Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

EG

Učenik

(10)

• »EG« je autor ove teme

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

1

Subota, 20. Maj 2006

Po kojim kriterijuma stvarate misljenje?

Koliko često nam se desilo da smo svjesno ili nesvjesno presudili nekoga...

...zbog njegovog izgleda?
...zbog načina oblačenja?
...zbog stvari koje kaže ili učini?
...zbog stvari koje prećuti?
...zbog stvari koje se pričaju o njemu/njoj?
...zbog društva ili mahale?
...zbog čula-rekla?

Koliko često nam se desilo da smo osudili nekoga - mi ljudi, koji smo svi grešni - koji svi nosimo teret svojih mahana i vrlina!
Mi ljudi koji svi imamo toliko smeća u sopstvenom životu, ali se mi dajemo u ulogu Sudca i osuđujemo... presuđujemo... tražimo...zahtjevamo...očekivamo...prenosim tuđe riječi i tajne...peremo sebe kroz prepiranje tuđeg prljavog veša.
Koliko puta smo zatvorili oči naspram svojih mahana i uprli prstom u tuđe?

Vidi je šta je obukla...vidi ga kakav je ružan...vidi ih što ne pašu zajedno...znaš li ti šta se o njemu priča...pa zar nisi čuo kakva je ona.

Koliko puta smo pokušali da udovoljimo drugima i na tom putu izgubili samog sebe? Koliko puta smo napustili svoje sopstvene želje da bi ugodili drugome? Da bi ušli u kompromis...taj lažni kompromis.

Koliko puta smo mi ljudi ušli u ulogu Sudca i osudili i presudili?

Sudac nam je svima Jedan, On nas je stvorio i Njemu ćemo se vratiti. Bog je Jedan i On nam je jedini Sudac.

Nisam ničija robinja, osim Božija.
Ne treba mi ničiji Sud osim Božiji, a isto tako ničija presuda osim Božija.
Neću robovati ljudima, koji su isto tako od krvi i mesa kao i sama ja, koji su isto tako puni grijeha kao i sama ja samo da bi im se dopala i da bi presuda bila lijepa.
Ne...
...ni u životu.
...ni u vezi.
...ni u braku.
...ni u kuhinji.
...ni u krevetu.
...ni pred ljudima.
...ni na samo.

Ljudi su tako bez milosti, a stvorio ih je Najmilostiviji. Ali u uzdizanju sebe samoga, čovjek zaboravi svoje mahane i vidi samo svoje vrline...i očekuje da mu se drugi pokore, jer čovjek misli da je on bezgriješan, jer se njegov grijeh ne vidi, a tuđi vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 20. Maj 2006

Po kojim kriterijuma stvarate misljenje?

Po njegovom karakteru stvaram misljenje !!!

A ta ljepota,materijalna dobra, i red drugih stvarcica su PROLAZNE ............bitan je COVEK i njegova COVECNOST !!!!!!!!!!

" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

3

Srijeda, 24. Maj 2006

Nacin razmisljanja mi je jako bitan.
Ako je osoba jednostavna,neiskompleksirana,duhovita,otvorena,simpaticna,govorljiva,zanimljiva,inteligentna....to su kriteriji po kojima ocjenjujem osobu.Ti kriteriji su u startu veoma uocljivi i odmah se vide tako da mi je jednostavno da procjenim da li je osoba cool ili ne....ali kad biram prijatelja/prijateljicu kriteriji su mi daleko stroziji i oprezniji.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

4

Srijeda, 24. Maj 2006

Zna se da svi grijeshimo jer Jedini ALLAH Dz.s Je bezgrijeshan, nas ce nashe mishljenje i nash jezik oterat u Dzehenem zato najbolje sedet kuchi i ne razmishljati o ovome i o tome, i gledati kako se ta ili taj obuko/la itd ...
Allah ce nas osuditi a mi bolje da chutimo zasad ?(
Bicemo Do Sudnjega dana

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 24. Maj 2006

...zbog NJENOG izgleda? NE (voleo sam je i da je bila najruzhnija)
...zbog načina oblačenja? NE
...zbog stvari koje kaže ili učini? NE
...zbog stvari koje prećuti? NE
...zbog stvari koje se pričaju o njemu/njoj? NE (nikad mi nije vazhno shta drugi misle o njoj,jer ljudi su zli)
...zbog društva ili mahale? NE
...zbog čula-rekla? NE (pitali su Bozhijeg Poslanika S.A.W.S-a ``zashto je Dzehennem pun zhena...Odgovorio je Bozhiji Poslanik : ZBOG JEZIKA-OGOVARANJA)

stvorio sam mishljenje zbog toga shto je to bila ONA,onakva kakva jeste...jednostavno draga i mila...i znam da nisam pogreshio ;(
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Petak, 26. Maj 2006

Moj glavni kriterij za ocjenu neke osobe sam upravo sam JA!!!

Naime, kada dođem u kontakt sa nekom osobom odmah počinjem da zapažam osobine te osobe. One osobine te osobe koje se poklapaju sa mojim osobinama (a sve moje osobine su lijepe) su dobre osobine te osobe. Ako pak, ta osoba pokaže neku osobinu koju ja nemam, a ja nemam loših osobina, to je znak da je osoba pokazala lošu osobinu, jer je nema kod mene, a da je kakvim slučajem ima to bi bio znak da se automatski radi o dobroj osobini.

Eto, to je moje mjerilo. Probao sam i mogu vam reći izvanredno radi, nepogrešivo.

Upravo ovog momenta dok pišem ovaj post pada mi na pamet jedna ideja koju bismo mogli da sprovedemo. Dapače, ako želite da provjerite ima li kod vas loših osobina možete se javiti kod mene na rentgen. Tačno i precizno ću vam ustanoviti dijagnozu i pismeno ispisati spisak svih dobrih i loših osobina koje posjedujete. Bujrum.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

7

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Upravo ovog momenta dok pišem ovaj post pada mi na pamet jedna ideja koju bismo mogli da sprovedemo. Dapače, ako želite da provjerite ima li kod vas loših osobina možete se javiti kod mene na rentgen. Tačno i precizno ću vam ustanoviti dijagnozu i pismeno ispisati spisak svih dobrih i loših osobina koje posjedujete. Bujrum.

Hvala.

Daj dijagnozu.....cekam ...... :] 8) :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Petak, 26. Maj 2006

Vjerovali ili ne, a nemate razloga da mi ne vjerujete, upravo ona osoba za koju sam mislio da će prva da reaguje na moj post je Galaksija, a sam njen post je i dokaz tome da treba da mi vjerujete. :D

Ovu osobinu koju je ona pokazala svojim postom i rekacijom ja nemam. :D

Dalje... Sljedeći...

Hvala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Ovu osobinu koju je ona pokazala svojim postom i rekacijom ja nemam. :D

Dalje... Sljedeći...

Hvala.

:)) :))

E pa vece ciganke od tebe nema, sahi :D

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 27. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Moj glavni kriterij za ocjenu neke osobe sam upravo sam [SIZE=3]JA [/SIZE] !!!

Naime, kada dođem u kontakt sa nekom osobom odmah počinjem da zapažam osobine te osobe. One osobine te osobe koje se poklapaju sa mojim osobinama (a sve moje osobine su lijepe) su dobre osobine te osobe. Ako pak, ta osoba pokaže neku osobinu koju ja nemam, a ja nemam loših osobina , to je znak da je osoba pokazala lošu osobinu, jer je nema kod mene, a da je kakvim slučajem ima to bi bio znak da se automatski radi o dobroj osobini.

Eto, to je moje mjerilo. Probao sam i mogu vam reći izvanredno radi, nepogrešivo.

Hvala.

Pored toga sto si vidovit, (verovatno si pretpostavio da sam ja sledeci da se javim), sta mislis o svojoj osobini koja je izrazena u naglasenoj zamenici u prvoj recenici tvoga posta? Nemoj pogresno da me razumes, nemam nista licno protiv tebe, ali ako cemo da se pregledavamo rentgenom uvideh da ti ostajes zapostavljen pa ti predlazem... recimo moj rentgen... :)) Sellam za tebe Spain-e.

Postoji jedna poslovica koju cu da parafraziram: kaze da moras dzak soli sa nekim da pojedes da bi video kakav je taj neko.

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 28. Maj 2006

zbog izgleda?-da.izgled ti sve kaze
zbog nacina oblacenja?-naravno.osoba se mora nositi po poslednjem kriku mode
zbog stvari koje kaze ili ucini?-kako da ne?volim kad kazu ono sto ja volim da cujem bez obzira da li je to istina ili ne
zbog stvari koje precuti?-obavezno.sto vise precuti to ja imam manje da slusam
zbog stvari koje se pricaju o osobi?-pa to je najvaznije.kako ces saznat ista o osobi ako ne cujes sta drugi misle
zbog drustva ili mahale?-aha.ako ide u mahalu u koju ja ne bih isao onda je to losa osoba
zbog cula-rekla?-nego sta.objasnjenje je suvisno jer svi znaju da je to tako

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Ponedjeljak, 29. Maj 2006

Očekivao sam veći odziv, ali eto uhar je i troje. :)

Dakle, Galaksija, Pazarac i Phikret su jasno pokazali svoje kriterije. :D

Ove tri osobe su osobe koje traže da bude samo po njihovom i nikako drugačije. Ako im se kakvim slučajem suprotstavite, teško ga se vama. Neće vas ostaviti dok vas ne satru do temelja. Nemaju insafa. Teško praštaju, itd. Takve osobe nikako nisu za timski rad, jer im nikako ne odgovara da budu jedni iz mase. Naime, njihov kriterij su oni sami sebi, tj. njihovo JA, drugi nešto ne dolazi u obzir.

Vjerujem da ima još takvih osoba, ali nisu imali hrabrosti da se jave. :D Vama trojema svaka čast na hrabrosti. Za vas ima lijeka, inšallah.

Savjet: Sa ovakvim osobama morate imati maximalno mudrosti i sabura. Ako li pak nemate toga kod sebe, nemojte nikako stupati u neki kontakt sa njima.

Želim vam se najbolje. ;)

Eto, šta je rekao moj rentgen. Sljedeći...

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od Spain
Očekivao sam veći odziv, ali eto uhar je i troje. :)

Dakle, Galaksija, Pazarac i Phikret su jasno pokazali svoje kriterije. :D

Ove tri osobe su osobe koje traže da bude samo po njihovom i nikako drugačije. Ako im se kakvim slučajem suprotstavite, teško ga se vama. Neće vas ostaviti dok vas ne satru do temelja. Nemaju insafa. Teško praštaju, itd. Takve osobe nikako nisu za timski rad, jer im nikako ne odgovara da budu jedni iz mase. Naime, njihov kriterij su oni sami sebi, tj. njihovo JA, drugi nešto ne dolazi u obzir.

Vjerujem da ima još takvih osoba, ali nisu imali hrabrosti da se jave. :D Vama trojema svaka čast na hrabrosti. Za vas ima lijeka, inšallah.

Savjet: Sa ovakvim osobama morate imati maximalno mudrosti i sabura. Ako li pak nemate toga kod sebe, nemojte nikako stupati u neki kontakt sa njima.

Želim vam se najbolje. ;)

Eto, šta je rekao moj rentgen. Sljedeći...

Hvala.

Ma ti care gledas u kasike :D ko ona Azira sto radi za Dnevni Avaz :D

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Ja se još jednom izvinjavam, ako je neko shvatio da sam ja svojim pisanjem imao neku lošu namjeru, odnosno atak na nečiju ličnost. Zaista nisam imao, niti imam takvu namjeru.

Ako bilo koja od ove tri spomenute osobe zatraže da se moj post izbriše, odmah to treba učiniti, jer ne bih da nekog nehotično uvrijedim. Još jednom kažem, da sam samo u sklopu teme rekao ono što mislim iz priloženog, a ako se neko osjeti uvrijeđenim, odmah treba moj post izbrisati.

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

15

Halalosum sve sto si rekao :)
Naravno da se ne osjecam uvrijedjenom i ne zelim da se post izbrise :)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

16

Taman posla da se izbrise.

Kod mene si bas potrefio to sto si reko :D

Kad budem na leto dolazio u np onda idemo zednako nedje na kafu da mi gledas u solju :P

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

17

Može buras, nema problema, za gledanje u šolju sam stručnjak. :D Satima mogu da gledam u šolju, a da ne trepnem. :)

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Spain
Može buras, nema problema, za gledanje u šolju sam stručnjak. :D Satima mogu da gledam u šolju, a da ne trepnem. :)

Hvala.

Mozel kako na daleko da mi ogledas?Da vidim hocul` se udat? :D

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Spain

Hvala.

Mozel kako na daleko da mi ogledas?Da vidim hocul` se udat? :D

Nista tebi je sudjeno, ti se vehnu za naseg jasmina iz malajzije, htela ne htela :))

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Može, može. Samo ti skeniraj šolju odzogo, da se vidi unutrašnjost šolje i postiraj ovdje, pa možemo svi zajedno da ti gledamo u šolju. :D

A to za udaju, pojma nemam, Allah zna. :D Ako ti bude sudbine udaćeš se, a ako ne bude nećeš. :D

Hvala.

Social bookmarks