću srušiti stotinu džamija,..."

Ironični komentari ptičica:

"Krstašima se noge vjerovatno tresu zbog ovakvih odmazda."
"Pored ovakvih muslimana, neprijatelji nam nisu potrebni."

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 10. April 2006

Citirano

Orginalno od E-B

Ja Rabi dragi Allahu, ovi koji ovako ubijaju muslimane sebe nazivaju "mudzahedini" i misle da ovo rade tebi za ljubav.

Jednom davno sam slusao nekakvu diskusiju o terorizmu i jedan od analiticara rece da ideoloske grupe koje izvode teroristicke napade obavezno stave svoj potpis, tj. obavezno preuzmu odgovornost za napad jer jedino tako njihov akt ima nekog smisla.

Je li neko preuzeo odgovornost za ovaj napad?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od ed
Jednom davno sam slusao nekakvu diskusiju o terorizmu i jedan od analiticara rece da ideoloske grupe koje izvode teroristicke napade obavezno stave svoj potpis, tj. obavezno preuzmu odgovornost za napad jer jedino tako njihov akt ima nekog smisla.

Ma jok. To bi važilo onda kada bi se radilo o konkretnim ciljevima neke organizacije i aktu kojim bi oni htjeli da skrenu pažnju na sebe.

Masakri koje nonstop gledamo širom Iraka nemaju veze sa dosadašnjom terorističkom praksom, tj. imaju za cilj nešto sasvim suprotno - izazivanje fitne i skretanje pažnje na drugog.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od alBazari

Masakri ...... imaju za cilj nešto sasvim suprotno - izazivanje fitne i skretanje pažnje na drugog.

Znaci iza ovih masakara ne stoje muslimani?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od alBazari

Masakri ...... imaju za cilj nešto sasvim suprotno - izazivanje fitne i skretanje pažnje na drugog.

Znaci iza ovih masakara ne stoje muslimani?

Za one koji sve to osmišljavaju mogu slobodno reći da nisu muslimani. To što je neposredni izvršilac i po neki zalutali, nervozni musliman koji ne vidi dalje od svog nosa uopšte ne mijenja karakter počinjenog akta.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

A kako vidis u svemu ovome ulogu stranih obavjestajnih sluzbi?

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

9

Mislim da AlBazari želi reći da, ako se radi o nekom scenskom terorizmu, onda scenario može biti sa potpisom neke terorističke gurpe ili bez potpisa, zavisno kakav se scenario želi imati. To je dakle, u slučaju da neko scenira.

Sa druge strane postoji i ona opcija koja zagovara to da ne scenira niko, već tih organizacija zaista ima.

Ja mislim da je oboje zatupljeno i da je mix ovog dvoa bliže istini, koju mi svakako sa ove daljine ne možemo znati.

Pogledajmo situaciju u Novom Pazaru, oko bilo čega, pa nam je teško skontati ko šta radi, zašto, da li je nečiji ili je samostalan, itd.

Dakle, pošto nemamo jasnih dokaza o čemu se tamo radi onda se ne bismo smjeli usuđivati davati osude, tj. optuživati nekoga za nešto.

Sve su kombinacije moguće. Zašto? Pa zato što je smutnja. A kada je smutnja, veoma je teško razaznati stvari realnim, pa je stoga velika šansa da se čovjek ogriješi. Stoga treba u ovim vremenima biti oprezan i ograničiti se na one globalno političke stvari.

U Iraku je rat, haos, itd. Naravno je da tamo ima i mrtvih i ranjenih i ubijenih i ubica i ovog i onog, to je neminovno. Sve to razaznati je nevjerovatno teško.

Jedno je jasno. Amerikanci se ponašaju hegemonistički. Rade šta im je volja i pitanje je vremena kada će se svijet suprotstaviti tome. Sve više sada govore o napadu na Iran. Dakle, nastavljaju dalje.

Kroz historiju je poznato da svako ko je krenuo da osvaja svijet krenuo je ka svojoj propasti.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od ed
A kako vidis u svemu ovome ulogu stranih obavjestajnih sluzbi?

Naravno da su one te koje osmišljavaju.

jas min

Početnik

(10)

• »jas min« je zabranjen

Datum registracije: 22.03.2006

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od E-B

Ja Rabi dragi Allahu, ovi koji ovako ubijaju muslimane sebe nazivaju \"mudzahedini\" i misle da ovo rade tebi za ljubav.

Je li neko preuzeo odgovornost za ovaj napad?

tipican primjer zamene teza. Nepotkovana, nedokazana, i naravno neobavezujuca izjava, nekog tamo nama nepoznatog analiticara, koja se defacto uzme kao polazna istina na osnovu koje se hoce nametnuti svoj stav, ili kako to ovaj autor obicno radi: pobiti necija tudja ideja. Pokusaj propao... a pokusaj imao za cilj da umanji krivicu i ljagu sa vehabija...
Pisi propalo.
Ko bi drugi nego vehabije? to je organizacija koja se spontano okuplja... veze ih zajednicka mrznja prema istim stvarima, i jednak unutarnji bijes koji ih pokrece da cine iste stvari: osudjuju i unistavaju sve sto nisu oni. tako sebe stite, tako se medjusobno podrzavaju, i tako jedinu (preko potrebnu) potvrdu dobijaju (namecu i osiguravaju).
Iz dna srca osudjujem.. (za razliku od gore citiranog).

Social bookmarks