Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

421

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od E-B
Neznam zasto admin dozvoljava da grupa iz tandema Ljajic/Zukorlic cijelo vrijeme nesankcionisano blati predstavnike islamske zajednice ove nam sadasnje zemlje.

Zemljace? Koji predstavnici? Kakvi predstavnici? Sta buncas?

Kad bi to bili predstavnici islamske zajednice, pa nas bi muslimana u Srbiji nestalo za par godina. Mahom bi postali Srbi islamske veroispovijesti, dok i svoju vjeru ne bi promijenili.

Dok je Bosnjaka u Sandzaku, takvi im predstavnici nikad nece i ne mogu biti. Bosnjaci Sandzaka, znaju ko su, znaju odakle su, a bogami i znaju kuda zele, a da im Beograd bude duhovni centar, to ti zivotom garantujem da ne zele!
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

422

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin
Esselamu alejkum

...Ali vjerujem da ćeš se i ti samnom složiti da ta dobrobit na umu nije sve što je potrebno da bi se ona i ostvarila. Još važnije bi sada bilo KO odgovara na ta pitanja, jer je kompetentnost itekako važna. Što bi rekli, ako iz najbojle namjere nešto upropastiš ono je upropašteno. Naravno važno je i gdje se i kako postavljaju. Pitati nešto ovako po čaršijskim kahvama nije dobronamjerno, jeli tako. Stoga se treba zapitati Sans-e koliko ima tu iskrene dobronamjernosti, i ako je ima onda se tako i postaviti, a ako je nema onda sa tim otvoreno nastupiti.

We alejkumu sselam

Normalno da ću se složiti.Čak i kad se ne bih htio složiti jednostavno - sramota bi me bilo da se ne složim jer sam u mnogim diskusijama nevezanim za IZ upravo kod tebe a normalno i kod drugih uočio poštovanje tih principa, voženje računa o kompetentosti, suzdržavanje od upućivanja dobronamjernih dobrih pitanja zarad mogućnosti da se ne bi upropastilo nešto iz najbolje namjere, ili pak iz razloga lošeg mjesta ili pak trenutka za njihovo postavljanje. U pravu si 100%

P.S. Hvala ti za savjet gdje da nađem odgovore i halali za vrijeme koje ti oduzeh
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

423

Subota, 20. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Ova emisija na federalnoj je bila ekstra, ne samo da je pokazala nekulturu jusufspahica nejakog, nego je pokazala i njegovu paniku i haos u kojem se nalazi. svakog je prekidao jer istina puno para usi...
muftija je jos jednom pokazao svoje dostojanstvo, smirenost i mudrost.

Puna junioru Jusufspahicu usta nekakve knezevine Srbije,a o ahlaku da ne zborim,stvarno je sam sebe predstavio najbolje. Svi shvatili o cemu je rijec,samo slusajuci njega..

A,muftija Zukorlic je stvarno elokventna osoba.. Mislim da se radi o pravoj osobi u pravo vrijeme,jer da je neko drugi na njegovom mjestu,mozda bi i pokleknuo cijelom ovom pritisku i medijskom i politickom i podmetanjima kojima se sluze u toj kampanji protiv IZ u Srbiji..

Dobra je i ona emisija sa BHT1..
Bosnjanka

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

424

Subota, 20. Oktobar 2007

Mislis na ovu emisiju?

http://www.youtube.com/watch?v=KDZ2FYRtqmk

Slazem se da je analiza dogadjanja u Sandzaku sprovedena od strane ove televizije, jedna od rijetkih kvalietnih i realnih.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• Poruku poslati

425

Subota, 20. Oktobar 2007

Da da.. Mislim da se u toj emisiji ova sa ahmedijom(ne znam kako se zove) na strani Zilkica i kaze , da educiranost imama nije bitna..Ne moraju po njemu cak ni medresu imati,a o drugim izjavama no comment.. Ma sami se provaljuju..
Bosnjanka

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

426

Nedjelja, 21. Oktobar 2007

Saopćenje Kongresa Bošnjaka Sjeverne Amerike i Islamske zajednice Bošnjaka Sjeverne Amerike povodom događaja u Srbiji vezani za potčinjavanje Islamske zajednice pod srbijansku političku vlast

http://www.islamskazajednica.org/aktueln…nicu-u-s-2.html
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

427

Citirano

Orginalno od sans

P.S. Pokušajte da na ova pitanja date odgovor koji bi pomogao Islamskoj zajednici da bude što bolja a ne odgovor kojim ćete opravdati dosadašnji rad ili pak odgovor kojim ćete mene kao pokretača pitanja svrstati na jednu ili drugu stranu.

Islamska zajednica od naseg pisanja na forumu nece biti ni bolja ni gora. Rad organa IZ-e a to znaci i rad samog muftije se profilira u samoj instituciji. Mesihat je izvrsni organ Sabora. Od toga koliko kvalitetne pojednice imamo u Saboru a pogotovu koliko kvalitetni pojedinci sjede u mesihatu zavisice i kvalitet njihovog rada.

Ono sto mozemo mi ovdje jeste da iz naseg subjektivnog ugla damo svoju ocjenu odredjenih stvari. Pa i ovoga o cemu ti pitas, sto da ne. Nije iz tefsira :)

Citirano

- Ko je i zbog čega ćutao sve vrijeme o tome?

O povezanosti Makic ef. sa udbom se nije cutalo. To je bilo opste poznato svima.

Citirano

- Ima li još takvih ili sličnih o kojima se ćuti do pogodne ili pak nepogodne prilike?

Znas i sam. Muftija je trazio spisak imama saradnika udbe od predsjednika i premijera Srbije. Nije ga dobio. A moguce je da ih ima. Mozda nisu svi otisli na onu stranu ulice.

Citirano

- Koji su motivi ćutnje tada - a koji priče sada?

Pa, kako rekoh, nije se cutalo ni tada. samo sto nije nista konkretno preduzeto. A o motivima ovako glasne i javne price sada je suvisno govoriti.

Citirano

- Kada je ef. Makić poslednji put izabran za glavnog imama u Sjenici- prije ili poslije?

Nisam znao ni da je bio biran.

Citirano

- Kada je Sabor Islamske zajednice kao najviši predstavnički i zakonodavni organ Islamske zajednice po prvi put na dnevnom redu imao raspravu o radu ef. Makića i kakvi su bili zaključci povodom tog pitanja?

Vjerovatno o njemu nije nikada raspravljano. Zasto? Pretpostavljam iz slicnih razloga zbog kojih reis u Bosni nije nista preduzeo prema onima cija imena su bila objavljena u tzv. zelenoj knjizi - imami saradnici udbe. Ja licno nemam razumijevanje za tolerisanje bilo cijeg udbovanja, jako mi je smetalo koliko je reis Ceric upadljivo stao u njihovu zastitu. I mnogi zaposleni u IZ su protestvovali. Reis nije promijenio stav. Slucaj Makic bi se doduse samo donekle mogao posmatrati kroz ovu prizmu. Jer, reis Ceric nije imao bojazni da ce bilo ko od bivsih udbasa izvrsiti puc u IZ ili nanijeti neku drugu stetu. Carkati u Makic ef. i slicne kalibre je ipak bio malo veci izazov. Uostalom, i sam znas koliko se prasine diglo oko slucaja Visegradjanin.

Citirano

- Na kojem se principu temelji odabir zaposlenih u Islamskoj zajednici a pogotovu imama, kao ljudi koji su u direktnom svakodnevnom kontaktu sa džematom: princip poštovanja i vrednovanja rada i ljudskih kvaliteta, princip podobnosti ili nešto treće?

Ja izmedju prvog i drugog ne vidim neku razliku :) A je li imalo ovog treceg i sta bi to moglo da bude, ne znam.

A sad da pitam i ja tebe nesto. Onog dana kad je kordon policije razdvajao dvije skupine Bosnjaka, na kojoj strani si bio?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

428

Jako zanimljiva analiza iz pera Nedzada Latica

Dva su moguća, već viđena, scenarija međubošnjačkog sukoba u Sandžaku.

Scenarij sukoba u Velikoj Kladuši kojeg je isprovocirao i vodio Fikret Abdić, kao potpredejdnik SDA, ali i agrent KOS-a, uz pomoć obavještajno –mafijaških krugova iz Begorada preko Jovice Stanišića i Miroslava Ulemeka, pokazuje ko bi mogao i ko ima interes isprvocirati i voditi sukob u Sandžaku.

Drugi scenarij se desio u Čečeniji gdje je Vladimir Putin doveo na vlast Ramzana Kadirova, koji potječe iz mafijaškog miljea. Vrlo je teško u postratnim konfliktima postkomunsitičkih zemalja naci dva lidera sličnijeg imidža i referenci od Kadirova i Ugljanina. Radi se o provincijskim momcima ljubiteljima borilačkih vještina, okruženih mafijaškim miljeom, bez ikakavih obrazovanih i drugih kvaliteta za bavljenje politikom.

Uostalom cijeli komentar moze se procitati na http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti.php?…&polje=komentar
Neda nana svog Sultana

Bosona

Početnik

(10)

Datum registracije: 08.10.2006

• Poruku poslati

429

Selam Alejkum,

KLIKNI OVDJE I POTPIŠI PETICIJU

Trenutno 185

Svaki potpis je dragocjen, zato pokaži peticiju svakome koga poznaješ.
Znamo da se mnogi plaše, ali to za čega se mi borimo je pošteno, pravedno i to je nešto što je naše.

Oni ne samo da hoće da nam uzmu to što je naše, već oni hoće da postavljaju njihove poslušnike, one koji se nemaju čime pohvaliti.

Oni ništa nisu napravili, oni nemogu reći imamo 3.000 studenata ili pak toliko toga što stoji kao dokaz kako je i šta radio Mešihat Islamske Zajednice Sandžaka.

No svi mi znamo istinu i ne treba poznavati mnogo Knjigu Časnu i našu vjeru svijetlu te reći da su se oni digli ne samo na nas, ne samo protiv nas, ne samo da nas posrame, da nam otmu naše, da nas prodaju,
oni su se digli i na

AJETE KNJIGE ČASNE

Plemeniti Kur'an u suri Ali Imran u sto trećem ajetu donosi:

"Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte ! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, prijatelji !".

Zbog toga , imenom i prezimenom, svako od nas, svjedoči pravdi, poručuje da smo mi islamska Zajednica i da mi imamo pravo također da se pitamo!

Brate muslimanu i sestro muslimanko, pošalji sms, pošalji email, pokaži drugome, pozovi, POTPIŠI.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

430

Citirano

Orginalno od sonovero
Da da.. Mislim da se u toj emisiji ova sa ahmedijom(ne znam kako se zove) na strani Zilkica i kaze , da educiranost imama nije bitna..Ne moraju po njemu cak ni medresu imati,a o drugim izjavama no comment.. Ma sami se provaljuju..

Bruka , ona muftija je najjaci.
Custel primer , kada kaze da je Islamska zajednica nas zadnji rov posle koga cemo ili nestati ili se asimilirati.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

431

U emisiji na BHT1 mi je upalo u oci to sto je Jakup priznao da je kopao grob coveka koji je preselio 1940-tih godina. A iz emisije "Posteno" izdvojio bih muftijinu izjavu: "Beograd duhovni centar muslimana, prosto se covek najezi kad to cuje".
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

432

Citirano

Orginalno od ed

A sad da pitam i ja tebe nesto. Onog dana kad je kordon policije razdvajao dvije skupine Bosnjaka, na kojoj strani si bio?

Na zapadu. Zapadno od mesta događanja nalazi se moja kuća. Bio sam kući jer bi mi bilo glupo da budem na bilo kojoj strani sve dok ima potrebe da kordoni policije budu između strana.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

433

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Orginalno od ed

Na zapadu. Zapadno od mesta događanja nalazi se moja kuća. Bio sam kući jer bi mi bilo glupo da budem na bilo kojoj strani sve dok ima potrebe da kordoni policije budu između strana.

Nista onda, znaci ti nisi pokiso, i nemas sevaba za to. Steta

Datum registracije: 19.09.2005

• Poruku poslati

434

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2007

evo kako ljudi druge veroispovesti gledaju na naseg glavnog muftiju Muamera ef. Zukorlica:

link

122 Bozovic Danijela Novi Pazar
Vasa poruka: Drage moje komsije ne razjedinjujte se,do dada smi svi imali lep odnos i lepo smo ziveli zajedno i mi Srbi i vi muslimani,ne dozvolite da vise ne bude tako.Imala sam priliku u par navrata gledati neke emisije u kojima je gostovao gospodin Zukorlic i mogu vam reci da odavno nisam ni cula ni videla tako hrabrog i pametnog coveka neka mu je svaka cast.I zato ako nesto znaci zelim da ga podrzim u svemu sto radi.

Mehmed

Početnik

(10)

• »Mehmed« je muško
  • »Mehmed« je zabranjen

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

435

Je li ovo znači da naše komšije Srbi osim što podržavaju Zilkića, to isto rade i kad je Zukorlić u pitanju? Što da ne. Obojica su naša braća muslimani. Ko je bolji imaće više sljedbenika. Ko ima većinu - prilika je da je u pravu. Ko je u pravu biću sa njim. I tako to na tu temu i gotovo.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

436

Ma koga je još briga za većinu, vidiš da se svi prave ludi i pumpaju. :D Pogledaj Administratorov odgovor na spominjanje vrijeđanja vjerskih velikodostojnika IZ Srbije. A pogledaj i onu temu u kojoj se redaju snimci sa televizijskih gostovanja bivšeg Muftije Muamera ef. Zukorlića, a pogledaj šta piše u mojoj drugoj Opomeni (Širenje propagande). Mislim da su ovo posljednji krici pada jednog diktatora i njegovog mehanizma sa sve sljedbenicima. A ove naučnofantastične priče koje smišljaju na čelu sa svojim vođom će ostati zapamćene kao veoma nadahnjujuće. I hajde to, nego se njihova priča iz dana u dan upgrade-uje, pogotovo kada je u pitanju 93-a godina prošlog vijeka i poznati događaj osnivanja Mešihata i odabira Muftije. Ta priča ponajviše evoluira, valjda još uvijek nije dostigla finalnu veziju. Ima šupljina, pa se redovno download-uju zakrpe.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

437

Citirano

Orginalno od Junus
Ma koga je još briga za većinu, vidiš da se svi prave ludi i pumpaju. :D Pogledaj Administratorov odgovor na spominjanje vrijeđanja vjerskih velikodostojnika IZ Srbije.

Sta ces, treba vremena da se naviknemo na srpsku islamsku zajednicu i na Srbe islamske vjeroispovjesti.
Neda nana svog Sultana

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

438

Citirano

Orginalno od Sultan
Sta ces, treba vremena da se naviknemo na srpsku islamsku zajednicu i na Srbe islamske vjeroispovjesti.

Mislim, šta reći... :D A meni treba vremena da se naviknem na ove patriote i mudžahide koji se bore protiv "mušrika", "nevjernika" i "munafika". Evo 13-14 godina pokušavam da se priviknem i još uvijek mi ne polazi za rukom.

[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• Poruku poslati

439

Pa ne mora znaciti da su 'sljedbenici' musrici,vec samo izmanipulirani i nasjeli na fitnu..
Ha ja.. 8o
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

440

Citirano

Orginalno od sonovero
Pa ne mora znaciti da su 'sljedbenici' musrici,vec samo izmanipulirani i nasjeli na fitnu..
Ha ja.. 8o

E pa ti onda očigledno nisi u toku. Koncentriši se kada slušaš izjave Muamera Zukorlića i njegovih pobornika.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks