Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kelam

Početnik

(10)

• »kelam« je muško

Datum registracije: 16.03.2008

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 17. April 2008

Selam

Eh, a ko ce osuditi ?
od koga mi ocekujemo da osudi ovakve zlocinacke cini??

Ovakvih snimaka ima na 1000 i sta rade muslimani , konkretnije sta radi Arapska ili Islamska liga koja broji oko 50 drzave... Apsolutno nista ..
Zadnji sastanak predsjednika Arapskih zemalja u Damasku , iako je gledano na funkcije ucesnika trebao da bude nesto znacajano , ustvario pokazao je po kozna koji put svoju beznacajnost.
Naime i ovog puta kao i proslog procitan je zakljucak s sastanka, i u zakljucku nista sto vec nije vidjeno i cuveno .
" Trazimo ( bolje reci molimo ) Izrael da predstane sa borbenim dejstvima u Palestini" i tu onda velika, velika tacka.

Muslimani u Gazi nemaju struje zato sto im je Izrael stopirao isporuku goriva a da apsurd bude veci isto to gorivo koje Izrael prodaje Palestincima sam ga kupuje kod Saudijaca ili Kuvajcana... Pa kad on zavrne cesmu Palestincima zar nebi logicki i bracki trebalo da neko i njemu zvrnne cesmu ...???

Palestinci iz Gaze nemogu uci u Egipat ni osnovne namirnice da kupe dok Izraelcima netraba nikakva viza za ulazak..

Zasto je tako ??
Kaze Allahov Poslanik " Na vas ce se obrusavati narodi kao sto se za sofrom ljudi obrusavaju na ciniju.
Hoceli to biti zbog nase malobrojnosti ?? upitase Ashabi
Ne- rece- vas ce tada biti mnogo, ali cete biti slabi poput bujicne pene .Strah ce biti iscupana iz srca vasih neprijatelja a u vasim srcima ce biti usadjen WEHN.
Sta je WEHN ? Upitase Ashabi
Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti .
Odgovori Allahov Poslanik.

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

42

Petak, 18. April 2008

Jedan vrlo interesantan dijalog koji je pre para dana bijo na drugom kanalu nemacke televizije, vredan je da se pogleda, (na srecu ima i prevod za one koji ne razumiju nemacki jezik).

http://video.google.de/videoplay?docid=-…earch&plindex=6
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

43

Subota, 19. April 2008

Citirano

Orginalno od niNna01
Zalosno je da smo muslimani poceli praviti holivudske horor serije od nase vjere, a posebno sto se tice stvari o nevidljivom svijetu (gajb ) Mozda ce u slijedecoj epizodi prikazati graficki dizajn Dzehenema kako Allah kaznjava nevjernike....

Zalosno je kad neko sa ovakvim potpisom ( ma samo je bitno da covjek uziva i da se provodi lijepo, jer zivot je jedan ) Drzi Ders!!!

Evo ti Jos jednog Hasana!
annonimus je dodao/la ovu sliku:
  • Zivot u Kaburu.jpg
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

44

Subota, 19. April 2008

Mozda postoje dobre stvari ovakvih snimaka, al ja ih ne vidim. Ako hocete pouku dovoljna je pouka iz ajeta i hadisa Bozijeg Poslanika s.a.w.s.
Jedino sto mislim da je opravdano sa islamskom taktikom jesu Istorijski filmovi o Islamu. A ovo mi se ne svijda. Ovo se radi na drugi nacin.

Zasto ne snime film o Salahudinu. Nego takve stvari moramo da gledamo iz Holivudskih filmova kao sto su "Nebesko carstvo".
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

45

Subota, 19. April 2008

Sto se tice snimka oko koga se ovde dosta polemise ("Klanjaj pre nego tebi bude klanjano"),mogu reci sledece:

Svaki covek ima poseban psiho-mentalni sklop, i prema njemu ljudi razlicito reaguju na istu stvar ili u istoj situaciji.

Hvala Allahu sto je Islam-kao nas jedini cilj, pre svega JASAN I JEDNOSTAVAN, kao i flexibilan u izvesnim situacijama. Putevi spoznaje i shvatanja same vere su razliciti, s tim sto sva sredstva koja vode do cilja moraju biti ispravna i u skladu sa Islamom.
Ja sam, na primer, takve prirode da na mene moze jace uticati neki snimak koji prikazuje lakocu i lepotu Islama, nego koji me moze zaplasiti. Normalno da i strah moze da me natera da pocnem da razmisljam o necemu, ali cu se sama lepse osecati ako upoznajem propise preko necega sto mi deluje lako i u cemu mislim da mogu uspeti.

No, svi smo razliciti! Ono sto pase meni, ne pase mozda nekom drugom. Najbolje bi bilo kada bismo bili toliko cisti iznutra da sve sto pogledamo (sve sto nas okruzuje, zivo i nezivo), moze da nas stimulise na zelju za pribizavanje Allahu.

O nacinu snimanja i prikazivanja samog snimka imam podeljeno misljenje: ne svidja mi se mozda prikazivanje meleka, jer mislim da je to moglo na drugaciji nacin da se uradi.
Medjutim, poenta i poruka snimka su vrlo jasne, sto je dobro. Gledanje ovakvih snimaka je relativno lakse za one koji su namazdzije, nego za one koji to nisu. OK je i za one koji vole ovakve "stimulanse" za bolje ponasanje, bar po meni. :)

Evo jos jedan zanimljiv video:
OPET PRELAZAK NA ISLAM
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

niNna01

Početnik

(10)

• »niNna01« je žensko

Datum registracije: 02.03.2008

• Poruku poslati

47

Subota, 19. April 2008

Citat:
Orginalno od niNna01
Zalosno je da smo muslimani poceli praviti holivudske horor serije od nase vjere, a posebno sto se tice stvari o nevidljivom svijetu (gajb ) Mozda ce u slijedecoj epizodi prikazati graficki dizajn Dzehenema kako Allah kaznjava nevjernike....

Annonimus. To nisam ja napisala.
ma samo je bitno da covjek uziva i da se provodi lijepo, jer zivot je jedan =)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

48

Subota, 19. April 2008

Posto sam prozvan, lepo bi bilo da ti odgovorim.

Da si zdravo !!!
" Bilen alemlere rahmettir "

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

49

Utorak, 22. April 2008

Ova je malji struuuja :D :

http://fliiby.com/file/19969/1w4qysfhs6.html

Ko ga nauci ovako da hoda,mozda roditelji :rolleyes: :D

http://fliiby.com/file/19837/4wvxek2gey.html

A sada najbolji deo!Dobar neki dzip (o)

http://fliiby.com/file/19399/mr4r6s2wuk.html
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

50

Petak, 25. April 2008

Interesantna emisija. Ljudi otvoreno govore o zakulisanim igrama i igricama u Sandzaku (o) (o) (o)

http://www.epos2008.org/video.php
SDA 1990

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

51

Nedjelja, 27. April 2008

Prelijepo...

Kairo

"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

sebil

Učenik

(10)

• »sebil« je autor ove teme

Datum registracije: 11.10.2006

• Poruku poslati

52

Nedjelja, 04. Maj 2008

Osobine vjernika” – sejh Muhammed Feiz na ovom video predavanju govori o osobinama koji jedan musliman i muslimanka trebaju da se okite, kako bi uspjeli na oba svijeta i zadobili Allahovu, swt milost. Video je sa prevodom na nas jezik:
http://www.n-um.com/?q=node/1364 (Duzina : 20 min; tezina: 73 MB)

"Predivna ucenja Kur'ana" - razni ucaci uce razlicite Kur'anske sure. Zaista predivan audio materijal: http://www.n-um.com/?q=node/1363

Selam/Pozdrav!

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

53

Nedjelja, 04. Maj 2008

Masallah brate ti me pretjece u dobru :)

Evo od istog sejha, ZNAKOVI VREMENA

http://www.youtube.com/watch?v=VjamebMS_sA&feature=related

smrt u toku predavanja,rahimehullah

http://www.youtube.com/watch?v=ulSA37yQPvw&NR=1

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

54

Ponedjeljak, 05. Maj 2008

ispovjest bivseg americkog marinca

U trenutku dok se mnogi ljudi ponose svojim specijalnim jedinicama,odredima idr. koje nazalost svoju "specijalnost" znaju pokazati nad civilima pogledajte sledeci video:

http://www.youtube.com/watch?v=yyDafO6lW_Q

Marinac kaze: "ne radim za vas vise"!!!
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 09. Maj 2008

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

56

Subota, 10. Maj 2008

Channel 4 - Turning muslim in Texas

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

57

Subota, 10. Maj 2008

Zanimljiv ovaj video...
Bese mi smijesna ona zena kada pita,"a vjeruju li u Boga muslimani" :))

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

58

Subota, 10. Maj 2008

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 25. Maj 2008

Kaze se da je smeh zdrav, al' sta ako ne mozes da se kontrolises na TV-u?!
Voditeljka 'crkava'
:D

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

60

Nedjelja, 25. Maj 2008

normalno nista nije bilo smesno toliko da bi voditeljka crkla od smehe nego joj je bilo draze da se smeje nego padne u paniku sto je ona mala greska bila na pocetak
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks