Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SIDARTHA

Početnik

(10)

• »SIDARTHA« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2008

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

poezija A. Sidran-a

...jako je cudno da ga medju svim ovim piscima i knjizevnim delima apsolutno niko nije ni pomenuo,ukoliko se ne varam...to je poezija svakako vredna vise od samog pomena...zasluzuje i da bude procitana!

RADIOHEAD

Početnik

(10)

Datum registracije: 14.06.2008

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 07. Juli 2008

:O ja jesam.Tema `sve i svasta`-life..... :]

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

3

Utorak, 08. Juli 2008

je li istinna da nikog nije privuklo ni da prokomentarise ovog genijalnog, bosanskog pesnika...??? ?( doduse, utisci su subjektivna stvar i ne mogu na ovaj nacin komentarisati....no, ja i dalje stojim iza svojih reci, da je ovo jedan fantastican i paznje vredan pesnik. (o) (o) (o)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

4

Utorak, 08. Juli 2008

@SIDARTHA- Mozda nismo strucni da pisemo o njegovoj poeziji, ili je dovoljno ne poznajemo. Ja ono sto poznajem je ono sto je Abdulah Sidran cito u Centralnom Dnevniku i time sam bio odusevljen. I onom njegovom izjavom o Sandzakliskim kucama na krajevima Sarajeva. Ali pretpostavljam da to nije dovoljno. :O
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

5

Utorak, 08. Juli 2008

O Sidranu se može roman napsati i opet bi čovjek ostao nedorečen, zato je bolje u kratkim crtama izraziti poštovanje i divljenej prema liku i djelu Abdulaha Sidrana. Ubijeđen sam da ce jednog dana kada ga vise nebude i nauka reći svoje o njemu . . . . . .
Na vatru odgovori vatrom !

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Jahja
@SIDARTHA- Mozda nismo strucni da pisemo o njegovoj poeziji, ili je dovoljno ne poznajemo. Ja ono sto poznajem je ono sto je Abdulah Sidran cito u Centralnom Dnevniku i time sam bio odusevljen. I onom njegovom izjavom o Sandzakliskim kucama na krajevima Sarajeva. Ali pretpostavljam da to nije dovoljno. :O

dovoljno je, zaista dovoljno da se shvati o kakvom se coveku radi... ako budes imao prilike, procitaj, neces se pokajati...
emirRA, u pravu si za velicinu njegovih dela, ali mislim da ovaj forum zasluzuje ovu temu, s obzirom da se bavi i mnogo beznacajnijim temema i ljudima cija umetnost je na mnogo nizem nivou... ja cu se potruditi da ovu temu odrzim, makar samo navodio i citirao g-dina A.Sidrana...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 09. Juli 2008

Naravno da zaslužuje, žao mi je ako je moja predhodna poruka pogrešno shvaćena . . . Samo sam htjeo pomoci onima koji su Sidrana upoznali samo preko TV-a, da se neustručavaju dati neki komentar jer mi se čini da kada se Sidran prvi put vidi na TV-u odmah priraste čovjeku za srce : i moj prvi susret sa njim i njegovim djelom je bio prvo preko TV ekrana. Ja tebi od srca čestitam na temi, i zaista jeste prosto nevjerovatno da ga se niko prije nije sjetio kao sto kažeš u uvodu - ISKRENO VOLIO BIH DA SAM TO JA BIO

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

8

Srijeda, 09. Juli 2008

Ode Sidran u političare, nosilac je liste SDA na općinskim izborima u oktobru. Dobismo političara izgubismo književnika. Šta bi Avdi neznam, žao mi je.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od buco
Ode Sidran u političare, nosilac je liste SDA na općinskim izborima u oktobru. Dobismo političara izgubismo književnika. Šta bi Avdi neznam, žao mi je.

Nevjerujem da cemo izgubiti knjizevnika, a sto se njegove političke aktivacije tiče podzdravljam to - dobro je da se u politiku uklkuči što više bošnjaka koji srcem vole svoj narod,, Sidran je vjeruejm ušao u politiku zato što više nemože gledati neke stvari sa željom da se bori. Ubijeđen sam da nikada neće postati režimski pisac ma kojoj političkoj opciji pripadao . . . Kamo sreće da je u SDA vrhu što više ljudi poput njega: vjerovatno bih i ja sada bio tamo

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od emirRA

Citirano

Orginalno od buco

Nevjerujem da cemo izgubiti knjizevnika, a sto se njegove političke aktivacije tiče podzdravljam to - dobro je da se u politiku uklkuči što više bošnjaka koji srcem vole svoj narod,, Sidran je vjeruejm ušao u politiku zato što više nemože gledati neke stvari sa željom da se bori. Ubijeđen sam da nikada neće postati režimski pisac ma kojoj političkoj opciji pripadao . . . Kamo sreće da je u SDA vrhu što više ljudi poput njega: vjerovatno bih i ja sada bio tamo

Pa zar je akademik Sidran spao na te grane da bude općinski vijećnik, kao nosilac liste SDA. Zar Sidran ne zaslužuje da bude poslanik u državnom parlamentu ili neka slična funkcija, ukoliko se odlučio za politiku. Naš Avdo će da ćumura po općinskim podrumima, umesto da nas nadahnjuje novim književnim djelima. Književnost i politika ne idu jedno sa drugim, oboje će izgubiti a Avdo i mi najviše.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 09. Juli 2008

Citirano

Orginalno od buco

Citirano

Orginalno od emirRA

Citirano

Orginalno od buco

Pa zar je akademik Sidran spao na te grane da bude općinski vijećnik, kao nosilac liste SDA. Zar Sidran ne zaslužuje da bude poslanik u državnom parlamentu ili neka slična funkcija, ukoliko se odlučio za politiku. Naš Avdo će da ćumura po općinskim podrumima, umesto da nas nadahnjuje novim književnim djelima. Književnost i politika ne idu jedno sa drugim, oboje će izgubiti a Avdo i mi najviše.
Nažalost tako ti je u SDA pravi ljudi u šaban ligu a siledžije na državni nivo - ALI IPAK SE NADAM DA OVO ZA AVDU NIJE ISTINA

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

12

Srijeda, 09. Juli 2008

Onim sto sam ja od njega cuo na Centralnom dnevniku stvarno sam bio odusevljen. Podsetio me na ove kolumniste kao sto su u VRemenu ili na B92...Samo mnogo jaci. TO je moj utisak o njemu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 10. Juli 2008

ABDULAH SIDRAN

Iz grobova ustaju

Silaze u grob
ko djeca bezazleni,
Bosanski Muslimani.

U progon odlaze,
ko djeca lakovjerni,
Bosanski Muslimani.

U progon, u grob,
ko djeca neoprezni,
odlaze, silaze,
Bosanski Muslimani

Pogledaj sad!
Iz progona, sa daljina,
iz izgnanstva, sa strasina,
vracaju se - dobri Bosnjani!

Ozbiljna lica,
iz grobova ustaju,
u vjeri cvrsci,
dobri Bosnjani.

Jakog srca,
iz grobova ustaju,
u dusi ljepsi,
dobri Bosnjani.

Iz grobova ustaju,
u duhu jaci,
jaci i zesci,
dobri Bosnjani.

Kako ih je, Boze,
malo ostalo,
a kolika, Boze, svjetlost pobjede,
sa lica im zraci!

S obzirom na sutrašnju 13-tu godišnjicu genocida, danas as odabrao ovo Avdino djelo

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 10. Juli 2008

Volio bih da Avdu gledam kao uglednog književnika, nego kao ljutog općinskog službenika (vijećnika).

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 10. Juli 2008

O Sidranu govori on sam a mi samo mozemo reci aferim veliki covjece iz Bosnjackih safova.
Bosnjaaak je dodao ovaj fajl:
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

SIDARTHA

Početnik

(10)

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 10. Juli 2008

Citirano

Orginalno od buco
Volio bih da Avdu gledam kao uglednog književnika, nego kao ljutog općinskog službenika (vijećnika).

...mislim da si u pravu kad kazes da politika ne ide uz poeziju... poezija je iskrenost, a politika...
...da malo upoznamo ljude s temom, mozda ih privuce...

Još Ulicom Prkosa
vihori se njena kosa.
Trebalo je, ovog ljeta
da postane žena.

Djevojčica, djevojčica
iz Ulice Prkosa.

Znao sam te,
čuvati od sebe,
djevojčice, janje moje.

A ne znadoh
od njih da te spasim,
djevojčice, mrtvo moje.