Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zeljovac

Početnik

(10)

• »zeljovac« je muško

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

301

Utorak, 16. Oktobar 2007

Može li ko približno (objektivno) procijenit situaciju u procentina.

Pa da vidimo kakva je situacija u svom mjestu ili u Sandžaku.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

302

Utorak, 16. Oktobar 2007

E tako brate, počnite prebrojavanje po džamijama. Ali realno, nemojte ljude ovuda "zavrtat". :)

A i da iznesete krivo, realnost će vas demantovati, jer to su stvari koje može da provjeri ko hoće. Samo je problem što mora da dođe uživo i da u svaku džamiju svrati i pita.

A ove snimke i snimčiće za medije i za oči ostavite za utjehu.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

303

Utorak, 16. Oktobar 2007

nema potrebe prebrojavati se, vecina dzematlija je uz islamsku zajednicu, cak i vecina u onim dzematima u kojima su imami potpisali. interesantno je da nijedan imam koji je prisao ademu prije toga nije konsultovao svoj dzemat. zbog cega? je li zato sto bi dobio apsolutnu podrsku dzemata? ili je nesto drugo u pitanju? a to je i cilj njihov, poceti se prebrojavati. oni od pocetka barataju nekim brojkama, al se ne snalaze bas najbolje sa matematikom. ljudi, nauka je to, ona je samo za inteligentne ljude.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

DJ Hary

Početnik

(10)

• »DJ Hary« je muško

Datum registracije: 05.09.2006

• Poruku poslati

304

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Fatihovac

(QUOTE]

Ja znam za jednu Imam (zavrsen jedan eazred medrese) iz Leskove Tutin je podrzao adema zlikica a predsjednik Dzematskog odbora je uvidio izdaju i za Muftiju je i vecina clanova Dzematskog odbora.
Ko zna dalje bujrum.
ako mislis na Harisa Holica nisi u pravu .On je zavrsio pazarsku medresu kao jedan od boljih ucenika,a potom i fakultet u Sarajevu.Samo da te demantujem brate,nemojte plasirat netacne informacije!a sto se tice minulih desavanja u pozadini svega su politicke ambicije obe politicke opcije(boshnjacke),i niko iz ovoga nece neukaljan izac!zelim da naglasim da samo treba obrati paznju na neke sitnice,primer:ljudi koji ucestvuju u pucnjavi kod Arap dzamije su slucajno i u Prijeolju i Sjenici kao clanovi visoke delegacije(pod oruzijem mada je skoro izasao iz zatvora)'s druge strane imamo narkobosa i par sitnih kriminalaca koji su u licnom obezbedjenju Reisa.U pitanju su pare ,e to je prava pozadina svega!!!Selam
"you know what I mean"

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

305

Utorak, 16. Oktobar 2007

Jel' ovo ta famozna stranica koja naseg Reisu-l-ulemu dr. Mustafu ef. Cerica vrijedja?

Sandzaknews

Ili ih ima jos? o|
Bosnjanka

zeljovac

Početnik

(10)

• »zeljovac« je muško

• Poruku poslati

306

Utorak, 16. Oktobar 2007

Potrudimo se braćo za jedinstvo u ime Allaha i pokušajmo jedni druge svatiti.

• Poruku poslati

307

Utorak, 16. Oktobar 2007

Da,jedinstvo muslimana je sustina problema,ustvari jedinstvo Bosnjaka,jer su Bosnjaci u ovom slucaju sinonim za muslimane..

Steta da se dozvolilo da najprimitivniji porivi izadju na povrsinu,doduse da nisu izasli ne bi se ni saznalo da postoje!

Mislim da je dr. ef Mustafi Cericu najbitnije jedinstvo vas i mislim da vam je to dao do znanja ,naglasavajuci da nemate OBAVEZU,ali da imate pravo da se vezete za Bosnu.

Bit ce jako interesantno ,pratiti tijek zbivanja,a ja se u skladu sa mojim stavovima nadam da ce pobjediti nase jedinstvo u svakom pogledu,pa i duhovnom.. Ne valja,moralo se iscistiti sve sto se natalozilo za ovih 16/17 godina.

Kada su vam slijedeci izbori? (politicki)

Bosnjanka

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

308

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od DJ Hary

Citirano

Orginalno od Fatihovac

(QUOTE]

Ja znam za jednu Imam (zavrsen jedan eazred medrese) iz Leskove Tutin je podrzao adema zlikica a predsjednik Dzematskog odbora je uvidio izdaju i za Muftiju je i vecina clanova Dzematskog odbora.
Ko zna dalje bujrum.
ako mislis na Harisa Holica nisi u pravu .On je zavrsio pazarsku medresu kao jedan od boljih ucenika,a potom i fakultet u Sarajevu.Samo da te demantujem brate,nemojte plasirat netacne informacije!a sto se tice minulih desavanja u pozadini svega su politicke ambicije obe politicke opcije(boshnjacke),i niko iz ovoga nece neukaljan izac!zelim da naglasim da samo treba obrati paznju na neke sitnice,primer:ljudi koji ucestvuju u pucnjavi kod Arap dzamije su slucajno i u Prijeolju i Sjenici kao clanovi visoke delegacije(pod oruzijem mada je skoro izasao iz zatvora)'s druge strane imamo narkobosa i par sitnih kriminalaca koji su u licnom obezbedjenju Reisa.U pitanju su pare ,e to je prava pozadina svega!!!Selam

Nije u pitanju haris holic vec je u pitanju esad holic koji nema zavrsenu medresu. haris holic je vjeroucitelj u novom pazaru. a ovaj esad ima neke farme po ljeskovi i vecinu toga stekao je preko semka i sulja. o esadu holicu se govori.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

309

Utorak, 16. Oktobar 2007

Reis Cerić nije trebao da daje bezrezervnu podršku Muameru Zukorliću i na taj način učestvuje u njegovoj diktaturi. Dakle, on je podržao njegovu diktaturu. Zašto, ne znam... to neka svako za sebe razmišlja...
A svi muslimani se bore za jedinstvo, teoretski, samo je pitanje koliko ko to sprovodi u praksu. I koliko je koga STVARNO briga za to. Malo je onih čiji su lični interesi podređeni opštim.

U svakom slučaju, vrijeme je nazaustavno, ono teče...
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

zeljovac

Početnik

(10)

• »zeljovac« je muško

• Poruku poslati

310

Utorak, 16. Oktobar 2007

Nije bitan ef. Cerić svaki musliman mra da voli svoga brata bez obzira slagao se sa njim ili ne.

Pokušaću da što ispravnije prenesem hadis (pošto je iz sjećanja): ....muslimani će se podjeliti na 72 (ili73) grupe i svi će u džehenem osim onih koji jedni drugima budu željeli dobro.

SMANJIMO GAS!!!!

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

311

Utorak, 16. Oktobar 2007

Kada bolje razmislim, ovo se je moralo desiti. Na jednoj strani imat cemo Bosnjake, kojima je rejs dr. Musfa ef. Ceric u Sarajevu, a na drugoj strani Srbe islamske vjeroispovjesti kojima ce rejs stolovati u Beogradu.

Samo na hajir
Neda nana svog Sultana

• Poruku poslati

312

Utorak, 16. Oktobar 2007

Pa normalno da ce dati podrsku legalnim vjerskim institucijama,a ne nekim tamo Abdicevim saradnicima i Seseljevim fanovima. Nelogicno mi..Pa nismo mi krv proljevali da tetosimo Srbima i njihovim slugama! Sta vi sebi umisljate!

Kakav Zukorlic i gluposti,kada su pitanju izdajnici,koji rade po diktatu srpske politike..Ovo nema veze ni sa Gucci odjelom ni zastitarima,vec sa premoci odredjenih politika!
Bosnjanka

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

313

Utorak, 16. Oktobar 2007

e moj junuse, kad god ti nesto ne odgovara i kad nemas odgovor na pitanja i kritike ti pominjes reisul ulemu i pitas se sto je dao podrsku muftiji. A tako ti Allaha sto je suljo dao podrsku ademu, sto je naumov dao podrsku ademu. ako hocemo o podrskama odgovori na sve ovo. ali problem lezi u drugome. reisova podrska je uticajna i mnoogo boli protvnike za razliku od podrske nekih minornih ljudi.

• Poruku poslati

314

Utorak, 16. Oktobar 2007

I da vas pitam jos nesto,vas koji Jusufspahica&Co zdusno podrzavate. Ugljanin vam podrzava Jusufspahica odkako je napravio taj rijaset,ali da pitam vas koji ga slijedite:

Imate li vi nekih drugih problema u zivotu,tipa ekonomija,skolstvo,zdravstvo,infrastruktura itd.. Jel' to sve rijeseno,pa vam je najvaznije sta koji muftija
kuci radi?

Mene ne zanima koliko dr. Ceric potrosi na svoja putovanja, niti me zanima kakva ga limuzina vozi
niti koliko zastitara ima,sve dok su rezultati njegovog rada pozitivni..Ja vidim da se trudi io da radi
srcem za nas,da se bori i to mi je dovoljno! Treba da mu trazim racune za odjelo koje nosi i zagledam u marku naocala?!

Ja stvarno ne mogu da shvatim kako ste uspjeli napraviti probleme od cega se inace ne prave..

Kako ste uspjeli dozvoliti da vas podjele?

Dobro je Hadzifejzovic u svom prilogu o Sandzaku rekao:" Bosnjacima ne trebaju neprijatelji,dovoljni su neprijatelji sami sebi!"

Normalna drustva rjesavaju konkretne stvari koje se ticu njihove svakodnevnice,a vi nasli da rasturate duhovne veze,zato sto je neki hodza nezadovoljan ili sta? Suljo bio nezadovoljan?

Ma svaka mu cast na ovom razjedinjavanja! Jesul mu toliko bili bitni ti glasovi,za koje je vjerovao da gubi zbog Zukorlica,pa mu je trebala opca hajka i podjela medju narodom?!

Svaka vam cast!

Umjesto da gradite ceste i skole,vi pravite frku,pa i ja danima lupam glavom,a kamoli dr. Ceric i drugi!

Ali oko cega,oko muftije i njegovih zastitara?

Svaka vam cast! Nastavite kukati na diktaturu Zukorlica,to je vjerovatno najgore sto vam se moglo desiti,a zato se vrijedi i podjeliti. Inace imate rijesene sve probleme,pa nema potrebe da se njima bavite.. Neka ste u euforiji navijanja za imame i neka zdusno podrzavate podjelu.Cemu jedinstvo,ono i ne treba,jel tako...Tako treba,sve drugo ce 'narod pozlatiti.'

Bosnjanka

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

315

Utorak, 16. Oktobar 2007

Pazljivo sam procitao pismo Reisa Mustafe ef. Cerica. Pismo ukazuje na jednu licemjernu politiku srpskog rezima prema Islamu i nama Bosnjacima, gde Reis pita" a staje ovo sada".

Slusajuci onu narodnu "vuk dlaku mijenja a cud nikad" takav je srpsi rezim, mi bogami koda nam je vrana popila mozak pa smo postali zaboravni, sto smo preziveli zadnjih 15-tak godina pa se okrecemo prema Beogradu, da nam reisa biraju u Beogradu, da nam je sediste u Beogradu, nikad, nikad ne smemo to dozvoliti.

Nas duhovni centar bijo je i ostao Sarjevo, i nikad Beograd.
Licemerje je najgora ljudska osobina, a takav je srpski rezim prema nama, i setimo se one nase stare price gde kazu" ko na hastalu ko pod hastalom uvjek ti isto misli".

Oprostiti da, ali zaboraviti nikad!
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

316

Utorak, 16. Oktobar 2007

Udruzenje gradjana “25 maj”

Saopstenje za javnost

Ovo fantomsko Udruzenje gradjana iz Novog Payara uputilo je amabasadama u Beogradu pismo u kojem se kaze:

“Naime vec duze vrijeme od strane Islamske zajednice Sandaka koju predvodi Muamer Zukorlic, desavaju se cudne stvari koje dovode do produbljivanja krize mdju vjrnicima muslimanima u Srbiji, posebno u Sandzaku. Za poslednje dogadjaje u ovom gradu krivicu vidimo u “Mesihatu Islamske zajednice Sandzaka” koji je podgrijao atmosferu I na stvaranju tenzija radi vec duze vrijeme. Smatramo da problem u Islamskoj zajednici treba resiti unutar nje sam bez mesanja politickog faktora. Yaista moramo konstatovati da su posljedice ovih sukoba uneli strah na licnu i imovinsku sigurnost, postenih vjernika ovog grada. Tako je izvrsen atak slobode govora gde su neidintifikovana lica izvrsila demoliranje opreme u TV Jedinstvu i napad na radnike slobodne Regioanlne Radio televizije dok se emitovao zajednicki intervju sa uvazenim poglavarom Islamske yajednice u Srbiji Reis ul ulemom Adem ef. Zilkicem. Ovo nije prvi put u vise navrata emisiona oprema novopazarskih televizija je unistavana i otudjivana, novinarske ekipe maltretirane i fizicki zlostavljane, a nadlazni organi jos uvjek nisu osvetlili ove dogadjaje. S pravom se pitamo kome odgovara ovakvo stanje. Celnici rasformiranog Mesihata kojeg je predvodio Zukorlic Muamer u dzamijama svetim Bozjim kucama izigravaju kauboje skrnaveci na taj nacin i sam vjerski objekat i remeteci sam cin molitve. Ovo je vthunac bogohulnickog ponasanja od strane lica koje sebe nazivaju imamima i predstavnicima Islama. Ovde se odustaje od osnovnih nacela Islama kao religije koja propagira mir, toleranciju, slogu medju ljudima. Mi kao udruzenje aktivno smo se zalagali za smirrivanje strasti“ ima jos ali dosta.

Ovo je pre neki dana objavljeno na lokalnioj televiziji, ovo udruzenje je u vise navrata prosle godine predstavnike Mesihata nazivalo “anakondama, kaubojima, unistiteljima, masijasima, tajkunima, instaliranim satelitima i drdrdrdr“

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

317

Utorak, 16. Oktobar 2007

Insani_Sejtani_Hajvani

Ovaj Suljo&co. je nekada dok se okrecao prema Sarajevu alaudirajuci na Srbe i Rasima Ljajica, znao govoriti da postoje tri vrste ljudi;

1-Insani

2-Sejtani

3-Hajvani

pa ko Insani su oni koji se bore za Sandzak i vjeru Islam a sejtani su oni koji se bore protiv Islama i Sandzaka a hajvani su oni neopredjeljeni ili oni koji navijaju za ove sejtani. Znam dobro da je u ove Sejtani spadao i ona sbodoba od Jusufspahica. Medjutim i Suljo se sada svrstao u ove sejtani a svi koji njega brane su ili sejtani ili hajvani.

@Junuze kojoj kategoriji ti pripadas ovoj Sejatni ili Hajvani?

U SoSS-u smo...

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

318

Utorak, 16. Oktobar 2007

Nosioci ovog projekta na čijem je čelu Reis-ul-ulema Adem ef. Zilkić su ljudi iz Sandžaka. Lijepo je rečeno da će Rijaset biti rotacionog tipa. Jedne godine sjedište će mu biti u Beogradu, druge u Novom Pazaru, a treće u Preševskoj dolini.

Za ozbiljne ljude je dovoljna ova rečenica da o tebi dragi prijatelju koji se predstavljaš kao Junus pomisli da si ili neinformisan ili zlonameran(najblaže rečeno).U statutu Islamske zajednice Srbije(po kojem je i imenovan tzv.reis)veoma jasno piše da je sedište tzv.reisa u Beogradu,a prelaznim periodom od tri godine je predviđeno da se "on" bira iz raznih krajeva.

Takvim neznanjem i površnošću ti kao veoma vatreni pobornik te kvazizajednice veoma zorno pokazuješ da u stvari ni vi sami ne verujete u ono što pričate.

Neozbiljno.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

319

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
A tako ti Allaha sto je suljo dao podrsku ademu, sto je naumov dao podrsku ademu...

" A doista je jadno ono za sto su se prodali, kad bi samo znali!" (El-Bekara, ajet, 102)

320

Utorak, 16. Oktobar 2007

Uh. Konacno iscitah sve postove. Verujte nije bilo jednostavno citat postove pojedinaca.
Citala sam jer sam zelela koliko toliko saznati nesto desavanjima u mom Sandzaku. Sta sam saznala? Da se igra zesci ragbi i da pravila nikakvih nema, pa cak ni kad se o diskusiji radi. Narode na forumu vi ste minijaturna slika tih versko-politickih neslaganja u Sandzaku. Doduse neko stoji na toj slici u obliku karikature, al sve svojom zaslugom. Elem, razocarala sam se da je uopste doslo do podele Bosnjaka i ovom prilikom izrazavam moje duboko zaljenje povodom toga.
Prestanite jedni drugima da namecete misljenja i da pametujete, vec porazgovarajte sami sa sobom. Preispitajte sebe. Nece bit da medju nama ima savrsenih i bezgresnih. Znamo valjda da je samo jedan takav. Nemojte, molim vas.
Postavite sebi pitanja koja ovde non-stop ponavljate i odgovorite na njih.
Ima ovde specijalista za postavljanje (ne)potrebnih i (ne)relevantnih pitanja, ali su katastrofalani u davanju odgovora na ista. Kruze brate ko kisa oko Kragujevca i pisu romane, muka ziva procitat sve to. Zamara insana.

Imamo i vodovnjake pa evo dozvolicu i ja sebi jedno pitanje: ako je u njihovoj mogucnosti da ukratko kazu sta predvidjaju i gde nas sandzacke Bosnjake vide za 25-godina? Hvala unaprijed.

Nek nasa avlija ipak ostane sandzacka.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks