Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Vazija

Učenik

(10)

• »Vazija« je muško
  • »Vazija« je zabranjen
  • »Vazija« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2004

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. Oktobar 2004

Pitanje

Citirano

A) da ustavno-pravni status Sandzaka i polozaj bosnjackog naroda u Drzavnoj zajednici SCG nije rijesen, te da se obavezuju da ce se maksimalno, svim demokratskim sredstvimac zalagati za pravedno rjesenje statusa cjelovitog Sandzaka i polozaja bosnjackog naroda.

Procitah sporazum koji je potpisan izmedju ove dve politicke partije.Ideju kao takvu pozdravljam,a narocito postujem zalaganje, gospodina Suljevica i njegove stavove , u odnosu na polozaj Bosnjaka u Srbiji i Crnoj Gori.

Sobzirom da je Sandzak drzavno-pravno podeljen izmedju dve drzave, tj.Srbije i Crne Gore,na koji nacin je moguce ostvariti njegovu celovitost?

Drugo,ko bi bio u nadleznbosti da sprovede ovakvu nakanu,sobzirom da je Crna Gora pred referendumom i osamostaljenjem, zashta ima punu podrsku bosnjackog naroda koji zivi u crnogorskom delu Sandzaka.

Zanimali bi me odgovori na ova pitanja i vasa misljenja.

Hvala.

Vazija

Učenik

(10)

• »Vazija« je muško
  • »Vazija« je zabranjen
  • »Vazija« je autor ove teme

Datum registracije: 30.06.2004

• Poruku poslati

2

Srijeda, 13. Oktobar 2004

Interesantno da nema komentara.Ocekivao sam da ce neko odgovoriti na ova pitanja. o|

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

3

Srijeda, 13. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

U slucaju odvajanja Crne Gore onda se Sandzak cijepa na dva dijela. Koliko znam, u statutu NPS-a stoji da u tom slucaju Sandzak mora kompletan pripasti ili Srbiji ili Crnoj Gori.
Mislim da se radi o ovoj cjelovitosti.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

Datum registracije: 06.10.2004

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 14. Oktobar 2004

Kad je pisana ustavna povelja nash jedini predstavnik u toj komisiji za izradu iste, Esad Dzudzevich, je napustio komisiju i taj akt je postao neobavezujuchi za pripadnike nasheg naroda. Razlog je taj shto je donijet na ushtrb nas i shto nisu usvojene sugestije jedinog nam predstavnika, a i nas uopshte. Zanimljivo je da je predstavnik shestova, charovine, rajeticha i dezheve(ramiz crnishanin) ostao u toj komisiji i dao legitimitet usvajanju tog akta koji je donijet klasichnim pravnim nasiljem. Josh zanimljivije je da sad perspektivni momak koji se potpisuje Time_Out govori o tom, a uchestvovao je u kampanji partije koja predstavlja te, gorepomenute dijelove nasheg grada, ochito ne videvshi posljedice do kojih mozhe da dovede sjedenje u komisiji za pisanje ustavne povelje poznatog predstavnika nasheg naroda josh iz vremena CK(poznato je da je najvishe shto je taj uradio za boshnjachki narod to da je na sjednici nekog od tada mnogobrojnih odbora trazhio da se zatvori prozor da ga ne bi ubila promaha). Znachi, ukratko, licemjerno je da ovaj momak ishta govori po ovom pitanju :rolleyes: ?(
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 14. Oktobar 2004

Ja sam za cjeloviti Sandzak,ali u Crnoj Gori!!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Petak, 15. Oktobar 2004

Ja sam samo za cjelovit Sandzak, normalno ne onaj koga trazhi Cvetko i njegova "stranka protiv sandzaka" ?(
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

7

Petak, 15. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosanjaci i Bosnjacad.

Ko je taj Cvetko?

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Petak, 15. Oktobar 2004

Ma to je onaj sa bradicom koji zadnje vrijeme ganja neku prichu o "sandzaku" ko shto je don kihot ganjo vetrenjache X(

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

9

Petak, 15. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Ko je taj Don Kihot?

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 15. Oktobar 2004

Citirano

Originalno od Time_out
U slucaju odvajanja Crne Gore onda se Sandzak cijepa na dva dijela. Koliko znam, u statutu NPS-a stoji da u tom slucaju Sandzak mora kompletan pripasti ili Srbiji ili Crnoj Gori.

Mislim da se ne radi o statutu vec o "Platformi o preuredjenju odnosa u SRJ" koju je NPS izdao 2000. godine. U njoj se govori apsolutno o cjelovitom Sandzaku.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Social bookmarks