Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

701

Srijeda, 07. Novembar 2007

Visa polovina gospode koja se predstavlja kao dzemat Altun alem dzamije ne pripada tom dzematu. Prepoznala sam neke face kojima tacno i ime znam a koje su iz sela Budjevo kod Dezeve, iz Svojbora i drugih dzemata a kojima nije stalo do dzemata i dzamije nego do Sulja i zato su po zadatku ovdje.

Juce je bilo napeto a ono klanjanje na ulici je bio totalni peh gospode iz SDA. Sramota jedna. Licemjeri.

Pokusavaju sebe da predstave kao zrvtu a ustvari ovaj narod je zrtva jer u njemu ima takvim munafika poput njih. X(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

702

Clanak objavljen na rijaset.ba

AUTOR PLANA RAZBIJANJA ISLAMSKE ZAJEDNICE U SRBIJI SAVJETNIK MINISTRA VJERA

---------------------------

Citam to vase pisanje, pa sam sada malo zbunjena.. Kada se sve pocelo desavati,meni kao da je neko kakvu crvenu lampicu upalio, mrak mi je na oci pao,cak sam i plakala zbog svega sto mi se nametnulo kao moguci ishod u buducnosti..

Ali,sada.. Hm.. Draga braco i sestre nije hajr u etiketiranju i dijeljenju ,ama bas nikakavom.. Zato uvezimo se u safove nepregledne i neka nas niko ne razdvaja na 'vehabije' ,sufije i dervise, ove, one i ine..
Ako jedan mladic pusti bradu i obuce krace hlace,pa srlja svojom lakomislenoscu,ne znaci da svi koji nose brade i krace hlace srljaju jednako,ako jedan sebe prozove sufijom ili dervisom pa srlja zbog ovog ili onog,ne znaci da svi koji sebe zovu sufijama srljaju.. Naprotiv..

Procitah,cini mi se ovdje negdje da je Suljo skoro pa evlija.. Na hajr.. Ne valja doba kada neznalica kudi ucenoga i jos k' tomu kad se evlijama nazivaju ljudi sklonni ocitim lazima..

Helem,ja bih sa vama da podijelim jednu lijepu Ilahiju u izvedbi hafiza Bugarija,bez muzike je :) ..

Miris tvog Resula

Bosnjanka

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

703

O Hasibu ne treba pricati.
Hasib Suljevic
Nadimak-Puz golac.

Ko je iso u Altun-Alem dzamiju dok je on bijo dovoljno mu je bilo da vidi abdesthanu kako je prljava i sve bi mu bilo jasno.

I wc i sve je bilo neverovatno prljavo.
Zamislite abdest hana i tako prljava.
A i onaj deo ispred za klanjane isto. o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

704

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
kako sam primetio Hasib je uvek imao najmanje 3 safa u džamiji,šteta što punimo dušmanima srce prepucavanjima ne samo ovde na forumu već uopšte u životu.

Od toga dva safa zaposljeni iz vakufa (mesihat IZ-e u Srbiji). On ima 5-6 dzematlija koji ga podrzavaju, svi ostali koji dolaze sa njim da klanjaju ispred kamera na ulici su ljudi iz drugih dzemata, prije svega sda-ovci.
Danas na podne namazu su doveli zaposljene iz Opstine, sda-ovce iz mura (npr. Bake sto se sliko sa Gordanom Pop Lazic), sa hadzeta, iz bukresa, itd... Juce Cigo, Migo & co, iz Sjenice, Tutina... Cak je bio i cuveni Junus sa foruma. Jedino ih je na sabah bilo malo (treba toliko kljanjat pred kamere), njih 12 je klanjalo a 5 obezbjedjivalo.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

705

Novi Pazar: Učenici nisu bezbedni?
7. novembar 2007. | 12:21 | Izvor: Tanjug
Novi Pazar -- Iz jedne srednje škole u Novom Pazaru jutros udaljena grupa učenika zbog, kako se tvrdi, bezbednosnih razloga.

Reč je o deci imama koji su nedavno saopštili nepoverenje glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću i stali na stranu Islamske zajednice Srbije, sa sedištem u Beogradu, i reisa Adema Zilkića, rekao je šef kabineta reisa Jakup Leković.

On je rekao da je iz medrese koja radi u okviru Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, "sa nastave jutros izbačeno 12 dece sa obrazloženjem da im škola ne može garantovati bezbednost".

Direktor Medrese Nedžad Hasanović potvrdio je da je tačno da je jutros iz škole šestoro dece vraćeno kućama i da je među njima reisov sin. On tvrdi da je razlog za to "zapaljiva situacija" i mogućnost da među učenicima izbije tuča. Hasanović je poručio da će deca moći da se vrate na nastavu ako "dođe do pomirenja dve strane".

Povod za novo neslaganje predstavnika dveju islamskih zajednica je to što je, kako tvrdi Zilkić, pedesetak naoružanih ljudi, bliskih Zukorliću, neovlašćeno ušlo u džamiju Altun-alem, zamenilo brave na svim vratima i počelo građevinske radove.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…7&nav_id=271196

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

706

Citirano

Orginalno od SmokyP

Direktor Medrese Nedžad Hasanović potvrdio je da je tačno da je jutros iz škole šestoro dece vraćeno kućama i da je među njima reisov sin. On tvrdi da je razlog za to "zapaljiva situacija" i mogućnost da među učenicima izbije tuča. Hasanović je poručio da će deca moći da se vrate na nastavu ako "dođe do pomirenja dve strane".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…7&nav_id=271196

Ako je ovo stvarno zvanicno sapostenje direktora medrese, onda je za najvecu osudu i gnusanje, jar ako on nije sposoban da obezbedi sigurnost i mir ucenicima, onda neka pokupi bohcu i neka nedje cuva ovce.

Ako je ovo nacin za prebijanje neresenih racuna izmedju dve sukobljene strane, to znaci da je dotaknuto najnize dno , gdje vise nema ni dostojanstva, ljudskosti, pameti a ni vjere.

I moramo se svi zamisliti i zapitati, gdje, ko i sta smo.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

707

Mislim da nema potrebe za takvom reakcijom SandžakBeže jer oni ne priznaju Islamsku Zajednicu i zašto bi onda njihova deca išla u Medresu I.Z. koju oni ne priznaju.Ako su oni osnovali svoju Islamsku zajednicu neka naprave i svoju medresu za tih 6 učenika i siguran sam da će im država priskočiti u pomoć.

Selam
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

• »Sandzak Beg« je muško

• Poruku poslati

708

Citirano

Orginalno od Fotograf
Mislim da nema potrebe za takvom reakcijom SandžakBeže jer oni ne priznaju Islamsku Zajednicu i zašto bi onda njihova deca išla u Medresu I.Z. koju oni ne priznaju.Ako su oni osnovali svoju Islamsku zajednicu neka naprave i svoju medresu za tih 6 učenika i siguran sam da će im država priskočiti u pomoć.

Selam

Postaovana/i Fotograf

Ovdje je rijec o djeci (maloljetnim osobama), krsi se elementarno ljudsko pravo na obrazovanje , sto su problemi izmedju njihovih roditelja to je druga stvar, to ne bi smelo da se odslikava u razvoju i obrazovanju djece.

Samo da te podsjetim.
U islamu se sve zasniva na rijecu "UCI", prva rijec objave Kurana Muhamedu s.a.v.s je bila "UCI".

Medresa nije tvoja a ni moja, a ni "njihova", vec sviju nas, i zato mislim da je vas komentar malo pristrasan, i u ovom momentu nerealan.
Medresa se zove GaziIsabeg, pa ti procijeni cija je.

Hvala
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

asija

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.10.2007

• Poruku poslati

709

SELAM SVIMA!
kako je samo tuzno ovo sto se desava, dal smo uopste svesni?sta mislite?dal smo svesni da nas nesto nagriza, ili bolje receno NEKO?i ko je to uopste?umesto da se okrenemo tom pitanju, da vidimo ko to pokusava da nas zavadi i radi kakvih ciljeva, mi se dijelimo na ove il one... a neko sve to koristi.pa zar ne vidimo da nas Sam Allah dz.s. cuva od zlih prilika koje su zadesile nasu bracu iz okolnih zemalja i sirom svijeta, a mi sami hocemo oci da povadimo jedni drugima!to nam ne valja nikako.da smo pametni, ko sto izgleda nismo, pa da stanemo svi zajedno u ime Allaha i sacuvamo ovo sto je ostalo od nas.Pa zar ne verujemo svi u istog Boga? zar vise nismo oni DOBRI BOSNJACI, sto se medjusobno pomazu i postuju?ja mislim da jesmo, al nekom smetamo kao takvi pa nam ''tura piljak''. mislim da nas taj neko sad posmatra i iscijepa nam se od smijeha, ponosan na to sto je uspeo ovo da nam priredi.
Hajde da malo razmislimo.nemamo nikog sem Allaha Velikog i nas samih.(vise nam i ne treba)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

710

Citirano

Sandzak Beg:
Ako je ovo stvarno zvanicno sapostenje direktora medrese, onda je za najvecu osudu i gnusanje, jar ako on nije sposoban da obezbedi sigurnost i mir ucenicima, onda neka pokupi bohcu i neka nedje cuva ovce.

Posto medresu pohadjaju djeca hodza sa obadvije strane, a djeca nisu imuna na fitnu koju sire izdajnici na celu sa Suljom i Zilkicem, na zalost, bilo je sitnih provokacija izmedju njih i da bi se izbjegnuli bilo kakvi problemi oni su privremeno udaljeni sa nastave. A direktor medrese je sve to lijepo objasnio i imate to na sajtu b92, medjutim fitnedzije ko sto ste vi ignorisu takve izjave i uzimaju samo ono sto moze da izazove jos vecu fitnu.
Na gore pomenutom linku se izmedju ostalog kaze:

Citirano

Direktor medrese u Novom Pazaru Nedžad Hasanović potvrdio je da su neki učenici udaljeni sa nastave, ali je negirao navode o brutalnom isključivanju iz škole i iz internata.

On je rekao da je škola iz bezbednosnih razloga i "dobrobiti učenika i njihovih roditelja" odlučila da privremeno udalji šestoricu učenika jer nije u stanju da kontroliše situaciju u toj školi i internatu, gde učenici zajedno borave 24 časa dnevno.

"A onog trenutka, znači već danas, ako se njihovi roditelji budu vratili u normalne tokove legitimne islamske zajednice, znači ti učenici će biti ponovo u svojim školskim klupama", kaže on. On je tu odluku obrazložio nemogućnošću da kontroliše situaciju u školi i u internatu gde učenici zajedno borave neprekidno.

A ono sto prica sin Zilkicev je laz, u prilog tome ide i to sto je on ispred dvadesetak drugih ucenika izrekao lom socnih psovki na racun legalne IZ-e i njenih predstavnika. Kao da je sin kocijasa a ne imama.

Maloprije gledah na RTV Hasiba Suljevica. Onaj covjek nema obraza. Laze nenormalno. Kaze da je uz njega dzemat Altun Alem dzamije!? A ja vas pitam: jeli Orlan sa Hadzeta dzematlija Altun Alem dzamije, jeli to Aladin Osmanlic, jeli to Kurtan Kurtanovic, jeli to Farko potrcko Cigov iz Bukresa, jeli to Kecap, jeli to Senko Hodzic iz Bukresa, jeli to Bake iz Mura, jeli to Ahmo sa pojila, jeli to Alfir, jeli to Geko sa vrha carsije? Da ne nabrajam dalje. Ko hoce neka dodje i ocima svojim nek se uvjeri.

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

711

Evo ja cu da pitam ko sto bi se i svaki normalan Musliman pitao,sto su bas sad poceli ovi radovi na dzamiji,kad je situacija uzavrela,sto ne prije pola godine,godinu,dvije,tri,kad joj je bas bila neophodna adaptacija??Zar nije bilo ljepse to sredit ranije nego sad,znamo kakva je bila situacija sa dzamijom?Zbog cega ljudi sa oruzjem cuvaju dzamiju,kad znamo kakav je Serijat povodom pitanja oruzja i njegovog unosenja u dzamiju.Koja god strana to da radi ne valja.Dal su ljudi svjesni sta mogu s tim da naprave?A da je Zilkicev sin uputio takve psovke ko sto rece root garant bi leteo glavacke iz Medrese uz dobre batine,tako da...
Neki ovdje povezuju Jakupa,Makica sa SDA??Sjetimo se kad je isti Jakup pisao govor Saitu Kacaporu za njegov miting,Makic bio u sps ili jul,nikad u SDA,tako da ne mogu da vjerujem da ti ljudi imaju ista sa SDA.Mogu da imaju nesto sa nekim ljudima iz SDA al sa SDA ko strankom tesko.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

712

Citirano

Orginalno od Tik-Tak
Evo ja cu da pitam ko sto bi se i svaki normalan Musliman pitao,sto su bas sad poceli ovi radovi na dzamiji,kad je situacija uzavrela,sto ne prije pola godine,godinu,dvije,tri,kad joj je bas bila neophodna adaptacija??Zar nije bilo ljepse to sredit ranije nego sad,znamo kakva je bila situacija sa dzamijom?Zbog cega ljudi sa oruzjem cuvaju dzamiju,kad znamo kakav je Serijat povodom pitanja oruzja i njegovog unosenja u dzamiju.Koja god strana to da radi ne valja.Dal su ljudi svjesni sta mogu s tim da naprave?A da je Zilkicev sin uputio takve psovke ko sto rece root garant bi leteo glavacke iz Medrese uz dobre batine,tako da...
Neki ovdje povezuju Jakupa,Makica sa SDA??Sjetimo se kad je isti Jakup pisao govor Saitu Kacaporu za njegov miting,Makic bio u sps ili jul,nikad u SDA,tako da ne mogu da vjerujem da ti ljudi imaju ista sa SDA.Mogu da imaju nesto sa nekim ljudima iz SDA al sa SDA ko strankom tesko.

Cues sad pricaju o Seriatu , a Seriatski je to da se razbije Islamska zajednica, da se muslimani razjedinjuju.
I dozvoljeno je sa oruzjem cak i klanjat ako ti ne smeta.

A sto se tice radova na dzamiji , dosad su se zalili kako nista nije uradjeno a sad ne bi trebalo da se radi. o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

• Poruku poslati

713

Citirano

Orginalno od Tik-Tak
Evo ja cu da pitam ko sto bi se i svaki normalan Musliman pitao,sto su bas sad poceli ovi radovi na dzamiji,kad je situacija uzavrela,sto ne prije pola godine,godinu,dvije,tri,kad joj je bas bila neophodna adaptacija??Zar nije bilo ljepse to sredit ranije nego sad,znamo kakva je bila situacija sa dzamijom?

Dzamijama upravlja Islamska zajednica i ona ima pravo da pocne radove kad hoce.

Citirano

Zbog cega ljudi sa oruzjem cuvaju dzamiju,kad znamo kakav je Serijat povodom pitanja oruzja i njegovog unosenja u dzamiju.Koja god strana to da radi ne valja.Dal su ljudi svjesni sta mogu s tim da naprave?
Ja tamo ne vidjeh nikakvo oruzje. A ti bujrum dodji i pogledaj.

Citirano

A da je Zilkicev sin uputio takve psovke ko sto rece root garant bi leteo glavacke iz Medrese uz dobre batine,tako da...

On jeste uputio takve psovke i ja napisa da ima dvadesetak svjedoka ali ti ces vjerovati jednom Zilkicu jer je Suljov poslusnik kakav god dokaz da ti se donese.

Citirano

Ja ne znam da je Jakup piso tekstove Saitu, ali znam da je bio u SDP. A to sto njih povezujemo sa SDA je toliko glupo pitanje da to nije normalno. Jesil ti gledo vijesti zadnjih mjeseca dana? Ko se sve nalazi u blizem i daljem okruzenju gore pomjenutih? Ko ih obezbjedjuje? Imas li ti oci? A naravno da ti to dobro znas ali svjesno lazes.

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

714

Ova dogadjanja sa djecom su ružne stvari.I ozbiljne.Po svemu što se do sada dogadjalo sa sigurnošću mogu reći da se radi o klasičnoj zloupotrebi djece u POLITIČKE svrhe.Da se radilo o zloj namjeri rukovodstva medrese vjerovatno bi to uradili neposredno posle pokušaja državnih i političkih struktura da destabilizuju Islamsku zajednicu.

Pošto se to dešava sada kada je očito da je ogromna većina muslimana Sandžaka protiv nametanja srpskog koncepta uređenja Islamske zajednice,to je jasno da se ta družina Suljovih jadnika uspaničila.U svom očaju nažalost ne prezaju ni od zloupotrebe djece.
Draga moja braćo sve je potpuno jasno.Iskušenja su tu,valja se sa njima suočiti.Samo odlučno,iskreno i pravedno.I u ime Boga.

nurudin

Početnik

(10)

Datum registracije: 25.10.2007

• Poruku poslati

715

MA OSTO JE SAMO POKUSAJ ,DELO U POKUSAJU.HLADNO JE NAPOLJE VEC NAROD POCEO DA IH PSUJE YAUYELI ULICU.SAMO POLAKO STRPLJIVO.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

716

Mislim da su roditelji koji ne priznaju IZ u Srbiji trebali sami da ispisu svoju decu iz ustanova koja se nalazi pod okriljem te organizacije. Ovako, situacija u kojoj neko nesto ne priznaje, a salje svoje dete da se obrazuje u to sto ne priznaje, sama po sebi je kontradiktorna. Osim toga, sada su deo nove IZ, nasli su sebi novi krov nad glavom i zbog cega svoj zivot ne organizuju pod tim krovom? Ako se lepse osecaju sa Beogradom kao centrom IZ zbog cega ne salju svoju decu u Beograd na islamsko skolovanje?

Medjutim, posto to nisu uradili, mislim da je potez udaljavanje te dece prizeman i nizak. Ne mogu se deca krivit za to sto rade njihovi roditelji. Jasno je da je poslednji potez sluzi kao pritisak na roditelje te dece, a mislim da je lose da se clanovi porodice, a posebno deca koriste za obracun sa neistomisljenicima. Takodje mislim i da je lose to sto su Zilkiceve pristase koristile njegovog sina za medijsku promociju svojih stavova i blacenje Zukorlicevog sina, koji takodje nema veze sa onim sto njegov babo radi.
Ja sam na pocetku ove teme rekao da je ovo sto se desilo dobra prilika da Muamer Zukrolic stavi svoj rad i odluke pod lupom i vidi sta je bilo dobro, a sta lose. Ovaj dogadjaj ne pokazuje da se stvari razvijaju u tom pravcu. Nadam se da ce u narednom periodu ljudi u IZ Sandzaka povlaciti malo promisljenije poteze.

I za kraj jedna vest sa Radia 100+:

Citirano

NOVI PAZAR- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić upoznao je danas predstavnike američke ambasade u Beogradu sa trenutnim stanjem u ovoj ustanovi. Iz Mešihata je saopšteno da je Zukorlić za novonastalu situaciju direktno optužio predsednika opštine Novi Pazar Sulejmana Ugljanina, kao i savetnika ministra vera Milana Radulovića. “Američke diplomate su izrazile interesovanje za konkretne korake koje oni mogu preduzeti radi prevazilaženja nastale situacije i spremnost da pomenuta dešavanja realno prenesu najvišim međunarodnim faktorima u zemlji i inostranstvu”, navodi se u saopštenju Mešihata.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

717

Četvrtak, 08. Novembar 2007

Prvi ko je zloupotrebio djecu jeste adem zilkic kada je onaj dan na trgu pred Fakultetom za islamske studije (ne pazarkom, kako neki prizeljkuju) stavio djetetu kapu i izveo ga na binu. naravno, i u beogradu postoji medresa ciji osnivac je rijaset. mozete zamisliti apsurda, svoje dijete ne saljem u medresu koju sam ja osnovao, nego ga saljem u medresu mesihata kojeg ne priznajem.
drugo, sakupljam zekat i sadakatul fitr za nekog tamo drugog, a saljem svoje dijete da jede sadekatul fitr protiv kojeg sam se borio...
stvarno ne shvatam te ljude
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

718

Karikatura Muhameda Djerleka - Maksa, iz jednog od proslih brojeva Sandzak Danasa bolje govori nego hiljadu rijeci...
Tutinac je dodao/la ovu sliku:
  • Reis ul ulejman.jpg
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• Poruku poslati

719

A to karikatura? 8o Ko bi rek'o..
Bosnjanka

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

720

Koliko me secanje sluzi, pored Altun Alem dzamije ne prolazi samo prvomajska ulica, vec i ulica koja se prikljucuje na prvomajsku? Jesam li u pravu? Ako jesam, zbog cega muftija Raske oblasti Hasib Suljevic navodno zali i izvinjava se zbog blokade prvomajske ulice tokom namaza, iako taj namaz moze da obavi u ulici koja nije toliko prometna? Ako vec mora da klanja na ulici pored dzamije zbog cega je izabrana prvomajska ulica, iako se zna da ce na ovaj nacin samo napraviti probleme gradjanima u ulici koja je i bez ovoga problematicna i uvek zakrcena? Zbog nije izabrana ulica kroz koju skoro niko ni ne prolazi?

Karikatura je odlicna (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Social bookmarks