Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 31. Oktobar 2006

Pitanja nevezana za Forum

Chesto se desi da me interesuje poneshto, a ne ide da otvaram novu temu da bi mi neko neshto ukratko objasnio, te tako ostanem uskracena za odgovor. :) Ukoliko postoji ovakva tema (ja je nisam videla), molim moderatore da me preusmere...

Imam dva pitanja:

1. Chime poravnati gips u udubljenju nepravilnog oblika: rukom, nekom plochom ili...? Treba mi skoro perfektno poravnanje. Imajte u vidu da ce plocha biti polozena horizontalno.

2. Razlika izmedju U.S. Citizen i Lawful Permanent Resident. Da li stranac postaje ovo prvo ili ovo drugo kad dobije americhki pasosh? Nadam se da ce mi na ovo pitanje moci odgovoriti neko od "Amerikanaca" sa Foruma.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

2

Srijeda, 01. Novembar 2006

ko bude znao odgovor na ovo prvo pitanje taj je genije.ja sam ga 10 puta procitao i zamislim da je to kao neki chup,ali posle se zapitam otkud ja da znam.ukoliko ne dobijes odgovor,nema ti druge nego da zamislis da si samouki majstor pa to sama nekako da uradis.
a za ovo drugo pitanje imamo ibn masuda.ja mislim da kad neko postane drzavljanin(citizen)neke drzave onda ima pravo na pasos.a ono drugo ne znam sta znaci(mozda dozvola za setnju)ali ipak treba pitat ibn masuda

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Sting Lady

2. Razlika izmedju U.S. Citizen i Lawful Permanent Resident. Da li stranac postaje ovo prvo ili ovo drugo kad dobije americhki pasosh? Nadam se da ce mi na ovo pitanje moci odgovoriti neko od "Amerikanaca" sa Foruma.

U.S. Citizen znaci da si americki drzavljanin, a Lawful Permanent Resident, poznatije kod nas kao "zelena karta" (green card) znaci da imas pravo na neograniceni boravak u US, ali ne i drzavljanstvo. Sa zelenom kartom ne mozes da dobijes pasos, tako da svako ko ima pasos ima takodje i americko drzavljanstvo (US Citizen).

Standardan put za stranca je da prvo dobije zelenu kartu, pa da nakon toga aplicira za drzavljanstvo, za sto mu treba 5 godina nakon dobijanja zelene karte ili 3 godine u slucaju da je u braku sa americkim drzavljaninom.

Postoji gomila vrlo egzoticnih nacina da se dobije zelena karta, ali standardni su obicno preko posla, ulaskom u brak sa americkim drzavljaninom ili preko rodbinskih veza (braca, sestre, deca ili roditelji americkog drzavljanina imaju pravo na zelenu kartu). Naravno, tu je i lutrija svake godine.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

4

Hvala, Chonbey, I expected you. :)

Shto se prvog pitanja tiche, da malo bolje objasnim. Zamislite da treba tanjir da napunite gipsom. Mislim da je pitanje jednostavno: chime je najbolje poravnati vrh da bi povrshina bila ravna. Predlozili su mi prstima, ali necu moci prstima dobro da poravnam.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Za ovo prvo pitanje je mozda najbolje prvo dobro napunis tu posudu, malo preko vrha. I onda da uzmes neku ravnu plocu i da sa njom poklopis vrh. Jeste jednostavno resenje, ali mozda bi moglo da upali :)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

6

Moram ipak ubaciti josh dodatnih informacija... ;)

U tu posudu, zamislicemo opet da je tanjir, trebam da ubacim josh neshto shto ce reljefno da se nazire iz nje, i to zauzima jedan delic posude, ali dovoljno da ne mogu da stavim plochu iznad gipsa i tako poravnam. Treba, dakle, neshto manje povrshine.

A dobra ti je ideja, @ef... :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

7

Mozda bi ipak mogla ploca . . . Ali tako da je probijes na njoj neku rupicu dovoljnu da prodje taj reljefni deo.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Sting Lady

1. Chime poravnati gips u udubljenju nepravilnog oblika:

Gde su gradjevinski inzenjeri ??????? Gde su vodje baustela ;)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Sting Lady
1. Chime poravnati gips u udubljenju nepravilnog oblika: rukom, nekom plochom ili...? Treba mi skoro perfektno poravnanje. Imajte u vidu da ce plocha biti polozena horizontalno.

Ima ona lopatica koja služi upravo za te stvari. Nešto metalno ravno sa drvenom drškom. Ne znam kako se tačno zove, ali se koristi baš za poravnavanje takvih materijala. Ova ideja sa pločom deluje ok. A šta nam to hairli majstorišeš :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Ima ona lopatica koja služi upravo za te stvari. Nešto metalno ravno sa drvenom drškom. Ne znam kako se tačno zove

Shpaklica. :]
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od Tashke

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Ima ona lopatica koja služi upravo za te stvari. Nešto metalno ravno sa drvenom drškom. Ne znam kako se tačno zove

Shpaklica. :]

Jeste shpaklica ali ona to nece moci poravnjat,pojavice joj se udubljenja.
" Bilen alemlere rahmettir "

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 02. Novembar 2006

Nisam ja ni rekao da moze spaklicom vec sam samo rek'o kako se zove predmet koji je zuti cvijet opisala a nije mogla da mu se seti imena.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 02. Novembar 2006

Hmmm... Razmisljam o tome ko peva ovu pesmu: "Pamtim one lepe sve dane, godine, neka traje makar to, kad nam drugo nije sudjeno..."
Ako neko zna, neka mi pomogne, pls. Pesma mi se mnogo svidja.. :)
P. S. - Nadam se da sam ovo napisala u odgovarajucoj temi... ;)
Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

14

Petak, 03. Novembar 2006

Jugosloveni - Nama nije sudjeno
P.S. Jes', to je ta tema! ;)

Je li neko gledao film "Kako je nastala vatra" (ja nisam), americhka produkcija, nije nov...? Ne mogu da nadjem originalni naziv na engleskom, a treba mi... Ovi nashi prevode naslove kako stignu, pa ljudi ne mogu da prepoznaju filmove po naslovu...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

15

Petak, 03. Novembar 2006

Ja imam vise pitanja al mi ovo najprece. Trebaju mi linkovi iz elektrotehnike -TEVENENOVA TEOREMA-. Pa ako neko zna nekiiii...neka javi :)

hvala.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Dzeniii

Početnik

(10)

• »Dzeniii« je žensko

Datum registracije: 30.08.2006

• Poruku poslati

16

Petak, 03. Novembar 2006

Sting Lady, hvala ti puno... ;)
Neka nasa ljubav bude kao prolecna kisa koja sitno pada a preplavi obale....

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

17

Petak, 03. Novembar 2006

@iMan-a:

Evo nekih linkova (i nisu "neki"). ;) Ima vezbica, neshto kratko o teoremi, i josh poneshto...

http://www.fe.untz.ba/predmeti/elteh/teo…aboratorija.htm
http://www.vets.edu.yu/smerovi/predmeti/…a%20TEVENEN.zip
http://default.co.yu/~trooper/sietf/osnovi_elektronike.pdf

Ukoliko ti engleski nije problem, ovi linkovi vec mogu biti od koristi, mnogo su konkretniji i opshirniji na temu koju trazish od ovih na srpskom:

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hba…c/thevenin.html
http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hba…ric/acthev.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Thevenin´s_theorem

@Dzeniii: Nema na chemu. ;)

. . .

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

18

Petak, 03. Novembar 2006

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

19

Petak, 03. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Je li neko gledao film "Kako je nastala vatra" (ja nisam), americhka produkcija, nije nov...? Ne mogu da nadjem originalni naziv na engleskom, a treba mi... Ovi nashi prevode naslove kako stignu, pa ljudi ne mogu da prepoznaju filmove po naslovu...

Ovo je bilo najblize sto sam nasla. Znas li bar ko su glumci ili neki podatak vise? Ovo sto sam nasla skoro ti i ne bi moglo pomoci, osim ako ti treba samo originalni naziv, pa bi se desio da je taj. Pokusaj pretraziti u ovoj imdb bazi.

http://www.imdb.com/title/tt0295995/
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

20

Petak, 03. Novembar 2006

Hvala ti, Karakterna. :)

Bice da to nije to, ovaj link vodi na film koji je iz 1900. godine, crno-beli film. Onaj koji meni treba je nastao verovatno pre nekoliko godina, i u njemu se pojavljuje jedan od Monti Python-ovaca. Nadam se da je ova informacija od pomoci. Bilo bi dobro da nadjem ovaj film do 24.11. jer treba da bude deo jednog paketica, ali ako bude i kasnije - nije problem.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks