Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

nurudin

Početnik

(10)

Datum registracije: 25.10.2007

• Poruku poslati

661

Ponedjeljak, 05. Novembar 2007

Ma juce sam rekao sta ce da bude .ovo je samo pocetak kraja Hodza okupjljenih oko Zilkica.Ista stvar ce se desiti i makicu.Insallah bicemo zivi pa ce te videti da sto pisem nisu spekulacije.

prvo-Americki ambasador je jasno rekao ko je ko samim sastankom sa Hadzi Muamer Ef. Muftijom Sandzackim 28 dana SEHRI RAMADANA.

drugo-Nama bosnjacima Americka podrska i odgovara i nama i Albancima.-to jedino ne odgovara pro- rusko- kosovskom elementu kod nasih Bosnjaka.

trece-Haris Silajdzic je PREKO MINISTRA SVENA ALKALAJA IZLOBIRAO ZA REJSA CERICA I ZUKORLICA pa ce i dalje biti centar za halal hranu u Tuzli za cijelu jugoistocnu evropu-to je za naredne 4 godine.pa neka puknu dusmani sto su hteli haram hranu da ohalaljuju u Muslimanski svijet,za saku para

peto-Tadicu se priblizavaju izbori pa mu je potrebna bosnjacka podrska jer ce mu ovaj put stvarno biti tesko da tomu pobedi.

sesto-Rejs ceric je kod americkih kongresmena iznio problem bosnjaka u celini pa i Sandzaka.

PUNO SELAMA ZA SVE SVESNE BOSNJAKE

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

662

Kao što su ti nečasni ljudi vjerovatno u nekoj privatnoj štampariji odštampali nešto što nazivaju Menšurom,tako vjerovatno u mislima predvode džuma namaze u značajnim sandžačkim džamijama pred mnogobrojnim džematom koji ih,u njihovim zamišljenim slikama zdušno podržavaju.

Medjutim kada se probude ono ni džamija gdje oni predvode džemate niti vjernika koji ih u velikom broju podržavaju.Kakav je to reis bez džamija,bez džemata.Pa čak i taj naš reisu-l-ulema u Sarajevu održi prvog petka u mjesecu hudbu u Begovoj džamiji,a ovaj srpski reis niti u Sandžaku niti u Bosni ne može.Osim možda u Beogradu.I tamo nisam siguran da će ga Jusufspahići pustiti,osim kada im je to u interesu ili im koštunica naredi.

Čuo sam da je prije nekoliko godina taj Zilkić uz svesrdnu podršku Ugljaninovih ljudi u Tutinu optužio kolegu imama za pronevjeru džamijskog novca.Čak sam čuo da je lično Zilkić pred sudom tražio da finansijsko vještačenje obavi sudski vještak Srbin.Zamislite još tada je pokazao ambicije,želju i posebno "povjerenje" da kontrolu vitrova,zekata,ukopnine,članarine,... i drugih muslimanskih intimnovjerskih poslova obavljaju Srbi.
Na njegovu žalost vrhovni sud Srbije je optuženog imama(koji je bliski rođak muftije Zukorlića !?) oslobodio svake odgovornosti.Ali Zilkić nikada nije objasnio džematu i građanima Tutina gdje su pare,zašto je potvorio nevinog čovjeka,jeli to rađeno da bi se oljagao muftija Zukorlić,...

Ko to, i mnoge druge veoma ružne stvari, zna nije ga iznenadio ovakav gnusan napad na Islamsku zajednicu.
Ali mene lično jeste duboko razočarao u nas same.Sad bi trebao neko da ispriča Ugljaninu onu priču o šumi i sekiri koju je on nekada veoma često prepričavao.
TEŠKO MENI OD MENE.

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

663

Vrlo iscrpan intervjuu muftije Zukorlica. Koliko sam shvatio ovo je nesto taze.

http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti.php?…polje=interview

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

664

Ponos i pobjeda pripada muslimanima :D
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

666

Utorak, 06. Novembar 2007

zVilkic, ups Zilkic!

zilkic, suljo, kostunica, radovan, milorad dodik, kostunica, suljo zVILKIC, bulatovic, nikolic, vucic... imal' kraja?
Naravno da nema vazda ce biti ovakvih do sudnjeg dana, tako, de molim vas ovako redom da ne idete dalje u temu jer ovome nikad kraja.
I pitam "suljovce" ovako jedno pitanje KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU RODE? o|
Admine ne brishi mi postove svaka mi je na mjestu. :>
I ono najsladje na kraju ... (InshAllah su izbori u skorije vrijeme pa cemo se InshAllah radovati gubitku SDA i UDBE (zVILKICA)...
zaboravih ... Suljo bi treb'o da uvede vanredno stanje kao Musharaf u Pakistanu, da poslusha koshtinicu i UDBU da se malo ... uh dokle vishe da torochem.
CEMU JE VRIJEME TOME JE VAKAT!!!

Ina lillahi ve ina iljehi radziun.!

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

667

Oružani upad ili renoviranje Altun-alem džamije

Novi Pazar - Vrhovni poglavar Islamske zajednice Srbije, reis-ul-ulema Adem Zilkić, obavestio je predstavnike medija da je grupa od pedesetak naoružanih ljudu juče ujutru oko 9 sati upala u Altun-alem džamiju u Novom Pazaru.

- Oni su na prevaru od mujezina uzeli ključ, a potom su promenili brave na svim prostorijama i počeli su da demontiraju podove pod izgovorom da hoće da renoviraju. Za te poslove nemaju nikakav dokumenat, ni dozvolu Zavoda za zaštitu spomenika, ni Ministarstva vera niti građevinske inspekcije, a ni od nas kao vrhovnog starešinstva. Vernici i imam juče su sprečeni da obavljaju molitve - rekao je za Danas reis Zilkić. Prema njegovim rečima, namera tih ljudi je da iz džamije izbace imama i sadašnjeg muftiju Islamske zajednice Sandžaka Hasiba Suljovića.

- Da bismo sprečili krvoproliće i eskalaciju sukoba, od nadležnih smo zatražili administrativnu zabranu radova. Obratili smo se Ministarstvu vera, Ministarstvu unutrašnjih poslova, Policijskoj upravi u Novom Pazaru, građevinskoj inspekciji i Zavodu za zaštitu spomenika u Kraljevu - naglašava reis Zilkić.

Predsednik Islamske zajednice za Novi Pazar Sead Šaćirović tvrdi da Zilkić iznosi neistine.
- Radi se o restauraciji džamije uz sve dozvole Zavoda za zaštitu spomenika. Te poslove smo dosta dugo odlagali. Nije tačno da su upali naoružani ljudi. To je naša građevinska ekipa i ja sam im dao ključ od džamije. Restauratorski radovi će potrajati sigurno duže - pojasnio je za naš list Šaćirović.

Rajko Čubrić, arhitekta-konzervator u Zavodu za zaštitu spomenika kulture u Kraljevu, kaže da je za Altun-alem džamiju dato mišljenje o sređivanju i sanaciji vlage koja se pojavila oko i unutar džamije.

- Od tada niko se nije javljao, nije podnosio projekte, niti prijavljivao radove - naglašava Čubrić. Ni Republički zavod za zaštitu spomenika nije dao nikakvu dozvolu za izvođenje radova u Altun-alem džamiji i sasvim sigurno je da će se pisati obustava radova, potvrdila nam je direktorka Zavoda Vera Pavlović-Lončarski. Altun-alem džamija arhitektonski je najznačajnija i jedna od najlepših islamskih građevina kod nas.

http://www.danas.co.yu/20071106/hronika1.html#5

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

668

Citirano

Orginalno od Sultan
Ovo nije pitanje koje se tice cjelokupne Evrope, vec se tice nas samih, a i svih Muslimana koji zive u Evropi.
Namjerno sam stavio i Istambul, jer je u perspektivi i prijem Turske u EU.

E sad, ako je ovo i protivljenje evropskoj perspektivi ove zemlje, onda stvarno sticem dojam, da neki nasi sunarodnici otvoreno podrzavaju strukture u Srbiji, koje su anti-evropski nastrojene.
Odbrana Kosova na djelu, nema sta. No to je vec druga tema.

I naravno nece nam niko drugi praviti neke nove Islamske zajednice, kako to trenutno pokusavaju neke drzavne strukture u Srbiji, vec se mi moramo sami dogovirit izmedju sebe, kako da se dalje ukrupnjavamo.

A dilema da li je rejs ili muftija, je u ovom slucaju samo retoricke prirode.

to pitanje i odgovor ti evropa provlači.
po tvom ako hoćeš u evropu treba da se svi muslimani ujedine zbog evrope ,šteta ako nećemo da se ujedinimo zbog sebe.
vidiš evropa ti pravi Islamsku zajednicu zbog nje ,a ne zbog nas.
i retorička dilema je važna zašto da ubacuješ neke nove termine iz austrougarske.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

669

Citirano

Orginalno od Kako_bilo

to pitanje i odgovor ti evropa provlači.
po tvom ako hoćeš u evropu treba da se svi muslimani ujedine zbog evrope ,šteta ako nećemo da se ujedinimo zbog sebe.
vidiš evropa ti pravi Islamsku zajednicu zbog nje ,a ne zbog nas.
i retorička dilema je važna zašto da ubacuješ neke nove termine iz austrougarske.

Vidim da se ja i ti nismo razumjeli, jer je to ujedinjenje mnogo bitnije za nas nego za Evropu.
Ali ako ides tom logikom, onda ti sada Srbija pravi Islamsku zajednicu zbog nje, jer ako hoces da budes uzoran gradjanin onda i sluzbeni jezik u Islamskoj zajednici mora da ti je srpski. Analogno, zar ne!?

Osim toga titula rejsa nije nikakav "austrougarski termin", vec rijec arapskog porijekla. I Palestinci imaju Rejsa, a cini mi se da Austrougarska tamo nikada nije bila.
Neda nana svog Sultana

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

670

Citirano

Orginalno od Root
[A kako treba biti fin musljiman mozes pogljedati na munafik forumu liste za sandzak (sandjak njuz). Mislim, brate (ili sestro), kako se tamo ljijepo jedni drugima obracaju, amaaaaaan, to ask, to ljepota, to isljam. Ali moras jednu sitnicu da uradis prije toga. Da sulju panes na sedzu

ovo ti ne valja zna se kome se pada na sedždu

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

671

Nemoras nekom pasti bukvalno na sedzdu da bi bio musrik!Milsim da ti Roota nisi razumeo sta je hteo time da kaze!?
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

672

Citirano

Orginalno od muhasibi
Nemoras nekom pasti bukvalno na sedzdu da bi bio musrik!Milsim da ti Roota nisi razumeo sta je hteo time da kaze!?

nisam znao da ovde mora da se čita između redova,drugi put nek lepo napiše šta misli,jer nemamo svi njegov nivo inteligencije.

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

673

On je lijepo napisao sta je mislio,jedino sto sam ja malo to komentariso,nadam se da nisam pogresio i da je to to!
Ustvari ja sam tebe komentariso i tvoje rijeci!Jer ti kazes da se zna kome se na sedzdu pada,i to je tacno!Zna se da se Allahu na sedzdu pada,a "fora" je u tome sto musrici imaju idole i kipove preko kojih padaju na sedzdu Bogu(prvo svojim kipovima)!
A onog ko samo Allahu pada na sedzdu bez posrednistva kipova i odola(laznih bozanstava)musrici nazovu obicno nekim pogrdnim imenom npr.vehabijom!

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

674

Citirano

Orginalno od muhasibi
On je lijepo napisao sta je mislio,jedino sto sam ja malo to komentariso,nadam se da nisam pogresio i da je to to!

najbolje da nam on objasni ove komentare

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

675

Moze li da mi neko odgovori na pitanje zbog cega je sediste ovog rijaseta u pokusaju, na celu sa reisom beogradskim i cele Srbije njegovim pravosvestenstvom, precasnim Ademom Zilkicem, u Beogradu? Oni smatraju da IZ u Srbiji treba da bude organizovana na nivou rijaseta, bez ikakvih veza sa Sarajevom. Medjutim, zbog cega je izmedju Novog Pazara i Beograd, Beograd izabran da bude centar IZ? IZ u Novom Pazaru je daleko jaca i organizovanija od one u Beogradu. I infrastrukturno i intelektualno. U Beogradu postoji samo jedna dzamija, a u Novom Pazaru preko 40, plus mnogo drugih ustanova i institucija (kao sto su deciji vrtic, medresa, fakultet, itd...). U Beogradu ima vrlo malo skolovanog kadra, dok u Novom Pazaru imamo dosta ljudi sa zavrsenim islamskim fakultetima, pa i doktore islamskih nauka. Organizacija IZ u Beogradu je na nuli. Nisu u stanju ni tu jednu dzamiju da odrzavaju cistom, a grejanje zimi necu ni da pominjem. Prostorije koje su spaljene jos uvek nisu renovirane, iako su u Bajrakli dzamiji stigle donacije za obnovu. Zbog cega se ceka na njihovo obnavljanje? U Beogradu sam u dvoristu iza dzamije video parkirana crna pogrebna koja se koriste za prevoz umrlih hriscana. Nekome je ocigledno palo na pamet da se mogu upotrebiti i za umrle muslimane. Mada ne znam gde se u Beogradu sahranjuju muslimani, jer ne postoji ni jedno muslimansko groblje.
Da ne nabrajam dalje, svi mi znamo kakva je situacija u Novom Pazaru, a kakva u Beograd. Medjutim ono sto ne znamo je ako je vec trebala na taj nacin da se organizuje IZ zbog cega nije Novi Pazar izabran kao centar? Zbog cega Beograd? Sta to Beograd ima, a Novi Pazar nema? Kome i zbog cega odgovara da centar IZ ne bude u Novom Pazaru, vec u Beogradu? Pitanja je i dalje mnogo, ali odgovora nigde nema.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

676

Citirano

root:
A kako treba biti fin musljiman mozes pogljedati na munafik forumu...Da sulju panes na sedzu i dozvolis trenutno aktuelnom derviskom sejhu da ti turi povodnik na mozak.

Da bi sda-ovcima bio dobar i fin musljiman potrebno je da slijepo slijedis Sulja i derviske sejhove. Da iskljucis mozak i da im slijepo vjerujes.
Za sedzdu nisam mislio bukvalno (mada me nebi iznenadilo i toga da ima). ;)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

677

Pazi liova misle da kljuceve dzamije ima samo mujezin.
Altun-Alem dzamija je vakuf i samim tim "pripada" Mesihatu, Zilkic i njegova kompanija sa tim nemaju nista.

A lep nacin da se istera i tako zvani muftija nema sta 8)

Stalno su se bunili kako se u pomenutu dzamiju nista ne ulaze , vlaga u zidove i sad kad krenuse da je restauriraju ovi sse bune. Ne znaju sta ce.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

678

!

@ef
Allah dz.sh te nagradio.
I ja se pitam zbog chega? o| X( :( ;( ?( 8o o| o| :rolleyes: X( :( ;( :]
Znam, ali "mozhda" znam ali ako kazhem bojim se da ne uvrijedim nekog.
Rechi chu ako me jedan od sLJUNTOVCA (Suljovca) pita...

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

679

Gledao sam danas ove ljude koji su sa hasibom klanjali na ulicu, u gomili ispusaka koje su prethodno tuda pobacali i zalosno je da covjek, koji je imam u tom dzematu trideset godina, iza sebe ima 27 ljudi od kojih su samo trojica iz njegovog dzemata. to govori o njegovom radu, aktivnostima i imamskom angazmanu. takve ljude ovi iz beograda zele vidjeti na mjestu muftije...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

680

Citirano

Orginalno od Root
Da bi sda-ovcima bio dobar i fin musljiman potrebno je da slijepo slijedis Sulja i derviske sejhove. Da iskljucis mozak i da im slijepo vjerujes.
Za sedzdu nisam mislio bukvalno (mada me nebi iznenadilo i toga da ima). ;)

Ipak sam bio u pravu "kako bilo" jel vidis da nije covjek mislio bukvalno ;)!
A sto se tice derviskih redova ima kod njih svasta nesto,koga zanima nek mi se javi na pm pa da mu detaljno opisem ;)

Treba cinit dovu za njih da im se Allah Uzviseni smiluje da ih uputi na pravi put,jer od sufija nekad moze biti nekog haira,ali i stete,uostalom kao i od svih ljudi

Social bookmarks