Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

61

Nedjelja, 07. Oktobar 2007

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić uputio je danas pismo ministru unutrašnjih poslova Srbije Draganu Jočiću i izrazio ogorčenje zbog toga što je policija u subotu, u centralnoj džamiji u Sjenici, tukla imame iz visoke delegacije Islamske zajednice.

'Od Vlade i od Vas očekujem da se istragom utvrdi da li je u pitanju umešanost Odeljenja unutrašnjih poslova u Sjenici ili su u pitanju viši policijski, bezbednosni ili politički krugovi. Takođe, očekujemo najoštrije kažnjavanje odgovornih za ovaj gnusni čin', poručio je Zukorlić u pismu ministru policije.

'Podsećamo da su, po Zakonu o crkvama i verskim zajednicama, policija, kao i drugi državni organi, obavezni da zaštite funkcionisanje legalnih i legitimnih organa Islamske zajednice i da su svetost verskih objekata i integritet velikodostojnika nepovredivi', naglasio je Zukorlić.

Tri narodna poslanika Sandžačke demokratske partije neće učestvovati u radu Skupštine Srbije sve dok policija ne kazni policajce koji su u centralnoj džamiji u Sjenici, u subotu veče, tukli službenike Islamske zajednice u Srbiji, saopšteno je iz stranke Rasima Ljajića.

'Mi tražimo od vrha MUP-a da ispita ove okolnosti i da kazni odgovorne. Mi ne verejemo u policijsku objektivnost generala Mladena Kuribaka koji dolazi u Novi Pazar prilikom svake incidentne situacije i koji je u dobrim odnosima sa političkom grupacijom Sulejmana Ugljanina', saopštila je Informativna služba stranke Rasima Ljajića.

Ministar vera Radomir Naumov rekao je juče da je organizacija islamske zajednice Srbije unutrašnje pitanje te zajednice i da se država u to neće mešati, ali je apelovao na iznalaženje kompromisa koji bi bio prihvatljiv za obe strane.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

62

Zukorlić pobedio

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

65

Policija upala u džamiju u Sjenici
7. oktobar 2007. | 10:08 -> 16:35 | Izvor: B92, Beta
Novi Pazar -- Policija sinoć fizički nasrnula na dvojicu imama u Centralnoj džamiji u Sjenici, kaže novosadski muftija Rešad Plojović.

Opisujući incident na vanrednoj konferenciji za novinare, novosadski muftija i potpredsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, Rešad Plojović je rekao da je grupa policajaca na silu odvukla vernike do policijske stanice. Kad sam im tražio imena, oni su poskidali svoje legitimacije, nastavio je Plojović .

“U razgovoru s jednim od komandira, on nam se izvinio i rekao da nije znao kako je trebalo da se postupi, da je njima interes bio da zaštite ljude u džamiji, a zapravo su učinili nešto drugo – ponizili su nas koje je trabalo da zaštite”, kazao je Plojović.

Optužujući policiju za preteranu upotrebu sile, Plojović je naveo da mu je jedan policajac uvrnuo ruku i izbacio ga iz džamije, i da su slično prošli i drugi vernici koji su hteli da mu pomognu. On je optužio policiju da radi na rušenju poretka islamske zajednice i istakao da ovakav presedan nije doživeo.

“Da zbog toga što su došli u džamiju da obave molitvu, kao predstavnici legalnog i legitimnog organa - Mešihata Islamske zajednice u Srbiji - da na ovaj način budu isterani iz džamije i poniženi na očigled svih ljudi koji su tu bili, a zapravo zbog samo jednog motiva, a to je zadovoljavanje interesa, pre svega, gospodina Ugljanina”, rekao je Plojović.

Iz Sandžačke demokratske partije Rasima Ljajića saopšteno je da tri njena narodna poslanika neće učestvovati u radu Skupštine Srbije sve dok policija ne kazni policajce koji su u centralnoj džamiji u Sjenici, u subotu veče, tukli službenike Islamske zajednice u Srbiji.

“Mi ne verujemo u policijsku objektivnost generala Mladena Kuribaka koji dolazi u Novi Pazar prilikom svake incidentne situacije i koji je u dobrim odnosima s političkom grupacijom Sulejmana Ugljanina”, saopštila je Informativna služba Sandžačke demokratske partije.

MUP: Policija se ne meša u religijske sporove

Direktor policije Milorad Veljović izjavio je danas da će policija najodlučnije štiti javni red i mir u Sandžaku i da nikome neće dozvoliti narušavanje javnog poretka.

"Policija se ni na jedan način ne meša, niti će se mešati u religijske sporove", poručo je Veljović u izjavi Tanjugu.

On je istakao da, ukoliko se utvrdi da se bilo koji pripadnik policije pozivao na navodno naređenje iz vrha MUP-a i umešao se u religijski spor, biti najstrože kažnjen.

Sandžačka demokratska partija Rasima Ljajića i Mešihat Islamske zajednice u Sandžaku kojim rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić, u odvojenim saopštenjima, protestovali su danas zbog, kako se navodi, ponašanja policije tokom sinoćnjeg incidenta u sjeničkoj džamiji.

SDP je navela da podržava napore koje čini "vrh policije" na stabilizaciji situacije u Sandžaku, ali je izrazio sumnju u nepristrasnost policijskog generala Mladena Kuribaka zbog njegovih odnosa sa čelnicima lokalne vlasti i zbog toga što se on uvek pojavljuje u kriznim situacijama u tom regionu.

U otvorenom pismu ministru unutrašnjih poslova Draganu Jočiću, Mešihat Islamske zajednice kojom rukovodi Zukorlić zatražilo je odgovor da li je u sinoćnji događaj umešano odeljenje unutrašnjih poslova u Sjenici ili su u pitanju, kako je navedeno, viši policijski, bezbednosni i politički krugovi.

Podrška Zukorliću

Sabor Islamske zajednice u Srbiji podržao je juče muftiju Moamera Zukorlića koji je ranije smenjen.

Zukorlića su početkom nedelje, dok je bio van zemlje, smenili imami koji su priklonjeni beogradskom muftiji Jusufspahiću. Sabor je u saopštenju posle sednice osudio te imame i pozvao ih da se javno pokaju. Tokom zasedanja sabora islamske zajednice, ispred zgrade Mešihata u Novom Pazaru okupilo se nekoliko hiljada ljudi.

Sa sabora, kojem su prisustvovali glavni imami, predstavnici medžlisa, veroučitelji i profesori vaspitno-obrazovnih ustanova islamske zajednice, upućen je apel i "poziv na pokajanje braći muslimanima koji su pre nekoliko dana formirali u Novom Pazaru paralelnu instituciju mešihata".

Sabor ih je pozvao da se do Bajrama, 12. oktobra, u pisanoj formi pokaju i da ukoliko to učine neće snosti nikakve posledice.

Zukorlić je nakon sabora okupljenim vernicima ispred zgrade Mešihata, kojih je bilo preko 2.000, rekao da je imenovanje reisa i njegova navodna smena široka zavera državnih organa, pojedinih političara i izdajnika u redovima islamske zajednice .

Ponašanje Beograda je licimerno i sramno. U zakonu precizno stoji da može postojati samo jedna islamska zajednica, a oni pokušavaju da proizvdeu desetak, rekao je Zukorlić.

On je dodao da mnogima smeta izgradnja novih džamija u tom kraju, kao i osnivanje obrazovnih institucija.

Vernici koji podržavaju Muarema Zukorlića slali su tokom jučerašnjeg dana SMS poruke pozivajući istomišljenike na okupljanje ispred Mešihata u Novom Pazaru kako bi, ukoliko zatreba, odbranili muftijin status.

Podsećamo da je sabor venika koji pripadaju drugoj struji, naklonjenoj Hamdiji Jusufspahiću, u sredu u Novom Pazaru doneo odluku o smeni Muarema Zukorlića i imenovanju Adema Zilkića za reis ulemu sa sedištem u Beogradu.

Nisam Kriv

Početnik

(10)

• »Nisam Kriv« je muško

Datum registracije: 09.07.2007

• Poruku poslati

66

Citirano

Orginalno od @ef

“Da zbog toga što su došli u džamiju da obave molitvu, kao predstavnici legalnog i legitimnog organa - Mešihata Islamske zajednice u Srbiji - da na ovaj način budu isterani iz džamije i poniženi na očigled svih ljudi koji su tu bili, a zapravo zbog samo jednog motiva, a to je zadovoljavanje interesa, pre svega, gospodina Ugljanina”, rekao je Plojović.

Ovaj Plojovic ne zasluzuje da se zove efendija, on je zaduzen ispred mesihata da obavlja najprljavije poslove i da munafici, pa kad dodje u sukob sa pravnom drzavom kao sinoc onda kuka i poziva se na pravni poredak, a sam je zagovornik sile, nasilja i neznanja, i neka neko rekne da ovo nije sukob dvije politicke partije (SDA i SDP) , koji se odigrava sve preko ledja islamske zajednice , na zalost svija gradjana a srecu par budala u islamskoj zajednici i pomenutim politickim strankama.
Sto me sve vise brisu sve sam jaci!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

67

Jočić: Policija se neće mešati

(Vec se umijeshala Jocicu i to puno, i policija i DB)... o|

Autor Radio StoPlus

nedelja, 07 oktobar 2007

BEOGRAD- Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić izjavio je danas da će pripadnici policije za koje se ustanovi da su, intervenišući u džamiji u Sjenici, prekoračili ovlašćenja već sutra ili prekosutra biti kažnjeni. "Svaki pripadnik policije za koga se utvrdi da je učestvovao ili izdao naređenja koja su protivna propisima, biće sankcionisan", rekao je Jočić agenciji Beta. Jočić je rekao da je dobro što u Sjenici nije došlo do sukoba većih razmera i naglasio da se policija neće mešati u spor dve suprotstavljene strane u Novom Pazaru i Sjenici. "Situacija u Novom Pazaru i Sjenici je napeta, ali mislim da će stanje biti pod kontrolom i da će prevladati razum. Policija će biti odlučna u očuvanju javnog reda i mira", rekao je ministar policije. Mešihat Islamske zajednice u Srbiji iz Novog Pazara uputio je danas pismo Jočiću u kojem se izražava ogorčenje zbog toga što je policija sinoć, kako se navodi, tukla imame u centralnoj džamiji u Sjenici. U saopštenju se navodi da je u tu džamiju upalo 30-ak policajaca koji su, upotrebivši silu, izbacili iz džamije visoku delegaciju Islamske zajednice, kao i da su tukli njene članove i nekoliko vernika.

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

68

I RTV pink izvestava o jucerasnjim dogadjajima u Sjenici:

Na vanrednoj konferenciji za novinare u Mešihatu Islamske zajednice u Srbiji saopšteno je da je policija u subotu uveče, u centralnoj džamiji u Sjenici, uvrnula ruku potpredsedniku Mešihata Islamske zajednice u Srbiji Rešadu Plojoviću, dok je pendrekom u glavu udaren imam Elvedin Toković.
"Mi smo išli u redovni obilazak džamija tokom meseca ramazana. U centralnoj sjeničkoj džamiji sreli smo Adema Zilkića, koji predvodi nepostojeću Islamsku zajednicu Srbije", objasnio je Plojović na konferenciji za novinare, u subotu kasno uveče. Sa Zilkićem je bilo više od 40 pristalica SDA Sulejmana Ugljanina koji su, dodao je Plojović, "vikali na nas i poručivali nam da to nije naša džamija i hvatali su se za kukove". Prema rečima Plojovića, potom je "došla policija i u čizmama ušla u džamiju. čime je oskrnavila njenu svetost". "Policajaci su hteli nas da izbace. Jedan od komandira nam je rekao da ima naređenje od ministra Jočića koje mora da izvrši. Kada sam rekao da nećemo samovoljno napustiti džamiju, policajaci su počeli da nas izbacuju i batinaju", precizirao je Plojović. "Meni je policajac uvrnuo ruku", dodao je Plojović, "a imam Elvedin Toković, koji je bio sa mnom u delegaciji, udaren je pendrekom u glavu". Prema Plojovićevim rečima, on, Toković i još 12 ljudi koji su ga u džamiji branili, privedeni su u sjenički OUP. "Grupa policajaca nas je silom odvela. Policajci su vukli one koji nisu hteli hodati. Kada sam tražio imena policajaca koji su udarali, oni su poskidali imena sa svojih uniformi, tako da nismo znali ko nas je batinao", rekao je Plojović, koji ukazuje da je ovo nezabeležen slučaj. Imam Toković je pokazao uboj od pendreka na čelu, a Habib Fijuljanin, Ibrahim Huzeirović i Mirzet Zukorlić pokazali su jakne koje im je policija iscepala prilikom privođenja.

Nisam Kriv

Početnik

(10)

• »Nisam Kriv« je muško

Datum registracije: 09.07.2007

• Poruku poslati

69

Stvari ne idu na bolje, sve vise se komplikuju, mrznja i slepilo su zamenili razum, apelujem na sve ljude dobre volje dajte sve od sebe da se prevazidje ovo stanje,zaboravimo politicke partije one nas oterase i obrukase bestraga, posvetimo se Islamu i deli Muhameda s.a.v.s...
Sto me sve vise brisu sve sam jaci!

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

71

:(

Neki prijatelji koji tamo rade mi rekoshe
da su naoruzani pojedinci, grupica njih, upali u prostorije TV Jedinstvo i sve demolirali
fakat je da se to isto i sada proba desavati i u Regionalnoj (takodje tvrdnja prijatelja koji tamo radi) jer su vech radnici obezbedjenja povredjeni i da sve to i tamo upravo traje....

Tuznno Allaha mi eto...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

72

Incidenti u dve novopazarske televizje

Autor Radio StoPlus

nedelja, 07 oktobar 2007

NOVI PAZAR- Kako je javila Regionalna televizija iz Novog Pazara, grupa ljudi napala je večeras obezbeđenje ove televizije i teže povredila jednog pripadnika obezbeđenja. Incident se dogodio tokom emitovanja intervjua sa reisom Ademom Zilkićem koji je emitovan uživo i direktan prenos TV jedinstvo iz Novog Pazara.

Nepoznata osoba sa fantomkom na glavi oštetila je večeras oko devet časova studio, lakše povredila urednika Ramiza Etemovića i prekinula program televizije Jedinstvo u Novom Pazaru. Urednik TV Jedinstvo Ramiz Etemović je radiju Sto plus izjavio da je čovek sa fatomkom na glavi drvenom motkom razbio miksetu i deo ostale opreme.

"Kada smo pokušali da ga sprečimo, zamahnuo je motkom i mene okrznuo po glavi. Zatim je izvadio pištolj i tako uspeo da pobegne. Imao je na sebi crnu fantomku, crnu jaknu, crne cipele i bež pantalone", rekao je Etemović. Policija je brzo stigla u televiziju, ali se počinilac vrlo brzo udaljio. Intervju sa Zilkićem realizovan je u studiju Regionalne televizije a preuzimala TV jedinstvo iz Novog Pazara.

http://www.kvele.com/joomla/index.php?op…id=221&Itemid=2

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

73

Ovo sto se zadnja dva dana dogadja stvarno je primitivno, jadno i bedno. Produbljivati krizu i stvarati podele medju vjernicima, to je vrhunski cinizam bilo od koga da dolazi. Ljudi, podele su dovele do Camila Jukovica, Miirsada Durevica, molotovljevih koktela, uzurpiranju imovine, stvaranju mrznje, dokle vise. A sada izgelda da i vjerska komponenta mora da doprinese nesto od gore navedenih slucajeva. U gradu stvarmo atmosferu kao da je inkvizicija pocela u Islamskoj zajednici. Sto je mnogo, mnogo je i od Muftije Zukorlica, i imama Zilkica, Sulejmana Ugljanina, Rasima Ljajica, UDBE, i ne znam koga vise.
U svemu ovome krije se "interes".

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

74

Ponedjeljak, 08. Oktobar 2007

Meni ovo postaje da biva smesno. Kad covek pogleda koliko se kod nas ljudi upiru da osvoje/zadrze vlast, pomislio bi da bi i sam Dzordz Bus ustupio mesto predsednika USA u zamenu za neku funkciju u Pazaru.
Ja ne znam, ali moguce je da akteri dogadjaja nekoliko godina u nazad imaju neke informacije da ce Pazar uskoro biti proglasen za najmladju planetu Suncevog sistema. Bar meni deluje da bi jedino mesto vladara neke egzoticne planete opravdalo ovoliku mrznju i sukobe.
Ali ko mene pita. Meni je ovo samo postalo smesno. Izvinite, ali moram da se nasmesim akutelnoj situaciji :)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

75

Citirano

Orginalno od @ef
Meni ovo postaje da biva smesno. Kad covek pogleda koliko se kod nas ljudi upiru da osvoje/zadrze vlast, pomislio bi da bi i sam Dzordz Bus ustupio mesto predsednika USA u zamenu za neku funkciju u Pazaru.
Ja ne znam, ali moguce je da akteri dogadjaja nekoliko godina u nazad imaju neke informacije da ce Pazar uskoro biti proglasen za najmladju planetu Suncevog sistema. Bar meni deluje da bi jedino mesto vladara neke egzoticne planete opravdalo ovoliku mrznju i sukobe.
Ali ko mene pita. Meni je ovo samo postalo smesno. Izvinite, ali moram da se nasmesim akutelnoj situaciji :)

Bude insanu lakše kad neko ovako normalno prozbori pa se ponada da je neko još sačuvo zdrav razum u ovom kolektivnom sihru ?( U normalnim zemljama i normalnim gradovima ljudi i ne znaju ko su predsjednici opština i vjerski poglavari, oni tamo neđe obavljaju poslove za koje su zaduženi i nikoga se ne tiču van svojih zaduženja. Sve ovo je postalo ozbiljno, danonoćno mentalno zlostavljanje.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »DOM-ZDRAVLJA« je muško

Datum registracije: 30.11.2004

• Poruku poslati

76

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Sve ovo je postalo ozbiljno, danonoćno mentalno zlostavljanje.

Potpuno si u pravu, klasicno mentalno zlostavljanje. Boze olaksaj a ne otezaj, Boze zavrsi sa dobrim AMIN

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

77

Niko neće moći da uništi Islamsku zajednicu!!!

Bruka ziva od ovog naseg naroda, nista mi nije jasno sta se ovo desava Boze Dragi?!
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

78

Video zapis sa okupljanja u Novom Pazaru povodom vanrednog zasijedanja Sabora IZ.

http://www.dijaspora.org/index.php?optio…d=587&Itemid=63
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

79

SAVJETI I UPUTE

Ovo nije nista cudno, posto je vrijeme blizu Sudnjeg Dana, fitne su uobicajene. Pitanje je kako se postaviti kada dodje do maximalnih fitni i ubistava medju muslimanima. Evo par predaja od Poslanika s.a.w.s. dje govori o smutnjama koje ce se desiti u buducnosti nas ummet:

Prenosi imam Ahmed od Bisra ibn Seida da je S'ad ibn Ebi-Vekkas rekao u vrijeme iskusenja za vladavine h. Osmana: "Svjedocim da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: "Uistinu ce biti smutnje i iskusenja. Onaj ko bude u tom vremenu sjedio bolji je od onoga ko bude stajao, a onaj koji bude stajao bolji je od onoga koji bude hodao, a onaj koji bude hodao bolji je od onoga koji bude zurio." Upitao sam: "A sta ako vidim da je neko usao u moju kucu pa pruzi ruku svoju prema meni da me ubije?" Odgovorio je: "Budi kao sin Ademov."

Ovdje se misli na Ademovog sina Habila, koji je rekao svome bratu Kabilu (posto mu je Kabil rekao " 'Sigurno cu te ubiti!' "): ""I kad bi ti pruzio ruku svoju prema meni da me ubijes, ja ne bih pruzio svoju prema tebi da te ubijem, jer ja se bojim Allaha, Gospodara svjetova. Ja zelim da ti poneses i moj i svoj grijeh i da budes stanovnik u vatri. A ona je kazna za sve nasilnike." (sura El_maide, 27-28)

Takodjer najavljuje poslanik s.a.w.s.: "Ebu Hurejra (radiallahu `anhu) kaže: “Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) je rekao: “Vrijeme će proticati veoma brzo, znanje (pravo razumjevanje vjere) će nestajati (umiranjem onih koji ga posjeduju), skrtost će zavladati ljudskim srcima, razne nedaće će se pojaviti, i biti će puno Hardža.” Neko ga upita: “Šta je Hardž?” On (sallallahu `alejhi ve sellem) reče: “Ubijanje, ubijanje! ” (Buhari)

Ebu Hurejra kaže:" Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) je rekao: “Doći će vrijeme takve smutnje da će onaj koji sjedi biti bolji od onog koji stoji, onaj koji stoji biti će bolji od onog koji hoda, onaj koji hoda biti će bolji od onog koji trči. Kod god se izloži ovim nevoljama nastradaće. Prema tome, kod god može naći utočište, od ovih smutnji nek se sakrije.” (Buhari, Muslim)

U vrijeme vladavine Osmana ibn Affana (radiallahu `anhu) desila se velika smutnja i tad je Saad ibn Vekas (radiallahu `anhu) rekao: “Svjedočim da je Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) rekao: “Doći će vrijeme smutnje kada će onaj koji bude sjedio biti bolji od onoga koji bude stajao, onaj koji bude stajao od onoga koji bude hodao, onaj koji bude hodao od onoga koji bude trčao.” Neko je upitao:’Šta ako neko uđe u moju kuću da me ubije?” On (sallallahu `alejhi ve sellem) reče: “Postupi kao sin Ademov kad ga je njegov brat htio ubiti (tj. reci ja se bojim Allaha i ja na tebe svoju ruku neću dići pa da završim u Džehennemu). (Muslim, Tirmizi).

Ebu Musa Asari (radiallahu `anhu) kaže: “Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) je rekao: “Prije Smaka svijeta biti će takav nered i smutnja kao oblaci tame. Čovjek će ustati ujutro kao vjernik a zanoćiti kao nevjernik. Onaj ko bude sjedio biti će bolji od onoga koji bude stajao, onaj koji bude stajao od onoga koji bude hodao i onaj koji bude hodao od onoga koji bude trčao. Polomite svoje strijele i sablje i budite kao onaj Ademov sin koji se bojao Allaha da ubije svog brata. (Ebu Davud)

Ebu Zerr (radiallahu `anhu) kaže: “Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) je jahao magarca i postavio i mene iza svojih leda. Pa me onda upitao: “ O Ebu Zerr, ako bi ljudi patili od gladi toliko da ne bi mogao da se podigneš da odes u Džamiju, šta bi onda uradio?” Ja mu rekoh: “Allah i Njegov Poslanik znaju najbolje.” On (sallallahu `alejhi ve sellem) reče: “Budi pristojan i suzdrži se.” On (sallallahu `alejhi ve sellem) reče: “O Ebu Zerr, ako bi ljudi bili toliko ubijani da se njihovom krvlju potopi Hadžaretul Zejt (jedan dio Medine), šta bi onda radio?” Ja mu odgovorih: "Allah i Njegov Poslanik znaju najbolje.” On (sallallahu `alejhi ve sellem) mi reče: “Ostani u svojoj kuči i zaključaj vrata.” Ja upita: “Šta ako me ne ostave na miru?” Onda budi jedan od njih. Ja upitah: “Hoću li dograbiti sablju onda?” On (sallallahu `alejhi ve sellem) reče: “Onda bi bio jedan od njih. Nemoj, nego ako ti je teško da gledaš u njegovu sablju onda se pokrij po glavi svojim ogrtačem i pusti ga neka te ubije, i time ponese i svoje i tvoje grijehe na onaj svijet.” (Ahmed)

[Ovaj kao i ostali hadisi koji preporučuju pasivnost prema napadačima se odnosi na Muslimane napadače a ne nemuslimane koje smo ne samo dužni spriječiti u ubijanju nego nam je i haram prepustiti im se bez borbe.]

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

80

Sinoć dok je na Regionalnoj TV i TV Jedinstvu emitovan intervju sa Reis-ul-ulemom IZ Srbije Ademom ef. Zilkićem jedna osoba sa fantomkom na glavi i naoružana je upala u studio TV Jedinstvo i zahtijevala da se emitovanje prekine. Kada ljudi koji su u studiju bili nisu htjeli to da učine on je palicom koju je sa sobom nosio počeo da uništava opremu u studiju. Jedan od njih je pokušao da ga zaustavi u tome, ali je čovjek sa fantomnkom zamahnuo palicom ka njemu i okrznuo ga, pri tom izvadivši pištolj. Nakon toga je pobjegao. Skoro u isto vrijeme je grupa ljudi maskiranih fantomkama, također naoružanih palicama i vatrenim oružjem napala na Regionalnu TV. Vratar, Fehim Bandžović zvani Fehko se ispriječio i zaustavio ih kada su pokušali da uđu u RTV, tada su oni počeli da ga udaraju palicama, prilikom čega je vratar zadobio teže tjelesne povrede. Prebačen je u bolnicu, gdje su doktori ustanovili teže tjelesne povrede, ali izvan životne opasnosti. On će preventivno prenoćiti u bolnici, jer ima nekoliko posjekotina na glavi, među kojima je jedna dužine oko 5cm, koju su mu hirurzi sašili, konstatovane su mu i modrice po leđima i rukama od udaraca palicama. Narod je preneražen ovim događajem. Čovjek koji je napao TV Jedinstvo je uspio da prekine program te televizije, međutim Regionalna TV je nastavila sa emitovanjem intervjua i svojeg ostalog programa.
Informacija o ljudima maskiranim fantomkama još uvijek nema nekih informacija.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Social bookmarks