Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

361

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

RTS:

Predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova razgovarali su u Beogradu sa delegacijom Islamske zajednice u Srbiji kojom rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić sa sedištem u Novom Pazaru.

U delegaciji Islamske zajednice bili su predsednik Sabora Hajro Tutić i potpredsednici Mešihata Mavlud Dudić i Rešad Plojović.

Kako je Tanjugu rečeno u MUP-u, tročlanoj delegaciji Mešihata te islamske zajednice je 'potvrđeno da će s aspekta bezbednosti policija učiniti sve da zaštiti svakog građanina, ali da se ona, što se tiče sukoba unutar islamske zajednice, neće mešati'.

Plojović, koji je i novosadski muftija, rekao je u telefonskoj izjavi nacionalnoj agenciji da je će današnji razgovori biti nastavljeni i da će Mešihat dostaviti MUP-u 'kompeltnu dokumentaciju o kriminalcima i kriminalnim grupama koje pokušavaju da raz biju Islamsku zajednicu Srbije'.

Vrhovni sabor Islamske zajednice Srbije formirao je početkom meseca u Novom pazaru Rijaset čije će sedište biti u Beogradu i za reisa, umesto dosadašnjeg vršioca dužnosti Hamdije Jusufspahića, izabrao tutinskog imama Adema Zilkića.

Zukorlić, koga jedan broj imama više ne priznaje za svog poglavara, osporio je tu odluku optuživši 'Beograd, porodicu Jusufspahć i Udbu' za pokušaj rušenja Islamske zajednice u Srbiji.

Zukorlić je u više navrata optužio medije za nekorektno i neprofesionalno izveštavanje o aktuelnim dešavanjima unutar islamske zajednice u Srbiji.

Savetnik u Ministarstvu vera i bivši ministar Milan Radulović ocenio je da sve crkve i verske zajednice u Srbiji imaju svoje autonomno zakonodavstvo i država ne može da tumači ta akta, jer bi se time umešala u unutrašnje odnose u toj zajednici.

Radulović smatra da je problem u islamskoj zajednici to 'što i jedna i druga struja misle da ispravno tumače sopstvene propise', kao i da su organi koje izaberu i odluke koje donesu legitimni, ali u samoj islamskoj zajednici nema organa, koji u tom slučaju može da merodavno presuđuje u sporu.

Zukorlićeva opcija privržena je Rijasetu u Sarajevu, a opcija kojom rukovodi Zilkić smatra da muslimani koji žive u Srbiji treba da budu privrženi zemlji u kojoj žive.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

362

Protiv vas svih se vodi specijalni rat medijima.. Drzava,tj. pravosudje u Srbiji ima zakone koji reguliraju registriranje i legaliziranje vjerskih zajednica.. Taj zakon mora biti zasticen i po tom zakonu ne moze se na ustrb Islamske zajednice u Srbiji,napraviti neka nova zajednica bez onog 'u',a da ujedno sadrzava sve ostale rijeci.. Vrlo jednostavno nikakva zajednica koja ima naziv 'islamska' ne moze biti ponovo registrirana i to je ono sto drzava i zakon trebaju stiti,pa i policija..

Slusala sam sinoc onu emisiju sa RTS-a,uzas,pravi specijalni rat medijima.. Toliko dezinformacija,lazi ,da je to nevjerovatno od oba ona srpska demagoga koji kao analiziraju situaciju u IZ ,a bitne stvari presucuju.. Nije im poslo za rukom,jer su se sami objelodanili odredjenim izjavama..

Ruku na srce Zilkic stvarno nije ni za seoskog hodzu i meni licno nije zao sto je bas on 'anam' na toj strani..Osoba koja u svom intervju koristi izreke tipa 'uhhhh','mahhh' i zaklinje se Bogom opusteno masuci rukama,kao da pije kahvu sa jaranima,je po meni totalno nekompetentna osoba da obavlja bilo kakvu javnu funkciju..Ovo,samo njegova licnost bez drugih dodataka,a ima ih ,samo treba info potvrditi i ako su tacne onda je mjesto Zilkicu na jednom sasvim drugom mjestu.. Ali ni Jusufspahic,sve crnje od crnjeg..

Bosnjanka

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

363

stari, neostvareni snovi !!!

Sve se ovo planiralo , jos vrlo davno !
A plan se poceo sprovoditi pri raspadu YU.
Onih devedesetih godina, kad se raspala poslednja YU , i kad je onaj BG-ski ( BILMEZ ) H. Jusufspahic dobio zadatak od vlasti , da dovede muslimane u onom ostatku Yu , pod Srpskom sapom.

Na njihovu zalost, u Sandzaku su se odvijale stvari u suprotnom smjeru, koje su prilicno izmakle njihovoj kontroli, pa je Sandzak dobio Muftiju, koji je ( hvala Allahu ) za ovih nekoliko godina rada , odradio vise, nego sto se uradilo za nase krajeve od odlaska Osmanlija sa ovih prostora, pa do 90-tih...i sve je nekako teklo jednim pravnim putem, po zakonu , kojeg je i napisala ova drzava, i koja je sve to nekako morala postepeno i odobravat po tom SOPSTVENOM zakonu.
Ocito su bili prepoznatljivi , jacanje IZ-e ,i njen uticaj u ostvarivanju prava muslimana .[U toliko svega toga odradjenog, i ako je bilo kojekakvih propusta,... pa Boze moj, ko radi moze i da pogrijesi, da se to i popravit,i nadogradit.] A ja se licno nadam, da ako ikad dobijemo sposobniju GARNITURU za predvodjenje Mesihata, narod ce je sigorno i zamijeniti tom boljom.

Vlasti u Srbiji, su uvidjele, da Jusufspahica, niko ne uvazava ni 2 %, i da je on potpuno nemocan , za ostvarenje zadatih mu zadataka , zato su mu nalozili novi laksi zadatak, DA NADJE U SANDZAKU MEDJU ULEMOM , NEZADOVOLJNIH I LAKOUMNIH, preko kojih ce se mozda nesto i uspjeti.

Naravno,NEUKE,koji umisle da su vrlo uceni,...koji vide sebe kao VELIKE ALIME,'' VRLO SPOSOBNE -cak i za EMIRE '' , lako je i navesti da prave takve greske, kao sto su je i uradili,jer ko god da prednost svojim ciljevima ( VLAST-FOTELJA), nad ciljevima ZAJEDNICE, posigurno grijesi! Pogotovu, ako se dovede do razjedinjavanja vjernika, ili nedaj Boze do sukoba,koji nijesu iskljucivi, poznajuci nas mentalitet!

Nazalost, to im je djelimicno i poslo za rukom,u sprezi vrhovne vlasti,zajedno sa lokalnim vlastim i samim akterima,... ali ja to vidim i, kao TEST ZA JACANJE NASE SVIJESTI, ili kao jacanje IMUNOG SISTEMA.Jer ako jedan organizam,nikad nije napadnut bolescu, SNAGA IMUNOG SISTEMA OPADA ( [SIZE=1]u ovom slucaju je bilo vise bolesti i epidemija [/SIZE] ), A uostalom, liljepo je i kad se vidi koja je daska u tarabi truhla, koja mazukva, a koja je impregnirana, i uvijek zdrava.

Neka se zna , ko sta misli, sta i kako namjerava.

[SIZE=3] Samo se pitam, zasto se ti isti izvrsioci '' sramnog '' puca u IZ-ci, nijesu dokazali svojim radom i angazmanom, te rezultatima rada, pa da dobiju povjerenje naroda, i uistinu zasluze da dobiju mjesto Emira,[ [SIZE=1]ako istinu govore[/SIZE] ] vec ovako sramno, poltronski odradjujuci prljave namjere '' mracnih sila '' , a sebe obrukase za sva vremena! [/SIZE]
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

364

Citirano

Orginalno od Tashke
29 ramazan 1428,dan velike pobede vernika!

Nakon pokusaja preuzimanja IZ od strane Faraona(S.Ugljanina)nisam mogao dugo da dodjem svesti jer sam mislio da je On veliki nasilnik,ali da je bas toliki nisam mogao ni da slutim.

O nekakvom postavljenju nekog reisa procitao sam na forumu preko telefona(jer su mediji u Pazaru pod nenormalnim pritiskom i blokadom) a istovremeno i poziv brace vernika koji su uputili ostalim vernicima da se dodje i od Faraona odbrani islamska ustanova u centru grada.

Razmisljao sam posle kako sam jedini put u zivotu na nekom skupu bio 5-og oktobra kada se citav narod ujedinio da skine diktatora Milosevica.I prosto ne mogah da verujem kako je 7 godina posle opet doslo vreme da se nesto brani od novog Faraona,Diktatora.
Ovoga puta,na jednoj strani vernici i Allah a na drugoj Faraon i onaj narod koji je skinuo svog diktatora ali bi voleo da Bosnjacima ovaj Faraon ostane jos dugo kako bi ih do kraja upropastio.
Naravno,odlucio sam da odem na skup,na koji nije pozivao bilo ko drugi,vec na koje je pozivao Allah, nas poslanik Muhammed a.s. i Kur’an casni.Na skup vernika protiv nasilnika.

Padala je kisa,ja sam stigao oko 14h ispred Islamske,nase ustanove.A tamo-sve poznata lica,ne iz carsije,kafica,kladionica,vec iz dzmaije.Okupila se braca po veri,i iako se znamo samo iz dzamije,tako mi Allaha selamilismo se i grlili kao da smo rodjena braca koja se nisu videla nekoliko godina.

Ono sto me potpuno iznenadilo je to sto su tu bili i vernici,braca za koje sam znao da su podrzavali Faraona.Medjutim,ta braca su prilazila,nazivala Selam i skoro sva govorila sledece:
-Jedan je rekao:Vala ja jesam bio za njega al ovo je previse,ja sam mislio da onaj drugi radi za BG(Rasim)al ono ispade da je on.
-Drugi rece:ja imam zamerki na racun Muftije ali nedam da Islamskom zajednicom upravlja Suljo i onaj olos iz Beograda(misli na Jusufspahice)
-Treci rece: Nista,moramo ga sklanjat kako znamo i umijemo,toliku krv prolismo da se iscupamo iz kanzi Bg-a a sad ON hoce da nas vrati u te kandze.
Cetvrti rece: Vidostel jutros na rts2,radikali vicu za Sulja da je on sad “meka”struja u Raskoj a da smo mi tvrda struja koja hoce vezu sa Sarajevom.Radikali pozdravljaju postavljenje reisa!Pa sudnji dan je zaista blizu! I tako redom…

Medjutim,dokaz da je sve ovo Alalhovo iskusenje vernicima je sledece:naime,dok smo cekalii stajali,mnogi od nas su isli da vide koliko ima “onih drugih” ispred nekog platoa(prljavi i izrupcani,neobelezeni parking).Nekako smo pomalo strepeli i razmisljali koliko ce ih bit.Vec u pola 3 vidosmo da ih nema ni saka jada.Neki rekose da ce skup biti otkazan,neki da se cekaju Tutinci(koji uvek dolaze kada Faraonu zagusti,upropastise nas),a neki rekose da je jednostavno toliko onih koji podrzavaju db-ovskog reisa.Ja licno sam ocekivao da dodju navijacke grupe,kao i dosad,ali fala Allahu nisu(nece oni koji su bili u sred Bg-a da navijaju za Bosnu da sad navijaju za srpske orlove)

I tako je trajala ta mala strepnja sve do pola 5 kada im je dosao neki reis(Ja prvo pomislih da je covek u odelu,neki sijedi,al vidoh da je to Mece a da je reis pored njega).Neko od vernika rece:Ova reis mnogo laze,reko da ce doc’ u 3 a dodje u pola 5,mora da su ga zadrzali vernici u Kraljevu.
Na kraju,ono najsladje,Allahova nagrada za one koji su tog dana bili istrajni:
-Cim su poceli da dolaze,svi smo se zbili,kao u dzamijske safove i poceli sa tekbirom-Allahu Ekber!!!
Tako mi Allaha jedinog,tog trenutka sam video osmeh na licima brace vernika,Allah nam je smirio srca kao sto to u Kur’anu objasnjava:Allah nam je odagnao strepnju o tome koliko ih je,smirio je nasa srca,disali smo kao jedan.Iako ih je realno bilo kao i nas,Allah je dao da ih vidimo kao da ih ima 10 puta manje(kao sto je to dao I Muhamedu a.s.i njegovim ashabima).Ali to nije sve,Allah ispunjava obecanje do kraja.Tako mi Allaha,videli smo pola “njih”,videli smo im lica njihova(pola njih je gledalo u nas,ne gledajuci ni ko je na bini,ni sta radi, ni sta prica) i videli smo kako nas gledaju kao da nas ima 10 puta vise nego sto nas je zaista bilo.Allah im je srca u pete spustio pa su bili toliko uplaseni da smo mi zbog toga osetili jos vecu snagu.Allahu Ekber,Allahu Ekber,i jos jednom Allahu Ekber!
Nakon 10 minuta pokusaja da izdajnici kazu nesto,pokupili su se i razisli za minut!a mi smo naravno ostali,pozdravili nase prave vodje,zatim krenuli ka Faraonu koji je sve to pratio sa treceg sprata,njegovog jos malo carstva,zatim proucili Fatihu i zadovolno otisli da iftarimo u nasim kucama.

Kad sam stigao kuci,nisam ni primetio da sam ceo kvasan,da su mi pantalone do kolena kvasne,iako sam noc pre toga slabo sufurao,nisam bio gladan i pored tog napora,ali sam iftario sladje nego ikad!Nisam ni primetio da sam izgubio glas,promukao od hladnoce i uzvikivanja protiv…Eto tako Allah daje iskusenje vernicima i kada vernici budu prvai i istrajni,daje im pobedu.
No,bitka je dobijena ali ne i rat.Kako cemo ga dobiti braco?
Pa odgovor je na isti nacin kao iovu prvu bitku,a to je da ustrajemo u svemu onom sto smo radili u zadnjih 10 dana Ramazana,da ne napustamo namaz nakon Ramazana,da postimo Ponedeljkom iCetvrtkom,da i dalje klanjamo nafilu kao u noci Kadr,da budemo pravi vernici kao sto smo bili u Ramazani,i tada nam je pobeda zagarantovana!

Kad je u ratu izmedju vernika i Allaha s jedne,i izdajnika i nevernika s druge strane,pobedila ova druga?Nikad,i insallah nikad i nece.

Ovo nam je za nauk,Allah nam je dao iskusenje i ako ga izdrzimo,sledi nagrada.Nagrada ce bit oslobadjanje od Faraona kao sto je Allah nagradio Musa a.s. i sve one koji su ga slijedili i oslobodili ih od prokletog nasilnika.
I zato znajte,samo od nas vernika zavisi!!Allahu Ekber i Esselamu Aleykum!!

Aferim!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

365

Tashke, respekt. (o)

I, da dopunim: Jutros prolazim uz Prvomajsku, posla na posao, kad na dnu Gradske ulice koja se uliva u Prvomajsku bese gospoda okacila naziv svoje firme na jednom objektu: Islamska zajednica Srbije.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

366

U prilog ovoj temi, radi stvaranja potupune slike u vezi poslednjih desavanja treba procitati i ovo BAJRAM U VLADI
Neda nana svog Sultana

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

367

Visokodostojnici zavađenih islamskih zajednica večeras zajedno na okruglom stolu u BIH

TV duel u Sarajevu

Beograd - Predstavnici obe Islamske zajednice u Srbiji i IZ Bosne i Hercegovine trebalo bi da večeras na državnoj televiziji BIH suoče svoje stavove o načinu verskog organizovanja muslimana u Srbiji. Prema rečima muftije srbijanskog Muhameda Jusufspahića, na okruglom stolu na federalnoj televiziji u Sarajevu pored njega trebalo bi da učestvuju i glavni muftija IZ u Srbiji Muamer Zukorlić, Edhem Bičakčić, predsednik Sabora IZ BIH koji je ujedno i u glavnom odboru stranke SDA u BIH i Rifat Škrijelj u ime SDA.
Jusufspahić ističe da "Boris Tadić i DS, Vojislav Koštunica i DSS, Tomislav Nikolić i SRS, SPS i sve druge stranke podržavaju koncept IZ Srbije zato što je on državotvoran".
Udruženje ulema IZ u Srbiji uputilo je juče apel čovečanstvu, u kome tvrdi da je pod velikim pritiskom državne vlasti i medija u Beogradu zbog čega traži pomoć i podršku od međunarodnih organizacija, država i slobodoumnih ljudi, prenose agencije. U apelu, koji je pročitao imam Mustafa Fetić, između ostalog se tvrdi da "fiktivni puč" IZ Srbije u Sandžaku i njegove odluke "ne priznaju islamske institucije u svetu", ali da deo Vlade Srbije daje punu podršku "plaćenim imamima" koje predvodi Adem Zilkić, kako se tvrdi, "dugogodišnji saradnik obaveštajnih struktura".
Uz isticanje da su muslimani koji žive u Srbiji najmiroljubiviji stanovnici Evrope i da je im je tradicija i evropska i islamska, u apelu se ocenjuje da državna vlast želi da ih podeli i da ih pretvori "u ekstremiste kojima bi manipulisala".
Mešihat IZ u Srbiji saopštio je juče da niko iz te institucije nije pretio medijima i novinarima, već je pozvao na objektivnost. U odgovoru na pismo koje je Beta uputila muftiji Muameru Zukorliću, navodi se da se "sada pokazalo da neki mediji neprestano vode hajku protiv IZ, a neki je pritajeno čekaju da joj zabiju nož uleđa". J. T.

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

368

steta sto ce biti tv duel da se svadjaju bolje sami da sednu i da se dogovore

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

• Poruku poslati

369

Pošteno

talk show

O podjelama u Islamskoj zajednici Srbije, sukobima različitih političkih opcija i odnosu Beograda i Sarajeva prema Sandžaku govore Muamer Zukorlić, Muhamed Jusufspahić, Rifat Škrijelj i Edhem Bičakčić. Gost mjeseca Edin Zupčević. Pošteno, na programu Federalne televizije u četvrtak u 20 sati i 55 minuta.

p.s. Zna li neko mozda kako se moze gledati ovaj TV Duel preko interneta?
Neda nana svog Sultana

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

370

Citirano

Orginalno od Sultan

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?…D=2&section=tve

nazalost tek par dana posle emitovanja ...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

371

ima li federalne tv na satelitu?
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

372

Citirano

O podjelama u Islamskoj zajednici Srbije, sukobima različitih političkih opcija i odnosu Beograda i Sarajeva prema Sandžaku govore Muamer Zukorlić, Muhamed Jusufspahić , Rifat Škrijelj i Edhem Bičakčić. Gost mjeseca Edin Zupčević. Pošteno, na programu Federalne televizije u četvrtak u 20 sati i 55 minuta.

Gostovanje Muhameda Jusufspahica u ovoj emisiji (umesto Adema Zilkica) jos jedan je dokaz da je Adem Zilkic samo marioneta u rukama klana Jusufspahica. Kako to da u ovoj emisiji ne gostuje Adem Zilkic, vec Muhamed Jusufspahic? Ako je Adem Zilkic reis, onda bi on trebao da bude prvi u toj islamskoj zajednici i onda bi on morao da tu islamsku zajednicu predstavlja na vaznim skupovima ili emisijama. Medjutim, ovo je jos jedan od dokaza da je on u celoj ovoj prici poslednja rupa na svirali, da ce biti iskoriscen za potkusurivanje sa Islamskom Zajednicom Sandzaka, a po isteku svog jednogodisnjeg mandata odbacen kao isprana krpa.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

• Poruku poslati

373

Ma kakav Zlikic kakvi bakraci, zar niste videli na RTS-u sam sa voditeljkom i ne umije dve da sastavi. Poce da prosipa onu seljacku demagogiju koju prosipa po Tutinsko-pesterskim seoskim dzematima. Covek bi ga samo sa dva unakrsna pitanja dokosurio. A ovaj Jusufspahic je pricalica, videcete veceras on ce pokusati da igra na kartu zrtve kao mu i otac( Ciga iz Bugojna), prosipace demagogiju kako su oni srcima za Sarajevo ali ipak mora da se vodi racuna o drzavi o kojoj zive itd. ono bla..bla..trala la la...
Neda nana svog Sultana

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

374

Ma kakav Muhamed Jusufspahic, ni on veze zive nema. Ne znam ni broja hutbi koje je on drzao, a kojim sam ja prisustvovao, a ne mogu da se setim ni jedne vredne pomena. Covek nije nikakav govornik.
A o njemu ni njegov rodjeni babo nema lepo misljenje. Prisustvovao sam hudbi Hamdije Jusufspahica gde je savetovao muslimane da se ne zene/udaju sa nemuslimanima i da je svaki takav brak na nasu stetu. Posebno je podvukao da je ovakav brak stetan bez obzira da li ozenite nemuslimanku ili se udate za nemuslimana. Siguran sam da je pri ovome aludirao na sopstvenog sina, Muhameda Jusufspahica.

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

375

Veceras na Bosnjackoj televiziji u 21:00 ima prenos emisije. Valjda bi i Regionalna trebala da izadje u susret, muftija Zukorlic ne gostuje sam vec sa Muhamedom tako da je ljudski emitovati. Mada daleko su oni od ljudi.

PS. NADAM SE SAMO DA RTV NECE OMETATI PROGRAM BOSNJACKE TELEVIZIJE.

pozdrav

Fatihovac

Početnik

(10)

• Poruku poslati

376

Ko god gostovao i ko god pricao u ovoj situaciji je sve receno imamo na jednoj strani Islamsku zajednicu na celu sa Muftijom Muamer ef. na drugoj strani sachicu izdajnika.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

377

Postoji li neka sansa da "Jedinstvo" preuzme tu emisiju...

Ovamo nemamo "Bosnjacku" a od TV Tutin-a, mrka kapa... o| o| o|
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• Poruku poslati

378

Citirano

Orginalno od Sultan

Pošteno

talk show

O podjelama u Islamskoj zajednici Srbije, sukobima različitih političkih opcija i odnosu Beograda i Sarajeva prema Sandžaku govore Muamer Zukorlić, Muhamed Jusufspahić, Rifat Škrijelj i Edhem Bičakčić. Gost mjeseca Edin Zupčević. Pošteno, na programu Federalne televizije u četvrtak u 20 sati i 55 minuta.

Na brzinu da proslijedim link:

FTV-video emisije

Na ovom linku ce biti emisija Posteno,s' tim da obratite paznju na datum koji pise ispod emisije.. Oni azuriraju stranicu revnosno,posebno kada su politicke emisije u pitanju i po pravilu njihive prakse ova emisije bi trebala biti odmah nakon emitiranja postavljena za gledanje putem neta..

Postoji takodjer mogucnost da se nova emisija ne postavi isti dan (rijetko)..

Bosnjanka

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

• Poruku poslati

379

Citirano

Orginalno od @ef

Citirano

O podjelama u Islamskoj zajednici Srbije, sukobima različitih političkih opcija i odnosu Beograda i Sarajeva prema Sandžaku govore Muamer Zukorlić, Muhamed Jusufspahić , Rifat Škrijelj i Edhem Bičakčić. Gost mjeseca Edin Zupčević. Pošteno, na programu Federalne televizije u četvrtak u 20 sati i 55 minuta.

Kako to da u ovoj emisiji ne gostuje Adem Zilkic, vec Muhamed Jusufspahic? Ako je Adem Zilkic reis, onda bi on trebao da bude prvi u toj islamskoj zajednici i onda bi on morao da tu islamsku zajednicu predstavlja na vaznim skupovima ili emisijama.

A mozda je Zilkic u Bosni persona non grata, kao uostalom i Slobodan Ugljanin, pa mu se zato nije islo.
Neda nana svog Sultana

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

380

Zilkic na Mevludu

Upravo sam dosao sa snimanja iz Restorana SAZ gde je bila skoro cela izdajnička ekipa,Zilkić, Jakup,Nezir,Hafiz(hvalili su samo Hasib imam iz Altun Alem dzamije i Munir iz bukreša) Na moje veliko zadovoljstvo narod ih nije udostojio nikakvim gestom postovanja i ako je bilo prepuno u sali samo su se malo sa domacinom izgrlili i kada su izučili mevlud izasli su nekako jadno,pognute glave jer bi i Saša Matić video da nisu bili dobrodošli.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks