Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

881

Subota, 17. Novembar 2007

havala Allahu, sada vise ne mozemo govoriti o tutinu kao suljovom, o sjenici kao suljovoj ili o pazaru. u svim mjesitma ugljanin je izgubio podrsku a ovim cinom potvrdio svoje namjere.
a to sto je hasib pozivao na mir i sto nije mogao da kontrolise masu, obivne su gluposti,ako nije mogao masu,mogao je svoga brata koji je bio najglasniji u galami i bas on je jednog od ljudi povrijedio kamenom, mogao je kontrolisati i svoje rodjake murane kojih je bilo 90% na ovom skupu.
mozda je on mislio da nije mogao kontrolisati masu policije, sta znas...
a ono njegovo izvinjenje lici mi na jednoga koji ce govoriti: ja nemam nista sa vama.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

882

Citajuci izjave Hasiba Suljevica mozemo rezimirati sta se juce desilo:

Hasib Suljevic je sa svojim dzematom mirno dosao na dzumu. Dosao je iskljucivo sa vjernicima iz svog dzemata. U tacno 12:00 otpoceli su klanjanje dzume dostojanstveno i mirno (niko od njegovih dzematlija nije nosio noz ili ne daj Boze vadio isti). Iznervirani zbog njihovog dostojanstvenog i mirnog drzanja naoruzane pristalice Muamera Zukorlica, koristeci njihovu zaokupiranost namazom, prilaze im iza ledja i uz psovanje Allaha dz.s. ih napadaju. Uz to koriste cigle, kamenice, nozeve i vatreno oruzije. Medjutim, sta se desava? Napadnute dzematlije NE ODGOVARAJU na napade i dostojanstveno nastavljaju namaz, jer ih je tako ucio njihov lider Zilkic koji je sebe u jednom intervju uporedio sa Gandijem. Dakle, koriste iskljucivo ne nasilan otpor prilikom odbrane od napada. U tom je reagovala policija i krenula da zastiti Hasibov dzemat. Isfrustrirane zbog toga Zukorliceve pristalice ostricu svog napada okrecu prema policiji. Tom prilikom kamenicom povredjuju jednog policajca. Sta se za to vreme desava u dvoristu dzamije? Jedan od Zukorlicevih teleohranitelja vadi pistolj i krece ka dzematlijama da ih upuca. Taman kada je krenuo spotakao se na lopatu i prilikom pada pistolj slucajno opaljuje i pogadja drugog Zukorlicevog telohranitelja u predelu kljucne kosti. Cim je izasao iz dvorista dzamije, prvi pogled na upucanog coveka dao je jasnu sliku na to sta se desilo:

Na osnovu cinjenice da se upucani savijao ka napred prilikom naslanjanja u pokusaju da nadje predah, za one koje i malo poznaju sudsko vestacenje, to nesumnjivo govori da je ulazna rana bila sa ledja, a izlazna spreda. Jer je jasno da ga je metak sa ledja malo pogrbio ka napred, a da je ulazna rana bila spreda covek bi se vise naginjao ka nazad. Na osnovu polozaja njegove dukserice koja je bila malo spustena moze se zakljuciti da je pucano iz neposredne blizine sto iskljucuje svaku mogucnost da je metak dosao izvan dvorista dzamije. Ovo do sada je bilo lako, a oni mali vicniji iz sudskog vestacenja iz redova dzematlija su cim su culi pucanj okrenuli glavu u tom pravcu i na osnovu metka u letu, koji su krajickom oka uhvatili, zakljucili sledece: pucano je iz pistolja marke Tetejac, registarske oznake 1A3-02749139-B3.

Eto ja mislim da je sve reseno i da istrazni organi nemaju mnogo posla. A ova izjava istraznog sudije Camila Hubica data radiu Sto + potpuno je nepotrebna:

Citirano

NOVI PAZAR- Istražni sudija Okružnog suda u Novom Pazaru Ćamil Hubić rekao je da su u sukobu dveju suprodstavljenih grupa muslimanskih vernika povređeni policajci Jasmin Duštinac i Miladin Simonović i dvojica građana Ersan Biševac i Nazim Desničanin. Hubić je rekao da su ispred Altun-alem džamije oštećena dva vozila, a da su kamere za video nadzor džamije zabeležile događaj ispred ovog verskog objekta, kao i u njenom dvorištu.

Mislim da istrazni organi, pored ovako sveobuhvatne Hasibove analize, nemaju potrebe da gledaju snimke i da ukoliko naidju na neke cinjenice koje se ne slazu sa njegovom pricom utoliko gore po cinjenice.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

883

OPET STETA I ZALOST.

Mislim da je vec situacija takva da vise ne trebaju se traziti oni koji su poceli prvi i koji su iz samoodbrane reagovali.

Ovde su vec svi krivi.

Sramota za sve nas.

A okolo sve oci uprte u nas narod i svi nam se smeju kako nismo dozreli da se organizujemo i usaglasimo.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

884

mislim da nisi u pravu, ne moze nikako svi da su krivi, zna se ko je kriv i taj ko je kriv treba da odgovara i na ovom i na buducem svijetu.
hvala Allahu, vjernici koji su bili u haremu altun alem dzamije pokazali su dostojanstvo i pokazali su da tu nisu dosli sa ciljem da prave probleme i izazovu sukob.
veoma se dobro zna ko je potegao nozeve, ko je pucao, ko je gadjao kamenjem.
nepravda bi bila izjednaciti sada one koji su se dostojanstveno ponasali i huligane.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

885

Naravno, ne moze biti kriv i napadnuti i onaj koji napada.

Steta je i sramota sto nemamo s kim da razgovaramo, odnosno dogovorimo se, jer im njihov intelektualni nivo to ne dozvoljava. Oni samo imaju neke isprazne ciljeve kojima teze pa bilo to kamenicama, pistoljima, nozevima...

No, ima Allah, pa ce On izravnat sve. Ja se samo nadam da je sve ovo bilo za jedan veliki hajr i da je narod konacno imao priliku da vidi pravo lice svojih vodja. To je vrlo bitno. Ako smo to spoznali, posao je zavrsen. Dalje je lahko.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

886

Obracam se Jastrebu I Altuni direktno.

Sve dok se budete vodili tom logikom ko je kriv i ko je prav ko je u napadu a ko u samoodbrani zaglibit ce te i napredovat ce te u razdoru to sake jadnih muslimana koji se izmedju sebe biju da bi njihovi hodze usaldumili svoje zadnjice u tople fotelje a ljudi koji stradaju bit ce ubrzo zaboravljeni od strane tih istih za koje su se bili i tukli.

Kad kazem da je situacija takva da se vise ne trazi ko je krivac ili ko je prvi poceo nadao sam se da ce te malo dalekoseznije razmisljati i da ce te se izdignuti iznad situacije i razmisljati o narodu koji sve ovo trpi a ne da se zagrizeno hvatate za to ko je kriv a ko je prav.

Svesni ste sami da obe struje polazu pravo na islamsku zajednicu kao da je to njihova licna svojina a vi im se pridruzujete u tim razmisljanjima govoreci ovako na glas ko je kriv a ko je prav.

U ovom trenutku u Sandzaku je potrebna hladnokrvnost i zajednistvo svih dzemata i dzematlija to vas i resulullah s.a. ucio. Izdignite se iznad situacije i ne dolazite u poziciju gde je doslo do sukoba oko hilafeta poznata vam je ta stranica istorije islama gde su svi izgubili a niko nije dobio.

Stoga nadam se od Jastreba I Altune da ce se uzobiljit i uzdrzat od bilo kakvih komentara koji bi napadali jednu a stitili drugu stranu u ovom trenutku je najvaznije da svako svoje misljenje zadrzi za sebe da ga ne iskazuje dok se tenzije ne smire i dok ljudi koji se bore za prevlast u islamskoj zajednici ne sednu za sto i dogovore se sta ce i kako ce. Ni po koju cenu nijedan od muftija nije vrijedan jedne kapi krvi nekog svog dzematlije krv i zivoti dzematlija su iznad njihovih politickih i verskih ambicija.

Mislim da sam ovim postom bio dovoljno jasan kako se treba u trenutnoj situaciji ponasati.

Insallah da se ovakvo shvatanje situacije prosiri i na ostale clanove foruma i na ostale dzematlije koje su u sukobu.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

887

mnogo je lakse pricati iz turske, nego iz harema altun alem dzamije dok ti zikicevi i ugljaninovi metkovi i kamenice fijucu oko glave.
ali, u svakom slucaju, hvala na savjetu

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

888

Jastrebe necu ti replicirat na ovomo sta je lahko a sta ne.

U prethodnom postu sam bio dovoljno jasan i precizan kakav nam je stav potreban.

Na tebi je da ga izaberes ili ne...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

889

Citirano

Ministarstvo vera poziva na pomirenje

Ministarstvo vera Srbije pozvalo je danas islamske velikodostojnike i sve muslimane u Srbiji na smirivanje strasti i apelovalo da međusobne optužbe ustuknu pred strpljenjem, mudrošću i uzajamnim uvažavanjem.

Povodom jučerašnjih događaja ispreda Altun alem džamije u Novom Pazaru, ministarstvo je pozvalo reisu-l-ulemu Adema Zilkića i glavnog muftiju Muamera Zukorlića da "odmah javno priznaju jedan drugog onako kako ih priznaje država, njihovi verski službenici i vernici".

U saopštenju se podseća da su sa stanovišta ministarstva svi organizacioni oblici Islamske verske zajednice koji su prijavljeni ministarstvu apsolutno legitimni i potpuno ravnopravni, odnosno da država Srbija priznaje i Rijaset Islamske zajednice Srbije i Mešihat Islamske zajednice u Srbiji sa sedištem u Novom Pazaru.

Omerović: Licemerje Ministarstva vera

"Reakcija Ministarstva vera kojom se Zukorlić i Zilkić pozivaju da 'odmah priznaju jedan drugog, onako kako ih priznaje država', ne samo da je kršenje zakona, nego je to dolivanje ulja na vatru", izjavio je za B92 poslanik SDP-a u Skupštini Srbije Meho Omerović.

"Licemerno priznavanje Ministarstva vera 'da su svi organizovani oblici Islamske zajednice apsolutno legitimni i ravnopravni, odnosno da država priznaje i Rijaset i Mešihat', znači potvrdu da država, odnosno nadležno ministarstvo krši zakon. Ako na takav način tumače Zakon o crkvama i verskim zajednicama, biće veoma interesantno kako će reagovati u slučaju upisa Crnogorske pravoslavne crkve. Da li će gospodin Naumov potvrditi da su ove dve crkve legitimne i ravnopravne? Da li isti zakon važi i primenjuje se na sve? Ukoliko ne, potvrdiće se da je ovo politička odluka", smatra Omerović.

On kaže da se radi o "vraćanju koalicionih dugova Sulejmanu Ugljaninu, te da je svima jasno da Ministarstvo ne interesuju muslimanski vernici, nego kako da pomognu jednoj od strana u sukobu."

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

890

Citirano

Orginalno od juskos
Obracam se Jastrebu I Altuni direktno.

Sve dok se budete vodili tom logikom ko je kriv i ko je prav ko je u napadu a ko u samoodbrani zaglibit ce te i napredovat ce te u razdoru to sake jadnih muslimana koji se izmedju sebe biju da bi njihovi hodze usaldumili svoje zadnjice u tople fotelje a ljudi koji stradaju bit ce ubrzo zaboravljeni od strane tih istih za koje su se bili i tukli.

Kad kazem da je situacija takva da se vise ne trazi ko je krivac ili ko je prvi poceo nadao sam se da ce te malo dalekoseznije razmisljati i da ce te se izdignuti iznad situacije i razmisljati o narodu koji sve ovo trpi a ne da se zagrizeno hvatate za to ko je kriv a ko je prav.

Svesni ste sami da obe struje polazu pravo na islamsku zajednicu kao da je to njihova licna svojina a vi im se pridruzujete u tim razmisljanjima govoreci ovako na glas ko je kriv a ko je prav.

U ovom trenutku u Sandzaku je potrebna hladnokrvnost i zajednistvo svih dzemata i dzematlija to vas i resulullah s.a. ucio. Izdignite se iznad situacije i ne dolazite u poziciju gde je doslo do sukoba oko hilafeta poznata vam je ta stranica istorije islama gde su svi izgubili a niko nije dobio.

Stoga nadam se od Jastreba I Altune da ce se uzobiljit i uzdrzat od bilo kakvih komentara koji bi napadali jednu a stitili drugu stranu u ovom trenutku je najvaznije da svako svoje misljenje zadrzi za sebe da ga ne iskazuje dok se tenzije ne smire i dok ljudi koji se bore za prevlast u islamskoj zajednici ne sednu za sto i dogovore se sta ce i kako ce. Ni po koju cenu nijedan od muftija nije vrijedan jedne kapi krvi nekog svog dzematlije krv i zivoti dzematlija su iznad njihovih politickih i verskih ambicija.

Mislim da sam ovim postom bio dovoljno jasan kako se treba u trenutnoj situaciji ponasati.

Insallah da se ovakvo shvatanje situacije prosiri i na ostale clanove foruma i na ostale dzematlije koje su u sukobu.

Da je dao bog da je sto vise ovakvih glasova razuma, a sto manje huskackih i (altuna) rasistickih glasova.

Svaka cast na jednoj pravoj proceni situacije.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

Fotograf

Zlatna sredina

(10)

• »Fotograf« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

891

Eselamu alejkum

Mogu samo Jastreba da podržim i da kazem da je lahko sa strane govoriti. Ovde vlada totalna medijska blokada i ovaj forum je jedino objektivno sredstvo informisanja koje ljudi sada imaju.Zasto RTV nije Emitovala snimke sa kamera koje su sve snimile i koje smo svi videli i zbog čega se sada neki na forumu prave toše i daju podjednaku krivicu obema stranama? Jos imaju obraza da lazu narod kako je policajac pogodjen kamenom iz Džamije i zamislite samo drskosti njihove da sada govore kako su snimci montirani. Godinama sam glasao za SDA i sada bih sebi mogao ruku da odsečem zbog toga. Toliko od mene

Selam
Univerzum se još uvek širi a ja nemam mesta da parkiram auto.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

892

Mislim sta ocekivati od onih koji demoliraju vakufsku imovinu i uriniraju po njoj!? Sta ocekivati od onih koji pokusavaju nasilno ciglama, nozevima i pistoljima da upadnu u dzamiju??

Ugljanine da li je sada tvoja halovna glad za vlascu zadovoljena!??
Neda nana svog Sultana

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

893

Citirano

Orginalno od juskos

Esselamu alejkum

Juskos cijenim te i poštujem, pa ću ti svakako dati za pravo da možda nešto znaš ili poznaješ što mi ovdje ne znamo. Ne bi bilo prvi put da se neke stvari vide jasnije sa strane nego iz centra dješavanja. Ako je tako molim te da nam upotpuniš sliku. Evo ja ću da ti kažem kako odavde izgleda trenutno stanje.

Situacija nije takva da se traži ko prvi počeo, to je samo prašina koja se podigla poslije incidenta. Trebaće vremena da se malo slegne. Ovdje su sigurno krupnije stvari u pitanju, a njih možemo da spoznamo baš iz ove prašine. Gledao si snimke, čitao si izjave, pratio vijesti itd... sve u svemu upoznat si koliko toliko sa situacijom. Šta se da zaključiti - prvo, Hasib Suljević i Adem Zilkić su jednoglasno optužili nas u džamiji da smo započeli incident, da smo pucali i da smo gađali policiju. To je bilo prije nego je snimak objavljen. Posije su izjave promijenili u "naoružani su i jedni i drugi". A na snimku si jasno vidio da je Hasib znao i ko je započeo i ko je gađao. Pa zašto laže? I vidio si da je isto to znala i masa drugih ljudi, pa zašto šute? U stvari još gore ponavljaju laž. Nije ništa drugo u pitanju nego slijepa mržnja koja im sve opravdava. Oni lažu za "više ciljeve". Eto to su ljudi koji su došli pred džamiju.

Ali važnije je da znamo šta ti ljudi traže i šta sa sobom donose. Ako pozivaš na jedinstvo bošnjaka onda svakako treba znati šta te razdvojene strane donose u to jedinstvo. Jer jedinstvo nije prvi prioritet. Prvi prioritet je dostojanstvo. Šta će nama da budemo ujedinjeni u poniženju, jer je upravo poniženje ono što oni pokušavaju da nametnu bošnjacima koji su tek počeli da dižu glave.

Ja neću da ovdje glumim neku lažnu visinu analize, u kojoj mi svi bošnjaci izgledaju kao bezimeni mravi koje ja treba da prevedem iz dva manja mravinjaka u jedan veći, nego hoću jasno da ti kažem da je korijen svih problema imenom i prezimenom Sulejman Ugljanin. On je taj koji je apsolutan u svojem shvatanju vladavine. Ako nisi pod njim protiv njega si i trebaš bit uništen. I znaj da je njegova mašinerija iskorištena da instalira mržnju i podjelu, da juče okupi onaj narod i da konačno pusti krv. Evo ja pozivam, nađite jednog pristalicu Adema Zilkića a da nije iz redova Sulejmana Ugljanina. Namjerno neću da kažem SDA, jer to je Ideja koju smo naslijedili od rahmetli Alije Izetbegovića, a koja i danas živi u ovom narodu, mada rasparčana. Te dijelove sada nose razni ljudi sa manje ili više uspjeha i svi su oni trn u oku upravo Sulejmanu Ugljaninu. Mešihat nosi dio te Ideje, upravo onaj dio koji nas je učio da imamo ponosa u svojoj vjeri a ne stida. I SDP nosi dio te Ideje, i SA i SZS i SDU i sve ostale stranke koje su otpadale sa onoga što je Sulejman Ugljanin uzeo kao svoje i ničije drugo. Ali vidiš, problem je u tome što je toliko već otpalo da mu je jako malo ostalo, te je morao da potraži saveznike van bošnjaka. I našao ih je u Jusufspahićima i Koštunici. Reci mi iskreno, kako se ti kao bošnjak osjećaš kada ti se kaže da je Hamdija Jusufspahić doživotni reis?

Ja se, evo, osjećam poniženo, a i mnogi drugi dijele moje mišljenje. I nama je dosta poniženja i dosta nam je onoga koji nas ponižava. I dosta nam je njegovih saveznika. I mi ćemo sigurno sprjiečit poniženje da uđe u džamije, ma koliko da je ono veliko, brojno, naoružano ili šta već. Pa kad konačno otjeramo to zlo vidjet ćeš da smo spremni da pružimo bratsku ruku pomirenja, da oprostimo sve uvrede i psovke, sve laži i potvore, da uložimo truda na jedinstvu, ali ne jedinstvu u pokornosti jednom čovjeku nego interesima bošnjaka.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

894

www.islamskazajednica.org

Citirano

Dana 15.11.2007. u Sarajevu su se sastali glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorlić i zamjenik reisu-l-uleme Islamske zajednice u Republici Turskoj prof. dr. Mehmed Gormez, profesor na Fakultetu islamskih nauka u Ankari i Pedagoškom fakultetu u Antaliji.
Sastanku su prisustvovali reisu-l-ulema dr. Mustafa ef. Cerić i zamjenik predsjednika Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, dekan Fakulteta za islamske studije dr. Mevlud ef. Dudić.

U dvočasovnom razgovoru razmatrana su važna pitanja u cilju dobre saradnje između dvije Islamske zajednice i vjersko-obrazovnih ustanova u Srbiji i Turskoj.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

895

Citirano

Orginalno od Root

Hvala Allahu dz.s. pa postoje kamere. Juce ovi iz RTV-a pohitali da puste sirovi snimak (ne cenzurisan) pa ofirase Hasibove i Suljove "dzematlije" kako u nedostatku sabura psuju Allaha dz.s. Naravno taj snimak vise vidjeti necemo. Psovali su Boga dz.s., ti veljiki musljimani, i ispred vrata Altun Alem dzamije. Ali znate vi to sve, fini nas muhasibi i ostala sda raja.
Znate vi sve to ali ako niko ne vidi onda vam prodje i vi cosate. E ovoga puta vam nije proslo. A trebali ste uc kroz ona vrata...

Psovanje Allaha Uzvisenog je(kolko je meni poznato)tezak grijeh koji izvodi covjeka iz Islama!
Molim Allaha Uzvisenog da nas sacuva od te fitne.Hvala Allahu te nisam cuo te psovke,bolje je kada covjek tako nesto ne cuje,da Allah sacuva!

Hasibu i Zilkicu bi najbolje bilo da prvo nauce te ljude da je to tezak grijeh,pa tek onda da ih puste u dzamiju ili ispred dzamije!

Rijeci "ostala sda raja" meni nemoj pripisivati ako nije problem?Nisam ja u sda,neznam odakle ti to i na osnovu cega si to zakljucio?Takodje neznam zasto kazes "trebali ste"?Zasto bih ja ulazio u dzamiju koja se renovira?

p.s.Bez obzira na iskrenost ili neiskrenost Hasiba u smirivanju situacije bitno je da se nije uslo u dzamiju nasilno
!Jer kao sto znamo cijenjeni muftija sandzacki Muamer ef. Zukorlic je lijepo kazao da ce biti odgovora samo u slucaju da dzamija bude nasilno napadnuta!!!

Molim Allaha Uzvisenog da nagradi svakog ko je dostojanstveno branio da se u dzamiju nasilno udje sa psovkama koje Root pomenu!Hvala Allahu te jos ima ljudi koji su spremni da se bore da Allahova rijec bude gornja...

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

896

pogledajte
http://www.islamskazajednica.org/index.p…mid=&Itemid=755
ranjavanje eka bisevca, bio je okrenut ledjima prema zidu i posagnuo se, u tom trenutku je pogodjen

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

897

Citirano

Orginalno od Jastreb
pogledajte
http://www.islamskazajednica.org/index.p…mid=&Itemid=755
ranjavanje eka bisevca, bio je okrenut ledjima prema zidu i posagnuo se, u tom trenutku je pogodjen

Katastrofa....

..ovi sa TV Tutin su isto vece rekli: (a i na Regionalnoj je bilo nesto slicno) "kako saznajemo neko od Zukorlicevih telohranitelja je ranio svog saborca"... pa se posle cude kad im razlupaju opremu i kradu predajnike...
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

898

Nedjelja, 18. Novembar 2007

Sabor Islamske zajednice u BiH podržava IZ-u u Sandžaku

Na saboru IZ u BIH stigao je odgovor na pismo koje je pre nedelju dana Zilkic uputio reis-ul-ulemi dr. Mustafi Cericu.

Citirano

Razmatrana situacija u Sandžaku

Na zasjedanju Sabora IZ u BiH razmatrana je i najnovija situacija u IZ Sandžaka o čemu je sabornike iscrpno informisao sabornik iz Sandžaka Mevlud Dudić.

Nakon rasprave, Sabor IZ u BiH usvojio je stavove u kojim se kaže:

-Mešihat IZ u Sandžaku je sastavni dio Islamske zajednice u BiH i uživa punu podršku u svom radu i djelovanju.

Sabor IZ u BiH poziva vlasti Republike Srbije da se ne miješaju u unutrašnje odnose IZ u Sandžaku i druga vjerska pitanja i da poštuju evropske standarde u pravima vjerskih zajednica.

Sabor Islamske zajednice u BiH također poziva muslimane Bošnjake u Sandžaku i Republici Srbiji da u duhu islamskog učenja očuvaju mir.

Celu vest mozete procitati ovde.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

899

Citirano

Orginalno od www.b92.net

...

Policija u Novom Pazaru uhapsila je jednog osumnjičenog da je tokom tuče ispred Altun alem džamije kamenom pogodio policajca, saznaje večeras Beta u izvorima bliskim istrazi.

...

...a od osumnjicenog sto je pogodio Bisevca, ni traga ni glasa o|
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

rootXTX

Učenik

(10)

• »rootXTX« je muško

Datum registracije: 24.10.2007

• Poruku poslati

900

inace...

Ja k'o po obicaju poznat po dobrim postovima ako ishta kazhem... znate shta...kazat chu samo neshto shto nije dobro za nas to jest za mene kao jednog Muslimana, koji se ne trebam ponashati poput onih koji su se ponashali oholo, drsko, jadno, bedno, mizerno...jadni li su... a one koji su dizali ruke i nozheve vadili i udarali nogom u vrata samo da ih Allah dz.sh otkrije na ovom dunjaluku eto voleo bih znat ko su... o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|

Da vas Allah dz.sh nagradi najlepshom nagradom!

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks