Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

401

Subota, 20. Oktobar 2007

Polako covece sta se trzas, nisam ja tebi nista rekao, ali sad zelim da ti kazem da ovi nasi iz sluzbe nisu zadovoljni uredjevanjem ovog foruma. Posebno nismo zadovoljni iznosenjem prejakih optuzbi bez dokaza.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

402

Subota, 20. Oktobar 2007

INTERVJU DANA SA MUFTIJOM MUAMEROM EF. ZUKORLICEM

Intervju dana sa muftijom Muamerom ef. Zukorlicem objavljen na televiziji "Studio 99" 19.10.2007. godine:

Snimak intervijua
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

403

Subota, 20. Oktobar 2007

Gledajte intervju Muftije na studiu 99.
Stvarno je pametan covek.

Tako informisan , zna , inteligentan, obavesten, pametan.

I dao je tako lepu sliku Islamske zajednice i njenih institucija (npr. El-kelimeh)...
Razbi onog grdnog Sulja , sta mu je sve naso o|

Svaka mu cast. (o) (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

404

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od mustikla

Ko god psuje druge, ko god iziva nemire, ko god koristi nasilje, i ko god mrznju sije, taj musliman zasigurno nije, tome iman srce sigurno ne grije. Samo to je jasno, a sve drugo su teme za spekulacije.

A ti to imas detektor da izmjeris, ko je musliman, a ko nije? Svaka tebi cast, sto si nam tako pametan/pametna.
Neda nana svog Sultana

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

405

Subota, 20. Oktobar 2007

Sinoc je bila fenomenalna ona emisija koju je Bosnjacka televizija prenosila prije one bosanske emisije "Posteno" u kojoj je ucestvovao Muftija, Jusufspahic, latic i td.

Mislim da je bese odradila isto bosanska televizija, onaj kanal 1. Govorili su uopce o trenutnim desavanjima u IZ-e, i suprotstavili misljenje Muftije Zukorlica sa Himom (Jakubom) Lekovicem gdje je doticni priznao da je kopao po srpskim grobovima i da je tako uhvacen na djelu. xx(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

406

Subota, 20. Oktobar 2007

A šta će Jakša, on mislio to je RTS pa će poseć sve gluposti koje napriča i napravit ga pametnim. Ali dobro, sve je to bilo po zakonu, veli Jakša, ko što je onaj Makić sve Miloševićeve pare potrošio na islam. :)) :)) :)) :)) :)) Vladika Filaret bi bio ponosan na njihov doprinos islamu.

[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

407

Subota, 20. Oktobar 2007

Neka, sve je to za neki hajr. Onaj ko ima oci vidjet ce, ko ima pameti shvatit ce, ko nema nista od toga....neka ga s Lekovicem i kompanijom, nema mu drugog medeta.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

408

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
A šta će Jakša, on mislio to je RTS pa će poseć sve gluposti koje napriča i napravit ga pametnim. Ali dobro, sve je to bilo po zakonu, veli Jakša, ko što je onaj Makić sve Miloševićeve pare potrošio na islam. :)) :)) :)) :)) :)) Vladika Filaret bi bio ponosan na njihov doprinos islamu.

Neznam zasto admin dozvoljava da grupa iz tandema Ljajic/Zukorlic cijelo vrijeme nesankcionisano blati predstavnike islamske zajednice ove nam sadasnje zemlje.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

409

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Sinoc je bila fenomenalna ona emisija koju je Bosnjacka televizija prenosila prije one bosanske emisije "Posteno" u kojoj je ucestvovao Muftija, Jusufspahic, latic i td.

Mislis na ovu emisiju

Root je dodao/la ovu sliku:
  • Jakub.jpeg

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

410

Subota, 20. Oktobar 2007

Znaš E-B nije Milošević samo Makiću davao pare za rješavanje muslimanskog pitanja. Od njega su pare dobijali i Škorpionu u Srebrenici npr, Arkanovi pacovi i ko zna koje sve još formacije. Zaista čovjek posvećen muslimanima, Makić se obratio na pravu adresu i uz prave preporuke. :)) :)) :))
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

411

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Znaš E-B nije Milošević samo Makiću davao pare za rješavanje muslimanskog pitanja. Od njega su pare dobijali i Škorpionu u Srebrenici npr, Arkanovi pacovi i ko zna koje sve još formacije. Zaista čovjek posvećen muslimanima, Makić se obratio na pravu adresu i uz prave preporuke. :)) :)) :))

Nije Milosevic davao pare samo Makicu, u pravu si, ali od svih njih samo ih je Makic upotrebio za opravku dzamija i pomoc muslimanskim studentima.

Dali si siguran da bivsa Islamska zajednica Sandzaka kao zvanicna institucija nije dobila nikakvu pomoc od Milosevicevog rezima, i ako je dobila dali znas kako je ona potresena.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

412

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Zaista čovjek posvećen muslimanima, Makić se obratio na pravu adresu i uz prave preporuke. :)) :)) :))

Koliko je meni poznato, Milošević je bio u prilici da daje pare do 05.10. 2000. godine, a s druge strane taj ef. Makić je maltene do juče obavljao funkciju glavnog imama u Sjenici. Logično mi se nameće nekoliko pitanja:
- Ko je i zbog čega ćutao sve vrijeme o tome?
- Ima li još takvih ili sličnih o kojima se ćuti do pogodne ili pak nepogodne prilike?
- Koji su motivi ćutnje tada - a koji priče sada?
- Kada je ef. Makić poslednji put izabran za glavnog imama u Sjenici- prije ili poslije?
- Kada je Sabor Islamske zajednice kao najviši predstavnički i zakonodavni organ Islamske zajednice po prvi put na dnevnom redu imao raspravu o radu ef. Makića i kakvi su bili zaključci povodom tog pitanja?
- Na kojem se principu temelji odabir zaposlenih u Islamskoj zajednici a pogotovu imama, kao ljudi koji su u direktnom svakodnevnom kontaktu sa džematom: princip poštovanja i vrednovanja rada i ljudskih kvaliteta, princip podobnosti ili nešto treće?

P.S. Pokušajte da na ova pitanja date odgovor koji bi pomogao Islamskoj zajednici da bude što bolja a ne odgovor kojim ćete opravdati dosadašnji rad ili pak odgovor kojim ćete mene kao pokretača pitanja svrstati na jednu ili drugu stranu.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

413

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od Altuna

Mislis na ovu emisiju

Ova analiza BHT-a je ubjedljivo najbolja medijska analiza posljednjih dogadjanja u Sandzaku.
Neda nana svog Sultana

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

414

Subota, 20. Oktobar 2007

Nije Milosevic davao pare

Naime Milosevic je dosta i uzimao to jest kasirao.
U jesen 1996 pred izbore kao grom je odjeknula vijest Sulejman Ugljanin se vraca u Novi Pazar iz visegodisnjeg egzila.
To nebi bilo cudo da za njim nije bila raspisana poternica po kojo je on morao da se odmah uhapsi, avion Swis- Air je po planu trebao da sleti 15,00 casova na Surcinskom aerodromu i svi su ocekivali njegov dolazak i hapsenje, sta se desava , u 14,00 casova istog dana iz jos nepoznatih razloga je ukinuta poternica za njime i policija dobija strogo naredjenje da se drzi po strani, i us pratnju policije do Banje on dolazi istog dana oko19,00 casova u Novi Pazar.
Dugo vremena je po carsiji kruzila prica kako S. Ugljanin platio Milosevicu par miliona maraka za svoj nesmetani povrataka i sigurno je tu bilo jos nekih "sporazuma" koji uz amanet Kostunice jos i danas vaze.
Mogu samo da zamislim sta bi bilo sa nekim sandzaklijom kada bi se kao on pojavio na granici?
Nakon toga su i izbile prve trzavice izmedju "njega" i Mesihata, mozda to i nema neke veze sa danasnjim dogadjajima , ali ljijepo je da se zna.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

415

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Root

Nemoj me pogresno shvatit, ja sam protiv sukoba ali sam i za to da musliman uvijek mora ustati u odbranu islama, islamske zajednice, vakufa, dostojanstva.

Samo napred,pobjedicemo insallah ,potpuno si u pravu
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

416

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Sultan

Pošteno

talk show

O podjelama u Islamskoj zajednici Srbije, sukobima različitih političkih opcija i odnosu Beograda i Sarajeva prema Sandžaku govore Muamer Zukorlić, Muhamed Jusufspahić, Rifat Škrijelj i Edhem Bičakčić. Gost mjeseca Edin Zupčević. Pošteno, na programu Federalne televizije u četvrtak u 20 sati i 55 minuta.

p.s. Zna li neko mozda kako se moze gledati ovaj TV Duel preko interneta?

Snimak sam nasao da se moze pogledati putem sledeceg linka:

[SIZE=3]Posteno [/SIZE]
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

417

Subota, 20. Oktobar 2007

Mustafa makic nikada nije bio glavni imam u sjenici, vec predsjednik odbora od smrti rahmetli sefka. i to je najbolji dokaz da islamska zajednica nije kaznjavala neistomisljenike.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

418

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od E-B

Makic je lijepo rekao da je taj novac potrosen na opravku dzamija i pomoc studentima a nista nedaj boze za njega licno, za njegove oklopne bmw, za njegova armani odijela, pacoti cipele, sahate od bijelog celika isl, kao i da je to sve lijepo zateftereno.

Otidji E-B u Sjenicu na namaz kod Makica u catovsku dzamiju,vidjeces kako tamo dzemat i dzamija "cvjetaju" xx(
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

419

Subota, 20. Oktobar 2007

Esselamu alejkum

Slažem se sa tobom Sans-e da ova pitanja treba odgovoriti ako se ima dobrobit Islamske zajednice na umu. Ali vjerujem da ćeš se i ti samnom složiti da ta dobrobit na umu nije sve što je potrebno da bi se ona i ostvarila. Još važnije bi sada bilo KO odgovara na ta pitanja, jer je kompetentnost itekako važna. Što bi rekli, ako iz najbojle namjere nešto upropastiš ono je upropašteno. Naravno važno je i gdje se i kako postavljaju. Pitati nešto ovako po čaršijskim kahvama nije dobronamjerno, jeli tako. Stoga se treba zapitati Sans-e koliko ima tu iskrene dobronamjernosti, i ako je ima onda se tako i postaviti, a ako je nema onda sa tim otvoreno nastupiti. Nemoj ovo da shvatiš kao neko moje prozivanje tebe lično, ovo je problem većine nas, ne isključujem sebe tu. Mi, dakle, osim želje trebamo imati i svijest o dobru za IZ.

Ja nisam taj koji može na ovo da odgovori, ne mislim da na ovom forumu takvih ima (naranvno ako neko želi i smatra da može neka odgovori), a mogao bih te uputit da pogledaš intervju sa Muftijom na RTV 99, posebno onaj dio kad govori o svijesti i mehaniznima. Svijest, kako je rekao, nije dovoljna da bi se IZ zaštitila potrebni su i mehanizmi zaštite. Ako ni tu ne pronadješ ono što te zanima onda se treba uključit aktivno u rad islamskih institucija, džemata medžlisa, odbora... pa se pozabaviti tom problematikom. A ako te ipak zanima konkretno moje ili nečije drugo mišljenje onda reci i ja ću ga otvoreno iznijeti, ali to će biti moje mišljenje i ništa više.

Ipak jedno ti mogu sa sigurnošću reći, ovo nije nešto nepoznato, tj nešto o čemu se ćuti, onima koji su imalo upućeni, a jedino ako se smatra da je javno samo ono što je bilo na TV-u i po kahvama onda bi mogli reći da je ovo bila nepoznanica.

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

420

Subota, 20. Oktobar 2007

REŽIJI koja je u stanju da kreira i realizira SCENARIJE:

SCENARIO 1:

-Političko rukovodstvo SDA insistira na opstajanju i produbljivanju sukoba unutar Bošnjaka aktualizirano pokušajem puča u Islamskoj zajednici,
-promoviše aktere tog pokušaja puča kao vjerske velikodostojnike,
-nastavljaju saradnju sa pojedinim državnim strukturama na postizanju dogovorenih ciljeva,
-kao posljedica svega toga dolazi do ekslozije nagomilanog nezadovoljstva u narodu,
-incidenti bivaju sve češći i ozbiljniji,
-na lokalnim izborima u Novom Pazaru i većini opština u Sandžaku SDA gubi većinu,
-nova rukovodstva ne čine ništa na smirivanju stanja,već kreću u obračun motivisan revanšizmom,
-podjele opstaju i produbljuju se,
-nema napretka niti prosperiteta Sandžaka.

SCENARIO 2:

-sukobi se smiruju,narod ne prihvata podjele,
-veliki broj članova i simpatizera SDA insistira na
održavanju vanredne Skuptine SDA Sandžaka,
-20.11.2007.god.( Dan Sandžaka) održava se Vanredna Skupština SDA Sandžaka u koncertnoj dvorani u Novom Pazaru uz prisustvo brojnih gostiju iz zemlje i inostranstva,osnivača SDA Sandžaka kao i predstavnici medija,
-poslije uvodnih referata aktuelnog rukovodstva uslijedila je burna diskusija i žučne rasprave pojedinih članova SDA,
-većinom glasova formira se komisija za zaključke,
-poslije čitanja prijedloga zaključaka Vanredna Skupština SDA ogromnom većinom glasova usvaja sljedeće odluke:

1. RASKIDA SE KOALICIJA LISTA ZA SANDŽAK I SVI FUNKCIONERI FIKTIVNIH PARTIJA,ČLANICA KOALICIJE SMJENJUJU SE SA SVIH FUNKCIJA
(Zikirijah Dugopoljac,Bajram Omeragić,Esad Džudžević,...)kao i oni članovi SDA Sandžaka koji su doveli do ovakve situacije,

2.RASKIDA SE KOALICIJA I STAVLJAJU VAN SNAGE SVI JAVNI I TAJNI SPORAZUMI SA VOJISLAVOM KOŠTUNICOM I NJEGOVIM SARADNICIMA,

3. DAJE SE PUNA I NEDVOSMISLENA PODRŠKA ORGANIZACIONOM KONCEPTU ISLAMSKE ZAJEDNICE SA SEDIŠTEM U NOVOM PAZARU I RIJASETOM I REIS-UL-ULEMOM U SARAJEVU,
- apeluje se na rukovodstvo Islamske zajednice u Srbiji da posle Kurban Bajrama sprovede izbore i stavi na provjeru povjerenje džemata u Sandžaku u skladu sa Ustavom i odgovarajućim odlukama Islamske zajednice u Srbiji sa sedištem u Novom Pazaru,

4.UPUĆUJE SE POZIV SVIM BOŠNJAČKIM PARTIJAMA IZ SANDŽAKA ZA RAZGOVOR O ZAJEDNIČKOM DJELOVANJU NA REPUBLIČKOM NIVOU.

5.RASPISUJU SE STRANAČKI IZBORI NA SVIM NIVOIMA

U Novom Pazaru,20.11.2007.godine

Social bookmarks