Niste prijavljeni

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

321

Četvrtak, 04. Maj 2006

Ne mogu gledati pisanja na temu: aktelne vijesti, događaji..., zašto je to tako? Jel to neka tehnička greška ili ne?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

322

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Ne mogu gledati pisanja na temu: aktelne vijesti, događaji..., zašto je to tako?

Zato sto nemaju svi pristup tom podforumu. :D

A i ne moras imati, sigurno si vec cuo da ce u Pazaru u subotu biti organizovano Vece Kur'ana sa najboljim ucacima iz svijeta.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

323

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od Spain
Ne mogu gledati pisanja na temu: aktelne vijesti, događaji..., zašto je to tako?

Zato sto nemaju svi pristup tom podforumu. :D

A i ne moras imati, sigurno si vec cuo da ce u Pazaru u subotu biti organizovano Vece Kur'ana sa najboljim ucacima iz svijeta.

Na ovom forumu sve vise i vise nekih ogranicenja, zatvaranja podforuma itd.
Kako su ove restrikcije krenule uskoro ce nama obicnim smrtnicima ovdje biti dozvoljena posjeta na samo par tema.

Nego dali neko zna sta je sa Sandzak forumom sto vec duze vrijeme ne radi.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

324

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Orginalno od E-B

Na ovom forumu sve vise i vise nekih ogranicenja, zatvaranja podforuma itd.

E-B, nije valjda da se poslije svega cudis sto su dva podforuma zatvorena?

Spain, burko, malo se nasalih. Bicu slobodan da pokusam odgovoriti na tvoje pitanje iako nisam ni prozvan ni pozvan jer nesto nam nema admina a ja ne volim da ti cekas :)
Podforum religija je ocigledno i dalje zatvoren. Jedino ga modeatori mogu citati i kako to vidimo iz prilozenog na njega i javljati. Jedina razlika izmedju tog podforuma i ostalih koji nama nisu dostupni je u tome sto (vjerovatno propustom u skripti) smo u mogucnosti da vidimo kada se neko od onih kojima je pristup omogucen (moderatori) na taj podforum javi.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

325

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Nego dali neko zna sta je sa Sandzak forumom sto vec duze vrijeme ne radi.

zatvoren je posto je vlasnik koristio ukradjenu forumsku scriptu ... treba prvo da plati pa da klati :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

326

Četvrtak, 04. Maj 2006

Ukradenu? Pojasni malo taj izraz ili ga zamijeni njemu adekvatnim kompjuterskim izrazom.

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

327

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Ukradenu? Pojasni malo taj izraz ili ga zamijeni njemu adekvatnim kompjuterskim izrazom.

Hvala.

eh ti adekvatni kompjuterski izrazi nazalost nedostaju u mom srpskom recniku :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

328

Četvrtak, 04. Maj 2006

E pa pošto je srpski jezik svakako nastao od bosanskog te je stoga bosanski jezik mnogo bogatiji od srpskog evo ja ću ti navesti adekvatan kompjuterski izraz koji je usvojen u bosanskom jeziku: Nelicencirana skripta.

Dakle, koristio je nelicencnu skrpitu te je stoga Forum isključen, ali će uskoro licenca biti plaćena i Forum će nastaviti sa radom, inšallah.

Sada je članovima i čitačima Foruma jasno da se ne radi o strašnoj stvari, jer je kod nas dobro poznato šta znači nelicenciran softver.

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

329

Četvrtak, 04. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
E pa pošto je srpski jezik svakako nastao od bosanskog te je stoga bosanski jezik mnogo bogatiji od srpskog evo ja ću ti navesti adekvatan kompjuterski izraz koji je usvojen u bosanskom jeziku: Nelicencirana skripta.

Dakle, koristio je nelicencnu skrpitu te je stoga Forum isključen, ali će uskoro licenca biti plaćena i Forum će nastaviti sa radom, inšallah.

Sada je članovima i čitačima Foruma jasno da se ne radi o strašnoj stvari, jer je kod nas dobro poznato šta znači nelicenciran softver.

Hvala.

ipak se meni vise svidja ona moja skracenica koju sam gore naveo : "ukradjen" :] sto mu na kraj isto dodje ko to ti sto si napiso :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

330

Ponedjeljak, 08. Maj 2006

Pa još ako dodamo da mi svi imamo te "ukradjene" programe razne na kompjuterima, ispadne da to nije ništa strašno u odnosu na neku drugu vrstu krađe. Ko još danas koristi licenciran softver? :D

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

331

Citirano

Orginalno od Spain
Pa još ako dodamo da mi svi imamo te "ukradjene" programe razne na kompjuterima, ispadne da to nije ništa strašno u odnosu na neku drugu vrstu krađe. Ko još danas koristi licenciran softver? :D

Hvala.

Ja ;)

barem 95% programa koje produktivno koristim :)

mada moram priznat da licno ne placam vec mi firma sve kupi sto mi je za rad kuci i na poslu potrebno.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

332

Hehe, jedno je firma, a drugo je svako od nas ponaosob, tj. lične potrebe. :) Nije lahko iz privatnog džepa izdvojiti tolike sume novca, barem nama ovdje u ovoj državi. Naša platežna moć nije baš jaka. :) Evo i kod mene u firmi su većina programa licencni, počev od operativnog sistema pa do programa koji se ovdje koriste.

Nadam se da ćemo nekada u budućnosti dostići standard i da će nam se kupovna moć povećati pa ćemo i u svojim kućama, privatno imati licencirani softver.

Baš bih volio znati da li se aktivno baviš kompjuterima ili ne? Odnosno, da li ti je kompjuter sastavni dio posla? A nakon toga ide i pitanje, da li si svoje znanje, tj. da li si praksu stekao koristeći licencirane ili piratske programe?

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

333

znam da nije lako iz privatnog dzepa kupovat tolke programe, al treba razumet i malo mislit na one koji godinama sede u supi i ulazu puno truda i vremena programirat takve stvari, priznajem da to misljenje nisam imao od uvek, malo me je sef uputio na prav put time sto nam je zabranio da koristimo "ukradjen" softver, u pocetku je bila zabrana koja se vremenski u sasvim normalnu stvar pretvori i koju pokusavamo u svakom slucaju da pratimo.

Citirano

Baš bih volio znati da li se aktivno baviš kompjuterima ili ne? Odnosno, da li ti je kompjuter sastavni dio posla?

radim u jednoj maloj firmi u prvom smislu kao administrator mreze, 1st i 2nd level support, malkice webdizajn i programiranje ... u svakom pravcu po malo :)

Citirano

da li si svoje znanje, tj. da li si praksu stekao koristeći licencirane ili piratske programe?

znanje sam stekao vecinom sa piratskim programima, ali operaticni sistem je uvek bio licenciran, ostali programii ne, ima jedne male prednosti u tim piratskim programima, to jest da svako ima mogucnost da isproba nesto pre nego sto ulozi velike pare, zato smo sve programe sa kojim sam ja prije radio i ustanovio da su potrebni za produktivan rad licencirali ... radi se o programima kao dreamweaver, photoshop, neki administrativni proigrami i ostale sitnice. Svakom licencijom se ujedno i podrzava firma koja izdaje te programe, zamisli samo dokle bi sad bili kad bi svi mi koristili ilegalan softver ... i zamisli dokle bi stigli kad bi se taj problem resio ... vise kupaca, vise ideja od strane programera, i na kraju bolje za korisnika....

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

334

Dakle, došli smo do zaključka da ima jedna kategorija ljudi koja zaista ima opravdanja da koristi piratski softver, a ima i druga skupina koja nema jakog opravdanja za to.

Eto recimo, mi na ovim prostorima ne bismo mogli skori ništa naučiti o nekim skupim programima da nije bilo pirata. To da treba koristiti licenciran softver okej je, i ja sam za, ali ko može. A ko ne može.... ;)

Kada kažem skupi programi mislim prije svega na AutoCAD, ArchiCAD, 3D MAX, itd. Daklde treba biti razuman prema svakom, osim prema onima koji nemaju razumijevanja prema drugima, pa napadaju direktno iz svoje pozicije sve one koji ne misle kao on, zar ne?

Dakle, prije svega najbitnije je medjuljudsko razumijevanje, pa onda razgovor na bilo koju temu.

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

335

pa neznam, ja nemam recimo pare da napravim vikendicu negde na hrvatskom primorju, il da vozim najnovije auto, il da putujem po svijetu ... jel treba sad da pocnem da kradem da bi mogo to da ostvarim ?

zato ja mislim malo drugacije, ko moze nek uziva, ko ne moze onda mora malo da dotakne na kocnicu i da zivi onako kako mu financiska situacija dozvoljava, ili ? :)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

336

E pa vidis u tome i jeste problem. Ja ne bih te dvije vrste "kradje" stavljo u isti kosh, jer zaista to i nisu, osim formalno.

A ovaj sustinski dio ove "kradje" koju ti navodis je samo pitanje razumijevanja necije situacije ili ne. Ako zelis optuziti nekog i prozvati ga kradljivcem, a ono si onda optuzio za to sve one koji drze piratske programe na kompjuterima, a sad da ih pitamo svi ce reci da to nije ista kradja kao ova kradja kola, vikendice, itd.

Ma, sta da ti kazem, mislim da je tebi jasno sta zelim reci, ali ipak zelis istjerati svoje, ako ces da ti odem na volju nije problem da ti kazem u pravu si i doticna osoba je lopov, ali sta ces tom kvalifikacijom dobiti? Hoces li biti sta bolji ili gori, hoces li imati neke zarade?

Ja ipak mislim da se radi o jednoj negativnoj licnoj satisfakciji. Pa eto ti je.

Mislim, da smo ovo iscrpjeli i obojica rekli sta smo htjeli.

Hvala.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

337

Utorak, 09. Maj 2006

1. Poshto je fotografija na dnu stranice svaki put kad upotrebim opciju za ubacivanje datoteke, interesuje me kako mogu da ubacim, recimo, dve fotografije, a izmedju njih tekst. I da li to podrazumeva da velichina OBE fotografije ne sme preci 80 KB, ili svaka ponaosob moze biti do 80 KB.

2. Kako mogu da ubacim 'normalne' navodnike (" "), a ne ovakve kakve ubacujem (koji, ustvari, i nisu navodnici), a da mi se pritom ne prikazuje ona kosa crta?

Dopuna: "Stvarno" "nema" "smisla", "shto" "se" "pozalim", "nestaje" "problem" "sa" "navodnicima". 8o :)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

338

Utorak, 09. Maj 2006

1. Sa svog racunara mozes da ubacis samo jednu fotografiju u jednom postu uz navedena ogranicenja. Fotografija koje su vec na internetu i koje se daju uploadovati preko linka moze se ubaciti vise istovremeno, kao na primjer ove.

ili recimo ovaj banner:

Istovremeno ne mozes ubaciti fotografiju sa svog racunara i preko linka. (Barem ja nisam mogao, uvijek mi javlja gresku u upisu)

2. Ovako izgledaju „navodnici“ napisani u Wordu pa preko copy-paste prebaceni na forum a ovako izgledaju "navodnici" napisani direktno u editor foruma.

339

Utorak, 09. Maj 2006

Ene , ja ovo opet stigla do bermudskog trougla? Hajde hairli. :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

340

Utorak, 09. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Dopuna: "Stvarno" "nema" "smisla", "shto" "se" "pozalim", "nestaje" "problem" "sa" "navodnicima". 8o :)

Eto vidis, forum nakon svih ovih godina postojanja je poceo da zivi sam za sebe, zna vec i sam sebe da leci, samo mu se treba pozaliti na pravi nacin :D
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks