Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sebil

Učenik

(10)

• »sebil« je autor ove teme

Datum registracije: 11.10.2006

• Poruku poslati

21

Utorak, 15. April 2008

Klanjaj prije nego ti bude klanjano” - Ovaj video je sada sa tekstualnim prevodom nas jezik, a radi se o jednom mladicu koji se, slusajuci muziku, ne obzire na ezan koji nagovjestava da je poceo sabahski namaz, nego mladic i dalje ostaje lezati i slusati muziku. U tom polozaju pocinje drijemati, ali iznenada mu dolazi neocekivani gost - Melek smrti, koji mu uzima dusu u takvom stanju, i onda se pocinju desavati stravicne stvari koje cekaju sve one koji okrecu ledja od Allahove upute. Najvjerovatnije da se meleci ne bi trebali pokazivati na ovaj nacin, ali video je strasno dobar i nosi u sebi neizmjerno veliku pouku:

http://www.n-um.com/?q=node/1311 (duzina: 32 min. ; tezina : 67 MB)

Selam/Pozdrav!

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

22

Utorak, 15. April 2008

Boze dragi.....................................................
neznam sta da kazem.
ovo nevolim da gledam.
ma samo je bitno da covjek uziva i da se provodi lijepo, jer zivot je jedan =)

23

Utorak, 15. April 2008

Svakako da nije lijepo gledat, jer mi ljudi ne zelimo istini da gledamo u oci, ali je itekako poucan film i treba se dobro zamislit nad njime.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

24

Utorak, 15. April 2008

Citirano

ovo nevolim da gledam.

U pravu si ninna01.

Citirano

Svakako da nije lijepo gledat, jer mi ljudi ne zelimo istini da gledamo u oci, ali je itekako poucan film i treba se dobro zamislit nad njime.

Poucno?

Ovaj film je vise stetan nego koristan. Mnogi ne muslimani i neki muslimani kad pokusavaju spoznati i priblize vjeri...nalaze; sigurnost, mir, komfort, i nadu u vjeri. Ovakvi horor snimci ce ih jednostavno odbiti od vjere.

Zalosno je da smo muslimani poceli praviti holivudske horor serije od nase vjere, a posebno sto se tice stvari o nevidljivom svijetu (gajb ) Mozda ce u slijedecoj epizodi prikazati graficki dizajn Dzehenema kako Allah kaznjava nevjernike.... o|

Ponekad me i ne iznenadjuje sto neprijatelji Islama (kao sto je onaj film 'Fitna') prikazuju Islam u najgorem i najcrnjem svijetlu. Jer ako muslimani prikazuju Islamsku vjeru kao u holivudskim horor serijama......kakav je onda zakljucak?

Muslimani su sebi najveci neprijatelji....

(Ovo mi je 2-3 put kako odgovaram na ovom forumu o ovakvim snimcima u vezi nasilja i Islama, smrti, horor serijama. Nije mi jasno...zbog cega su neki na ovom forumu toliko opsednuti ovakvim horor filmovima?) ?( :rolleyes:

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

• Poruku poslati

25

Utorak, 15. April 2008

Ovaj film je vise stetan nego koristan. Mnogi ne muslimani i neki muslimani kad pokusavaju spoznati i priblize vjeri...nalaze; sigurnost, mir, komfort, i nadu u vjeri. Ovakvi horor snimci ce ih jednostavno odbiti od vjere.

Zalosno je da smo muslimani poceli praviti holivudske horor serije od nase vjere, a posebno sto se tice stvari o nevidljivom svijetu (gajb ) Mozda ce u slijedecoj epizodi prikazati graficki dizajn Dzehenema kako Allah kaznjava nevjernike....

Ponekad me i ne iznenadjuje sto neprijatelji Islama (kao sto je onaj film 'Fitna') prikazuju Islam u najgorem i najcrnjem svijetlu. Jer ako muslimani prikazuju Islamsku vjeru kao u holivudskim horor serijama......kakav je onda zakljucak?

Muslimani su sebi najveci neprijatelji....

(Ovo mi je 2-3 put kako odgovaram na ovom forumu o ovakvim snimcima u vezi nasilja i Islama, smrti, horor serijama. Nije mi jasno...zbog cega su neki na ovom forumu toliko opsednuti ovakvim horor filmovima?)

I ja se pitam to.....................

ja ne klanjam, ipak vjerujem u Allaha .. to je meni vazno.
jel i mene ceka takva sudbina, kao sto je Hasana ?
svasta....................................... ?(

26

Utorak, 15. April 2008

Zasto ne prepustite ljudima da sami odluce sta je za njih lijepo, dobro, lose, pucno, nepoucno, pametno, glupo, moderno, ... ?

Ne mogu svi bas u svemu dijeliti vase misljenje i nije upravo vase misljenje uvijek ispravno i jedino tacno. Nije ni moje!
Vama se ovakvi filmovi ne dopadaju? Ni meni se nije dopao film, ne volim horore, ali priznajem da sam se zamislila nakon filma i postavila sebi par pitanja. Ne mogu ocekivati od svih koji pogledaju film da reaguju isto kao ja!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

mant3ra

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.03.2008

• Poruku poslati

27

Utorak, 15. April 2008

ma ne nego stvarno lose na ovaj nacin"muslimani" pokazuju sto nas ceka... cak mi se smuci kad ovi nasi "muslimani" ovde drze one snimke na mobovim ono kad kolju ovo ono... znaci smuci mi se... a zapravo neznaju jednu jedinu dovu a kamoli da znaju sto pise u kuranu i tako dalje....

ili ovaj zadnji snimak kad ono dete kolje nekog "nemosuslimana" pa da sam tamo ma sve bih ih pobio posto ako se na onaj nacin bore za naseg boga pitam se dal smo ljudi ili sejtani.

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

Datum registracije: 14.04.2008

• Poruku poslati

28

Utorak, 15. April 2008

Hajde da se najpre zapitamo sta znaci biti vernik/ca..Da li je dovoljno samo to sto nosimo ime muslimana/ke, to sto KAZEMO da smo muslimani, to sto znamo da proucimo samo sehade, to sto je nama dovoljno da kazemo da verujemo i da time podrazumevamo sve ostalo..Sta je sa islamskim sartima? Sta je sa namazima, koji su obevezni, sta je sa ISKRENIM postom meseca Ramazana, sta je sa Zekatom i Hadzom? Sta je sa skrusenoscu, miloscu, iskrenoscu..najpre ljudskoscu..sta je sa postovanjem prema roditeljima, prijatnim osmehom prema komsijama...sta je sa nocnim namazima, ucenjem Kur'ana??? Ovaj film je smejurija sta nas zapravo ceka..ovo je vic. Nas je sramota i tesko nam je da gledamo filmove koje muslimani prave da bi ljude odazvali pameti, a baljezgarije pune gluposti mozemo da gledamo po 20 puta i da se divimo ljudskoj praznini..hmh..jadni mi. Necu da pametujem i nikoga prozivam jer sam i ja Bozija robinja..i ja imam balvan greha iza sebe i pokusavam da ga se resim. Ja samo pozivam sve one KOJI RAZUMA IMAJU da ga koriste jer je sva poenta u razumu, sve odgovore tu nalazimo. Neka Bog bude zadovoljan nama.
Ako tezis za dostojanstvom, ne prihvataj nista manje od zvezda. :]

29

Utorak, 15. April 2008

mant3ra ja da se ogradim, komentarisala sam jedino poslednji film na ovoj strani koji je postavio sebil, jedino taj sam i odgeldala. Ne znam sta je u drugim filmovima.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

30

Srijeda, 16. April 2008

Film je los katastrofa....
Meleci se prikazuju kao neka cudovista, nakaze sa gvozdenim rukama(kao u nekim americkim horor filmovima) koja uzimaju insanima dusu :rolleyes:

Film je totalni promasaj!

kelam

Početnik

(10)

• »kelam« je muško

Datum registracije: 16.03.2008

• Poruku poslati

31

Srijeda, 16. April 2008

Selam.

Pokusaj slikovite ili video deskripcije gajba je apsolutno nemoguc.
sto se tice samog filma, ako zazmurimo i neprimjetimo ovo naprijed receno on zasigurno ima svoju poruku.
Poruka je " bolje ti je klanjaj prije nego sto tebi klanjaju dzenazu."
Isto tako znamo da je namaz stub vjere i prvo zasta ce covjek biti upitan nakon smrti jeste namaz, pa ako mu je namaz dobar , dobra su mu i ostala djela al ako mu je namaz los losa su mu i ostala djela...

E sad ako kritikujemo film zato sto pokusava opisati nemoguce onda smo apsolutno u pravu ali ako nas je snimak razljutio zato sto nas je podsjetio na jednu glavnu obavezu koji ne prakticiramo onda kritikama nema mjesta.

I u sustini poruka je kristalno jasna a to je ja mislim i jedina zelja autora ovog snimka .
Na nama je da se preispitamo gde smo mi na odnosu vidjenog... idemo li Hasanovim stopama ??

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

• Poruku poslati

32

Srijeda, 16. April 2008

I u sustini poruka je kristalno jasna a to je ja mislim i jedina zelja autora ovog snimka .
Na nama je da se preispitamo gde smo mi na odnosu vidjenog... idemo li Hasanovim stopama ??

Ne, nevjerovatno. Nemogu svi da klanjaju, zar ne?, i to treba da znaci da smo mi losi?........
''idemo li Hasanovim stopama''. ? to se nikada nebih pitala.!
Jer Hasan nije losa osoba, to sto on ne klanja neznaci smrt. Nikome.
Ovaj ''film'' je totalna katastrofa. Ko bi reko da muslimani nesto ovako mogu da izmisle.....
Gluposti i ziva bruka u moje oci.

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

• Poruku poslati

33

Srijeda, 16. April 2008

Citirano

Orginalno od niNna01

Ne, nevjerovatno. Nemogu svi da klanjaju, zar ne?, i to treba da znaci da smo mi losi?........
''idemo li Hasanovim stopama''. ? to se nikada nebih pitala.!
Jer Hasan nije losa osoba, to sto on ne klanja neznaci smrt. Nikome.
Ovaj ''film'' je totalna katastrofa. Ko bi reko da muslimani nesto ovako mogu da izmisle.....
Gluposti i ziva bruka u moje oci.

Hasana je otac upucivao na namaz, Hasan se nije odazivao, cak sta vise nije postovao oca kada bi mu se ovaj obratio..ima li tu dobre osobe? Stvar je vrlo jasna moras i dusom i razumom da tvrdis veru u Allaha..5 islamskih sartova su obavezni FARZ, nema, ja hocu, ja necu..nije stvar u tome da ti ili ja ili bilo ko drugi misli da je neko dobar ili los covek, nije dovoljno biti samo dobar covek..namaz je stub vere, bicemo pitani za namaze.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

34

Srijeda, 16. April 2008

Citirano

Orginalno od niNna01
Nemogu svi da klanjaju, zar ne?

Na koga mislis kada kazes "ne mogu svi da klanjaju"? Tj. za koga smatras da ne moze da klanja.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

• Poruku poslati

35

Srijeda, 16. April 2008

Mozda je tako sto ti kazes.
Meni jeste dovoljno i vazno biti dobar covjek.
Vazno je cijeniti roditelje, svoju familiju, rodbinu, drugove.
Vazno je pomagati svima sto traze i ne traze pomoc. Vazno je dati onome sto nema..
Nije vazno dal ja znam ili neznam klanjati, ili ako znam svi 5 islamski sartova.
Nisam ja manje vrijedna za to. Nije niko.
Nekazem da je lose znati klanjati i sve to..svaka cast svima sto znaju, i u istovremenu znaju biti dobri ljudi.
Ipak bolje je biti dobar covjek nego znati da klanjas.
Nemogu da shvatim kako nemoze biti dovoljno samo biti dobar covjek...........................................................

cosak_uma

Početnik

(10)

• »cosak_uma« je žensko

• Poruku poslati

36

Srijeda, 16. April 2008

Znas da samo za vid covek ne moze da se zahvali Bogu, ni da celog zivota, bez prestanka klanja...a to je SAMO vid..Sta je sa sluhom, osecajima, sta je sa razumom? Zelimo da budemo srecni, da oni koje volimo budu zivi i zdravi...zelimo uspeh...a sta dajemo?Zar je manje od pola sata dnevno toliko tesko izdvojiti za namaz?

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

37

Srijeda, 16. April 2008

Citirano

Orginalno od niNna01
Mozda je tako sto ti kazes.
Meni jeste dovoljno i vazno biti dobar covjek.
Vazno je cijeniti roditelje, svoju familiju, rodbinu, drugove.
Vazno je pomagati svima sto traze i ne traze pomoc. Vazno je dati onome sto nema..
Nije vazno dal ja znam ili neznam klanjati, ili ako znam svi 5 islamski sartova.
Nisam ja manje vrijedna za to. Nije niko.
Nekazem da je lose znati klanjati i sve to..svaka cast svima sto znaju, i u istovremenu znaju biti dobri ljudi.
Ipak bolje je biti dobar covjek nego znati da klanjas.
Nemogu da shvatim kako nemoze biti dovoljno samo biti dobar covjek...........................................................

Naravno da je važno biti dobar čovjek ali to ne podrazumeva ako si dobar čovjek da onda ne moraš da klanjaš. Zašto bi se onda nazivali Muslimanima, sigurno ne zato što smo dobri ljudi,Namaz je FARZ nemoj to da zaboravljaš i to bi morali svi da praktikujemo ali na žalost još uvijek je mnogo ljudi koji misle kao ti.

Da te uzvišeni Allah uputi na pravi put.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 17. April 2008

Cijenjena i draga @ninna01 :),

Allah dz.s .ima najljepsa imena i osobine,Allah je lijep i voli ljepotu.Ako Allah dz.s. podari covjeku slast i ljepotu u Namazu,ucenju Kur'ana,Zikru onda zaista taj farz biva olaksanjem i ljepotom za dusu i razum, tijelo...ada za sve :).

Muhammed a.s. je govorio Bilalu r.a. da uci Ezan za na Namaz da bi ih odmorio:
@Odmori nas Bilale@ Takodje mnogima je poznat hadis u kojem Poslanik a.s. kaze da je njegova radost u namazu!

Ali iblis l.a. zna da je namaz bedem , da odvraca od zla i da predstavlja poseban vid ibadeta.Zato se svim sredstvima bori da odvrati covjeka od spominjanja Allaha ili ga navede da slijedi ili uvodi novotarije koje su nisu vjerom propisane.
Gdje li je roothtx ;) da kaze Allah vas uputio,amin ja Allah

:klanja:
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 17. April 2008

http://news.bbc.co.uk/2/hi/in_depth/7351369.stm

Ubijanje djece i novinara u Gazi od strane prokletih sinova majmuna i svinja.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 17. April 2008

Djecu ubijaju,daleko bilo,zaista da Allah sacuva!!!

Je li poznato da se iko oglasio povodom ubijanja djece da to osudi!??!

Gnusam se na takve izopacenike koji "imaju" srca da ubiju dijete,nasli su na djeci svoju "snagu" i "velicinu" da pokazuju,sram ih bilo,gori su od majmuna i svinja postali!

La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Social bookmarks