Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

261

Utorak, 16. Oktobar 2007

Hehehe,bas si me nasmijao Junuse. Pa ja pisem ovdje vec par dana i iznijela sam moj stav jos davno,ali sam te pitala ne da formiram stav,vec kao sto naglasih zbog informiranosti,ako mi dozvoljavas! Uljudno sam te pitala i ne vidim razloga da i ne odgovoris!

A,navijac si i ti,tako se deklariras cim imas arsine po kojima stavljas ljude u navijace i 'nenavijace'. Zar ne? Priznaj!

Junuse dragi,ako smijem tako da te oslovim,ovaj ovdje navijac bi bio najsretniji da nije suze prolio na dan kada je Zilkic dosao u NP i da se nista od toga nije desilo ! Ako je moj strah da ce Bosnjaci Sandzaka i Srbije biti zrtve licnih podkusurivanja i srpskih vizija ustvari navijanje,onda se rado sama svrstavam medju navijace!
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

262

Utorak, 16. Oktobar 2007

sonovero, izvini ako nisam baš obratio pažnju na tvoje pisanje, jer se na ovu temu mnogo piše, pa ne stižem da sve pročitam. Zapravo samo letimično preletim preko komentara i duže se zadržim na ono što me malo više zanima.
Svako od nas ima aršine neke, pa ako ti moji aršini djeluju navijački meni ne smeta. A ja uvijek navodim zašto ih ja svrstavam u navijače. To su ljudi koji ne žele da realno sagledaju stvari, već samo uzvikuju parole. Nebrojeno mnogo puta sam ja sa istim tim osobama pokušavao o mnogim temama da diskutujem, ali se je na kraju ipak sve svodilo na navijačke parole.
A pošto vidim da si iza ove riječi "Priznaj!" metnula ovaj uskličnik onda eto priznajem, i ja sam navijač.

A ovaj tvoj žal zbog ovih dešavanja u Sandžaku i ja dijelim, samo što ja kažem, kamo sreće da nisam prolio suze onog dana kada je Muamer Zukorlić došao u Novi Pazar i zauzeo Islamsku Zajednicu.
Ovi Muamerovi navijači dobro znaju da sam ja od samog starta, još od davnina ovog istog mišljenja. Odavno sam ja ukazivao na ono što je sada isplivalo i što je sve ovo izazvalo, a oni što pokušavaju staviti akcenat na sporedne stvari i proglasiti ih glavnim stvarima i što ne žele pogledati u svoju avliju, već svo vrijeme gledaju u tuđu, to je njihov problem, a upravo takvo ponašanje i potvrđuje glavni problem kojeg ja navodim. A najžalosnije u svemu ovome je što Reis Cerić nije imao sluha za dešavanja u Sandžaku. Svi oni koji su stali uz Adema ef. Zilkića su svjesni bili šta ih čeka. Svjesni su bili i toga kakav stav ih čeka iz Bosne i kakve optužbe ih čekaju od strane Muamera Zukorlića i njegovih pristalica.

Jasno je meni da kod tebe nema zlobe, već da se ti sekiraš za svoju vjeru, ali ja lično moram trpjeti i kritike od tebe jer ti misliš da podržavam pogrešnu stvar. I to je također nešto što boli, ali nadam se da će vrijeme donijeti bistriju sliku i da će se stvari vremenom jasnijim pokazati i da će ti tada biti jasno, kao dan, ko te je ustvari povrijedio.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

263

Utorak, 16. Oktobar 2007

Opet mi nisi odgovorio na pitanje. :D Nema veze,u trenutku me je to zanimalo. Cini mi se da se previse pozivate na Zukorlica kada se brani novoformirana jusufspahica zajednica! Malo mi je to neprimjereno,mislim ne radi se o dvije medjusobno mjerljive pojave.. Zelis dokaze za 'floskule'! Ja sam iznosila neke dokaze,inace ne volim neutemeljenu pricu,pa procitaj,mozda ti 'navijacki' dokazi nesto kazu! Ja moj stav ne mogu promjeniti,taman da sve Sandzaklije kazu mi zelimo novu zajednicu bez onog 'u'. Ja bih kazala ok,to su vase zelje,ali svoj stav ne bih promjenila.Aktualna politicka situacija,intervjui,izjave ljudi koji su sve to pokrenuli,njihovu ulogu u bliskoj proslosti,povjesne cinjenice itd.,pa i analiza iz aspekta islama mi nedaju za pravo razmisljati drugacije,s' tim da bih postovala zelju Bosnjaka u Srbiji ukoliko se ona ne bi podudarala sa mojim stavom!
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

264

Utorak, 16. Oktobar 2007

Ako je tvoj stav po ovom pitanju nepromjenjiv onda si ti u ovoj temi navijač, zar ne? Upravo ovako se prema ovom pitanju ponašaju i Muamerovi pobornici. A što se tiče drugih stavova, historija, vjerski dokazi, itd. o tome bismo naravno mogli nadugo i naširoko. Baš bih volio da čujem tvoje stavove.

A na pitanje ne bih da ti odgovaram, samo će ti se sve kasti, a svakako nije ni bitno za tvoj stav da li je većina Bošnjaka Sandžaka uz Adema ef. Zilkića ili za Muamera ef. Zukorlića, tako da je bezrazložno davati ti odgovor. Na tvoje pitanje ti mogu odgovoriti Muamerovi pobornici Root i Sandžački sin, ako hoće da ti budu iskreni.

A vrijeme? Ono ide li ide.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

265

Utorak, 16. Oktobar 2007

Ti cini mi se neki stav shavats previse licno! Moj stav nije napad na tebe ,vec je slijed logickih zakljucaka ukratko utemeljenih na povjesnom i drustveno-politickom kontextu.I,ne moze se promjeniti,'navijala' ja za Zukorlica,nekog Mustafu ili Aliju ,meni je svejedno,tj. njihov profil licnosti nema veze sa mojim stavom! Zamjena teza koja se koristi u kampanji za novu jusufspahicku zajednicu,nije nesto sto utice na moje slobodarsko zakljucivanje! Dakle,meni teza 'muftija za rijaset' nije mjerljiva i nije primjerena,uz naravno politcko povjesni kontext zbivanja! Izneseni su stavovi kada je u pitanju islam,na nekoj od predhodnih stranica se nalaze! Kada je u pitanju instrumentaliziranje vjerskih institucija u svrhu svesrpskog monopola ,nabacila sam par natuknica,pa ko zeli da se zabavi tom temom,snabdjet ce se literaturom koja objasnjava takve pojave! Ja ne mogu uopceno o tome pisati jer je prezahtjevno,ali ako te nesto zanima slobodno pitaj! Ne,ne moras dati odgovor na postavljeno pitanje (mene da se pita ja bih odgovorila),ali neodgovaranje ima svoju dimenziju,ne?!

Ok,i ovo je bilo previse. Ugodan tebi dan
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

266

Utorak, 16. Oktobar 2007

Ne vidim odakle ti zaključak da ja stvari shvatam lično? To biva ja shvatam lično, a ti shvataš slijedom logičkih zaključaka. Ne, ne shvatam lično, već smatram da ako neko ima zabetoniran stav nema potrebe sa njim diskutovat. Diskusija se vodi samo sa onim osobama koje su spremne da svoj stav revidiraju, preispitaju, itd. Dakle, vođen tim principom smatram da ne treba da ti dajem odgovor. Zapravo, ja sam odgovor ispisao, ali kad ga postirah i vidjeh da ti već imaš svoj stav koji nećeš nikako mijenjati ja svoj odgovor izbrisah.
A pošto se tvoj stav temelji na historijskom i društveno-političkom kontekstu, kako ti reče, onda moraš biti svjesna da se tvoj stav ustvari bazira na tvojem shvatanju historije i društveno-političkih zbivanja kroz nju. Zato sam i kazao da bih volio da prodiskutujemo o elementima na kojima ti svoje zaključivanje i temeljiš, ali bi za to bila potrebna nova tema ili više njih.

A što se tiče vjerskog pristupa ovoj temi to bi bila još jedna tema koja je veoma važna i koje se dotiču ovi događaji. Neke od tih tema su pokretane. U suštini se to svodi na pitanje, šta je autoritativnije, institucija ili ljudi? Da li je institucija svetinja? Itd. Dakle, to su sve neka temeljna pitanja.

A gdje ćeš naći ovaj statistički podatak rekao sam ti. Pitaj Root-a i Sandžačkog sina da ti kažu, ako ti budu htjeli reći pravo. Dakle, pitaj ih za koga je većina džamija?

zeljovac

Početnik

(10)

• »zeljovac« je muško

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

267

Utorak, 16. Oktobar 2007

Mislio sam da na ovom forumu mogu steći sliku o situaciji koja je složena, međutim drže se svoji stavovi bez pomisli da se uopšte počne razmišljat o drugim i argumentovano objasnit.

Nešto malo se piše o Zukorliću, a o Zilkiću ništa (gdje je dosad bio i sl.....). Mjesto da se bolje upoznamo sa situacijom samo se prepucava, nažalost.

Pohvalio bih sonovero kada je iznjela argumente (Kur'an i sunet) ali koda ništa nije napisala (čak se to ne komentariše).

Posjećivati ovaj forum postaje bezveze ako se nastavi ista priča u krug.

Da nam je Allah dž.š. na pomoći.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

268

Utorak, 16. Oktobar 2007

Evo, ako hoces nesto o Ademu Zilkicu. Adem zilkic je iz tutinskog sela Orase, zavrsio je medresu u pristinu, a zatim orijentalistiku. radio je dugo godina kao glavni imam u tutinu. ovo mu nije prvi pokusaj razbijanja islamske zajednice i prije sedam-osam godina pokusao je isceniranim nestankom novca iz tutinske blagajne izvrsiti puc u islamskoj zajednici. u jednom mandatu je bio i odbornik u skupstini opstine tutin ispred sulejmanove politicke partije, bio je u redakciji casopisa koje izdaje opstina tutin, izdao je ilmihal, islamski velikani i Allahovi vjerovjesnici, a izdao je i rjecnik turcizama kojeg je izdala i finansirala sulejmanova politicka organizacija.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

269

Utorak, 16. Oktobar 2007

To si odmah napisao, a na pitanje o stanju u džematima i džamijama ne reče ništa. Za koga su džemati? Hajde malo opširnije o tome. Nabroj džamije u Tutinu, Sjenici, Prijepolju i Novom Pazaru koje su za Muamera Zukorlića, a koje su za Adema Zilkića. Bujrum.

A moje glavno pitanje je na čiju stranu treba imam da stane u slučaju da dođe do mimoilaženja između džema'ata i rukovođstva islamske zajednice?

• Poruku poslati

270

Utorak, 16. Oktobar 2007

Tacno,sve se svodi na individualno prepucavanje sa ciljem da se sugovornik diskreditira,bez ozbiljnog shvatanja onoga sto se pise!
Bez obzira moram odgovoriti na 'licno' poimanje povjesnih cinjenica i drustveno-politickog kontexta! Junuse,ako postoje povjesne cinjenice onda se one ne mogu shvatiti licno,jer se rade o cinjenicama. Licno moze biti samo neshvatanje! Primjer,postojanje osobe pod imenom Bogoljub (Teofil) Petranovic ,kao najplacenijeg covjeka srpske vlade u drugoj polovini XIX stoljeca je povjesna cinjenica,a ne moje licno shvatanje,kao sto je povjesna cinjenica da je proveo u Bosni 20 godina sa zadatkom posrbljavanja pravoslavnog stanovnistva. Ova CINJENICA je dovela do NOVE CINJENICE,a to je da je pravoslavno pucanstvo u Bosni (sastojalo se od autohtonog stanovnistva i Vlaha koje su Turci naselili u pogranicne dijelove Bosne) pripremljeno kroz posrbljavanje na temelju vjerske pripadnosti(svi pravoslavci su Srbi-instrumentaliziranje vjere) ,a slijedeci Nacrtanije ,docekali 1920 godinu kao Srbi,pa je SPC imao legitmnu osnovu da izgura Carigradsku patrijarhiju iz Bosne i zauzme njeno mjesto!

Povjesna CINJENICA jeste da su Bosnjaci denacionalizirani,da im je jezik 1907 godine odlukom Zemaljske vlade ukinut ,da smo zbog nase primjene 'neovisnosti od nacije' na sve oko nas,a ne samo na muslimane (u slucaju Bosne jedini muslimani su i bili samo Bosnjaci-apsurd da se na nas primjenjuje ova vrsta odnosa),dovela do srbiziranja i kroatiziranja bosnjackog pucanstva! To su CINJENICE. Cinjenice su da je Bosnjacima trebalo skoro stoljece,da bi uspjeli vratiti svoj ukradeni identite!

Cinjenica je da Muhamed Jusufspahic,sam priznaje politicku ulogu jusufspahiceve zajednice,pravdajuci je kroz terminologiju heterogenosti u jednom djelu Srbije i nacionalne homogenosti u Sanzdaku! Da,to su cinjenice,kao i to da on u toj heterogenosti zaboravlja na veoma mali postotak nebosnjaka (0,38% Srba-muslimana i 7% Roma,koji se izjasnjavaju kao muslimani). Cinjenica je da nacionalno depolitiziranje blizu 90% muslimana koji su ili Albanci ili Bosnjaci ustvari znaci srpsko politiziranje,stvaranje nacionalno slabih protivnika,koji nisu u stanju braniti svoje interes!

Cinjenica je da se svijest naroda formira kroz najistancanije porive religijske pripadnosti,pa i sam autoritet imama moze mijenjati svijest ljudi.. Ukoliko taj autoritet,kao u doba komunizma nije u stanju da muslimanu Bosnjaku objasni sta su njegovi interesi,jer je sprovodi politiku depolitiziranja,onda za nekih decenije ili dvije dobit cemo novu generaciju,koju njena etnicka pripadnost nece zanimati!

Mi i danas imamo ljude koji su uvjerenja da je politika iz aspekta islama haram,pa gledaju na to sa zgrazavanjem,jer su u te stavove bili kroz komunizam indoktriniran i sada se ne mogu toga osloboditi.. A,to uopce nije tacno! Politika i islam idu zajedno,bavljenje drustvenim problemima i tokovima nie u suprotnosti sa islamom! Godinama se vjerovalo da imam ne treba da radi,ako radi onda je 'lopov',sto opet iz aspekta islama nije tacno! Ovo spominjem samo da objasnim ,kako se ljudima manipulira,kroz sistem,kroz vjerske intsitucije itd. Ako imam autoritet,kaze da nacija nije bitna za muslimana,onda to vjernici i prihvate,pa im je svejedno jesul Srbi,Hrvati,a mogu biti i Romi! Ali,imam zaboravi reci da nema nacija u odnosu na muslimane,ali ima u odnosu na druge,pa tako 'zaboravljen' sluzeci aktuelnu vlast priprema nove generacije spremne za istrebljenje!

Itd,itd.!
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

271

Utorak, 16. Oktobar 2007

Ovo što si ti ispisala niko ne negira. Ne znam da li ti znaš da u Sandžaku postoji Bošnjačko Nacionalno Vijeće, koje se bavi nacionalnim pitanjiem Bošnjaka Sandžaka. Ne znam da li znaš da se bosanski jezik izučava na katedri za bosanski jezik na državnom Univerzitetu u Novom Pazaru i da je uveden u osnovne škole u prva četiri razreda, a radi se na izradi udžbenika za ostale razrede.
Dakle, ovakav pristup ovom problemu je čisti promašaj, a u tom smjeru će otići onaj koji stavlja akcenat u ovim događajima na Beograd i na teoriju da Beograd stoji iza ovih dešavanja.

Isto tako oni koji stavljaju akcenat na lokalnu politizaciju ovih dešavanja će ići u razvijanje teorija o umiješanosti lokalnih političara u sve ovo.

A ja kažem da je glavno težište u nezadovoljstvu Muamerom Zukorlićem kao ruovodiocem IZ-e, kao autoritetom, kao uzorom.

Naravno, u svim ovim događajima razne interesne grupe gledaju da ugrade i svoj interes.

Dakle, ovo o čemu ti pišeš je posljedica shvatanja da je glavni "krivac" za ova dešavanja država Srbija, što nije tačno. To je prebacivanje krivice sa sebe na drugog (Reis Cerić i Muamer Zukorlić).

Ne znam da li znaš da Muamer Zukorlić nikako nije dozvoljavao da se nacionalna zastava ponese na Hadždžu. Znaš li da Muamer Zukorlić nikada nije priznao nacionalnu zastavu Bošnjaka Sandžaka, kao ni njegove pristalice.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

272

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Junus

Znaju to dobro i Root i Sandžački sin i oni koji "čvrsto" stoje uz Muamera, ali ih mržnja prema Dr. Sulejmanu Ugljaninu sprječava da uvide realnost.

Jedan mi je Gerilac, jedo pet-šest mjeseci prije objediniteljskog sabora, onda dok se još o njemu šuškalo ali nije puno znalo u čaršiji, rekao: Čuo sam da Muamer Zukorlić priprema osnivanje rijaseta i prekidanje veza sa bosnom. E ako to uradi onda ga...

Pa uradi ga, ali ne on nego Suljo.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

• Poruku poslati

273

Utorak, 16. Oktobar 2007

Izvini molim te Junuse, ali to sto pises meni je apsurd! Apsurd mi je kao sto spomenuh jer se teze mjenjaju! Zukorlic nije IVZ,vec je covjek,muftija pa tako i ne moze parirati drugoj instituciji.On moze samo covjeku parirati! Sto znaci da ako smeta Zukorlic,onda se ne prave nove institucije. Jedino ako sam Zukorlic nije institucija i ako novi 'rijaset' nije neki covjek!

Da,sve je politika sponzorirana od SANU i vec davno procitana ideologija!

Ali evo da te pitam jos nesto ,kako ti objasnjavas depolitiziranje Bosnjaka i Albanaca,sto je izjava Hamdije J. ,a on je glavni covjek novoformiranog rijaseta,kao i Muhamedovo politiziranje na temelju heterogenosti?
Mislim,gdje ti nalazis opravdanost za ovakve stavove?

Molim te za odgovor,bas me zanima!
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

274

Utorak, 16. Oktobar 2007

Odnos institucija - čovjek je tema koju smo obrađivali. Pogledaj teme "Kult ličnosti" i slične. Dakle, moje pitanje je šta je to institucija i odakle dolazi legitimnost instituciji?
Moj stav je također da institucija nije sveta, a po tebi?

Politika SANU je odavno svarena tema i skontana politika, ali je problem ovdje što se težište stavlja na tu temu. Po meni je težište u nezadovoljstvu rukovođenjem Muamerovim.
Dakle, težište možeš da staviš na "beograd ovo radi" ili "Sulejman Ugljanin ovo radi" ili "ovo je posljedica diktatorskog rukovođenja IZ-e od strane Muamera Zukorlića". Ti sad vidi gdje je težište.

Dalje, nije valjda da uzimaš za ozbiljno izjave Hamdije Jusufspahića vezane za poltiku. I drugo, ovaj Rijaset nije osnovala porodica Jusufspahić, već je osovina u osnivanju Sandžak, imami, džemati, a sa Jusufspahićima se je samo uspostavila zajednička saradnja.
Na zajedničku saradnju je Jusufspahiće pozivao i Muamer Zukorlić. Dakle, to nije ništa strašno. Da bi se oformila IZ Srbije onda je potrebno da uđu svi faktori u nju. Predstavnici Sandžaka, Beograda, Preševske doline i Vojvodine.

Reis IZ Srbije je iz Sandžaka, u okviru Rijaseta postoji i sandžački muftiluk i trenutni Muftija Sandžački je Hasif ef. Suljović.
S' tim što će Rijaset biti rotirajućeg karaktera. Jedne godine u Pazaru, jedne u Beograd, jedne u Preševskoj dolini, itd.

Da je Reis Cerić imao sluha za ono što se dešava u IZ-i Sandžaka ne bi došlo do ovakvog načina rješavanja problema. Dakle, glavni krivac je Reis Cerić.

Glavno što ti treba da shvatiš je da ovo nije pokrenuo Beograd i da nije pokrenula porodica Jusufspahić, već ljudi iz Sandžaka. Većina imama i džemata (ova činjenica je glavna i nepobitna).

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

275

Utorak, 16. Oktobar 2007

U registru mimistarstva vjera ovaj tzv. rijaset je upisan kao rijaset sa adresom u ulici Gospodar Jevremovoj 11 u Beogradu i njega zastupa hamdija jusufspahic. to se moze lako provjeriti, pogledaj snimak u tvojoj regionalnoj tv prije pola godine i vidjet ces.

naravno, tebi bi najdraze bilo da se njihove izjave ne uzimaju ozbiljno. pa, tako i postupamo, njihove izjave su sve upucene protiv bosnjackog naroda i bosnjaka. a to koliko nacionalno vijece predstavlja bosnjake u srbiji, druga je prica. sulejman ugljanin je prisvoji sve sto je mogao da prisvoji i nacionalno vijece i zastavu i grb. bas me interesuje ima li u nacionalnom vijecu jedan jedini covjek koji ne pripada grupaciji sulejmana ugljanina? odgovor je NEMA!

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

276

Utorak, 16. Oktobar 2007

I ti i ja znamo da je to što piše u registru mrtvo slovo na papiru, administracija, ali kad neko hoće da tjera mak na konac to je druga stvar.
A i situacija oko Jusufspahića je jasna samo eto nekom je drago da to forsira, pa neka nek forsira, međutim, problem je što je realnost ono što demantuje takvu sliku.
Svakako si ti jedan od navijača pa je suvišno tebi se osvrtat na komentare.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

277

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Junus

Da je Reis Cerić imao sluha za ono što se dešava u IZ-i Sandžaka ne bi došlo do ovakvog načina rješavanja problema. Dakle, glavni krivac je Reis Cerić.

More biti, da je rejs Ceric sagledao situaciju i shvatio ko je na pravoj strani!
I na kraju, sta bi sa tvojim postovanjem autoriteta?? Ili rejsa u Sarajevu nisi nikada ni priznavao za autoritet?
Neda nana svog Sultana

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

278

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Sultan
More biti, da je rejs Ceric sagledao situaciju i shvatio ko je na pravoj strani!
I na kraju, sta bi sa tvojim postovanjem autoriteta?? Ili rejsa u Sarajevu nisi nikada ni priznavao za autoritet?

More bit, a more bit i nije. Ja sam uvjerenja da nije, a sami događaji pokazuju jasno da nije, zar ne?
A poštivanje autoriteta je naravno i dalje tu, samo što je tema autoriteta i odnosa prema njima posebna tema, pa bi se i ona mogla obraditi posebno, jer bi to bilo preširoko za ovu temu.
Ubuduće neću odgovarati na postove ili dijelove postova koji su upućeni meni lično, već samo ono što je vezano za temu.

• Poruku poslati

279

Utorak, 16. Oktobar 2007

Hahahah,pa ti kao da si robot. Izvini ali ti se kacas totalno irelevantnih stvari i izvlacis neke znj-zakljucke,ajajajaaaaa..
Ja te nisam pitala sta je institucija,ja sam se osvrnula na apsurnu komparaciju izmedju institucije i covjeka!Koliko god neki covjek predstavljao olicenje neke institucije,on nije utjelovljenje iste,pa samim time je i komparacija apsurdna..

Ne zanima me funkcioniranje tog nekog rijaseta,mislim da to nisam ni pitala,vec politicke opcije ljudi koji su ga osnovali.

Jusufspahic je tvorac ovog rijaseta,ali da se ne bih ubjedjivala samo cu te pitati ,ko je bio tzv. reis prije Zilkica?

I,naravno da je bitno sta Jusufspahic kaze,jer se njegove vizije sprovode. Oni zele privatni monopol i sa takvom logikom i dobit ce ga..

I,sta je sad sa Reisu-l-ulemom dr. Mustafom ef. Cericem? Sta je on sad uradio? Ukrao nesto,prizenio se,tjelohranitelji neki,jel postao i on diktator? U cemu je problem sad s' njim?

Dobro ocigledno ne mozes odgovoriti na postavljena pitanja(previse odskaces od biti,a ignoriras i konkretna pitanja) ,a i ovo ide Bog dragi zna gdje.

Ugodan dan,rekoh jos prije saht.
Bosnjanka

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

280

Utorak, 16. Oktobar 2007

E moj Junuse, pa ko je veci navijac od tebe ovdje stvarno ne znam?! A TO STO VAMA SMETA CERIC JA NE ZNAM, BOLJI VAM JE HAMDIJA, JER HAMDIJA JE KAZAO DA JE NAJVECA GRESKA FIKRETA ABDICA STO JE VLAST PREPUSTIO RAHMETLI ALIJI. A SKORO NAVRATIH NA OVAJ SULJOV FORUM TAMO, DJE JE NAS CIJENJENI JUNUS NAJAKTIVNIJI CLAN I, ZNATE KAKO NAZIVAJU REISA UMJESTO C STAVLJAJU S, STID ME JE DA TO I NAPISEM. TOLIKO O IDEJAMA ALIJE IZETBEGOVICA I BOSNJASTVU.

3 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

3 Gostiju

Social bookmarks