Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

plagijatori

Sto se tice muzike, kakva je trenutno situacija dole kod nas (i kakva je vec duze jedno vreme), jedino cime imamo da se 'pohvalimo' jesu dobri plagijatori. Kopaju ti ljudi na sve strane nalaze 'inspiracije' za svoje pesme 'svaka im cast'. Turska, Grcka, whatsoever, mi imamo prilike slusat svakog dana zbilja svetsku muziku :D.
Nema se tu sta diskutovat.. takvo je kakvo je (nazalost). Vrlo je eto samo zanimljivo 'ulovit' ih ponekad. Ulovi se eto mogu postirat ovde.. recimo u vidu naslova pesme i 'autora' iste, a i pravog autora i naziv originala. Sasvim sigurno da nam je svima poznato za dosta slucajeva, ali ja se ponekad naprosto i iznenadim kad naidjem na nesto...

Sto se tice Jelene K njoj je vec to tradicija. Pitam se samo da li ima ona jednu jedinu svoju pesmu.. kao i mnogi drugi 'estradni', (i jos manje) umetnici dole. Smesno je samo da oni na taj nacin i neku slavu sticu i ubrajaju se u neke pevace. Mislio sam eto kad sam dosao dole da je spomenute 'umetnice' poslednji album makar original, jer vidoh tu se neki imidz gradio, pa spotovi za mtv najavljivali, pa pare ulagale... A evo sta nadjoh slucajno:

http://www.vandi.tk

Muzika je samo sample od pesme te pevacice (grcke) ciji je site. U dnu strane ima neki mali player gde se treba ugasiti pesma (kratak deo doduse) koja u isto vreme krene sa pozadinom na koju vam ukazujem paznju ovde. Mene nije ni malo zacudilo, al eto opet mi je bilo zanimljivo da vidim :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

2

Ponedjeljak, 29. Septembar 2003

Vala Jare i ja se iznenadih kad chuh i videh ovu Vandi pre par nedelja na TV-u.
Takodje sam, za promenu, ocekivala nesto originalnije od J.K. jer kao sto i ti sam napomenu “njen” poslednji album je toliko dugo i pompezno najavljivan. Eto kad bejah dole u NP slucajno videh taj spot . Nakon prvog slusanja/gledanja ne skapirah uopste o cemu se radi u pesmi, al to izgleda bese i trebase tako da se ne razume? :O Rekoh da nije ovo neka nova reklama za motore? :]
Onda dokolisuci i setajuci channel-ima “naleteh” na ovu Grkinju i pravo se zbunih kad prepoznah melodiju, pa se zapitah ko je koga “pokrao”? ?( Uplasih se da se nisu i Grci podnaopacili pa poreli da “pozajmljuju” tj. vracaju ono sto im pripada … 8o

Pomenuta dama, nazalost, nije sama u svom poslu vec ima vrlo jaku konkurenciju. Izgleda da je hit “obraditi” sto vise tudjih pesama, preuzeti melodiju, prevesti text pesme, a ako se ne daj boze ko promuci pa napise jos par novih stihova i ubaci ih u vec postojecu pesmu onda je to original nad originalima!

Kakva koincidencija! Amaaan...Prosto neverovatno ! 8o Upravo slusam nesto od Grana Bregovica ( G.Bregovic & Rachid Tahaki – An Se Felo i primetih da me melodija pesme veoma podesca na jednu od pesama sa poslednjeg albuma Colinu pesmu ( “Jako, jako slabo srce zavodis” ) ...ne znam koga je Cola potpisao kao autora pesme

heheh pravo se nasmejah od "muke" :( Pisuci ovaj odgovor poceh istovremeno da perturam po nekim pesmama na HD i (opet) se iznenadih sta sve nadjoh
1. Antipas- Ja Ta Lefta ==> podseca me na pesmu Ace Lukasa
2.Arvantiki - Dinata, Dinata ==> kladim se da sam nekada cula nesto slicno "na srpskom"
3.Zik Zak -Hebes Pu Ksohasa Na Megaloso ==> neodoljivo podeca na pesmu "Vino crveno" (Osvajaci)
...
bolje da prestanem inace cu do sutra pisat ovde...

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 30. Septembar 2003

:D :D :D ma dobro nije to toliko strasno , cak sto vise odlicno je za napraviti zwizgu .... Ako uzmemo u obzir da se dobra vecina onih koiji se vrte po gradu loze na komercijalu onda ti otkrivanje originala plagijata dodje ko recimo eto fin poslic za obrnut .... :) a da ako vam treba sta od toga pa booyrom .... Yare pa 'ko Bog da kad dodjes :D
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

4

Citirano

Originalno od Pink :
ne znam koga je Cola potpisao kao autora pesme

Nisam ni sumnjala u Colinu profesionalnost, svaka mu cast.Sada znam koga je potpisao :
Muzika : Zdravko Colic/ Goran Bregovic/ Rachid Taha
Text: Marina Tucakovic/Goran Bregovic
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

5

Krade i cola ne boj se... i to da ne verujes indijsku muziku. Al ipak je profesionalac, pa ne uzima gotove pesme, nego motive pa ih obradjuje, i uoblicava..

Ada reef ne treba meni to nista, nego mi samo bi merak da ih malo diskreditujem, jer se na njih duva, i duvaju se sami, na sve strane. A komercijala ko komercijala.. najobicnije.. i tako dalje ;)

6

Srijeda, 01. Oktobar 2003

SAmo sto je dole ta tradicije staraaaaa ihaaa. I nije samo na tu vrstu (grozne) danasnje muzike uticalo. Cak i neke pesme, dosta starije, za koje sam mislio da su pravo dobre a nase, ispostavi se da su negde 'maznute'. Ima jedna pesma koja mi je super, a dosta stara... mozda se brukam sto ne znam ko peva i kako se zove... ide nesto "ide voz, dugom prugom ide voz.. na na na.. ide voooooz " (dobro dobro.. znam da ne pevam lijepo :D).. i mislio sam stvarno da je nasa, i svidja mi se, al sam joj cuo i original. Ista stvar i sa onom "kada mislis da si sasvim sam, i da jutro skriva novi dan, pridji blizeeee..... nadji me, da ti ruke svoje daaaam, nadji me.." (izvinjavam se na sigurne greske u textu al nadam se pesma se moze prepoznati (bar mogu oni koji je znaju)... cuo sam je u originalu.

A od najjistaknutijih koji su se od ranije bavili ovom strukom je 'plavi orkestar'. Njihovih sam pesama cuo milion u orinalnim verzijama... eto bas juce sam cuo jednu (ssad ne mogu da se setim koju :)).

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

7

Meni najupecatljiviji primer je poslednji album Elme Sinanovic!!! Mogla je bar jednu pesmu platit'...
Sit Hungry Doesn't Believe

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

8

Ja moram priznati da me je najvise zabolelo kad sam cuo orginalnu verziju " Evo zaklecu se " od Dugmeta :(
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Djuturum

Početnik

(10)

• »Djuturum« je muško

Datum registracije: 17.10.2003

• Poruku poslati

9

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

ko moze da mi rekne dje mogu nac dobru domacu muziku kao eru ojdanica ili acu lukasa samo mi recite odma to da skinem sad samo sajt koji je recite mi
djuturum se vratio

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

Momce promasio si temu za postavljanje ovog pitanja, tako da ovde neces ni dobiti odgovor na njega.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

11

Petak, 06. Februar 2004

Sad nesto slusam Tarkana ( slucajno natuhah nekakvu pesmu) kad ono mi se uzlice na jednu od Elminih pesama koju sam cula letos u NP.

Aman, aman dal su to bas izumrli svi pesnici i kompozitori na nasim prostorima, pa ovi jadni muzikanti moraju sve da kradu? ?(

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

12

Subota, 07. Februar 2004

@pink: Verovatno je u pitanju pesma "Cuzu, cuzu", a Elma je uzela i "Pazarakadar" od Mustafe Sandala i jos mnogo pesama. Nazalost nije ona jedina...
Sit Hungry Doesn't Believe

13

Subota, 07. Februar 2004

@ And_U_Price : Jeste bas ta pesma "Kuzu kuzu". :D

14

Četvrtak, 12. Februar 2004

jos jedan iz mase

Hristos Epiadis- Yue Menu = (!!!) Ceca - Ja jos spavam po navici...

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 12. Februar 2004

Sha-Ila, ne bas najbolja domaca rep grupa, na albumu "o-pET", za svaku pesmu je koristila sempl od strane grupe ili stranog izvodjaca. Izvlaci ih to, sto su na omotu napisali da su semplovi "maznuti", i naveli imena grupa i izvodjaca (mada ne svih).

Sta da kazem, skoro da ne postoji domaci izvodjac koji ne krade, ili nijednom nije ukrao neki strani sempl... a mozda i tekst :) Pitanje glasi: "Zbog cega to rade?" Dosta ljudi misli, da pevaci i pevacice koji kradu, nisu sposobni da prave sopstvenu muziku, ili nece da placaju drugima da prave za njih, jer je lakse ukrasti. Opet, dosta ljudi koji prave muziku za pare, kradu, pa ponekad ni izvodjaci ne znaju da je sempl maznut. Ali, dosta njih mazne sempl jer im se svidi, ioako bi mogli napravit' sopstveni, ili platit' da se napravi. Dosta vas ostro osudjuje njih, istina. Zamislite da ste vi izvodjac. Mozda bi i vi krali. Dok ovo citate, verovatno mislite da ne bi, ali nikad se ne zna. Bar dok ne postanete jedan od njih. Isto je bilo sa mnom, pa kad sam poceo da snimam neke pesme, doslo bi mi da uzmem neki strani sempl, pesme koja mi se stvarno svidela. Naravno, ako bih ga uzeo, znatno bih ga izmenio. Dosad nisam uzeo nijedan, al' ko zna da l' cu nekad uzeti ;) Pozdrav za plagijatore i one koji to nisu.

Muki je dodao/la ovu sliku:
  • shaila.jpg
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!