Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 27. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Pravnica
Zna li neko internet stranicu gde se moze za DZ :D procitati novi ustav Srbije ?

Evo na ovom linku možeš preuzeti novi Ustav Srbije:
www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta…_Srbije_lat.doc

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

82

Nije da nije vezano za forum (vezano je):

Sad kad sam otvorila portal foruma sve je umanjeno...odjednom, nemam pojma sta mu je... Jedva se vidi sta pise. (nisam ja kratkovida, ovo je previse malo :O ).

Sta mu je bilo? Sta da radim?
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

83

Idi na View-Text size- i tu izaberi neku vecu velicinu teksta, probaj da se nece nesto popravit ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

84

Ups, kako prostoooooooo :O

Hval ef, ja poceh da gubim vid :O
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

85

Petak, 01. Decembar 2006

Ima li neko od Forumasha neko uputstvo o radu u Word-u i o korishcenju Interneta? Ja sam imala neshto odshtampano, ali ne mogu da nadjem, a treba da poshaljem nekome... Dakle, neshto osnovno, a ipak dovoljno za rad na kompjuteru.

I neki link vezano za to bi dobrodoshao ukoliko ne nadjemo nishta konkretno...

Hvala unapred. :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

86

Petak, 01. Decembar 2006

Vala Lady ima ja i to mnogo dobar,Word u nekoliko lekcija,inace to je stampao institut u Vinchi(?!)ali neznam kako bi ti to poslao,umoran sam pa mi ne pada nijedna idja.Mozda postom...?
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

87

Nedjelja, 10. Decembar 2006

Ko zeli ima mogucnost za pripravnicko mesto u firmi drivesjonsen.de za dvoje koji su bliski, jer imaju smestaj u istoj sobi, dakle, idealno je za dva dobra druga, dve dobre drugarice ili dvoje koji su vec vereni ;) Sve dalje informacije za one koji su zainteresovani mogu proslediti na pm.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

88

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

Koja je to firma? Link koji si naveo nije ispravan.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Alma

Početnik

(10)

• »Alma« je žensko

Datum registracije: 30.06.2006

• Poruku poslati

89

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Ima li neko od Forumasha neko uputstvo o radu u Word-u i o korishcenju Interneta? Ja sam imala neshto odshtampano, ali ne mogu da nadjem, a treba da poshaljem nekome... Dakle, neshto osnovno, a ipak dovoljno za rad na kompjuteru.

I neki link vezano za to bi dobrodoshao ukoliko ne nadjemo nishta konkretno...

Hvala unapred. :)

Sting Lady, ovde mozes naci e-book za Word i puno drugih stvari na nasem jeziku:
http://www.tutoriali.tk/

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

90

Utorak, 12. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Ko zeli ima mogucnost za pripravnicko mesto u firmi drivesjonsen.de za dvoje koji su bliski, jer imaju smestaj u istoj sobi, dakle, idealno je za dva dobra druga, dve dobre drugarice ili dvoje koji su vec vereni ;) Sve dalje informacije za one koji su zainteresovani mogu proslediti na pm.

I Abfangjäger, sta bi sa ovom ponudom? Link koji si postavio ne radi, a ne znamo ni koja je firma u pitanju. Ne drzi nas u neizvesnosti, jer sam sa jednim drugom zainteresovan za pripavnicko mesto.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

91

Srijeda, 13. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od ed
Zadnji dio u linku 22#431 oznacava 22. stranu na temi i 431. post u temi. Svaka strana ima 20 postova. Ako bi htio na ovoj istoj temi da linkom uputis na stranu 5 i na drugi post na toj strani onda ce zadnji dio izgledati: 5#82 (85 zato jer imas na prve cetiri strane 4x20 postova plus dva posta sa pete strane. Probaj.

Ed, super! I mene je ovo interesovalo! Interesuje me i da li je moguce da, recimo, na strani na kojoj puno teksta (koja nije podeljena prilozima i sl.) linkom uputimo na odredjeni deo strane, npr. pochetak odredjenog pasusa?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

92

SL, mislim da za to nema nikakve sanse.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

93

Citirano

Orginalno od @ef
I Abfangjäger, sta bi sa ovom ponudom? Link koji si postavio ne radi, a ne znamo ni koja je firma u pitanju. Ne drzi nas u neizvesnosti, jer sam sa jednim drugom zainteresovan za pripavnicko mesto.

Selam hadzija i sorry sto tek sa zakasnjenjem odgovaram na tvoja postavljena pitanja. Zbog cestih obaveza vani, cesto ni kuci nijes. Ali dobro za ovu priliku to uposte problem nije. Vazno je i
meni je @Ef-e efendijo drago sto te je zaniteresovala ponuda. Bitna je samo volja a sve drugo su izgledi da se stvar srediti da - povoljni. No kad vezano za tvoje postaljeno pitanje o firmi razmislim bude mi jasno da mi nedostaju nasi termini da objasnim rec Immobilien Verwaltung und Auswertung cije me ova firma bavi. Dok neko ko je uporedjujuci ga sa mnom namackog jezika mocni ne pokusa da dobar preveod da, ja se nadam da ce tebi barem za prvu predstavu opisa posla dovoljno biti , ako kazem da je to otprilike isti posao koji je Donald Tumpf bavljeci se njime isti skoro do savrsenstva usavrsio a njega verujem sigurno poznajes . Ja mislim da njemu , u poslovnom smislu, za petama pogresno nije biti. Dakle mesto je jako perspektivno i bas bi bilo super kad bi ti ostvario svoju zelju za pripravnicim stazem bas u toj firmi jer preko prakse tamo da puno naucis dodatnog na teoretisko znanje od univeziteta pa i da insAllah strucno napredujes, ja sam siguran da mozes ! Ja verujem da bi na pravom mestu bio tu. Firma trazi sve profile inzenjera jer smatraju da na svakom fakultetu se moze nauciti pravilno analiticko razmisljanje i simtematici pristum resavanju problema, dakle, vazno sta studiras uopste nije ! Bitno je, sto se od inzenjera ocekuje ili bilo kog drugo ko je studirao, da inovativne ideje ima i to je sve . Ah da postoji samo jedan cvrst uslov, njega sam umalo zaboravio, a jako je bitan a to je da moras biti imatrikuliran kao student sto ces odgovarajucom potvdom dokazati i jos plus potrebno je izvrsno poznavanje engleskog jezika tj. siguran dojam prema partnerima u kolokvijalnom situacijama se ocekuje da ces ostavariti i poznavanje gramatike i pravopisa za slucaj da moras pisma pisati, a moraces jer cim to kao uslov traze.

Firma ima vise prestavnistva. Nalazes se u Londonu, Parisu i Frankfurtu. Ne znam koji od ovih gradova za tebe bi bio najpovoljni i da li je moguce uposte svuda apliciratrati, a jedino za Frankfurt pouzdano znam da je moguce. Naravno ako te zanimaju drugi gradovi, nije nikakav problem, raspitati se lako mogu. Kad se budes odlucio posalji krataku pm-poruku, poslacu ti mail gde ces direktno poslati svoju aplikaciju. U svakom slucaju ja ti srecu zelim, ako se budes kandidirao da insAllah budes i primljen. Ako me pitas da procenim izgled uspeha, ja mislim da su sanse velike.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

94

Mislim da nisi shvatio moje pitanje. Dakle, kratko i jasno: kako se zove ta firma i koja joj je internet adresa posto link koji si postavio ne radi?

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

95

Četvrtak, 14. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
... bude mi jasno da mi nedostaju nasi termini da objasnim rec Immobilien Verwaltung und Auswertung cije me ova firma bavi.

Immobilien Verwaltung und Auswertung
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

96

Četvrtak, 21. Decembar 2006

Kad sam bila u Pazaru, kupila sam sim karticu 064. Broj mi je i sad aktivan i juce sam dobila mms poruku, ali dok sam bila dole nisam aktivirala mms funkciju, pa moram ici pogledati na internet, ali tu je problem: ne znam sta moram upisati kada dodjem do ovog dela:
http://mmsc.mts.telekom.yu/mmawap/jsp/otp/login.jsp

U poruci sam dobila sifru, ali nista ne ide u prvi prozorcic, bilo sta da napisem.

Ima li neko pojma sta da se radi?
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

97

Subota, 23. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od @ef
Mislim da nisi shvatio moje pitanje. Dakle, kratko i jasno: kako se zove ta firma i koja joj je internet adresa posto link koji si postavio ne radi?

Iako mislim, da posle ovog sto sam ti gore vec napisao da se zaista stvarno zanimas, meni bi bilo barem logicnije kad bi me ovako nesto preko pm-a pitao, ali evo reci cu ti i adresu www. driversjonas.de

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

98

Četvrtak, 04. Januar 2007

Zna li neko koji clan bi trebao da se stavi ispred francuske rijeci oasis? Treba nesto la ili le je li? Nemam pojma s francuskim :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

99

Petak, 05. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna
Kad sam bila u Pazaru, kupila sam sim karticu 064. Broj mi je i sad aktivan i juce sam dobila mms poruku, ali dok sam bila dole nisam aktivirala mms funkciju, pa moram ici pogledati na internet, ali tu je problem: ne znam sta moram upisati kada dodjem do ovog dela:
http://mmsc.mts.telekom.yu/mmawap/jsp/otp/login.jsp

U poruci sam dobila sifru, ali nista ne ide u prvi prozorcic, bilo sta da napisem.

Ima li neko pojma sta da se radi?

Ako do sad nisi saznala kako ovo ide onda cu pokusati da ti pomognem.
U prvoj rubrici se ukucava broj telefona, au drugoj sifra koju dobjes. Format broja telebona ne bih znao, ali ima 5 nacina da bude ukucan:
1. samo broj bez 064
2.64xxxxxxx
3.064xxxxxxx
4.38164xxxxxxx
5.+38164xxxxxxx
naravno bez ikakvih znakova
Kod 063 je 2. nacin

U drugoj se ubacuje sifra

Ako ti ne dozvoljava da bilo sta ukucas, onda IE nema neke java file-ove, ali IE bi ti trazio da ih insatliras ako ih nemas.

Vecina MMS mail servera ako ne procitas poruku u nekom roku sam je brise sa servera. zato pozuri za svaki slicaj

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

100

Petak, 05. Januar 2007

kaleks, hvala.
4. nacin je pravi, mada pre nego sam pokusala svaki od tih nacina, bila sam ubedjena da sam vec sve od toga probala, ali izgleda da nisam. :S
Ali, poruka je izbrisana, nema je vise. Ali hvala u svakom slucaju, znat cu za drugi put. :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Social bookmarks