Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko
  • »angel undercover« je autor ove teme

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 09. Novembar 2003

Pismo od Iblisa

Vjernici,

vidjeo sam vas jučer kako obavljate vaše svakodnevne poslove. Probudili ste se bez upućivanja molbe (zahvale) Bogu. Štaviše, niste blagoslovili ni vaše jelo (rekli “bismillah” prije jela) niti klanjali sinoć jaciju. Tako ste nezahvalni da vas prosto neizmjerno volim.

Ne mogu ti dovoljno opisati kako sam samo sretan što nisi izmijenio svoj način života. Budalo, pa ti si moj! Sjeti se, ti i ja zajedno smo godinama a još uvijek te ne volim. Ustvari te mrzim, mrzim ono što je Allah stvorio od gline a potom nam naredio da se tome poklonimo. Kako ću se klanjati glini, kada sam sâm stvoren od vatre!

“Ja” sam nadmoćniji od tebe. “Ja” ne griješim. Sve što “ja” radim ispravno je. Tebe koristim samo da Allahu dokažem da je u krivu.

Izbacio me iz Dženneta (Raja), zato ću tebe koristiti koliko god je to moguće kako bih dokazao da sam u pravu i da sam bolji od svih vas budalâ, u svakome pogledu. Moj život (posljednje počivalište) je Džehennem (Pakao), ali za sve vrijeme koje mi je Allah podario dat ću sve od sebe da što više vas, budalâ, povedem sa sobom – u Pakao.

Vidite, budale, ALLAH VAS VOLI i ima za vas velike planove. Također znam da nemam nad vama moć ukoliko svoj život svojevoljno ne predate meni; i ne zaboravite da sam obećao Allahu (Bogu) da ću vam od života napraviti “živi pakao”. Tako ćemo zajedno provesti dva vremena. A to stvarno Allaha boli. Zahvaljujući vama.

Uz pomoć vas, pokazujem Mu ko je od nas bolji i kako je On napravio grješku. Za sve vrijeme koje provodimo zajedno.

Gledamo filmove bezobraznoga sadržaja, proklinjemo druge ljude, dernečimo (lumpujemo), odlazimo u disko klubove, do kasno ostajemo van kuće, krademo, lažemo; licemjerni smo (dvoličnjaci), kršimo obećanja, prejedamo se, kazujemo prostačke viceve, ogovaramo, ljudima “zabijamo nož u leđa”, ne poštivamo starije i predvodnike, ne poštivamo džamije; nepristojno se ponašamo – sigurno ne želiš sve ovo napustiti!

Hajdemo, budale, gorimo zajedno zauvijek! Za vas imam “vatren plan”.

Ovo je samo moje pismo zahvale tebi. Želim ti reći “hvala” što si mi dopustio da upravljam tvojim budalastim životom. Tako si naivan da ti se smijem. Kada si kušan grijehom, na to odgovaraš smijehom – ha, ha, ha; gadiš mi se.

Činjenje grijeha uzima svoj danak na Ovome životu. Izgledaš najmanje 20 godina stariji, jer trebam svježu krv. Zato hajde, podući i svoju djecu kako da griješe. Sve što trebaš uraditi je duvati, piti alkohol, varati, kockati, ogovarati, lagati te slušati i plesati na muziku prvih deset pjesama top liste.

Sve ovo radi pred svojom djecom, tako će poslije i ona to raditi. Djeca to vole. I tvoja djeca će biti s nama u Džehennemu (Paklu). To je najbolje što ti i ja možemo uraditi za tvoju djecu.

Pa, budalo, moram te pustiti da ideš sada. Eto me nazad za par sekundi da te ponovno kušam.

Ako se ne opametiš, nećeš negdje odjuriti, pokajati se za svoje grijehe, živjeti za Allaha (Boga) ovaj preostali dio života pred tobom. Nije moj običaj da upozoravam, ali biti u tvojim godinama i dalje griješiti, to postaje malo smiješno. Nemoj me pogrešno shvatiti, još uvijek te mrzim i ne želim u Pakao sâm otići.

Uvijek čekajući na tebe

Šejtan, Đavo, Iblis

P.S.Ako me stvarno voliš, ovo pismo nećeš podijeliti ni sa kim.
I am a woman above everything else

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 10. Novembar 2003

Esselamu alejkum!

Brate, gdje si nasao ovaj tekst?

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

3

selam alejkum

sestra :D
Ne sjecam se odakle, samo ja gdje god naidjem na text da mi zapne za oko ja to caskom na cedej snimim i onda postiram tu i tamo po forumima. Imam ih samo oko 500 kom :)

love

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Halali, nisam bio pozoran na ime pa nesvjesno pogrijesih nazvavsi te bratom.
Uglavnom bih volio radi autenticnosti teksta i njegove upotrebne vrijednosti . Tekst je zanimljiv ali malo sladunjav pa ako ti nije tesko da izbrskas odakle si ga uzela.
Selam i hvala!

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

5

selam alejkum

Pa vidi, malo mi je nelogicno da bi seki ( sejtan ) sjeo i pisao tebi i meni pismo, zar ne ? :)

love

6

Utorak, 11. Novembar 2003

sansov omiljeni pretrazivac ce ti pokazati gde se moze naci taj text.

Izvod: Pismo od Iblisa (Satane)
Prijevod: Samir Beglerović
Datum: 29.03.2003.
mogu ja da se potpisem i bolje...

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

7

Utorak, 11. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od fingersbroken
sansov omiljeni pretrazivac ce ti pokazati gde se moze naci taj text.

Izvod: Pismo od Iblisa (Satane)
Prijevod: Samir Beglerović
Datum: 29.03.2003.

Puno hvala fingersbroken!
Selam!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Vehb bin Munebbih r.a. prenosi: "Milostivi Allah je naredio Iblisu: "Idi Mom Poslaniku i reci da ces istinu govoriti na sve sto te bude pitao!"
Nakon ovoga prokleti sejtan dodje kod Allahovog Poslanika a.s.,u ruci je drzao jedan stap gvozdenog vrha, a on sam bio je u liku starca...
Milost svjetovima, Muhammed a.s. ga je upitao:
-Ko si ti?
Starac odvratnog lica odgovori:
-Ja sam Iblis!
-Zasto si dosao?
-Poslao me je tvoj Gospodar. Naredio mi je da ti ispravno odgovorim na sve ono sto me pitas...

Nije vidjeno da je sejtan posijao ikakvo zrno dobra, ali kako god bilo, ovog puta ce na svako pitanje odgovoriti istinu ( jer mu je Allah zapovijedio da ce ga unistiti istog momenta ako slaze nesto Poslanika).

Prvak Univerzuma, a.s. upita:
-O, prokletnice, koliko imas neprijatelja u mom Ummetu?
Sejtan izbroja jednog po jendog i bez ustrucavanja rece:
-Petnaest!
Allahov Casni Poslanik a.s. se zainteresova:
-Reci ko su oni?
Iblis naredja:
-Prvi si ti, o Allahov Poslanice! Zatim, pravedan vladar, dakle pravedni vodja drzave, skroman bogatas, trgovac koji istinu govori, ucenjak koji se mnogo boji Allaha, vjernik koji savjetuje, musliman koji posjeduje merhametli srce, pokajnik koji ustrajava na svom pokajanju, osoba koja se cuva harama, vjernik koji se lijepo ophodi prema ljudima, vjernik koji je od koristi ljudima, hafiz koji uvijek uci Kur'an i ophodi se po njemu, osoba koja u noci ustaje i klanja namaz dok ostali insani spavaju...Eto to su moji neprijatelji unutar tvog Ummeta!

Zatim Muhammed a.s. pita:
-Ko su ti prijatelji i pomagaci iz mog Ummeta?
Sejtan kaza ovako:
-Ima ih 10 grupa Allahov Poslanice!
-A ko su oni?
-Okrutan vladar, oholi bogatas, lazljivi trgovac, pijanica, zene koje pjevaju pjesme, osoba koja cini zinaluk,oni koji jedu imetak jetima, oni koji napuste namaz ili oni koji su nemarni prema namazu, oni koji ne daju zekat ili oni koji sprjecavaju njegovo davanje, i jos oni cija je zudnja dugorocna...."
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

kalem&

Početnik

(10)

• »kalem&« je muško

Datum registracije: 16.02.2004

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 31. Maj 2004

Sve je ovo lijepo sto je receno ovde,al ne trebamo se puno upustat u ovake predaje jer su to israilijati.'Israilijati 'su stvari koje su jevreji ubacili u prva tri stoljeca u islamsku vjeru, tako da je dosta toga zabranjivano sto je dozvoljeno,a dozvoljavano ono sto je zabranjeno.

Sve predaje koje se ne nalaze u 'kutubu site' tj, sest najpoznatijih prenosilaca hadisa ubrajaju se u najverodstojnih ,a sve sto je van njih je apokrifno ili lazno.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

10

Utorak, 01. Juni 2004

Esselamu alejkum

Citirano

Orginalno od kalem&

Sve predaje koje se ne nalaze u 'kutubu site' tj, sest najpoznatijih prenosilaca hadisa ubrajaju se u najverodstojnih ,a sve sto je van njih je apokrifno ili lazno.

Valah keleme hrabra izjava, nema šta. Tako lako proglasiti sve hadise van kutubu site lažnima nije mala stvar. Ja, da ti pravo kažem, ne bih smeo takvo nešto da izjavim.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

11

Utorak, 01. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Slazem se u potpunosti sa Sandzackim sinom. Zaista hrabra izjava. Hajde barem rece, treba ostalim zbirkama oprezno prici ili tako nesto, ali odmah klot apokrifni su ili lazni to je vec krupna izjava. Pripazi malo, zarad tvojeg dobra.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Shady

Učenik

(10)

• »Shady« je muško
  • »Shady« je zabranjen

Datum registracije: 03.01.2005

• Poruku poslati

12

Subota, 08. Januar 2005

Davno se nisam više ismijao, nego ovom tekstu.

Pa taj šejtan i nije tako loš...! A čini se i da je pomalo priglup!

merjem

Početnik

(10)

• »merjem« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

13

Srijeda, 12. Januar 2005

Citirano

Orginalno od Shady
Davno se nisam više ismijao, nego ovom tekstu.

Pa taj šejtan i nije tako loš...! A čini se i da je pomalo priglup!

;( Allhu smiluj se nama koji u tebe vjerujemo onako kako treba i uvedi nas u dzenetske basce prozivi nas u drustvu poslanika i tvojih dobrih robova!!! Allahu zahvaljujemo ti se na blagodati vjere Islama I sacuvaj nas od prokletog sejtana i njegovih pomagaca i od ljudi i od dzina.
Esselamu alejkum MERJEM

Shady

Učenik

(10)

• »Shady« je muško
  • »Shady« je zabranjen

Datum registracije: 03.01.2005

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 13. Januar 2005

Mislim da bi za ovakve sadržaje trebalo otvoriti SF podforum. :)

Social bookmarks