Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 29. Maj 2006

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Citirano

Orginalno od galaksija

Citirano

Orginalno od Spain
Može buras, nema problema, za gledanje u šolju sam stručnjak. :D Satima mogu da gledam u šolju, a da ne trepnem. :)

Hvala.

Mozel kako na daleko da mi ogledas?Da vidim hocul` se udat? :D

Nista tebi je sudjeno, ti se vehnu za naseg jasmina iz malajzije, htela ne htela :))

odbila sam ga zato se on onako ponasa :))
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

22

Citirano

Ove tri osobe su osobe koje traže da bude samo po njihovom i nikako drugačije. Ako im se kakvim slučajem suprotstavite, teško ga se vama. Neće vas ostaviti dok vas ne satru do temelja. Nemaju insafa. Teško praštaju, itd. Takve osobe nikako nisu za timski rad, jer im nikako ne odgovara da budu jedni iz mase. Naime, njihov kriterij su oni sami sebi, tj. njihovo JA, drugi nešto ne dolazi u obzir.

Da si neki psiholog pa da se zabrinem ali posto si samozvanac onda se zbog ovih "dubokih, na osnovu velikog broja cinjenica i uzoraka moga ponasanja u nebrojeno mnogo situacija, psiholoskih analiza moje licnosti" ne nerviram mnogo. Ako galaksija i PaZaRaC tako ne misle, ja mislim da si me uvredio navedenim osobinama kojima si, dajuci sebi neotudjuvo pravo na to, "okitio" moju licnost. Misljenja sam da bi trebalo da se pozabavis onim svojim JA i onom crvenom recenicom koju sam ti citirao iz tvog posta, pa onda da analiziras nas ostale, tj. mene.

Veoma mi je drago sto tebi u zivotu nikad nece bit' dosadno jer "koliko ljudi, toliko cudi", a samim ti i toliko dubokoumnih i sveobuhvatnih analiza istih. U isto vreme mi je veoma zao sto u svojim analizama baratas serijama ljudi pa ih tako i analiziras, onako "na djuture" i te ljudske komade lijepis razlicite etikete. Takodje mi je zao sto ces sebe na ovaj nacin i ovakvim nacinom razmisljanja i ocenama licnosti da dovedes u duboku zabludu, a ja znam bar dva ili tri primera ljudi (sa foruma) o kojima imas mnogo predrasuda, a ti i dalje mislis da (se) nikad ne grijesis.

Sto se tice brisanja posta, ja sam apsolutno protiv toga jer nema boljeg dokaza o ovome sto ja govorim od ovog koji se nalazi u poslednjih nekoliko tvojih postova na ovu temu. Ti si, pored predrasuda, pun i nedoslednosti.

Dokaz:

Citirano

originalno od SpainMoj glavni kriterij za ocjenu neke osobe sam upravo sam JA !!!

....... 3 dana kasnije ........

Citirano

originalno od Spain.... Naime, njihov kriterij su oni sami sebi, tj. njihovo JA, drugi nešto ne dolazi u obzir.

kraj dokaza.

Svoje misljenje o tebi cu da zadrzim za sebe, ako treba da ti ga kazem ti reci, ali to nece biti na forumu.

Tako. Sellam

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

23

Ja ti se duboko izvinjavam za nanešenu uvredu (a uvreda je čim si se uvrijedio) i zamolio bih te da mi halališ. Malo sam se usudio, misleći da eto tema je tako koncipirana pa se može malo na taj način nastupiti, ali je očigledno da sam pogriješio.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Moj glavni kriterij za ocjenu neke osobe si upravo TI!!!

Naime, kada dođem u kontakt sa nekom osobom odmah počinjem da zapažam osobine te osobe. One osobine te osobe koje se poklapaju sa tvojim osobinama (a sve tvoje osobine su lijepe) su dobre osobine te osobe. Ako pak, ta osoba pokaže neku osobinu koju Ti nemaš, a Ti nemaš loših osobina, to je znak da je osoba pokazala lošu osobinu, jer je nema kod tebe, a da je kakvim slučajem ima to bi bio znak da se automatski radi o dobroj osobini.

Eto, to je moje mjerilo. Probao sam i mogu vam reći izvanredno radi, nepogrešivo.

Upravo ovog momenta dok pišem ovaj post pada mi na pamet jedna ideja koju bismo mogli da sprovedemo. Dapače, ako želite da provjerite ima li kod vas loših osobina možete se javiti i kod mene na rentgen. Tačno i precizno ću vam ustanoviti dijagnozu i pismeno ispisati spisak svih dobrih i loših osobina koje posjedujete. Bujrum.

Hvala.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

25

Citirano

Orginalno od Spain
Ove tri osobe su osobe koje traže da bude samo po njihovom i nikako drugačije. Ako im se kakvim slučajem suprotstavite, teško ga se vama. Neće vas ostaviti dok vas ne satru do temelja. Nemaju insafa. Teško praštaju, itd. Takve osobe nikako nisu za timski rad, jer im nikako ne odgovara da budu jedni iz mase. Naime, njihov kriterij su oni sami sebi, tj. njihovo JA, drugi nešto ne dolazi u obzir.

Da su sve osobe na svetu ovakve kakve ih ti opisa,Phikret nije!!
To govorim ne samo sto ga licno znam i sto smo godinama najbolji drugari(pa bi mogli rec da sam subjektivan) vec to mogu potvrdit svih 384 priloga koje je on napisao ovde na ovom forumu.

Stavise,ja cak Phikretu cesto i zamerim sto lako prasta ljudima i brzo zaboravlja,zamerim mu i sto hoce sve dogovorm da resi cak i kad znamo da je to nemoguce.I cesto mu kazem da tera po svome jer ne tera dovoljno!Znaci sve je suprotno od ovoga kako si ga ti opisao.

Nemam nameru da budem njegov advokat,niti sam to ikad bio,niti njemu treba advokat ali zaista nisam mogao da verujem da Phikreta neko tako moze lose ocenit,ocrnit,nagrdit i jos da to radi onako, od oka.

Jednostavno ne mogadoh da izdrzim da citam sve ove gluposti o njemu a da ne napisem da nista od ovoga nije tacno i da molim administraciju zaduzenu za ovaj deo foruma da obrise ovaj njegov post zbog niz izmisljotina i lazi koje je izneo na racun Phikreta,clana foruma i da razmisli o davanju opomene Spain-u zbog vredjanja clana foruma.
Ovo je vredjanje clana foruma.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

26

@Phikrete svaka cast sto si trazio da se ne brisu postovi.sa moje tacke gledista pokazao si da si dobra osoba ali ne zato sto se plasis izaci na megdan(simbolicki receno),nego sto imas snagu biti dobar.ne treba se suvise osvrcat na tudje ocene.
e haj sad spaine opisi mene,ali da nista dobro ne kazes(nemoj nista da ne napises-znam za tu foru).sto me gore opises to cu ti biti vise zahvan.imam pravo da se branim

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

27

@Spain Halalosum

A sad nesto da napisem na zadatu temu. Dakle, kao sto rekoh, postoji poslovica koja kaze da moras sa nekim da pojedes dzak soli dok ga ne upoznas, tako da mi treba malo vise vremena da upoznam nekoga i da se oslobodim halo efekta koji nastaje na osnovu prvog susreta ili kontakta.

Prirodno je da, kad covek ugleda nekoga ko se veoma razlikuje od njega samog (na primer po oblacenju) da ce halo efekat biti negativan, te se na osnovu toga moze doneti veoma pogresan zakljucak. Dakle - nista bez dzaka soli.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Utorak, 30. Maj 2006

nevidljivi, ja bih rado ispisao neke stvari o tebi, ali evo i ovo što do sad ispisah pa već gledam kako da izvučem živu glavu. Uh! Onog momenta kada sam to ispisao odmah sam se sagnuo, okrenuo ka ćošku i prekrio glavu rukama uz isčekivanje da mi počne pucati pro leđa. :)

Ma samo veselo. Zamislite sada kada bi neko ko vozi stojadina rekao nekom ko vozi najnovijeg mercedesa da mu auto veze nema i da mu je auto obična kanta. Ovaj bi po pravilu trebao da ga shvatiti totalno neozbiljno, jer gdje će se porediti jedan stojadin sa najnovijim mercedesom. Ili ako je neka djevojka veoma lijepa, a neko joj kaže da je ružna, pa ona bi onda bila glupa ako bi se zbog toga naljutila ili iznervirala, jer je jasno ko dan da je lijepa, a što neko tamo govori da je ružna ne umanjuje njenu ljepotu.

Dakle, ne zamjerite, plis. :)

Haj što se uvalih. Neću više nikad!

Hvala.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

29

Utorak, 30. Maj 2006

Veljki se rengen pojavio :)) Bilo bi zanimljivo otvorit temu po kojim kriterijumima stvarate mišljenje na forumu ali o osobama koje ne znate lično.
Ne bi mi smetalo da me iko od ovih što se bave rendgenom ovudar skenira i iznese svoje mišljenje. Dobro je znati kakav utisak ostavljaš pa makar bio i pogrešan. Al jok, oni haju da skeniraju samo ove što se ljutU :D

Kao i svaka žena, mišljenje o drugima stvaram emotivno. Dakle, glavni kriterijum su osjećanja i to uopšte nije realan kriterijum.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Utorak, 30. Maj 2006

Znate, ljudi, ovo je ovdje Forum, tj. ovdje se dolazi dobrovoljno. Uključuješ se ili odgovaraš nekom na post dobrovoljno, itd. Dakle, niko nikog ne "bije po ušima" da se kači, pa poslije, aj kuku majko. :D

Ja sam u jednom postu ovdje napisao koja su moja mjerila i fino ih objasnio, ali to je nekom "ubolo oči" i moja mjerila je počeo kritikovati, ja sam onda to odmah shvatio kao gest želje diskutovanja na ovu temu, a povodom mojeg posta, odnosno mjerila i fino sam se nadovezo, kad ono izađe ranjenih. E kad ti ja vidjeh da tu ima i ranjenih i povrijeđenih rekoh sebi, avaj, izio vuk magarca, iliti šta se već u ovakvoj jednoj prilici kaže, bolje će bit da se ja izvinim, dok nisam dobio po glavi. :D

Dakle, ako želiš kritikovati, diskutovati, trebaš biti spreman i na odgovor i tako to. Naravno, granice postoje i njih se treba držati i eto fino ćoslame. Ko nije hrabar i ne želi da mu se svijet "ljulja" neka se ne upliće. :D

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

31

Utorak, 30. Maj 2006

Ma Spaine samo ti diskutuj i kritikuj....imas simpaticne stavove :D
Kome smeta sto ga vidis takvim kakav jeste-njegov problem ,izvines se (kao sto i radis) i krenes dalje .... :D

P.S.
A ja sam ovako primjetila da si ti jedina osoba(obracam se Spainu) sa foruma (osim mene) koja se rado sali i na svoj racun....evo realno gledajuci ko se jos sem mene i tebe sali na svoj racun?Svi se uvrijede kad ih zezas...a to mi je nekako bezveze.........

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

32

Utorak, 30. Maj 2006

Samo bih jednu stvar ovdje naglasio, po kojoj se moje pisanje razlikuje od tvojeg.

Ja nikoga ne zezam, već ozbiljno iznosim svoje stavove i mišljenja. Ponekad znam da se našalim, ali nemam namjeru nikoga da zezam. Dakle, nemoj mi to podvaljivati pliz. :)

A ostalo, okej.

Hvala.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

33

Utorak, 30. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Ma samo veselo . Zamislite sada kada bi neko ko vozi stojadina rekao nekom ko vozi najnovijeg mercedesa da mu auto veze nema i da mu je auto obična kanta. Ovaj bi po pravilu trebao da ga shvatiti totalno neozbiljno, jer gdje će se porediti jedan stojadin sa najnovijim mercedesom.

Dakle, ne zamjerite, plis. :)

E pa ovo je vrh Spain-e. (o) (o)
E pa ne moze to tako Spain-e.Ne moze.Kad moja krava Ubije tvoju kravu,ti skocis i odmah zoves administraciju da pogleda u citap.A kad tvoja krava ubije moju,e onda veselo,nema veze.
E pe ne moze to tako Spain-e.A evo i zasto ne moze:
Kad neko iznese misljenje o "nekom" i pritom ga ocrni a ti za tog "nekog"smatras da nije takav jer ga neizmerno gotivis,ti odmah zoves administraciju da brise post.
A kad ti to uradis i ja pozovem administr.,e ti onda po tvom pravilu mi kazes da ja to ne bi trebao shvatiti ozbiljno.
A sto ti kad neko za nekog "tvog" napise nesto lose,sto ti tad ne kazes sebi da to nije istina i nastavis samo veselo????Pa ne mozes,jer si ubedjen da je to laz i hoces odmah da to kazes i da se sa tim prestane.Jer,bez obzira sto TI znas da to nije istina,osecas potrebu da to i drugima kazes,jer ti drugi mozda i poveruju ako niko ne kaze suprotno.a kad si ti u pitanju,e onda samo veselo.E pa ne moze.A kad to neko drugi zatrazi jer ti to radis,e onda ne treba shvatit ozbiljno,i ono sto najvise mrzim,kazes "ne zamerite",i to u polu-saljivom tonu,kao ono,nisam nista strasno rekao.
Ja Spain-e ne zameram samo onima koji nisu bas pri cistoj svesti,ali tebe ne ubrajam u te,vec u normalne pa ti moram zamerit.(barem jos neko vreme :D )

P.S.I ono najvaznije,jos jedan dokaz da Phikret nije onakav kakvog si ga ti opisao je i taj sto ti je on vec halalio i presao preko toga a ja se jos uvek nerviram oko toga.Ispade k'o da je vise mene zabolelo sto si ga izvredjao nego njega samog.
A valjda i to govori o prijateljstvu.

I na kraju,ja svoje misljenje stavarm po delima,recima,potezima...i nekako ga stvorim.Ono sto mi je najvaznije je da do sada ni prema kome nisam imao pogresno misljenje(mislim na ljude koje vidjam,a ovako na forumu,iha,koliko pogresnih procena).
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

34

Srijeda, 31. Maj 2006

posto ste se svi uozbiljili,evo i ja da se uozbiljim.
izvinjavam se zbog mojeg prvog posta u ovoj temi jer nisam rekao ono sto stvarno mislim.da.salio sam se(ukoliko to niste primetili).
po kojem kriterijumu stvaram misljenje:nemam kriterijume.mislim da je pogresno imati kriterijume jer na taj nacin sami sebe stavljamo u granicama kriterijuma koje smo mi sami stvorili.kriterijum postaje vazniji od misljenja zbog kojeg je kriterijum stvoren i tu se covek pretvara u masinu ili kompjuter sa mnogo dobrim programom i gubi ono sto je najbolje u njemu a to je da je covek.kad bi svet bio bez zivota(zivot je nesto sto se desava a ne ukocenost) u njemu onda bi stvaranje i koriscenje kriterijuma bilo nesto dobro.ako neko ne moze drugacije da zivi osim po kriterumu onda je to u redu i bilo bi dobro da se trudi da to prevazidje.
pored svega ovoga sto sam napisao ipak mi se vise svidja moj prvi post.da.volim da se salim.sala razbija kriterijum.kriterijum koci slobodno strujanje zivotne energije.kriterijum je brana izmedju coveka i boga.verovatno.neznam.lepo zvuci ako nista drugo.
jesam li reko da mi se vise svidja onaj prvi post

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Srijeda, 31. Maj 2006

Tashke, ja tebe u potpunosti razumijem, ali bih volio kada bi ti mene razumio kada kažem da zaista nisam imao namjeru da ikoga uvrijedim ili omalovažim, itd. A velika je razlika ako se takva namjera ima i ako se takva namjera nema.

Volio bih kada bi mi ti naveo konkretan primjer gdje se je desila obratna situacija od ove sada, kako ti navede. Da to uporedimo i da vidimo da li je isto, da se ne bismo povodili za paušalnim procjenama.

Da znam, da bih uočio, jer ako je tačno to što navodiš da to i uvidim i, inšallah, ispravim. Pa ko bi volio da svjesno bude nepravedan?

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

36

Srijeda, 31. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Spain
Tashke, ja tebe u potpunosti razumijem, ali bih volio kada bi ti mene razumio kada kažem da zaista nisam imao namjeru da ikoga uvrijedim ili omalovažim, itd. A velika je razlika ako se takva namjera ima i ako se takva namjera nema.

Volio bih kada bi mi ti naveo konkretan primjer gdje se je desila obratna situacija od ove sada, kako ti navede. Da to uporedimo i da vidimo da li je isto, da se ne bismo povodili za paušalnim procjenama.

Da znam, da bih uočio, jer ako je tačno to što navodiš da to i uvidim i, inšallah, ispravim. Pa ko bi volio da svjesno bude nepravedan?

Hvala.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

37

Ponedjeljak, 12. Juni 2006

Obicno o onome koga licno ne znam ali svakodnevno slusam price o njemu, ne ucestvujem u komentarima. Desilo mi se nebrojeno puta da mi nekoga okarakterisu kao... :rolleyes: a on ispadne kad ga upoznam (o) . Svako ima svoj nacin vidjenja nekoga ali ljudi obicno sebe prepoznaju u drugome. Znam svoju koleginicu koja o gotovo svakome ima komentar "ulizica", "e, ova je opasan"ovo-ono a ustvari prica o sebi jer svoje osobine nesvjesno prepoznaje u drugome. Onda imam drugu koleginicu koja govori "bas je slatka" "ne,on je mnogo fin" koja se takodje prepoznaje u drugome i njoj su naprosto svi fini jer je ona fina.

Dakle, ljudi govore o drugima ono kakvi su oni u stvari. Obicno takvi ljudi sire i datu pozitivnu ili negatinu energiju oko sebe pa ti je sa nekima milina raditi a sa nekima ti je minut godina bas zbog tog 'pazi kakav je ovaj','a jesil cula za ovu ovo..' :rolleyes:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

38

Subota, 30. Septembar 2006

Citirano

Orginalno od Phikret
A sad nesto da napisem na zadatu temu. Dakle, kao sto rekoh, postoji poslovica koja kaze da moras sa nekim da pojedes dzak soli dok ga ne upoznas, tako da mi treba malo vise vremena da upoznam nekoga i da se oslobodim halo efekta koji nastaje na osnovu prvog susreta ili kontakta.

Prirodno je da, kad covek ugleda nekoga ko se veoma razlikuje od njega samog (na primer po oblacenju) da ce halo efekat biti negativan, te se na osnovu toga moze doneti veoma pogresan zakljucak. Dakle - nista bez dzaka soli.

:D :D ..bas takoo :)
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

39

Srijeda, 11. April 2007

Au!Ima svakakvih ovde na Forumu psiho-analitičara...
naravno smatram da je bilo čije prosuđivanje i etiketiranje nekoga ovde nepotrebno jer nikoga ne možemo na osnovu postova upoznat :rolleyes:
Mislim da se ovde ljudi makar malčice, nekada ili foliraju ili preuveličaju ili pritaje neke svoje stavove,jer prva ja ne pričam na Forumu stvari na osnovu kojih me ljudi mogu istinski upoznat'-to su ipak stvari koje zadržavam za sebe,a moji stavovi i odgovori na neku temu su samo površinski pogled na stvari ili delimični deo mene,ono što je dublje i ono što sam ja ne može jedna virtuelna stranica prikazati.
Kad duboko trebam nekome da pričam i saopštavam svoje lične probleme i nedoumice-sigurno neću doć' na Forum da se jadam i da otkrivam sebe...za to postoje realni ljudi i prijatelji.

E saaad,kako u stvarnom životu stvaram mišljenje o nekome....to je jedan dugotrajan proces,obično ne shvatim nikoga niti dobro niti loše na brzinu,već mi je jako puno potrebna priča sa tim nekim.Sve drugo dzaba i izgled i ugled...jok!Dok nekog duguuže ne upoznajem preko konverzacije,o svim mogućim temama u životu,ništa!Tek onda-donosim neki "sud"-uslovno rečeno, o njemu.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

40

Srijeda, 11. April 2007

Ako imas poverenja znaj da ce te neko prevariti, ako nemas - ziveces u mukama.
Ne postoji jedinstver kriterijum, samo nemoj da se previse hvali, da previse hvali svoju familiju, da donosi sud o nekom koga ni ne poznaje.. i imacu vec dobro misljenje o toj osobi, za pocetak :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

Social bookmarks