Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

541

Četvrtak, 25. Oktobar 2007

Sigurno je prebacaj stigao sa "vrha" od muftije,a Muamer Zukorlic kao glavni rukovodeci IZ ima pravo da "koordinira" sa imamima,malo jedna dzamija,malo druga,ko zna zasto je to dobro ?(

p.s. ja da sam imam nesto neznam dal bi se mogo savit u samo jenu dzamiju,ja bi hajo u sve da budem po jeno mesec dana :D

Nisam ja prisustovo,al mi je "dojavljeno" iz provjerenog izvora ta informacija :D
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

542

Htjedoh da pitam da li je tačno da se je Muhamed Demirović u tom obraćanju džematu zaplakao? Tako ja čuh...

Kako_bilo, nije Demirović napustio jednu funkciju, već je sa te funkcije sklonjen.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

543

Tesko se njemu vala zaplakat,kad god sam otiso on place ?( .Zato sam izbegavo da idem u zadnje vrijeme,posle i mene rasplace a sta cemi to :D ;(
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

544

E ovo bi pravo bezobrazno od tebe muhasibi, jer nije isto zaplakat se zbog jakog doživljaja vjere i zaplakati se zbog ovoga što su mu uradili. ?(
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

545

Moj je odgovor bio da ukazem da ako se je zaplakao to ne iznenadjuje,jer znam da ima hal i da je pobozan i da zbog jakog dozivljaja vjere lako zaplace!

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

546

Citirano

Orginalno od muhasibi
Imam Muhammed Demirovic se sinoc posle jacijskog namaza obratio dzematu i tom prilikom se oprostio od njih,sto znaci da je prebacen na neko drugo radno mjesto(profesor u medresi valjda).

On nije bio pucista kolko ja znam,a takodje svim onim u novoj islamskoj zajednici Muhammed moze biti sejh,cudi me da nisu njega konsultovati po pitanju smene muftije :rolleyes: .Morebit i jesu,al im se nije svideo odgovor ko zna ?( ,samo kontam na glas :)

Elhamdulillah da istina brzo izadje navidjelo.. Nagradio te Allah dz.s. muhasibi zato sto si nas obavjestio i sprijecio dalje sirenje smutnje..

Citirat cu jednu od napisanih opcija:

Dzemat moze biti pobunjen samo zato sto gubi imama na kojeg se navikao, iako je mozda imam samo prebacen na drugu duznost,pa i ne postoje zamjerke izmedju njega i Zukorlica..

A,ako je samo prebacen na drugo radno mjesto,onda je sva prica suvisna..

----------------------

Zbog ostvarivanja koejkavih licnih interesa vi morate biti spremni na svakojake spletke i koristenje svih mogucih sredstava da se ubaci sumnja medju vas..
Jedan od primjera je i ovaj prijasnji izvjestaj o 'nasilnoj smjeni','pobuni' i drugim glupostima..

Sva sreca ,pa se istina brzo sazna..

Zato,pogotovu sada,covjek treba osaburit i sacekati da istina izadje na vidjelo,da se ne bi prerano izvukli suprotni zakljucci i da ne bi doslo do dalje pometnje..

-----------------------

Ja kada sam pocela pisati vezano za temu Puc,nisam stvarno bila svjesna politicke upletenosti u sva zbivanja,niti sam imala osjecaja za tenzije koje su se stvorile.. Pisala sam vodjena srcem i strahom od mogucih srpskih ideoloskoh manipuliranja..

Vremenom sam shvatila i odnose na nivou politike izmedju politickih lidera u Sandzaku..

Moram priznati da je Ugljanin pokazao jednu ruznu stranu svog uma,jako ruznu.. U videu koji cu vam priloziti Sulejman se usudjuje IZ u Srbiji povezivati sa histerijom protiv muslimana ,koja vlada svijetom!!

On u tom intervju IZ u Srbiji izjednacava sa americkom politikom,a vjerovatno srpske radikale , kojekakve Vladike i Rabine,koje ugostise na bajramskom prijemu,smatra prijateljima muslimana..
Jako ruzno,nisko,neljudski i nevjerovatno demagoski..
Iznenadila me je njegova kratka pamet u ovom intervju,gdje pokusa da IZ ocrni do mjere neprijatelja muslimana..

Suljo o americkoj histeriji

-------------------

Junuse ti si pravi Suljin covjek,a to si i potvrdio ,kada si izjavio 'Džaba je, nezamjenjivi su Rahmetli Alija Izetbegović i Dr. Sulejman Ugljanin.'

Ti naseg predsjednika uporedjujes sa ovim boxerom?

Junus=Suljo

Ja te vise ne mogu ozbiljno shvatati,da se na glavu nasadis..
?(
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

547

muhasibi, da, ali to nisu dva ista plača. Kada se plače zbog vjere to je onda dobro i lijepo, a kada se plače zbog ponižavanja nije lijepo. Nadam se da shvataš razliku između ova dva plača.

sonovero, bilo bi, u najmanju ruku, učtivo od tebe da se ne miješaš u ovu situaciju u Sandžaku i da pustiš da ovo pitanje rješavamo mi koji živimo u Sandžaku. To ti zbog tebe kažem, jer ti prijeti opasnost da se debelo ogriješiš zbog toga što ne poznaješ situaciju i samo je gledaš kroz nekakvu matematiku. A ti, ako ti volja, nastavi.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

548

sonovero, molim te nemoj da zbunjujes ljude sa cinjenicama :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• Poruku poslati

549

no sikiriki ;)
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

550

"Ti meni kaplare, a ja ću tebi majore." :))

Ko voli da se pravi slijep nek se pravi. Time se realnost nije promijenila, samo ne želi da je vidi, da je prihvati.

• Poruku poslati

551

Junuse,

ev' ti realnost:

Peticija podrske IZ sa Zukorlicem na celu-potpisi

A, ev' ti ako se preodmislis i pozelis potpisati:

Peticija-upis

Cini mi se oko 230 ljudi sa imenom i prezimenom i to skoro svi iz Sandzaka, s' tim da je ovo online peticija..

To je bilo za tebe Junuse,sad ide dio za raju :D

----------------------------

Ja moram ovdje spomenuti nesto iz mojih kontakata sa Sandzakom..Naime imam kontakt sa nekoliko porodica u Pazaru i Tutinu i ama bas svi su se izjasnili da su za Zukorlica jos od pocetka..

Ali,tri porodice su mi rekle ,kada sam ih obavjestila za peticiju,da NE SMIJU svoje ime staviti na peticiju..

O cijoj se diktaturi ovdje radi?
I,koga se ovi ljudi boje?
Bosnjanka

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

552

A tebi ovaj događaj sa ovim Muhamedom Demirovićem ne govori ništa o diktaturi? (mislim to je posljednji od nebrojeno mnogo diktatorskih poteza prema radnicima IZ-e od strane Muamera Zukorlića).

Hajde što se praviš slijepa pred jasnim stvarima, nego još okrećeš kormilo na drugu stranu. Dakle, tebi ne smeta kada neko biva ponižavan usred IZ-e od strane rukovođstva?

Ima da slušaju nema im druge, ha?

Treba da znaju ko je gazda, ha?

Stavljaš se svjesno ili nesvjesno na stranu silnika i uopšte se ne plašiš takve mogućnosti. Što je najgore, i ne razmišljaš o tome.

Ovo se ne odnosi samo na tebe, nego na svakog onog koji podržava diktatora Muamera Zukorlića.

A još gori je jedan komentar koji pročitah ovdje na ovom Forumu koji neko napisa u kojem kaže: "I treba da vlada gvozdenom pesnicom jer narod je stoka." To znači, jeste Muamer je diktator, ali i treba da je diktator, jer je narod stoka, a kada kaže narod, misli na sve, i na radnike IZ-e, i na onu narodnu masu koja ne radi u IZ. Zamislite kakvo je shvatanje ovog čovjeka. A da ne pričamo gdje je mjesto u razumijevanju vjere ovakvoj jednoj izjavi.

• Poruku poslati

553

Junuse ,pa ti za 2 minute 5 puta izmjeni ovaj tvoj post,a recenice bujaju k'o kvasac.. :D

Ef. Demirovic je dobio bolje radno mjesto,mjesto profesora i o cemu ti pricas? ?(

Aaaajaaaaa,pravi delirij i jos k' tomu zvani Suljo! :D

Cudan zeman nastade..

Bosnjanka

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

554

Citirano

Orginalno od Junus
muhasibi, da, ali to nisu dva ista plača. Kada se plače zbog vjere to je onda dobro i lijepo, a kada se plače zbog ponižavanja nije lijepo. Nadam se da shvataš razliku između ova dva plača.

sonovero, bilo bi, u najmanju ruku, učtivo od tebe da se ne miješaš u ovu situaciju u Sandžaku i da pustiš da ovo pitanje rješavamo mi koji živimo u Sandžaku. To ti zbog tebe kažem, jer ti prijeti opasnost da se debelo ogriješiš zbog toga što ne poznaješ situaciju i samo je gledaš kroz nekakvu matematiku. A ti, ako ti volja, nastavi.

Trebalo bi da shvatam.Tesko se onima koji ponizavaju muslimane,opet tesko njima,opet tesko tim zulumcarima!!!

Sonovero u pravu je Junus,ostani ti po strani.
Sto se tice ponizavanja imama od strane rukovodecih ljudi IZ nemogu reci da toga nema kod nas u Sandzaku!Ko to ponizava i koga i sta ponizavaju(dal vjeru ili licnosti - sto je povezano)treba da progovore ti imami javno kojima je nepravda i ponizenje naneseno.

No nekada je na ponizenje bolje uzvratiti saburom radi veceg haira i sprecavanja fitne,zavisno od nijjeta tu covjek ili pogodi ili promasi!

No nekad ljudi se zaborave pa ko ih hvalio ko ih ponizavao njima svejedno,oni okom ne mrdnu! :rolleyes:

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

555

Citirano

Orginalno od sonovero
Junuse,

ev' ti realnost:

Peticija podrske IZ sa Zukorlicem na celu-potpisi

A, ev' ti ako se preodmislis i pozelis potpisati:

Peticija-upis

Cini mi se oko 230 ljudi sa imenom i prezimenom i to skoro svi iz Sandzaka, s' tim da je ovo online peticija..

To je bilo za tebe Junuse,sad ide dio za raju :D

----------------------------

Ja moram ovdje spomenuti nesto iz mojih kontakata sa Sandzakom..Naime imam kontakt sa nekoliko porodica u Pazaru i Tutinu i ama bas svi su se izjasnili da su za Zukorlica jos od pocetka..

Ali,tri porodice su mi rekle ,kada sam ih obavjestila za peticiju,da NE SMIJU svoje ime staviti na peticiju..

O cijoj se diktaturi ovdje radi?
I,koga se ovi ljudi boje?

na peticiji može kako vidim :
inicijali , samo ime ili prezime pa ne znam od čega bi nekog bilo strah da potpiše

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

556

Onaj je Junus vrlo vjerovatno službenik IZ koji je "javno" veoma lojalan legitimnim organima IZ i Reisu u Sarajevu,a ovako"tajno" navija za propast jedne izvanredne institucije koja je na ponos svakom dobronamjernom Bošnjaku.
Koji su mu motivi zna on.A i onaj koji sve zna,naravno.

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

557

Citirano

Orginalno od basam
Onaj je Junus vrlo vjerovatno službenik IZ koji je "javno" veoma lojalan legitimnim organima IZ i Reisu u Sarajevu,a ovako"tajno" navija za propast jedne izvanredne institucije koja je na ponos svakom dobronamjernom Bošnjaku.
Koji su mu motivi zna on.A i onaj koji sve zna,naravno.

i ja se slažem sa tobom verovatno opipava puls dobro ti je to palo na pamet.to se može zakljuciti iz njegovog izlaganja o demiroviću koji je prebačen na bolje i lakše radno mesto sa manje obaveza za veću platu.

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

558

Samo da se nadovezem na moj predjasnji post,da se ispravim malo jer nece edit nesto.
Naime licno mislim da prica i naduvavanje situacije navodnim ponizavanjem nekog imama od strane opet nekog iz IZ je nebitna,ako se uzme u obzir celokupan interes muslimana u Sandzaku!

Sasvim je poznato da do svadje ili ponizavanja moze doci u porodici prvo,pa onda svuda i u svim institucijama!Cak da u IZ nikad niko nikog nije uvredio ili ponizio normalno je da se to nekad moze desit,ljudi smo pre svega sa mahanam i vrlinama!Zato svakako trebamo pozurit sa halalivanjem jedni prema drugima bez obzira bio neko na funkciji u Islamskoj zajednici ili ne!!!

Takodje mislim da je ljepse i bolje pretrpet neki ezijjet od strane muslimana nego tom istom zabit noz u ledja iz inata i osvete(i nekog jeftinog dunjaluckog interesa)
Da nam Allah uzviseni sacuva Islam i zajednicu muslimana,amin...

p.s.Muftija je postavio Muhammeda u dzamiju zasto ga nebi mogao i smenit?Ne treba neko iz Beograda da nam postavlja i smjenjuje imame!!!

559

malo skretanje sa teme

Citirano

Orginalno od Junus
Tako ja čuh...

Ti sve nesto cujes, a nikad nisi licno tu i nikad ne vidis svojim ocima vec samo prenosis cuveno? Cudi me jer si direktno u Sandzaku, da nisi direktno i na mestu desavanja o kojima tako rado i sa zadovoljstvom diskutujes. Mislim , upravo ti svima zameras na tome i solis pamet po principu vi ste daleko i nemate pojma sta se desava... Ti si blizu, al nikad nesto nisi bas tu.

Oprostite moju upadicu, mozete nastavit sa diskusijom.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

560

Citirano

Orginalno od muhasibi
Da nam Allah uzviseni sacuva Islam i zajednicu muslimana,amin...

p.s.Muftija je postavio Muhammeda u dzamiju zasto ga nebi mogao i smenit?Ne treba neko iz Beograda da nam postavlja i smjenjuje imame!!!

normalno da se pita muftija on je glavni i on kako hoće.

Da nam Allah uzviseni sacuva ian i nas muslimane

3 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

3 Gostiju

Social bookmarks