Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

741

Petak, 09. Novembar 2007

Džudžević upozorava na Novi Pazar

Izvor: B92

"U pismu koje je uputio Naumovu, Džudžević traži prestanak finansiranja novopazarske medrese i drugih institucija jer "na grub način krše Ustav, ljudska, manjinska i verska prava građana. "

Zamislite navodno "predstavnika" ovoga naroda, koji toboz zbog zastite ono setoro djece trazi da se prekine finasiranje medrese i time ugrozava sudbinu preostalih ucenika.

Sacuvaj i sakloni od ovakvih predstavnika.

A kao politika se ne mijesa u vjerska pitanja....
Neda nana svog Sultana

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

742

Petak, 09. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
predlozio sam da se pise pozitivno o licnostima koje mogu pomoci u resavanju ove situacije a ne da se ljudi jedne i druge IZ napadaju,jer od tog njihovog pozitivnog da krenemo bice puno lakse , jer niko nije bez mahane osim Allaha , a bez Njegove pomoci tesko DA PREBRODIMO OVO ISKUSENJE,najbolje bi bilo kad bi se ponekad ugriznuli za jezik pre nego sto nesto kazemo,sto da jedemo meso nase brace kad ne moramo.

Gledas li ti regionalnu suljoviziju?

Krizu su izazvali i produbljuju Sulejman Ugljanin i Adem Zilkic. Za ovo oko Altun Alem dzamije kriv je Hasib Suljevic i on sa svojim pristalicama svaki dan izaziva i provocira. Danas je otvoreno prijetio, na hutbi a posle i na RTV-u. Kamera pokvarene regionalne nije zabiljezila Ciga i ostale kriminalce koji su tu bili za vrijeme dzume. Ako im je stalo da mira ostavice se ulice i klanjati u dzamijama, kojih imam dosta sirom Pazara.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

743

Petak, 09. Novembar 2007

KRIMINAL SA UNIVERZITETA

REIS-UL-ULEMA Adem Zilkić optužio je Muamera Zukorlića, inače, rektora Internacionalnog univerziteta, u Novom Pazaru da je ova institucija leglo najvećeg kriminala na našim prostorima:
- Ako 2.000 do 3.000 studenata ovog univerziteta godišnje za školarinu izdvoji po 1.000 evra, za četiri godine stvara se profit od 12 do 13 miliona evra. Koliko ta ista institucija državi uplati poreza? Ni centa!

Citava vijest

Evo kakve izjave daje kvazi reis Zilkic, poceo covek da se prenemaga sto Novopazarski univerzitet ne placa porez drzavi Srbiji. XaXa :D :D na ovakve pozive moram cirilicno da se nasmijem, pa da on kao srpski reis vodi brigu i o budzetu drzave Srbije. Kakva briga za drzavu. Ovo dok pisem zamisljam kakva bi ahmedija licela glavi ovog zilkica pa cu da predlozim ovim srpskim modnim kreatorima da mu ahmediju kreiraju nesto slicno sajkaci ono da je malo zarezu!

:D :D :D o|
Neda nana svog Sultana

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

744

Subota, 10. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od Sultan
KRIMINAL SA UNIVERZITETA

REIS-UL-ULEMA Adem Zilkić optužio je Muamera Zukorlića, inače, rektora Internacionalnog univerziteta, u Novom Pazaru da je ova institucija leglo najvećeg kriminala na našim prostorima:
- Ako 2.000 do 3.000 studenata ovog univerziteta godišnje za školarinu izdvoji po 1.000 evra, za četiri godine stvara se profit od 12 do 13 miliona evra. Koliko ta ista institucija državi uplati poreza? Ni centa!

Citava vijest

...

Ljudi pa ovaj Zilkic je toliko zao covjek da je to prosto nevjetovatno... Svakim danom sve vise izaziva krvoprolice u Sandzaku... o| o| o| o|
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

745

Esselamu alejkum

Potpuno je jasno šta je u pitanju sada. Nemajući narod iza sebe kvazi zajednica je posegla za oružjem Sulejmana Ugljanina. Laž, prevara, stvaranje straha i nepovjerenja među ljudima su njihove metode.
Cio dan su slali SMS-ove širom Pazara, Sjenice i Tutina i pozivali svoje pristalice da dođu danas ispred džamije. I to je sve što su sakupili. Nepunih 100 ljudi od kojih ni pola nisu klanjači. A i ovi što jesu su većinom nekih sektaških opredeljenja. Ko god nije mogao svoja sektaška učenja da protne kroz Mešihat priklonio se Zilkiću. I naravno, interešdžije Suljove, od onih najmanjih, koji bi neki kiosčić da na sred trotoara pobodu, do onih najkrupnijih koji bi da vakufsko razgrabe i podijele. Začini sve to sa grupicom giliptera i narko dilerčića i eto ti sve njihove sile.
No znali su oni to, pa sad umjesto narod da ih dovede, ako su tako dobri kao što za sebe govore, traže od Koštunice da im ispuni obećanje i da ih Jočić lično inaguriše. To je cio povod ovoga održavanja tenzija, prozivanja po medijima i optužbama za sve i svašta.
Pa onaj "narodni" poslanik Džudžević samo što ne pjeva što su specijalci došli u Pazar. Raduje se (ne)čovjek... Haman kako su glasni kad treba po svome narodu udarat, a gore u skupštinu ga nema da izađe, a i kad se nakani da krene ka govornici radikali ga štipaju za zadnjicu i to javno pred kamerama u direktnom prenosu.
Rešili da nam dovedu ovdje beogradski muslimanluk. A gore u Beogradu ako si musliman i imaš neko pašče ispred kuće, kad umre pašče možeš ga sahranit sa paščadima, imaju groblje za kućne ljubimce, a kad umre musliman ne može se ukopat sa muslimanima, muslimani nemaju ni ono što paščad imaju. E pa nećeš Suljko, dosta je tvojega bilo, vakat je da se vratiš u kanalizaciju iz koje si izašao.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

746

Citirano

Orginalno od Sultan
KRIMINAL SA UNIVERZITETA

Citava vijest

Evo kakve izjave daje kvazi reis Zilkic, poceo covek da se prenemaga sto Novopazarski univerzitet ne placa porez drzavi Srbiji. XaXa :D :D na ovakve pozive moram cirilicno da se nasmijem, pa da on kao srpski reis vodi brigu i o budzetu drzave Srbije. Kakva briga za drzavu. Ovo dok pisem zamisljam kakva bi ahmedija licela glavi ovog zilkica pa cu da predlozim ovim srpskim modnim kreatorima da mu ahmediju kreiraju nesto slicno sajkaci ono da je malo zarezu!

:D :D :D o|

Ja nadjoh i objavih jednu sliku koja plasticno odslikava ovo sto sultan rece. Medjutim, toliko ruzan prizor da sam bio primoran da je sklonim. A kako bi tek bilo strasno u stvarnosti ?(
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

747

Zasto se ne pita narod za koga je.
Nek glasaju.

Al opet ce ona grupa sto je izgubila rec da je glasanje falsifikovano i nece priznat taj rezultat. :D

• »SeljakIzCarsije« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

748

svi nešto pokušavaju... niko ništa da uradi
nepotreban komentar je uvijek neophodan!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

749

Da vas pitam sta mislite koliko ce dugo izdrzati ovi na ulicu?
Stra me da se ne prehlade , pa onda i za to da okrive Mesihat.

A sta briga Zilkica za univerzitet. Prvo je trazio gde su te pare, a sada se sikira za porez.
Zaboravlja sta su napravili od univeriteta kolkav je i kakav je.

Stvarno jedina institucija koja radi ne samo u Sandzaku nego u celoj Srbiji je taj mesihat i njegove institucije, i to hoce da ugase. o|
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

750

nesto sam razmisljao sto ovi nece da se sklone sa ulice, pa kontam, oni se one ljudi okrecu prema njihovoj kibli tamo malo dublje u prvomajsku, nista cudno,prema svom opskrbitelju
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

752

A mene čudi kako to da niko ne nađe za shodno da klanja ispred one džamije na vrh parka, koja se "renovira" već duži vremenski period. Takođe me čudi što ova ljepotica čije munare spada u arhitektonski najvrednija u Novom Pazaru (i šire) ne zavređuje ničiju pažnju i brigu. Čudim se i tome da se započinju "novi projekti" a ovaj koji restauraciju čeka "ko ozebo sunce" niko i ne pominje...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Fatihovac

Početnik

(10)

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

753

E moj Sans cudio se ne cudio se tako ti je.
Sve je ovo hajr ako Bog da.
Prhnuo snijeg zvjerinje ostavile trag. Otkrile svoje lice i na sve nacine krvozednu zvijer koju jedva nekako u Bosni primirismo hoce da probude u Sandzaku. Ali i to ce proci, doci ce sejtan po svoje ne sekiraj se.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

754

Esselamu Alejkum

Imam potrebu da napisem ponesto na ovu temu ali ne znam odkle da krenem, uh samo se sekiram, i cudim i cudim i cudim svemu ovome... NE znam samo kako ce sve ovo izaci da Allah Dz. S. Dragi, Milosno Pomogne...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

755

Nedjelja, 11. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od Kako_bilo
predlozio sam da se pise pozitivno o licnostima koje mogu pomoci u resavanju ove situacije a ne da se ljudi jedne i druge IZ napadaju,jer od tog njihovog pozitivnog da krenemo bice puno lakse , jer niko nije bez mahane osim Allaha , a bez Njegove pomoci tesko DA PREBRODIMO OVO ISKUSENJE,najbolje bi bilo kad bi se ponekad ugriznuli za jezik pre nego sto nesto kazemo,sto da jedemo meso nase brace kad ne moramo.

Naivno. Ovo je isto kao kada bi ocekivao da u finalnoj utakmici kupa niko ne pobijedi tj. da niko ne izgubi. A do toga mora da dodje pa makar i preko penala. Imas sukob dva potpuno suprotna koncepta koji traje vec 14 godina. Ugljanin pokusava cijelo vrijeme da stavi IZ pod svoju kontrolu. I on i Adem i Hasib i svi ostali mogu da imaju milion vrlina i ako nekome to nesto znaci moze o tome i da prica ali, sta vrijedi pricati o tome kada su ucinili ovako kobnu gresku koja moze strasno mnogo da nas kosta. Da nam Allah pomogne.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

756

nisam mislio samo na jednu stranu vec na sve , i nije naivno nekog pomirit,vec treba da gledamo kako nam se ljudi smiju,zar nije bolje da budemo slozni pa da placu od muke ako Bog da

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

757

Hoce Kako_bilo da ih pomiri.
Nema sanse.
Ove izdaice su ih napale u vreme ramazana, sa ledja sto bi se reklo i na kvarno.
Ne mozes da spojis nesto sto je suprotno.

Mi hocemo jednu Islamsku zajednicu.
Mi hocemo da nam duhovni centar bude u Sarajevu.
Mi hocemo Cerica za Reisa.
Mi hocemo Zukorlica za Muftiju.
Mi necemoda nam drzava postavlja reisa.
Mi necemo veze sa Udbom.
I mi necemo izdajnike u svojim redovima.

Bujrum to prihvatite i pomirice mo se.
Veoma lako. :]

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

758

Prof. dr. Dzemaludin Latic u zadnjem broju „Horizonata“ osvrce se na dogadjaje u Sandzaku i iznosi svoju viziju izlaska iz Sandzackog corsokaka. Savjetujem da se procita cijeli tekst profesora Latica. Ovdje samo jedan dio:

Kada se bude trazilo rjesenje opasnog sandzackog konflikta, ono bi – prema mom misljenju – moralo podrazumijevati:

- apsolutnu autonomiju Islamske zajednice, bez bilo kakvih upletanja politickih stranaka, posebno SDA, u njezine poslove kako u Sandzaku, tako i u Bosni i Hercegovini; Islamska zajednica mora rascistiti odnose sa strankom kojoj je, prilikom njezina nastajanja, velikodusno pomogla da osvoji vlast, a koja danas, pod titoistickom ili beogradskom palicom, u brojnim slucajevima pretvorila u drskog tirana imama i cijele Islamske zajednice;

- pod uvjetom da porodica Jusufspahic i otcijepljeni imami priznaju legalnost Islamske zajednice u Novom Pazaru, najvisi poredstavnici IZ iz Sarajeva morali bi hitno otici na razgovore I sa predstavnicima Mesihata u N. Pazaru i sa porodicom Jusufspahic i njihovom grupom imama kako bi iznasli najoptimalnije rjesenje za sve muslimane koji zive u Srbiji i ispitali razloge obostranog nezadovoljstva;

- Centrala SDA u Sarajevu mora stati na stranu legalnih institucija IZ u BiH (u ovom slucaju Mesihata Islamske zajednice Sandzaka) i javno iskazati protivljenje lideru SDA Sandzaka, dr. Sulejmanu Ugljaninu, u onom dijelu njegove politike koja se uplece u autonomiju sandzackog Mesihata;

- Islamska zajednica, ali i sve druge nevladine organizacije i bosnjacka javnost moraju izvrsiti pritisak na sve politicke organizacije koje predstavljaju Bosnjake da konacno vode politiku bosnjastva kao cjeline te, u tom smislu, iznadje nacine kako da drzava Bosna i Hercegovina, kao maticna drzava svih Bosnjaka, stiti, pomaze i afirmise ukupne bosnjacke interese.:

Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

759

Ocigledno je da su Bosnjaci, ne samo u Sandzaku, vec i u dijaspori i BIH prozreli sta se nalazi posredi cele ove ujdurme oko Islamske zajednice.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

760

Vise se i ne brane. Pukli su. Vidi narod da je Suljo, Rekic , Ibro Krnjo , zajedno sa Drzavom i UDBOM stao iza Zilkica.
Jos uvekk mi nije jasno kako postoj ljudi koji ih podrzavaju, bez interesa, vec iz nekog drugog razloga.
I nesto sam razmisljao o tom drugom razlogu. Veoma dugo sam razmisljao.
Verujem da je to INAT i TVRDOGLAVOST naseg naroda. Nisu spremni da priznaju gresku. A to nije Islamski.
Do ovog zakljucka sam dosao preko dva izvora.

I- Moj drug iz odeljenja koji je iz cistog inata protiv Muftije. A i sam priznaje to i tu se ocevidno javlja ljubomora. Koju gore pomenuti ne negira.

II-Stariji rodjak (ono sto bi se reklo za Sulja do groba) koji voli Muftiju , al voli mnogo Sulja. Pazite kombinacije. I sada, posto je ceo zivot branio Sulja , i ako vidi gresku i nepravdu, i ako su mu sva tri sina, cerka, zet protiv Sulja i ovog sto radi, on je i dalje tvrdogalav. Ne brani vise Sulja , jer nema cime da ga brani, a ne napada Muftiju jer vidi da je u pravu. A opet nece da prizna gresku jer je Tvrdoglav.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks