Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

341

Srijeda, 17. Oktobar 2007

Nema svadje. Docice fala Bogu izbori pa birajte.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

342

Citirano

Orginalno od Root
Aman ljudi hocetel vi vjerovati Junusu ili svojim ocima?

Znate sta,zakljucio sam da Junus temu odvodi u smeru , za njega je to glavno(kljuc problema),analize licnosti ef.Muamera Z, i njegovog ponasanja tj.postupaka koji idu dosta daleko na osnovu Junusove price!

Junuse,problem je sto bi ti voleo da je nas muftija idealan i savrsen,nazalost takvih nema.
Junuse,sve dok muftija ne uradi djela kufra koja ga izvode iz Islama on je musliman!
Junuse tvoja i moja duznost je da se pretpostvaljenim pokoravamo sve dok su muslimani i da saburamo na njihovim novotarijama i greskama(ako vec nece da se poprave).
Nadam se da znas da je ta pokornost u dobru,a ne u zlu!
Takodje treba da znas da ovde pozicija muftije nije toliko bitna koliko je bitna IZ i licemjeran odnos drzave prema istoj,zar ne?!
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

343

Scenario 1:

Ganjajuci licni interes skupe se:

-nezadovoljni politicari, koji su svoju stranku identificirali sa muslimanima i na temelju toga dobijali glasove,pa im to propalo;

-razrijeseni pa time i nezadovoljni imami ,cije razrijesenje je imalo debele razloge;

-imami sa sumnjivim politickim aktivnostima;

-sitni oportunisti,koji bi da bilo sta usicare;

-srpski radikali i njihovi ideolozi;

-mediji vodjeni srpskim radikalizmom

i svi oni zajedno naprave novu IZ ,jer im toboze muftija ne odgovara,zavedu jedan dio naroda,pa kao rezultat imamo:

-javno okupljanje kao znak podrske nekoj novoj IZ i tzv. rejsu;

-glasanje po djamijama u znak podrske nekoj novoj IZ i tzv. rejsu;

-medijsku hajku..

Posljedice ;

-ilegalne institucije;
-razjedinjavanje;
-sprovodjenje odredjenih politickih ciljeva;
-sprovodjenje odredjenih ideoloskih i sovinistickih ciljeva;
-zanemarivanje vlastitih vjerskih interesa;
-izmanipuliranost naroda i ubacivanjem smutnje medju;
-politcki profiteri likuju;;
-radikali likuju;
-iznosenje neistina na vjernike
-klica mrznje medju bracom;

Scenario 2:

U ime opcedrustvenog interesa muslimana i Bosnjaka,skupi se uvazena ulema (NE sumnjivi i razrijeseni) ,te zbog mozda krutog odnosa glavnog muftije,odluce se za smjenu muftije. Posto je glavni muftija ujedno i totalitarista ( hipoteticki,slijedeci medijsku hajku na muftiju),onda uvazena ulema trazi podrsku i naroda:

-sastanak sabora od 70 (!!) ljudi i glasanje;

-mozda je delikatna stvar,pa treba i skupljanje naroda za davanje podrske smjeni muftije i izboru novog;

-delikatna stvar i i glavni muftija je totalitarista,pa sabor od 70 ljudi nije dovoljan,tako da treba potpisivanje po djamijama dajuci podrsku za novog glavnog muftiju;

-bez medijske hajke i razlicitih sovinistickih i oportunistickih interesa..

Posljedice-nema ih-dobijaju se prednosti;

-legalna smjena;
-nema razjedinjavanja,ako je muftija stvarno diktator;
-nema smutnje;
-nema medjusobne mrznje;
-nema zamjena teza muftija za instituciju;
-nema politickih interesa ni radikala ni oportunista itd..
-nema straha od sporvodjenja srpske sovinisticke ideologije;
-nema razrijesenih imama i imama sa sumnjivim politickim djelovanjima;
-dobije se novi muftija i 'mirna Bosna' :D

u ovom slucaju jedina negativna posljedica bi bila u slucaju da je novi muftija losiji od prvog ili da je prvi muftija na pravdi Boga smjenjen (hipoteticki)

---------------------------------------------

Cijenjeni,neka mi niko ne kaze da ovaj drugi scenario nije bio izvodljiv zbog 'diktature' Zukorlica,a da je prvi bio izvodljiv zbog 'demokraticnosti' Kostunice i radikala..

I,neka mi niko ne kaze ,kako je bilo lakse napraviti neku novu ilegalnu IZ i tzv. rijaset,nego smjeniti jednog muftiju..

I,NEKA MI NIKO NE KAZE,kako se NIJE SMJELO skandirati za novog muftiju,a za novog ilegalnog rejsa i tzv. novu IZ SMIJE i kako se NIJE SMJELO glasati po dzamijama za novog muftiju,a SMIJE za tzv. rejsa i tzv novu IZ.
Ovo u slucaju da muftija smeta

----------------------------------------------

Scenario 3:

Sandzaklije,tj. Bosnjaci Srbije ne zele duhovnu vezu sa Bosnom iz nekog razloga ili tu vezu zele specijalizirati (duhovnu,jer administrativnu autonomiju imate potpunu):

-skupi se uvazena ulema (NE razrijeseni imami i imami sumnjivih politickih aktivnosti) i donese tu odluku
-posto se radi o delikatnoj stvari potrazi izjasnjavanje dzematlija

-bez medijske hajke i ostvarivanja nekih politickih interesa

-ako postoji osnova i podrska dzematlija donese se odluka

sonovero i drugi Bosnjaci iz Bosne se ne bune,jer je to odluka bosnjackog naroda u susjednoj zemlji,a nije usmjerena politicki iz srpskih sovinistickih krugova,pa time ne postoji opsanost od instaliranja imama sa sumnjivim politickim djelovanjima,niti ima ostvarivanja licnih interesa razrijesenih imama,a ni ostvarivanja interesa odredjenih politicara..

Ovaj treci scenario je spomenut samo da docaram svoje licne motive za zabrinutost,kao i moj licni stav,kada su u pitanju ovakve stvari..

Bosnjanka

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

344

...Cijenjeni,neka mi niko ne kaze da ovaj drugi scenario nije bio izvodljiv zbog 'diktature' Zukorlica,a da je prvi bio izvodljiv zbog 'demokraticnosti' Kostunice i radikala..

I,neka mi niko ne kaze ,kako je bilo lakse napraviti neku novu ilegalnu IZ i tzv. rijaset,nego smjeniti jednog muftiju..

I,NEKA MI NIKO NE KAZE,kako se NIJE SMJELO skandirati za novog muftiju,a za novog ilegalnog rejsa i tzv. novu IZ SMIJE i kako se NIJE SMJELO glasati po dzamijama za novog muftiju,a SMIJE za tzv. rejsa i tzv novu IZ.
Ovo u slucaju da muftija smeta...

Znas sta pogodio si sustinu u miljimetar.Brate da te Allah nagradi,nemam komenatara vise!
Ovako mi je nesto trebalo da procitam i da kazem pa i ja sam za to,i ja tako mislim samo ne umijem da se izrazim!
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

345

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Postoji li snimak ove emisije Online ?

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNe…7&source=najava
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Fatihovac

Početnik

(10)

• Poruku poslati

346

ODGOVOR BAHRIJE BEGANOVIĆA LUTKE NA IZJAVU ADEMA ZILKIĆA
Wednesday, 17 October 2007
Poštovani gospodine Zilkiću,
U Vašem obraćanju gledaocima TV Enigma sinoć ste spomenuli moje ime i nadimak u nekoliko navrata, izgovarajući takve neistine preko kojih jednostavno nije moguće preći. Radi Vaše informacije rođen sam u uglednoj porodici u kojoj su verski običaji i poštovanje islama od starina bili obaveza koju je nametala pripadnost veri i poštovanje porodične tradicije. Vaše proizvoljnosti kako sam ja prvi put ušao u džamiju u danu kada ste Vi i vaši malobrojni istomišljenici poželeli postati nekakva vlast u Islamskoj zajednici su, najblaže rečeno, čista izmišljotina. Možda ne Vaša lično, ali Vi ste je izgovorili a nju su mogli da Vam prenesu Vaši slijepi izvršioci, isti oni koji Vam pune TV nastupe lažnim podacima da je iz Prijepolja uz Vas 95 odsto imama a više je nego jasno da Vas je podržalo 5 od 11 a to je, za normalan svet, mnogo manje od 95 odsto. Ne računam neke koji su se već pokajali ili su na putu da to učine a potpisnici su nekakvog papira na kome su izloženi Vaši nesuvisli razlozi sa smenu glavnog muftije, gospodina Muamera Zukorlića.

Ne pijem i ne pušim, postim mesec Ramazan i prethodni sam, takodje, ispostio i to me čini ponosnim i srećnim, bez obzira na Vaše neistine o mom ponašanju i moralnim i verskim svojstvima.

Takve neistine su me, ipak, iznenadile, ali su, istovremeno, potvrdile neke informacije o Vama. Vaš sumnjivi karakter i sklonost upotrebi svih sredstava kako bi postigli neki isključivo lični cilj, ne preporučuju Vas po mom skromnom mišljenju, ni za seoskog hodžicu na Pešteri ili nekom tutinskom seocetu, a kamo li za nešto što ni izgovoriti ne smemo bez uvažavanja – reisu-1-ulemu! Samo moram dodati ono što mnogi misle o Vama – samopostavljeni i samoizabrani reisu-l-ulema!

Kad ste već izvoleli da pominjete moje ime, mislim da je bilo u redu da makar jednom mišlju istaknete ono što Vaši poslušnici u Prijepolju - bivši glavni imam, bivši sekretar, bivši predsednik Medžlisa i još nekoliko doušnika moraju znati, a to je da je Lutka poštovalac vjere najprije svoje ali i svih drugih. Lutka je gotovo četiri decenije redovan i izdašan, hvala Allahu, donator kako Islamske zajednice tako i Srpske pravoslavne crkve, svih bogomolja. Nema crkve ni džamije u prijepoljskoj opštini gde nisam pomogao. Time se ponosim. Posebno dobro to znaju bivši glavni imam i bivši sekretar ali i drugi vjerski službenici da se te pomoći kreću od novca preko prehrambenih i drugih proizvoda, do usluga, prevoza, građevinskog materijala i tako dalje. Ponavljam, radio sam i radiću to zato što ja to tako osećani i želim a ne da bi, eventualno, neki tutinski hodžica sa umišljenošću samopostavljenog reisu-1-uleme, to negde pomenuo. Ne. Vi se, gospodine Zilkiću, ne osvrćete na to. Vama trebaju prljavštine, Vama trebaju neistine, vama treba nemoralnost najgore vrste i Vi ste se drznuli da me u tu Vašu bolesnu priču uvlačite ni krivog ni dužnog.

Uostalom, jasno je što to činite. Ja se ne stidim da kažem da podržavam i iskreno poštujem gospodina Muamera Zukorlića jer je on ličnost velikog formata. Nije uputno, ali kad ste me već prozvali moram Vam reći da mu Vi i vaši istomišljenici, ali svi zajedno, teško možete i koleno dotaći. Hvala Bogu Milostivom da nisam u krugu prijepoljskih imama koji Vas podržavaju. U tom Vašem kolu su ljudi sa ahmedijom na glavi i džepovima punim para od kredita i drugih davanja iz sredstava Islamske zajednice. Da budem sasvim jasan: iz sredstava koja se skupe od onoga što vjernici daju na ime vitrova, zekjata, članarine ili ukopnine! Nikad u to kolo Lutka neće. I neće podržati tu grupicu nečasnih u kojoj su i imam koji je isteran iz novopazarske Medrese i imam koji nije mogao tamo da položi neke ispite pa je, po hitnom postupku, diplomirao u beogradskoj Medresi, i imam koji nije mogao da tamo studira nego je o trošku Ministarstava vera štampao diplomski rad koji je, od strane Bošnjaka inlelektualnaca dočekan sa zgražavanjem.

Ovo i svašta drugog će tek doći do javnosti, počev od lažnih priznanica, preko donacija i Turske, kurbanskog mesa koje dok stigne do onih kojima je namenjeno „kalira“ za preko 100 odsto i tako dalje. Izjavili ste da je u Prijepolju mogla da već ove jeseni počne sa radom medresa. Pa kome Vi to pričate! Zgrada je tek ukrovljena a ko ne vjeruje lako će se uveriti jer se radi o objektu smeštenom u centru Prijepolja. Uostalom, demantuju Vas i Vaši sledbenici - u nekakvom Biltenu na četiri strane, uz slike bivšeg glavnog imama i bivšeg predsednika Medžlisa – kao da drugi i ne postoje među vernicima – je i fotografija objekta u koji bi ste Vi, naprekočas, uselili polaznike. Aferim, gospodine Zilkiću. U medijima a i na TV Enigma ste pominjali i neke autobuse - četiri komada (!) kojima sam ja navodno dovezao ljude da daju podršku cenjenom gospodinu Zukorliću. Čista izmišljotina. Nije bilo potrebe a da sam to osetio, svakako bih uradio. Ne zbog toga da Vi imate šta da pričate već iz iskrene podrške gospodinu Zukorliću. Moju podršku gospodinu Zukorliću objašnjavate, navodno, nekim poslovnim vezama između nas dvojice.

Nikakvih tu nema poslovnih ni drugih veza, osim iskrenog divljenja za ono što je gospodin Zukorlić učinio na afirmaciji islama i Bošnjaka. Ponosan sam što sam tog dana bio u Velikoj džamiji i što sam sa prijateljem Jusufom Muškićem tijelima zaštitio novosadskog muftiju Rešada Plojovića od Vaših istomišljenika. Gospodin Plojović nije došao da pravi nered već da uruči rešenja o postavljenju novog glavnog imama gospodina Arefa Durakovića, Prijepoljca a ne Pešterca a Vi ste sa svojim poslušnicima uneli smutnju pričom da su došli Pazarci da otmu džamiju, kasu, pečate i tako dalje.

Pravo je pitanje, u stvari šta Vi tražite u Prijepolju? Da li ste tu po nalogu Vaših partijskih istomišljenika iz SDA? Ili Vam je cilj da dodatno uznemirite vjernike, Bošnjake, ali i druge građane ove mirne i zdrave sredine? Gospodine Zilkiću, ako mene pitate, a ne bi Vam ništa falilo da to uradite jer bi ste tada dobili istinite informacije, nama ovde ne treba nikakav došljo sa Pešteri ili iz Tutina da predvodi vernike. Mi imamo dovoljno naših školovanih imama, fakultetski obrazovanih teologa, čestitih ljudi onih o kojima znamo sve do petog kolena unazad. Umećemo mi i bez Vaše otrovne misije naći put Istine. A Vi se, gospodine, zajedno sa Vašim istomišljenicima, bavite svojim teretom koji ste natovarili ovih dana i ne tovarite ga na druge. To je Vaše, vas i Vaših poslušnika. A svima nam valja pred Allaha. Da li ste razmišljali o tome? Ili mislite da će, umesto Vas to činiti Vaši slepi poslušnici.

Prijepolje, 16. oktobar 2007.

Beganović Bahrija - Lutka

AFERIM!!!!

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

347

Primjetna je pozitivna,prkosna i odlučna energija u Bošnjaka Sandžaka prema bljutavom nastojanju halovnih dušmana istine da nametnu laž,potvoru,da uzdignu hrđu i hijanete zajedno sa fukarom i zločincima.

Sandžaklije desetljćima žive
nipodaštavani,omalovažavani,"preskakani" od mnogih dobara koja po pravdi Božijoj pripadaju svim ljudskim bićima,ali ni jednog trenutka nisu se odvojili od dostojanstva,ponosa,strpljenja u neimaštini i nepravdi i pokornosti samo Jedinom Bogu.

Nemoj neko da misli da Sandžaklije ne vide,ne čuju,ne zarumiju,pa sledstveno tome NE ZNAJU. Naprotiv.Znaju znanje ali i pamte i osuđuju nepravde i zulume učinjene bilo kome.

• Poruku poslati

348

Citirano

Orginalno od muhasibi
...Cijenjeni,neka mi niko ne kaze da ovaj drugi scenario nije bio izvodljiv zbog 'diktature' Zukorlica,a da je prvi bio izvodljiv zbog 'demokraticnosti' Kostunice i radikala..

Ovo u slucaju da muftija smeta...

Znas sta pogodio si sustinu u miljimetar.Brate da te Allah nagradi,nemam komenatara vise!
Ovako mi je nesto trebalo da procitam i da kazem pa i ja sam za to,i ja tako mislim samo ne umijem da se izrazim!

Elhamdullilah na svakom dorbu koje nam dragi Stvoritelj podari, pa tako hvala Allahu dz.s .i na ovom dobru koje dobijamo sa iskrenim izjavama..Masallah dragi brate..
Nikada nije kasno za ujedinjenje muslimana,nikada nije kasno da se stane nasuprot lazi,fitne i nepravde..

Amin na tvoju dovu i da tebe dragi Allah nagradi za ove iskrene rijeci..Amin

Ljudi su zavedeni lazima i fitnom,pa muslimani,Bosnjaci Sandzaka,ako vam neki brat ili sestra povjere se da su bili u zabludi ili su mozda bili neodlucni,onda ih nemojte udaljavati,jer mi smo braca i sestre.. A,za iskrene rijeci treba cvrst iman i cisto srce,to ne moze svako!

Esselamu alejkum

Bosnjanka

Bosnjanka

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

349

Citirano

Orginalno od muhasibi

Junuse,problem je sto bi ti voleo da je nas muftija idealan i savrsen,nazalost takvih nema.
Junuse,sve dok muftija ne uradi djela kufra koja ga izvode iz Islama on je musliman!
Junuse tvoja i moja duznost je da se pretpostvaljenim pokoravamo sve dok su muslimani i da saburamo na njihovim novotarijama i greskama(ako vec nece da se poprave).

Jusuf Barchic himself ?

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

350

Citirano

Orginalno od muhasibi
Jes post upucen Junusu, ali da se i ja malo umijesam
Mislim da nije vazno sta neko od nas voli ili nevoli kod muftije, tj bez obizra koliko ga neko od nas volio, vazno je da on treba obavljati svoj posao ispravno, a da bi bio prihvacen od naroda. Prihvacenost kod naroda nam kazuje koliko narod smatra da on obavlja posao ispravno

Citirano

Orginalno od muhasibi
Nisam sve postove najpazljivije procitao, ali neznam dali ima opravdanje za tvoje rijeci upozorenja o kufru, dali zaista Junus smatra muftiju kafirom

Citirano

Orginalno od muhasibi
Ovakav stav o pokoravanju najvecim tiranima i nepravednicima, kako u proslosti tako i sada, (Saudijskom kralju, Egipatskom Mubaraku, Bosanskom Lagumdziji isl) upravo objasnjava opstanak najgorih svjetskih rezima i diktatura medju muslimanima

Citirano

Orginalno od muhasibi
Takodje treba da znas da ovde pozicija muftije nije toliko bitna koliko je bitna IZ i licemjeran odnos drzave prema istoj,zar ne?!
Uistinu pozicija (mjesto) muftije nije toliko bitno, ali je bitno kada jedan covjek (bilo da ima poziciju muftije ili reisa) zloupotrebljava tu svoju poziciju za licne interese.
Ukoliko sutra reis Zilkic ili bilo koji drugi pocne zloupotrebljavati na slican nacin svoju poziciju, i njega na isti nacin maknimo sa te pozicije kao ovo sada Zukorlica

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

351

Citirano

Orginalno od E-B

Citirano

Orginalno od muhasibi
Ovakav stav o pokoravanju najvecim tiranima i nepravednicima, kako u proslosti tako i sada, (Saudijskom kralju, Egipatskom Mubaraku, Bosanskom Lagumdziji isl) upravo objasnjava opstanak najgorih svjetskih rezima i diktatura medju muslimanima

zaleteo si se E-B...
i pogreshna ti je percepcija...
on je govorio o dinu,a ne o podrzhavanju vladara tirana,u chemu se sa tobom slazhem...
recimo u Saudiji u zatvoru lezhi najvishe uleme ehlissunneta nego bilo gde na dunjaluku...stoga ne stoji ova tvoja tvrdnja ;)
a i muhasibi je drugachije mislio...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

352

E-B

Ako muftija nije uradio kufr onda ne postoji nikakva osnova po kojoj je on mogao biti smenjen na ovaj nacin.

Ne mogu da verujem da neko veruje da ove nove, nisu postavili KOstunica, Suljo i kompanija.

Smeta im uspesna Islamska zajednica pa hoce da je uniste.

Ne shvata te da su ulozi ovde mnogo veci nego Muamer Zukorlic.

Neka ga Allah uputi i sacuva i nas sa njim.

Posle ovakvih ispita bice mo akobogda jos jaci. :)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

353

Citirano

Orginalno od Jahja
Ako muftija nije uradio kufr onda ne postoji nikakva osnova po kojoj je on mogao biti smenjen na ovaj nacin.
Ja stvarno ne shvatam zasto bi muftija, ili sutra neko drugi morao pociniti dijelo kufra, da bi ga mogli smijeniti.
Otkad je to dijelo kufra uslov za mijenjanje tirana i diktatora

Citirano

Orginalno od Jahja
Ne mogu da verujem da neko veruje da ove nove, nisu postavili KOstunica, Suljo i kompanija.
Smeta im uspesna Islamska zajednica pa hoce da je uniste.
Mozda nemozes da vjerujes ni da Ljajic, Tadic i jos po neko iz te kompanije stoji iza Zukorlica.
Neznam dali je ispravno reci da je IZ uspjesna, ali svjedoci smo da se ona pretvorila u jednu organizaciju kojoj je osnovni cilj zaradjivanje i proizvodnja novca pod bilo kojim uslovima.
Umjesto da nasa muslimanska djeca mogu na Univerzitetu koji je osnovan od naseg-vakufskog novca studirati vrlo jeftino (najpozeljnije je besplatno), ova IZ stvara "elitni" univerzitet na kojem je vrlo skupo skolovanje, dok je za razliku od njega onaj drzavni univerzitet mjesto za studiranje sirotinje i onih koji nemaju para da debelo plate uspjesno i bezbrizno polaganje ispita.
Skoro svaka usluga koju istovremeno nude i opstina i IZ je mnogo jeftinija u opstini (pocni od pogrebnih usluga pa dalje). I ako IZ sve svoje poslovanje bazira na nasoj-vakufskoj imovini, opet je opstina ta gdje oni najsiromasniji nalaze utociste za svoje potrebe

Citirano

Orginalno od Jahja
Ne shvata te da su ulozi ovde mnogo veci nego Muamer Zukorlic.
U pravu si, Muamer Zukorlic upste nije nikakav ulog
Ulog, a i svrha svega ovog su siromasni i obespravljeni muslimani koji vise ne zele muftijine usluge

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

354

Ako cemo govoriti o tiranima, onda, ne smijemo zaboraviti ni tzv ajatollaha hamneija, kojim, cini mi se E/B bese odusevljen, zatim nazim kipranin i drugi tirani i zlotvori koje grupica ljudi koji napadaju muftiju zdusno promovise.
naravno, svako grijesi, i kako rece imam Malik, ne grijesi samo stanovnik ovog kabura, pokazujuci na kabur poslanika, s.a.v.s. Ali, ko se to nasao da reaguje na greske? Ljudi koji citav svoj zivot iza sebe nisu ostavili nikakve rezultate. pogledajte hasibov dzemat, nema niti jednog jedinog mladica! svo to vrijeme nije oko sebe mogao okupiti nikoga. mustafa makic ima deset dzematlija u dzamiji i sve tako redom.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

355

Nema potrebe da brojiš njihove džematlije, iako mogu na prste jedne ruke da stanu. Oni nemaju NIKOG ko ih podržava zbog njih samih, podržavaju ih zbog Sulja, a sutra ako im suljo okrene leđa ostaće sami sa svojim šejtanima. Ovako su sa Suljovim šejtanima.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

356

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ako cemo govoriti o tiranima, onda, ne smijemo zaboraviti ni tzv ajatollaha hamneija, kojim, cini mi se E/B bese odusevljen, zatim nazim kipranin i drugi tirani i zlotvori koje grupica ljudi koji napadaju muftiju zdusno promovise.
Dali je tiranin ajatollah Hamneji, saudijski muftija, bosanski reis ili neko drugi je na tom narodu gdje te osobe zive da odluci. Ukoliko ih taj narod smatra tiranima nek ih onda oni maknu. Takodje nemoze ni neko drugi za nas ovdje odlucivati ko nam je tiranin. A mi smo odlucili, i makli smo tirana.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

357

Niste vi makli tirana nego ste se makli sa tiranom od nas. Suljo je odavno pokušavao da napravi jasnu liniju razdvajanja između bošnjaka i njegovih pristalica, samo se sad uplašio kad je video koji hal mu je ostao. Eto vama vašeg tiranina, neka mu Veljina sekretarica komanduje šta može a šta ne može, jes i to znamo, nema više puno tajni u ovom Pazaru.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

358

29 ramazan 1428,dan velike pobede vernika!

Nakon pokusaja preuzimanja IZ od strane Faraona(S.Ugljanina)nisam mogao dugo da dodjem svesti jer sam mislio da je On veliki nasilnik,ali da je bas toliki nisam mogao ni da slutim.

O nekakvom postavljenju nekog reisa procitao sam na forumu preko telefona(jer su mediji u Pazaru pod nenormalnim pritiskom i blokadom) a istovremeno i poziv brace vernika koji su uputili ostalim vernicima da se dodje i od Faraona odbrani islamska ustanova u centru grada.

Razmisljao sam posle kako sam jedini put u zivotu na nekom skupu bio 5-og oktobra kada se citav narod ujedinio da skine diktatora Milosevica.I prosto ne mogah da verujem kako je 7 godina posle opet doslo vreme da se nesto brani od novog Faraona,Diktatora.
Ovoga puta,na jednoj strani vernici i Allah a na drugoj Faraon i onaj narod koji je skinuo svog diktatora ali bi voleo da Bosnjacima ovaj Faraon ostane jos dugo kako bi ih do kraja upropastio.
Naravno,odlucio sam da odem na skup,na koji nije pozivao bilo ko drugi,vec na koje je pozivao Allah, nas poslanik Muhammed a.s. i Kur’an casni.Na skup vernika protiv nasilnika.

Padala je kisa,ja sam stigao oko 14h ispred Islamske,nase ustanove.A tamo-sve poznata lica,ne iz carsije,kafica,kladionica,vec iz dzmaije.Okupila se braca po veri,i iako se znamo samo iz dzamije,tako mi Allaha selamilismo se i grlili kao da smo rodjena braca koja se nisu videla nekoliko godina.

Ono sto me potpuno iznenadilo je to sto su tu bili i vernici,braca za koje sam znao da su podrzavali Faraona.Medjutim,ta braca su prilazila,nazivala Selam i skoro sva govorila sledece:
-Jedan je rekao:Vala ja jesam bio za njega al ovo je previse,ja sam mislio da onaj drugi radi za BG(Rasim)al ono ispade da je on.
-Drugi rece:ja imam zamerki na racun Muftije ali nedam da Islamskom zajednicom upravlja Suljo i onaj olos iz Beograda(misli na Jusufspahice)
-Treci rece: Nista,moramo ga sklanjat kako znamo i umijemo,toliku krv prolismo da se iscupamo iz kanzi Bg-a a sad ON hoce da nas vrati u te kandze.
Cetvrti rece: Vidostel jutros na rts2,radikali vicu za Sulja da je on sad “meka”struja u Raskoj a da smo mi tvrda struja koja hoce vezu sa Sarajevom.Radikali pozdravljaju postavljenje reisa!Pa sudnji dan je zaista blizu! I tako redom…

Medjutim,dokaz da je sve ovo Alalhovo iskusenje vernicima je sledece:naime,dok smo cekalii stajali,mnogi od nas su isli da vide koliko ima “onih drugih” ispred nekog platoa(prljavi i izrupcani,neobelezeni parking).Nekako smo pomalo strepeli i razmisljali koliko ce ih bit.Vec u pola 3 vidosmo da ih nema ni saka jada.Neki rekose da ce skup biti otkazan,neki da se cekaju Tutinci(koji uvek dolaze kada Faraonu zagusti,upropastise nas),a neki rekose da je jednostavno toliko onih koji podrzavaju db-ovskog reisa.Ja licno sam ocekivao da dodju navijacke grupe,kao i dosad,ali fala Allahu nisu(nece oni koji su bili u sred Bg-a da navijaju za Bosnu da sad navijaju za srpske orlove)

I tako je trajala ta mala strepnja sve do pola 5 kada im je dosao neki reis(Ja prvo pomislih da je covek u odelu,neki sijedi,al vidoh da je to Mece a da je reis pored njega).Neko od vernika rece:Ova reis mnogo laze,reko da ce doc’ u 3 a dodje u pola 5,mora da su ga zadrzali vernici u Kraljevu.
Na kraju,ono najsladje,Allahova nagrada za one koji su tog dana bili istrajni:
-Cim su poceli da dolaze,svi smo se zbili,kao u dzamijske safove i poceli sa tekbirom-Allahu Ekber!!!
Tako mi Allaha jedinog,tog trenutka sam video osmeh na licima brace vernika,Allah nam je smirio srca kao sto to u Kur’anu objasnjava:Allah nam je odagnao strepnju o tome koliko ih je,smirio je nasa srca,disali smo kao jedan.Iako ih je realno bilo kao i nas,Allah je dao da ih vidimo kao da ih ima 10 puta manje(kao sto je to dao I Muhamedu a.s.i njegovim ashabima).Ali to nije sve,Allah ispunjava obecanje do kraja.Tako mi Allaha,videli smo pola “njih”,videli smo im lica njihova(pola njih je gledalo u nas,ne gledajuci ni ko je na bini,ni sta radi, ni sta prica) i videli smo kako nas gledaju kao da nas ima 10 puta vise nego sto nas je zaista bilo.Allah im je srca u pete spustio pa su bili toliko uplaseni da smo mi zbog toga osetili jos vecu snagu.Allahu Ekber,Allahu Ekber,i jos jednom Allahu Ekber!
Nakon 10 minuta pokusaja da izdajnici kazu nesto,pokupili su se i razisli za minut!a mi smo naravno ostali,pozdravili nase prave vodje,zatim krenuli ka Faraonu koji je sve to pratio sa treceg sprata,njegovog jos malo carstva,zatim proucili Fatihu i zadovolno otisli da iftarimo u nasim kucama.

Kad sam stigao kuci,nisam ni primetio da sam ceo kvasan,da su mi pantalone do kolena kvasne,iako sam noc pre toga slabo sufurao,nisam bio gladan i pored tog napora,ali sam iftario sladje nego ikad!Nisam ni primetio da sam izgubio glas,promukao od hladnoce i uzvikivanja protiv…Eto tako Allah daje iskusenje vernicima i kada vernici budu prvai i istrajni,daje im pobedu.
No,bitka je dobijena ali ne i rat.Kako cemo ga dobiti braco?
Pa odgovor je na isti nacin kao iovu prvu bitku,a to je da ustrajemo u svemu onom sto smo radili u zadnjih 10 dana Ramazana,da ne napustamo namaz nakon Ramazana,da postimo Ponedeljkom iCetvrtkom,da i dalje klanjamo nafilu kao u noci Kadr,da budemo pravi vernici kao sto smo bili u Ramazani,i tada nam je pobeda zagarantovana!

Kad je u ratu izmedju vernika i Allaha s jedne,i izdajnika i nevernika s druge strane,pobedila ova druga?Nikad,i insallah nikad i nece.

Ovo nam je za nauk,Allah nam je dao iskusenje i ako ga izdrzimo,sledi nagrada.Nagrada ce bit oslobadjanje od Faraona kao sto je Allah nagradio Musa a.s. i sve one koji su ga slijedili i oslobodili ih od prokletog nasilnika.
I zato znajte,samo od nas vernika zavisi!!Allahu Ekber i Esselamu Aleykum!!

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

359

Niko nije sposobniji od politicara da te gleda u oci i da te laze, pa jos gore ponovi jednu laz deset puta jedanesti put bice istina, pa nakraju ni sami vise ne znaju dalj je istina ilji laz.
Papagaju ponavljaj "nema vise mesihat" pa ce naucit, a ima jedan poljjjjiticar koji je pokupio oko sebe malo vise papagaja i ispro im mozak pa misljjjjji da je nedodirljjjjiv.
To su jedni obicni "plivadoni" (ljudski mozak satoji se iz nekoliko milijardi vijuga i crta sto je znak intelegencije) a ovi papagaji i plivadoni nazalost imaju samo po jednu (bojim se da me ne napadne neka organizacija za zastitu zivotinja sto vredjam papagaje).
Zato kazem jasno kupite ruke od vere i casnog Islama, jer takvim ponasanjem niste dostojni insana, jer kada bi u vasim porodicama i kucama znali koliko lazete odmah bi vas isterali napolje.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• Poruku poslati

360

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Tashke
29 ramazan 1428,dan velike pobede vernika!

Nakon pokusaja preuzimanja IZ od strane Faraona(S.Ugljanina)nisam mogao dugo da dodjem svesti jer sam mislio da je On veliki nasilnik,ali da je bas toliki nisam mogao ni da slutim.

......................

Mene se ovo pisanje jako dojmilo,pa sam ga cak kopirala na jedan forum..Posebno me se dojmilo zbog tog opisanog osjecanja iz koje se jasno vidi,da su uspjeli ubaciti razdor.. Vjerujem da ste se osjecali posebno,jer dragi Allah dz.s. nikada nece podrzati one koji saradjuju sa neprijateljima islama,jos gore na ustrb jedinstva,pa taman da su hafizi.. Oni se Bozijim davanjem jako brzo otkriju i njihove rabote se brzo otkriju..Bave se ubacivanjem smutnje,bave se lazima, smisljaju spletke k'o Cifuti,ocrnjavanjem vjernika i svim najgorim sto postoji i sto se moze protiviti sa Islamom i sve to izadje na vidjelo..A,usudjuju se to ciniti i uciti Kur'an..Mene je u mom najranijem djetinjstvu odgajao jedan hafiz i on je bio zrtva UDBA-skih urota(hvala Allahu pa se spasio),a UDBA-ski saradnici su bili kojekakvi sluzbenici IZ i 'ucaci' Kur'ana! U Bosni su objavljene dvije knjige udbaskih saradnika koji su ujedno bili 'ucaci' Knjige Casne i za sve spletke i nepravdu koju su nanijeli casnim vjernicima,ce posebno odgovarati.. Uostalom i Jusufspahic uci nekome Casni Kur'an..

Ponovit cu prvih par ajeta sure Medina:

1. Kad ti licemjeri dolaze, oni govore: "Mi tvrdimo da si ti, zaista, Allahov poslanik!" - I Allah zna da si ti, zaista, Njegov poslanik, a Allah tvrdi i da su licemjeri pravi lašci.
2. Oni se iza zakletvi svojih zaklanjaju, pa od Allahova puta odvraćaju. Ružno je, doista, kako postupaju!
3. To je zato što su vjernici bili, pa nevjernici postali, i onda su im srca zapečaćena, pa ne shvaćaju.
4. Kad ih pogledaš, njihov izgled te ushićuje; a kad progovore, ti slušaš riječi njihove, međutim, oni su kao šuplji naslonjeni balvani, i misle da je svaki povik protiv njih. Oni su pravi neprijatelji, pa ih se pričuvaj! Allah ih ubio, kuda se odmeću?!
5. A kad im se rekne: "Dođite, Allahov Poslanik će moliti da vam se oprosti"- oni glavama svojim tresu i vidiš ih kako nadmeno odbijaju.
6. Isto im je - molio ti oprosta za njih ili ne molio, Allah im, zaista, neće oprostiti, Allah, doista, narodu nevjerničkom neće na Pravi put ukazati.
7. Oni govore: "Ne udjeljujte ništa onima koji su uz Allahova Poslanika, da bi ga napustili!" A blaga nebesa i Zemlje su Allahova, ali licemjeri neće da shvate.

--------------------------

Jako lijepo napisano,ponavljam jos jednom i hvala sto si to podijelio sa nama.. 'Pokisnuti' na Allahovom putu je velika stvar,ako to znaci otpor fitni,lazi,dijeljenju muslimana itd..

Bosnjanka

3 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

3 Gostiju

Social bookmarks