Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

721

Četvrtak, 08. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od Root

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
kako sam primetio Hasib je uvek imao najmanje 3 safa u džamiji,šteta što punimo dušmanima srce prepucavanjima ne samo ovde na forumu već uopšte u životu.

Od toga dva safa zaposljeni iz vakufa (mesihat IZ-e u Srbiji). On ima 5-6 dzematlija koji ga podrzavaju, svi ostali koji dolaze sa njim da klanjaju ispred kamera na ulici su ljudi iz drugih dzemata, prije svega sda-ovci.
Danas na podne namazu su doveli zaposljene iz Opstine, sda-ovce iz mura (npr. Bake sto se sliko sa Gordanom Pop Lazic), sa hadzeta, iz bukresa, itd... Juce Cigo, Migo & co, iz Sjenice, Tutina... Cak je bio i cuveni Junus sa foruma. Jedino ih je na sabah bilo malo (treba toliko kljanjat pred kamere), njih 12 je klanjalo a 5 obezbjedjivalo.

ako ćemo u sitnice da gledamo i ovi zaposleni iz vakufa (mesihat IZ-e u Srbiji) nisu njegov stalni džemat,a ne bih da odvajam ljude kao ti svako ima pravo da klanja gde hoće ne mora samo sa svojim džematom da klanja,nadam se da i ti ne klanjaš samo sa svojim džematom kom pripadaš.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

722

Gledala sam sinoc na TV-u izjavu onog jednog djecaka sto je istjeran iz Medrese. Mislim da je to bilo neophodno. Ta djeca ne trebaju da pohadjaju ovu skolu iz vise razloga:

-babovi hoce da im laju na IZ a da im IZ skoluje i hrani djecu.

-ta djeca i kad (ako) zavrse stavit ce ahmedije na glave i sa babom nastaviti raditi protiv te iste IZ koja ih skolovala ko sto su i mnogi uradili.

- i ta djeca u zadojena mrznjom koju su im ocevi usadili u srca. Sinoc onaj mali kaze : ..."ti njihovi ljudi" misleci na svoje dojucerasnje profesore. Znaci da te profesore nikada nije dozivljavao kao ljude koji ga vaspitavaju nego na te tamo ljude protiv kojih se njegov babo bori.

Neka su ih uklonili iz medrese. Imaju medresu u BG pa nek izvole.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

723

Citirano

Orginalno od Altuna
Gledala sam sinoc na TV-u izjavu onog jednog djecaka sto je istjeran iz Medrese. Mislim da je to bilo neophodno. Ta djeca ne trebaju da pohadjaju ovu skolu iz vise razloga:

-babovi hoce da im laju na IZ a da im IZ skoluje i hrani djecu.

-ta djeca i kad (ako) zavrse stavit ce ahmedije na glave i sa babom nastaviti raditi protiv te iste IZ koja ih skolovala ko sto su i mnogi uradili.

- i ta djeca u zadojena mrznjom koju su im ocevi usadili u srca. Sinoc onaj mali kaze : ..."ti njihovi ljudi" misleci na svoje dojucerasnje profesore. Znaci da te profesore nikada nije dozivljavao kao ljude koji ga vaspitavaju nego na te tamo ljude protiv kojih se njegov babo bori.

Neka su ih uklonili iz medrese. Imaju medresu u BG pa nek izvole.

U potpunosti se slazem sa tobom.
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

724

Radio 100+

Citirano

NOVI PAZAR- Republički zavod za zaštitu spomenika kulture dostavio je Medžlisu Islamske zajednice za Novi Pazar rešenje o merama tehničke zaštite za izradu projekta sanacije Altun-alem džamije. Rešenjem, u koje je radio Sto plus imao uvid, osim detalja sanacije se nalaže i obaveza izrade projektnog elaborata za koji je potrebna saglasnost Zavoda, kao i obaveza investitora da radove po Zakonu o planiranju i izgradnji prijavi ovoj ustanovi. Ovo rešenje važi godinu dana od dana izdavanja, a na osnovu njega je nejasno i da li trenutni radovi treba da budu obustavljeni. Predsednik Medžlisa Islamske zajednice u Srbiji za Novi Pazar Sead Šaćirović rekao je da će Zavodu biti dostavljena potrebna dokumentacija.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Fatihovac

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

725

Selam

Svidje mi se ovaj tekst na Bosnjaci.net
Od jeseni 1990. god. u svim gradovima Sandžaka osnovani su bošnjačka kulturna društva "Prepord". Ponavljam, u svih 11 sandžačkih gradova osnovana su bošnjačka kulturna društva i sva su nosila ISTO IME - "PREPOROD". Svih tih 11 udruženja imala su normalnu, zakonsku registraciju i sva normativna akta. Sva ta udruženja bila su dio jedinstvene organizacije "PREPORODA" čiji centar je bio u Sarajevu.

A onda je sve to, svojom poganom i bolesnom šapom, poklopio hudnik zvani Sulejman Ugljanin. U njegovom mentalnom sklopu, koji se nikad promijeniti nemože, utisnuto je to kako on mora rukovoditi svim što je bošnjačko. I politikom, i kulturom, i vjerom i.....

Samo poslije 3-4 godine svi odbori "Preporoda" u Sandžaku su ugušeni. Ugušili su ih oni kojima je smetalo to BOŠNJAČKO JEDINSTVO i veza sa Sarajevom. Sad se bar jasno vidi da je jedan od pijuna u toj pesinoj igri bio upravo hudnik Sulejman Ugljanin. Hudnik koji je dušu, obraz, čast, hrz i nam svoj prodao nikome drugom do velikoserBskom dušmanu.

Ali, lahko bi smo jade preboljeli da je samo jedan hudnik, samo jedan Suljko. Puna ih je kapa, na žalost. Kakav je tek hudnik Rasim Ljajić. Pristati na takvo poniženje na koje je on pristao zaista bi malo koji insan mogao. Zamislite, od 5-6 milina Srba niko, ni u ludilu, nije htjeo prihvatiti da budem na čelu jedne takve podvale kakav je nekakav "odbor za saradnju sa Haškim sudom" nego se našao jedan hudnik u liku Rasima Ljajića, da im on kolovođa bude. Hudnik Rasim a uz to, na žalost, Bošnjak. Bolje reći, bivši Bošnjak. Jer on je sad više Rašo, Raško, Radivoje, Radomir, Rale.... nego što je Rasim.

O hudniku Jusufspahiću nema svrhe bilo šta pisati. Jer to je, bezbeli, dno dna. Najcrnje je to što je iza njega pesino sjeme ostalo a to sjeme će još dugo i dugo još pesinije klice davati.

Adem Zilkić. Ni časnijeg imena ni poganijeg insana koji tako časno ime nosi. Ime mu doslovice znači "čovjek" a on je NEČOVJEK. Sa ovim je sve rečeno. Jer takvog MURTATINA Bošnjaci odavno u svojim redovima imali nisu. A murtatin je, znate i sami, insan koji proda sebe, dušu svoju i sve svoje a zarad šakice para i šakice najmizernije vlasti.

Muamer ef. Zukorlić. Kamaru toga bih mu imao zamijeriti ali u ovom vremenu, kad se sa ovakvim i ovolikim murtima treba boriti i izboriti, zašutjet ću. Zašutjet ću u nadi da će ef. Zukorlić smoći snage da sam odstrani sve te negativnosti koje se uz njega i njegovo ime povezuju. Zašutjet ću zbog Zukorlićevog gazijskog, jasno i javno rečenog: DUHOVNA MATICA BOŠNJAKA U SANDŽAKU JE SAD I ZA UVIJEK BOSNA I HERCEGOVINA.

Zbog toga, dragi moji Bošnjaci u Sandžaku. Proces vaše SRBIZACIJE i CRNOGORIZACIJE nastoji se svim silama ostvariti i ubrzati. Vaši dušmani ne biraju ni način ni sredstva da to postignu. Vjerovatno je ovo zadnje vrijeme u kojem se možete tome oduprijeti. U toj borbi vam niko drugi ne može pomoći. JEDINO VI SAMI SEBI MOŽETE POMOĆI. Ako je vaš nijet da očuvate svoj nacionalni, vjerski i svaki drugi identitet onda će uz vas biti i Svemogući, Najveći pomagač.

Dragi moji Bošnjaci u Sandžaku. Ne dozvolite dušmanima da vam se smiju i da vas u svoje sluge pretvore.

Neka vam Svemogući Allah dž.š. bude na pomoći u trenu svakom

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

726

Za vrijem zasijedanja Islamske fikhske akademije u Mekki reisu-l-ulema Cerić se odvojeno sastao sa generalnim sekretarom Rabite Abdullahom bin Abdulmuhsinom el-Turkijem, kojeg je zanimalo stanje muslimana u Bosni i Hercegovini, posebno zbivanja oko IZ-e u Srbiji. Reisu-l-ulema Cerić je dr. el-Turkija predao pismeni izvještaj o aktivnostima IZ-e u BiH, posebno u pogledu razvoja odgono-obrazovnih institucija - medresa i islamskih fakulteta.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

727

Maloprije gledam na jednoj nasoj stranici nesto i naidjoh na ovaj text :)

Sta se cini po Srbiji
pobili se Mujezini
mjesto Bogu da se mole
po ulici sad se gone
Dzemat gleda nezna dje bi
kome reci hajd od****
ima tude i spijuna
i udbasa i tajkuna
jedan narod dvije stranke
naravi su naopake
podijelise po sredini
ovaj dzemat u celini
kome sad za pravo dati
kako zmiji na rep stati
gledam Sulja ne vjerujem
to sto prica i necujem
mnogo je se promjenio
ostario ,osjedio
ti si bio nasa dika
od Gusinja do Savnika
za drugoga nismo znali
jer smo tebi vjerovali
sad nam pricas pricu drugu
u srcu nam stvaras tugu
sve surutku da si pijo
pametniji ti bi bio...
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

728

Tu djecu sam i zalio dok ih nisam cuo juce kako iznose lazi i neistine i tako u potpunosti pokazuju da su isti kao i svoji roditelji. Ene provocirali ih profesori. Cista laz, profesori medrese su iznat toga da se spuste na nivo da o tavim temama pricaju pred djecom, a i odluka nastavnickog vijeca je bila da se o toj temi uopste ne prica pred djecom.
Oni koji su ih do juce ucili i poducavali vjeri sada su njihovi neprijatelji, sramota.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

729

Citirano

Orginalno od Jastreb
Tu djecu sam i zalio dok ih nisam cuo juce kako iznose lazi i neistine i tako u potpunosti pokazuju da su isti kao i svoji roditelji. Ene provocirali ih profesori. Cista laz, profesori medrese su iznat toga da se spuste na nivo da o tavim temama pricaju pred djecom, a i odluka nastavnickog vijeca je bila da se o toj temi uopste ne prica pred djecom.
Oni koji su ih do juce ucili i poducavali vjeri sada su njihovi neprijatelji, sramota.

Dok profesori u drugim Novo Pazarskim skolama se ne libe od toga da kazu za koga su da uticu na ucenike.
Cuo sam sutra dzuma na ulicu.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

730

a za dzumu su kazali da ce sutra na sabah kazat.
al evo, elhamdulillah, aktivnosti su jake. reis ceric sve cini da svijetu pokaze ko je ko. ono sto je najvaznije da je reis turske trazio misljenje reisa cerica i da ce se na osnovu tog misljenja postavit prema ovom problemu, citali ste i prije da se predsjednik rabite, najvece islamske institucije u svijetu interesuje za stanje u srbiji i da je o tome razgovarao sa uvazenim reis efendijom. sve su to, insallah, dobri pokazatelji.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

731

Petak, 09. Novembar 2007

Imam utisak da je u medijima stvorena slika da su Bosnjaci u Sandzaku podeljene povodom poslednjih dogadjaja. No, mislim da je to daleko od istine. Cak sta vise, smatram da je 99% diskusija na ovoj temi vestacki izazvano, jer se raspravlja o stvarima o kojima imamo svi isto misljenje. Moze se reci da je medju Bosnjacima podeljeno misljenje o Zukorlicu, o Sulju, Rasimu, politici itd... Medjutim ono u sta sam 100% siguran je da svi isto mislimo o IZ u Beogradu na celu sa Jususfpahicima, da svi isto mislimo o cinjenici da se IZ Sandzaka pokusava odvojiti od IZ sa sedistem u Sarajevu i pripojiti IZ u Beogradu, da svi isto mislimo o tome sto se Novom Pazaru pokusava Beograd nametnuti kao duhovni centar. Da li nam se misljenja razlikuju o tome da se pored Novog Pazara, Beograd bira za centar IZ u Srbiji? Ili mozda izbacivanju bosanskog jezika iz ustava IZ? Ne draga braco, svi mi imamo isto misljenje o ovome. Evo, ako se javi neko ko ima drugacije misljenje (po gore navedenim pitanjima) od misljenja ostalih javno obecavam da vise necu napisat ni jednu jedinu rec na ovoj temi.
Kvaka je jedino u tome sto neki od diskutanata pricaju pricu od kojih im se okrece zeludac u stomaku, ali moraju se zadovoljit odredjeni krugovi. Ni sami ne veruju u ono sto pricaju, ali nemojte se ljutit na njih sto govore protiv svojih uverenja. Jer njima je najteze. Nije lako jedno misliti, a drugo pricati. Na takve se ne treba ljutit, takve treba zalit. Ovo sto sam napisao se ne odnosi ni na jednu politicku ili versku grupaciju posebno, a onaj ko se prepoznao u ovome, neka se zapita sta ima od zivota zombija.
I ja se samo pitam zbog cega da se raspravljamo oko stvari o kojima imamo isto misljenje? Dokle ce neko ubedjivat nekoga u nesto u sta taj vec veruje, ali ne sme/(ne moze) da kaze ono sto misli? Ili mozda je jos bolje reci: ne sme da misli ono sta misli.

• »Efendija-CH« je muško

Datum registracije: 28.03.2005

• Poruku poslati

732

Petak, 09. Novembar 2007

@ef , ovo ti bi brate na mjestu (o)
* O Gospodaru moj,ucini da samo Tebi robujem,da sve sto radim samo u Tvoje ime bude,obaspi me Tvojim Rahmetom... * :klanja:

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

733

Petak, 09. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Imam utisak da je u medijima stvorena slika da su Bosnjaci u Sandzaku podeljene povodom poslednjih dogadjaja. No, mislim da je to daleko od istine. Cak sta vise, smatram da je 99% diskusija na ovoj temi vestacki izazvano, jer se raspravlja o stvarima o kojima imamo svi isto misljenje. Moze se reci da je medju Bosnjacima podeljeno misljenje o Zukorlicu, o Sulju, Rasimu, politici itd... Medjutim ono u sta sam 100% siguran je da svi isto mislimo o IZ u Beogradu na celu sa Jususfpahicima, da svi isto mislimo o cinjenici da se IZ Sandzaka pokusava odvojiti od IZ sa sedistem u Sarajevu i pripojiti IZ u Beogradu, da svi isto mislimo o tome sto se Novom Pazaru pokusava Beograd nametnuti kao duhovni centar.

Imas pravo brate. Ne verujem da iko od onih sto navijaju za Zilkica iskreno veruju da je bolje da bude Rijaset u Beogradu nego u Sarajevu.

Ali oni izgleda ne vide drugi izbor nego da se okrenu prema Beogradu, posto Rejs Ulema Ceric cvrsto podrzava Zukorlica. A njima je cilj da ga smenu po svaku cenu.

Da je njima stalo do naroda vise nego do njihovih polozaja davno bi se sreli dogovorili i ako treba svi bi dali ostavku, samo da ne dodje do sukoba nase brace koje i tako nema puno na ovim prostorima.

Ali izgleda im je stolica vaznija nego nas narod.

Dvojica se svadjaju treci se raduje.(Srbi)

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

734

Petak, 09. Novembar 2007

zašto ne bi neko pokušao da da predlog kako da se sve vrati u normalu.kako da se dogovore sukobljene strane , da nam svima bude bolje bez velikog navijanja i ukazivanja na njihove propuste,već da uzme pozitivne strane jednih i drugih.....

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

735

Petak, 09. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
zašto ne bi neko pokušao da da predlog kako da se sve vrati u normalu.kako da se dogovore sukobljene strane , da nam svima bude bolje bez velikog navijanja i ukazivanja na njihove propuste,već da uzme pozitivne strane jednih i drugih.....

Resenje je jednostavno.

Nek se sretnu sukobljene strane.
Nek se platu te njihove zasluge(izgleda pare igraju veliku ulogu) i nek im se garantuje sigurnost. I nek se povuku to jes nek daju javno ostavku.

I nek se izabere jedan neutralan da bude lider.

Dobro za narod dobro i za njih.

Inace ovo ovako ne vodi ni na dobro narodu niti ce njima bit dobro.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

736

Petak, 09. Novembar 2007

Postoje dva nacina za brzo okoncanje trenutne politicke i krize oko IZ.

1) Prvi je da Zukorlic, Suljo i Rasim sednu, razgovaraju, nadju neki minimum zajednickog jezika i dogovorom okoncaju celu situaciju. Zbog licnih sujeta i interesa ova varijanta je u domenu naucne fantastike.

2) Drugi nacin je da Zukorlic, Suljo i Rasim donesu odluku da se skupa povuku iz politickog i javnog zivota. Da svi skupa imaju i malo odgovornosti, onda bi to i uradili. Cak da ni jedan od njih nije licno rekao nekome da puca na nekoga iz suprotnog tabora ili pravi incidente, njihova odgovornost se ne moze poreci. Mozda nisu licno povlacili obarace ili stiskali pesnice, ali su svi skupa stvarali ambijent u kome je normalno da se na politicke neistomisljenike vade pistolji. Iz svih ovih incidenta do sada nisu se naucile lekcije. Ne secam se da je posle bilo kog incidenta, sa bilo koje strane dosao i jedan jedini potez koji bi vodio ka smirivanju situacije. Zbog svega ovoga zakljucak je da bi itekako bilo razloga za svu trojicu da se povuku sa svojih funkcija. Zbog istih razloga kao i pod tackom (1) ova varijanta je jos manje verovatna od predhodne.

S obzirom na to da i je i jedna i druga varijanta tesko ostvariva, malo je verovatno brzo razresenje politicke krize u Sandzaku, ali za hair. Mozda je to i dobro. Jer ceo ovaj politicki proces zapravo ne predstavlja nista drugo do politicko i demokratsko sazrevanje naseg naroda. Ne moze vlast biti mnogo ni bolja, ni gora od naroda koji je birao tu vlast. Ne moramo ici daleko da bi se u to uverili. Dovoljno je da vidimo da brat sa bratom, sin sa ocem, komsija sa komsijom itd... ne govore zbog politike. Jesu li zbog toga krivi Zukorlic, Suljo ili Rasim? Nisu. Ma kakvi oni bili, svako je sam odgovoran za svoj odnos prema drugome. Ne znamo mi ni sta je politka, ni sta je demokratija. Za nas je politika da se poubijamo, pa ko bude jaci ima jace argumenta. Za nas je politika da se vredjamo, da se ogovaramo, pa ko ima vecu i pokvareniju mastu, taj je bolji politicar. Ne kazem da je nas narod ni bolji, ni gori od drugih. Ali dok su neki narodi sa demokratizacijom poceli jos pre vise od jednog veka, kod nas su politika i povoiji demokratije stigle tek pre par godina. Ovo kroz sta mi prolazimo, prolaze i svi drugi narodi na Balkanu, samo se kod nas, mozda zbog mentaliteta ljudi, to malo zesce manifestuje.

Kod nas je politicka scena obicna kanalizacija puna pacova i lesinara. Normalan politicki put bi bio takav da se neko prvo ostvari porodicno, poslovno i u svakom drugom pogledu, pa tek onda pocne ozbiljno da se bavi politikom. Ali ne kod nas, kod nas je obrnuto. Umesto da se bave politikom kada nesto postignu, vecina ljudi kod nas se bavi politikom da bi nesto "postigla". A ovo "postigla" ne predstavlja nista drugo nego trazenje nacina kako da se napravi licna car na ustrb naroda. Kod nas se oni koji nisu uspeli da se dokazu u poslu i pozivu koji su izabrali, okrecu politici. Kod nas su oni koji nista u zivotu nisu postigli najzesci "politicari". A takvi partijama najvise i pogoduju. Jer je onima koji su propali u svom poslu, zivotu, onima koji zive svoj zivot od danas do sutra najlakse manipulisat i upravljat. Sitni zivoti, sitne duse kod nas nisu pristale nizasta drugo nego da se bave politikom.

Mislim da bi brzo razresenje krize, na jedan od dva gorepomenuta nacina, samo kratkorocno donelo resenje. Medjutim, dugorocno gledano zbog politicke nezrelosti naseg naroda, ubrzo bi dosli novi i Zukorlic i Suljo i Rasim. I ponovo bi bili na pocetku. Pravo resenje politicke krize u Sandzaku ce biti kada nas narod bude glasao ne za onoga ko ce mu manje zla naneti, nego za onoga ko ce mu vise dobra doneti. Kada trenutna politicka elite ode sa vlasti, ne zbog sopstvene savesti (koju ocigledno nemaju), vec zbog zelje naroda za promenom. Zbog zelje da narod neko vodi zbog naroda, a ne zbog sopstvene koristi. Kada ljudi budu ulazili u politicke partije ne zbog propalog zivota i koristi, vec zbog ubedjenja i iskrenog uverenja u program te partije. Zbog zelje da se uradi nesto dobro. U nasem narodu sigurno ima pametnih i postenih ljudi, ali takvi trenutno ne mogu da dodju do izrazaja. Jer se i najcistiji u kanalizaciji nase politicke scene isprljaju. Da bi kod nas uspeo moras da lazes, da podvaljujes, da pravis smicalice, da gledas samo svoj i interes uskog kruga ljudi koji te podrzavaju. A moze li tako nesto da radi posten covek?

Ali proces je poceo. Ovo je nesto kroz sta moramo da prodjemo. Ni jedan put nije lak, a put demokratizacije i politicke zrelosti je jedan od najtezih. Ovaj put je i dug, ali je jedini. U zapadnoj Evropi narodi su decenijama prolazili kroz politicke turbulencije da bi stigli do neceg sto je miris onoga sto podrazumevamo pod pojomom demokratije. Inshala, ni ovo stanje nece trajat doveka. Kad tad, nas narod ce se osvestiti. Hvala Allahu dz.s. otvaraju se skole, otvaraju se fakulteti, ljudi se skoluju, obrazuju. I narod ce se sve teze moci obmanut. Kad tad ce na vlast doci prave patriote. Ali ne "patriote" kakvim danas iscaseno dozivljavamo taj pojam. Vec prave patriote, ljudi koji se takvim smatraju u modernom svetu. Danas je patriota onaj ko je uradio nesto za svoju porodicu, za svoje komsije, svoj kraj, svoj narod... Danas su patriote oni kojima ni ime ne znamo. Ali inshala doci ce dan, kada ce takve Allah dz.s. i narod izdignut, a ovima u vremenu sadasnjem niko se nece ni imena setiti. Toliko su bitni.

basam

Početnik

(10)

Datum registracije: 09.10.2007

• Poruku poslati

737

Petak, 09. Novembar 2007

Neko je tražio prijedlog za razrješenje situacije.

Ponavljam još jednom jedini mogući častan izlaz iz situacije za Sulejmana Ugljanina i mogućnost dugoročnog smirivanja situacije i pomirenja svih posvađanih u Sandžaku.

SCENARIO 2:

-sukobi se smiruju,narod ne prihvata podjele,
-veliki broj članova i simpatizera SDA insistira na
održavanju vanredne Skuptine SDA Sandžaka,
-20.11.2007.god.( Dan Sandžaka) održava se Vanredna Skupština SDA Sandžaka u koncertnoj dvorani u Novom Pazaru uz prisustvo brojnih gostiju iz zemlje i inostranstva,osnivača SDA Sandžaka kao i predstavnici medija,
-poslije uvodnih referata aktuelnog rukovodstva uslijedila je burna diskusija i žučne rasprave pojedinih članova SDA,
-većinom glasova formira se komisija za zaključke,
-poslije čitanja prijedloga zaključaka Vanredna Skupština SDA ogromnom većinom glasova usvaja sljedeće odluke:

1. RASKIDA SE KOALICIJA LISTA ZA SANDŽAK I SVI FUNKCIONERI FIKTIVNIH PARTIJA,ČLANICA KOALICIJE SMJENJUJU SE SA SVIH FUNKCIJA
(Zikirijah Dugopoljac,Bajram Omeragić,Esad Džudžević,...)kao i oni članovi SDA Sandžaka koji su doveli do ovakve situacije,

2.RASKIDA SE KOALICIJA I STAVLJAJU VAN SNAGE SVI JAVNI I TAJNI SPORAZUMI SA VOJISLAVOM KOŠTUNICOM I NJEGOVIM SARADNICIMA,

3. DAJE SE PUNA I NEDVOSMISLENA PODRŠKA ORGANIZACIONOM KONCEPTU ISLAMSKE ZAJEDNICE SA SEDIŠTEM U NOVOM PAZARU I RIJASETOM I REIS-UL-ULEMOM U SARAJEVU,
- apeluje se na rukovodstvo Islamske zajednice u Srbiji da posle Kurban Bajrama sprovede izbore i stavi na provjeru povjerenje džemata u Sandžaku u skladu sa Ustavom i odgovarajućim odlukama Islamske zajednice u Srbiji sa sedištem u Novom Pazaru,

4.UPUĆUJE SE POZIV SVIM BOŠNJAČKIM PARTIJAMA IZ SANDŽAKA ZA RAZGOVOR O ZAJEDNIČKOM DJELOVANJU NA REPUBLIČKOM NIVOU.

5.RASPISUJU SE STRANAČKI IZBORI NA SVIM NIVOIMA

U Novom Pazaru,20.11.2007.godine

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

738

Petak, 09. Novembar 2007

Mondo:

Citirano

Kako je Tanjugu rekao generalni sekretar Rijaseta Islamske zajednice Srbije Eldin Ašćerić, učenici moraju nastaviti školu i ne se može čekati "rasplet" koji ko zna kada će se i da li će se uopšte dogoditi. Prema njegovim rečima, učenici će zato školovanje nastaviti u medresi Islamske zajednice Srbije u Beogradu koja se nalazi pri Bajrakli džamiji.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

739

Petak, 09. Novembar 2007

Basam

Ako se to desi sto ti napisa, ja se prvi uclanjavam u SDA i zvacu sve ljude sirom sveta da to urade.

Al od toga nema nista i nikad nece biti.

Suljo je kao davljenik pokusava da se uhvati za bilo sta sto bi ga izvuklo.

Al bolje da se udavio nego sto se uhvatio za Kostunicu, Velju i UDBU. o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

• »Kako_bilo« je muško

• Poruku poslati

740

Petak, 09. Novembar 2007

predlozio sam da se pise pozitivno o licnostima koje mogu pomoci u resavanju ove situacije a ne da se ljudi jedne i druge IZ napadaju,jer od tog njihovog pozitivnog da krenemo bice puno lakse , jer niko nije bez mahane osim Allaha , a bez Njegove pomoci tesko DA PREBRODIMO OVO ISKUSENJE,najbolje bi bilo kad bi se ponekad ugriznuli za jezik pre nego sto nesto kazemo,sto da jedemo meso nase brace kad ne moramo.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks